Ermeni Haberleri

Ermeni haber, Ermeni son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ermeni - 14.05.2021
Azerbaycan, Erivan yönetimine sınır rejimi gerçekliğini kabullenmelerini önerdi
Azerbaycan ile Ermenistan arasında sınır belirleme konusunda gerginlik yaşanıyor.
Ermeni - 11.05.2021
MHP Genel Başkanı Bahçeli, İsrail'in cezalandırılmasını istedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Selahattin Demirtaş'ın "haksızlığa uğradığı" yönündeki ifadesiyle HDP'yi "siyasal hayatın vazgeçilmez unsuru" olarak tanımlamasını, terör örgütüyle suç ortaklığı olarak değerlendiren Bahçeli, açıklamasına şöyle devam etti: "Bölücülüğün siyasi ayakları alenileşmiştir. CHP yönetiminin Cumhuriyet'in kuruluş rotasından sapması hem kendi tarihine hem de milletimizin hükmü şahsiyetine dış bağlantılı operasyondur. Milliyetçi Hareket Partisi'nin 100 maddelik anayasa önerisinden hemen sonra paçaları tutuşan CHP, İP ve gizemli ortakları HDP'nin eşzamanlı olarak güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili çağrıları akıl tutulması, siyasi tükenmişliktir." Bahçeli, Türkiye'de parlamenter sistemin denendiğini, ancak kargaşadan ve krizden başka bir netice alınamadığını anımsatarak, şu ifadeleri kullandı: "Parlamenter sistem, siyasi anlaşmazlıkları tırmandırmış, kısa ömürlü koalisyon hükümetleriyle ülkemize enerji ve zaman kaybettirmiştir. Devlet yönetimindeki kilitlenmeler, erkler arasındaki gerilimler, siyasetteki cepheleşmeler, bir yanda demokrasi dışı arayışları kamçılamış, diğer yanda sosyal ve ekonomik bunalımları tetiklemiştir. Milli birlik ve dayanışma ruhu parlamenter sistemin açmazlarından dolayı ağır hasar görmüştür. Türk milletinin istikbale yönelik irade ve mesajı parlamenter sistemin muazzam bir yönetim reformuyla aşılması demek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, yani Türk Tipi Başkanlık Modelidir. Eskiye dönüş uçurumdur. Parlamenter sistem ezberlerinin ardındaki niyet Türkiye'nin yükseliş ve büyüme isteğini engellemektir. 'HDP'ye hakaret edilerek toptan Kürtlere hakaret ediliyor' diyebilecek kadar gözünü ve gönlünü karartan, bir ara da HDP'yi Kürt siyasal hareketi olarak görerek terörün değirmenine su taşıyan İP'in başkanı, bölücülüğün yeni reklam yüzü olarak sivrilmiştir." Bahçeli, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın HDP'nin geciken kapatma davasını tekrar açması gereken şu günlerde, CHP ile İP'ten PKK aparatına övgüler yükselmesi esasen şühedaya hakarettir. Aynı zamanda sözde Ermeni soykırımını tanıyan terör uzantısı HDP'nin takdir ve taltif edilmesi, bir bakıma Asala'ya onaydır, Ermeni diasporasına selamdır.
Ermeni - 11.05.2021
Devlet Bahçeli: "CHP ile İP, HDP tarafından tutsak alınmıştır"
"CHP ile İP'ten PKK aparatına övgüler yükselmesi esasen şühedaya hakarettir" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı açıklamasına şu şekilde devam etti: "Parlamenter Sistem ezberlerinin ardındaki niyet Türkiye'nin yükseliş ve büyüme isteğini engellemektir. 'HDP'ye hakaret edilerek toptan Kürtlere hakaret ediliyor' diyebilecek kadar gözünü ve gönlünü karartan, bir ara da HDP'yi Kürt siyasal hareketi olarak görerek terörün değirmenine su taşıyan İP'in başkanı, bölücülüğün yeni reklam yüzü olarak sivrilmiştir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın HDP'nin geciken kapatma davasını tekrar açması gereken şu günlerde, CHP ile İP'ten PKK aparatına övgüler yükselmesi esasen şühedaya hakarettir. Aynı zamanda sözde Ermeni soykırımı tanıyan terör uzantısı HDP'nin takdir ve taltif edilmesi, bir bakıma Asala'ya onaydır, Ermeni diasporasına selamdır.
