El Kaide Haberleri

El Kaide haber, El Kaide son dakika haberleri ve gelişmeleri.

El Kaide - 09.04.2021
Yemen'in Hadramevt ilindeki Uluslararası Reyyan Havalimanı 6 yıl sonra yeniden uçuşlara açıldı
Yemen'de iç savaşın patlak vermesiyle kapatılan Hadramevt ilindeki Uluslararası Reyyan Havalimanı'nda 6 yıl aradan sonra uçuşların yeniden başladığı bildirildi.
El Kaide - 08.04.2021
Washington Post: El-Mevla DEAŞ elebaşı olmadan önce hapishanede ABD için muhbirlik yapıyordu
Ayrıca El Mevla'nın, o dönemde Irak'taki El Kaide'nin 2 numaralı ismi olan Ebu Kaşwarah'ın nerede olduğunu da ABD'lilere söylediği ve Kaşwarah'ın Musul'daki bir baskınla öldürüldüğü belirtildi.
El Kaide - 08.04.2021
DEAŞ ve El Kaide ile bağlantıları nedeniyle mal varlığı dondurulan 1 kişinin bilgileri güncellendi
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarıyla listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan mal varlığının dondurulması hakkındaki Bakanlar Kurulu kararının ekinde yapılan güncelleme, Resmi Gazete'de yayımlandı.
El Kaide - 06.04.2021
Burkina Faso'da silahlı saldırıda 3 jandarma, 4 korucu öldü
Sahel bölgesinde "3 ülke sınırı" olarak bilinen Burkina Faso, Mali ve Nijer, son yıllarda terör örgütü El Kaide'ye bağlı gruplarla DEAŞ'ın saldırılarına maruz kalıyor.
El Kaide - 02.04.2021
Mali'de BM üssüne saldırı: 4 ölü
Saldırıyı kimin düzenlediğine ilişkin henüz bir açıklama gelmezken, saldırının düzenlendiği bölge El Kaide ve DEAŞ militanlarının etkinliği ile biliniyor.
El Kaide - 02.04.2021
Cezayir, Nijer sınırı yakınında hava ve kara birliklerinin katılımıyla askeri tatbikat düzenledi
Cezayir'in son dönemde özellikle Mali ve Nijer sınırından ülkeye sızmaya çalışan El Kaide ve DAEŞ mensuplarının engellenmesi ve kaçak silah girişinin önüne geçilmesi için söz konusu ülke sınırlarında güvenlik önlemlerini artırdığı belirtiliyor.
El Kaide - 02.04.2021
Burkina Faso'da silahlı kişilerin saldırısında 6 sivil hayatını kaybetti
Sahel bölgesinde "3 ülke sınırı" olarak bilinen Burkina Faso, Mali ve Nijer, son yıllarda terör örgütü El Kaide'ye bağlı gruplarla DEAŞ'ın saldırılarına maruz kalıyor.
El Kaide - 02.04.2021
Son dakika... Fransa Savunma Bakanı Parly, Mali Cumhurbaşkanı Bah N'Daw tarafından kabul edildi
Raporda, saldırının düzenlendiği bölgede düğün merasimi için yaklaşık 100 kişinin toplandığı belirtilerek, bunlar arasında terör örgütü El Kaide'ye bağlı bir gruba üye olduğu tahmin edilen 3 silahlı kişinin bulunduğu ve toplam ölü sayısının 22 olduğu kaydedilmişti.
El Kaide - 01.04.2021
Hatay'da yakalanan El Kaide üyesi Fransa uyruklu terörist, ilk duruşmada hapis cezasına çarptırıldı
Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan ve Hatay'da yasa dışı yollarla yurda girmeye çalışırken yakalanan, hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan dava açılan terör örgütü El Kaide üyesi Fransa uyruklu teröriste, ilk duruşmada etkinlik pişmanlık hükümleri kapsamında 3 yıl 1 ay...
El Kaide - 31.03.2021
Son dakika haber... ABD, terör mağdurları için Sudan'ın ilettiği 335 milyon doları aldı
El-Kaide'nin bombalı saldırılarında 1998'de 224 kişi yaşamını yitirmiş, binlerce kişi yaralanmıştı. Olayın ardından, birçok kurban ve yakını ABD'deki eyalet ve federal mahkemelere başvurarak saldırılardan dolayı Sudan hükümetini suçlamış ve tazminat talep etmişti. ABD mahkemeleri, daha önce görülen davalarda, söz konusu saldırılarda Sudan'ın terör örgütü El Kaide ve örgüt lideri Usame Bin Ladin'e yardım ettiğine hükmetmişti.