Ermeni - 08.05.2021
TBMM Başkanlığı: Letonya Parlamentosu'nun 'soykırım' iftirası kararını kınıyoruz
TBMM Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Letonya Parlamentosu'nun 1915 olaylarına ilişkin aldığı karara tepki gösterildi. Açıklamada, "Letonya Parlamentosu'nda 6 Mayıs 2021 tarihinde asılsız soykırım iftirasını içeren bir kararın kabul edilmiş olmasını kınıyor ve bu hukuk dışı kararı reddediyoruz. Tarihi olayları yargılamak ve hüküm vermek parlamentoların görevi olamaz. Tarihi gerçekleri saptırmaktan başka bir gayeye hizmet etmeyecek bu karar aynı zamanda hukuk dışıdır. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Letonya'yı da bağlayan 2013 ve 2015 tarihli kararları, Ermeni iddialarının hukuki bir kıymeti bulunmadığını, sadece tarihi bir tartışma konusu olabileceğini açıkça ortaya koymaktadır.
Ermeni - 08.05.2021
TBMM Başkanlığından Letonya'ya tepki
TBMM Başkanlığı tarafından Letonya parlamentosunun aldığı karara ilişkin, "Letonya Parlamentosunda 6 Mayıs 2021 tarihinde asılsız soykırım iftirasını içeren bir kararın kabul edilmiş olmasını kınıyor ve bu hukuk dışı kararı reddediyoruz. Tarihi olayları yargılamak ve hüküm vermek parlamentoların görevi olamaz. Tarihi gerçekleri saptırmaktan başka bir gayeye hizmet etmeyecek bu karar aynı zamanda hukuk dışıdır. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Letonya'yı da bağlayan 2013 ve 2015 tarihli kararları, Ermeni iddialarının hukuki bir kıymeti bulunmadığını, sadece tarihi bir tartışma konusu olabileceğini açıkça ortaya koymaktadır.
Ermeni - 07.05.2021
Azerbaycan'dan Ermeni esirlerin serbest bırakılması çağrısına karşı Fransa ve Kanada'ya tepki
Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Leyla Abdullayeva, Fransa ve Kanada Dışişleri Bakanlıklarının Ermeni esirlerin serbest bırakılması yönünde yaptığı çağrılara tepki göstererek, "Ermenistan'ı uluslararası insani hukuk yükümlülüklerine uymaya ve bölgede kalıcı barışı engelleyen faaliyet...
Ermeni - 07.05.2021
Akademisyenler 1915 olaylarına ilişkin iddialara cevap için Ardahan'daki toplu mezarların kazılmasını önerdi
Ardahan'daki akademisyenler, 1915 olaylarına bilimsel ve tarihi nitelikte cevap verilmesi için Ermeni çetelerince katledilen Türk vatandaşlarının bulunduğu toplu mezarlarda kazı yapılmasını istedi.
Ermeni - 06.05.2021
Azınlık cemaatleri temsilcilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür
Davete Fener Rum Patriği Bartholomeos, Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Konstantin Yuvanidis, Süryani Metropoliti Yusuf Çetin, Süryani Kadim Vakfı Başkanı Sait Susin, Türkiye Musevileri Hahambaşı İsak Haleva, Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh, Türkiye Hahambaşılığı Vakfı Başkanı ve Türk Yahudi Toplumu Eşbaşkanı Erol Kohen, Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan, Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu, Türkiye Süryani Katolik Cemaati Ruhani Lideri Orhan Çanlı ve Süryani Katolik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Basatemir katıldı.
Ermeni - 06.05.2021
Kale'de lise öğrencilerine sözde Ermeni soykırımı iddialarına yönelik eğitim verildi
Denizli'nin Kale ilçesinde 6 tarih öğretmeni tarafından lise öğrencilerine sözde Ermene soykırımı iddiaları ve tarihsel gerçeklerle ilgili eğitim verildi.
Ermeni - 06.05.2021
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Batı ve AB'nin yaptırımlarını cevapsız bırakmayacaklarını söyledi
Ermenistan'ın başkenti Erivan'a resmi ziyarette bulunan Lavrov, Ermeni mevkidaşı Ara Ayvazyan ile görüşmesinin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında, Rusya ve AB arasındaki ilişkileri değerlendirdi.
Ermeni - 06.05.2021
1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını çürüten bilgiler Rusya Bilimler Akademisinin raporlarında
Kastamonu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vüsale Musalı, 1915 olaylarına ilişkin "Rusya Bilimler Akademisinin raporlarında Ermenilerin yok edildiğine, öldürüldüğüne dair bir cümle bile göremiyoruz.
Ermeni - 06.05.2021
Türkiye, Letonya'nın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelendiren kararını şiddetle kınadı
Açıklamada şunlar kaydedildi: "Letonya parlamentosunu tarihten düşmanlık çıkarmaya çalışan bazı çevrelerin gündemine hizmet etmek yerine, bu yanlış adımını geri almaya, başta Türk ve Ermeni halkları arasında olmak üzere, bölgede barış içinde bir arada yaşama pratiğinin tesis edilmesine yönelik çabaları desteklemeye davet ediyoruz.
Ermeni - 06.05.2021
Dışişleri Bakanlığından Letonya'ya kınama
Letonya'nın aldığı kararın tarihi olaylara dürüst ve adil bir şekilde yaklaşma şartıyla çeliştiği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi: "Bu karar, Letonya'nın işgalinin 80. yıl dönümü vesilesiyle kendi tarihindeki olaylara ilişkin olarak yapmış olduğu, tarihi olaylara dürüst ve adil bir şekilde yaklaşılmasının uluslararası ilişkilerin bir ön şartı olduğu yönündeki açıklamasıyla da çelişmekte ve bu bağlamda da bir çifte standardı ortaya koymaktadır. Letonya Parlamentosu'nu tarihten düşmanlık çıkarmaya çalışan bazı çevrelerin gündemine hizmet etmek yerine, bu yanlış adımını geri almaya, başta Türk ve Ermeni halkları arasında olmak üzere, bölgede barış içinde bir arada yaşama pratiğinin tesis edilmesine yönelik çabaları desteklemeye davet ediyoruz.
Ermeni - 06.05.2021
Gençler, 1915 olaylarını tarihçilerin konuşmasını istedi
Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonunca yapılan anket çalışmasında gençlerin, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin 24 Nisan'da yaptığı açıklama ve Ermeni iddialarına ilişkin değerlendirmeleri soruldu.
Ermeni - 05.05.2021
ABD'de Ermeni terör örgütünün şehit ettiği diplomat Orhan Gündüz, Boston'da anıldı
NEW ABD'de, Türkiye'nin Boston Fahri Başkonsolosu olarak görev yaptığı sırada, 39 sene önce Ermeni terör örgütü tarafından şehit edilen diplomat Orhan Gündüz için, şehit edildiği noktada ve kabri başında anma programı düzenlendi.
Ermeni - 04.05.2021
Azerbaycan, 3 Ermenistan askerini iade etti
Azerbaycan, Karabağ'da esir aldığı 3 Ermeni askeri Ermenistan'a iade etti.
Ermeni - 04.05.2021
Azerbaycan Ermenistan'a 3 askeri iade etti
Azerbaycan, esir tutulan 3 Ermeni askeri Ermenistan'a iade etti.
Ermeni - 04.05.2021
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan, Bahçeli'nin yeni anayasa önerisini değerlendirdi Açıklaması
Devlet Bahçeli'nin yeni anayasa taslağı önerisi Türkkan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yeni anayasa taslağı önerisine ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi: "Sayın Bahçeli'nin bu çağrısına peşinen 'ret' diyoruz. Türkiye'de insanlar hastalıktan telef olmuş, hastanelerde ölüyor, aşı bulamıyor. İnsanlar açlıktan intihar ediyor. İşsizlik gençlerde yüzde 26'ya çıkmış. Dış politikada Türkiye şamar oğlanına dönmüş. ABD Başkanı bu kadar yıldır düzgün yönetilen sözde Ermeni soykırımını tanıdığını ifade etmiş.
Ermeni - 04.05.2021
ABD yönetimi, Azerbaycan'a askeri yardımlara devam etme kararını Kongreye bildirdi
Blinken, yardımların barış çabalarını baltalamayacağını bildirdi Söz konusu bildirimde, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın "Azerbaycan'a yönelik yardımların Ermenistan ve Azerbaycan arasında barışçıl bir çözüm için müzakere çabalarını baltalamayacağını ya da Ermenistan'a yönelik saldırı amacıyla kullanılmayacağını tasdik ediyorum.
Ermeni - 04.05.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Yeni Azerbaycan Partisi ile düzenlenen çevrim içi konferansta konuştu Açıklaması
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine ilişkin, "Sayın Biden Amerika Birleşik Devleti'ni Ermeni lobilerine rehin bırakmıştır.
Ermeni - 04.05.2021
Avustralya'daki Türk dernekleri ortak iftar verdi
İftara, 1980'de Ermeni teröristler tarafında öldürülen Başkonsolos Şarık Arıyak ve koruması Engin Sever'in dosyasını inceleyen eyalet ve federal polis amirleri de katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ermeni Haberleri | Ermeni Haber - Haberler - Ermeni haberleri, son dakika ermeni haber ve gelişmeleri burada. Tarihte bugün ne oldu? 16 Mayıs tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 16 Mayıs'ta yaşananlar!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.05.2021 00:48:06. #1.11#

title