El Kaide - 31.03.2021
İçişleri Bakanı Soylu, "İl Göç İdaresi Müdürleri ile Yıllık Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu: (1)
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Virüsten korkmayan Batı, göçten korkmuştur.
El Kaide - 30.03.2021
Son dakika haberleri! BM'ye göre Fransa, Mali'de 3 Ocak'ta düzenlenen hava saldırısında 19 sivili öldürdü
Raporda, saldırının düzenlediği bölgede düğün merasimi için yaklaşık 100 kişinin toplandığına işaret edilerek, bunlar arasında terör örgütü El Kaide'ye bağlı bir gruba üye olduğu tahmin edilen 3 silahlı kişinin de bulunduğu ve toplam ölü sayısının 22 olduğu kaydedildi.
El Kaide - 30.03.2021
Pakistan, Afganistan'da barış ve istikrara desteğini yineledi
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, ülkesinin Afganistan'da barış ve istikrarın sağlanmasına destek vermeye devam edeceğini belirtti.
El Kaide - 28.03.2021
Afganistan Cumhurbaşkanı Danışmanı Muhib: "Barış olmadan yabancı güçler çekilirse tekrar iç savaş çıkabilir"
Afgan yönetimi ve Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah gibi aktörlerin de içinde bulunduğu kesimi nitelemek için kullanılan "Cumhuriyet" tarafı ise Taliban'ın Doha anlaşmasına uymadığını ve El Kaide ilişkisinin devam ettiğini savunuyor.
El Kaide - 27.03.2021
TBMM Dışişleri Komisyonu Türkiye hakkındaki ön yargıları diplomasiyle yıkıyor
"Türkiye'nin ilerlemesini istemeyen gruplar var" Kılıç, bazı kesimlerin yurt dışında Türkiye aleyhine çalışmalar yaptığına değinerek, şöyle konuştu: "Türkiye'nin ilerlemesini istemeyen, ülkemiz hakkında olumlu düşünmeyen, hayır düşünceleri olmayan birtakım çevreler var. Bunlar maalesef bazen sivil toplum örgütü de olabiliyor, bazen mecliste temsili olan birtakım partilerin içerisinde terörle arasına mesafe koyamayanlardan müteşekkil birtakım çalışmalardan da kaynaklanabiliyor. Özellikle Avrupa Parlamentosu'nda ciddi manada Türkiye karşıtlığının desteklendiği ve bunun olması için çaba sarf edildiği, yalan yanlış, tek yanlı bilgilerin aktarıldığı, teröre karşı yapılan mücadelenin insan haklarına karşıymış gibi lanse edildiği durumları görüyoruz. Bunların önlenmesi, Türkiye'nin doğru bir şekilde anlatılması noktasında Dışişleri Bakanlığının yanı sıra TBMM Dışişleri Komisyonu olarak da ikili görüşmeler, müzakereler yürütüyoruz." "Zavallı siyasetçilerle karşılaşıyoruz" Fikir ve düşünce hürriyeti ile şiddet ve terör olaylarının birbiriyle karıştırılmaması gerektiğine dikkati çeken Kılıç, "Bugün hiç kimse Avrupa'nın ortasında DEAŞ'a, El Kaide'ye 'Bunlar fikir hürriyeti çerçevesinde fikirlerini söylüyorlar.
El Kaide - 27.03.2021
GÜNDEM / 27 Mart 2021
(İstanbul/14.00/Ankara/16.30) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Yargıtay, futbolcuyu transfer vaadiyle kandıran kişi hakkındaki beraat kararını bozdu Yargıtay 15. Ceza Dairesinin kararında basit dolandırıcılık suçundan mahkumiyete hükmedilmesi gerekirken beraat kararı verilmesinin bozmayı gerektirdiği vurgulandı (İsmet Karakaş-Ankara) 2- Türkiye hakkında yanlış bilinenleri ve ön yargıları diplomasiyle yıkıyorlar TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç: "Bugün hiç kimse Avrupa'nın ortasında DEAŞ'a, El Kaide'ye 'Bunlar fikir hürriyeti çerçevesinde fikirlerini söylüyorlar' diyemez.
El Kaide - 26.03.2021
Taliban, ABD'yi 1 Mayıs'a kadar Afganistan'dan çekilmesi için uyardı
Öte yandan ABD'nin eski Başkanı Donald Trump döneminde imzalanan anlaşmada, Taliban'ın ülkede bulunan askerlere saldırmaması halinde ABD ordusunun, 1 Mayıs tarihine kadar tam ve kademeli olarak ülkeden çekileceği ifade edilmişti. Taliban ise hükümlülüklerine büyük ölçüde uyduğu anlaşma kapsamında El Kaide'nin kendi topraklarında bir yer edinmesini engelleme ve Kabil ile barış görüşmeleri başlatma sözü vermişti.
El Kaide - 26.03.2021
Taliban'dan ABD Başkanı Biden'in açıklamasına tepki
Afgan yönetimi ve Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah gibi aktörlerin de içinde bulunduğu kesimi nitelemek için kullanılan "Cumhuriyet" tarafı ise Taliban'ın Doha anlaşmasına uymadığını ve El Kaide ilişkisinin devam ettiğini savunuyor.
El Kaide - 25.03.2021
Nijer'de sivilleri hedef alan saldırıda 11 kişi öldü
Sahel bölgesinde "3 ülke sınırı" olarak bilinen Burkina Faso, Mali ve Nijer, son yıllarda terör örgütü El Kaide'ye bağlı gruplarla DEAŞ'in saldırılarına maruz kalıyor.
El Kaide - 25.03.2021
TBMM Başkanı Şentop, Antalya'da terörizmle mücadele konferansında konuştu: (2)
Şentop, ayrım gözetmeksizin her türlü terör faaliyeti ve örgütüyle mücadeleyi kararlılıkla devam ettirdiklerine dikkati çekerek şöyle konuştu: "Kovid-19 salgını, kaynakların ve dikkatin sağlık alanına yönlendirilmesi nedeniyle terörle mücadele tedbirlerini olumsuz etkilemekte ve bu durum terörist gruplara harekete geçmeleri için daha fazla alan sağlamaktadır. Salgın döneminde bile terörle mücadele çabalarını sürdürmek, ülkelerimizin ve uluslararası kuruluşların önceliği olmaya devam etmelidir. Türkiye, salgın sürecinde de uluslararası planda yürütülen terörle mücadele çalışmalarına katkılarını sürdürmüş, ülkemizin yürüttüğü terörle mücadele çabalarını ikili ve çok taraflı platformlarda muhataplarına aktarmıştır. Ülkemiz, sadece Türkiye'yi hedef alanlar için değil, uluslararası güvenliğe tehdit oluşturan tüm terörist oluşumlara karşı da aynı kararlı duruşu sergilemektedir. Türkiye, içeride ulusal güvenliğimizin gerektirdiği tedbirleri hukuk devleti ve ceza adaleti temelinde kararlılıkla alırken uluslararası platformlarda da terörizm ve radikalleşmeyle mücadeleye aktif olarak katkıda bulunmaktadır." "Krizlerin bazı fırsatları barındırdığı da unutulmamalı" Terörle mücadelede uluslararası iş birliğinin geliştirilmesinin, çok taraflı platformlarda öncelikli gündem maddeleri arasında yer aldığına değinen Şentop, Türkiye'nin, Suriye ve Irak'taki durumun bir sonucu olarak karşı karşıya kaldığı DEAŞ, El Kaide ve yabancı terörist savaşçılardan kaynaklı tehdide karşı mücadelesini de kararlılıkla sürdürdüğünü ifade etti.
El Kaide - 25.03.2021
DEAŞ ve El Kaide ile bağlantıları nedeniyle mal varlıkları dondurulan 8 kişinin bilgileri güncellendi
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarıyla listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan mal varlığının dondurulması hakkındaki Bakanlar Kurulu kararının ekinde yapılan güncelleme Resmi Gazete'de yayımlandı.
El Kaide - 24.03.2021
Adana'da terör örgütü El Kaide adına tehditle haraç topladığı öne sürülen sanık hakim karşısında
Adana'da, terör örgütü El Kaide adına tehditle haraç topladığı iddiasıyla tutuklanan sanığın "Anayasayı ihlal" ve "iki kez nitelikli yağma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.
El Kaide - 23.03.2021
Nijer'in kuzeybatısındaki köylere düzenlenen saldırılarda ölü sayısı 137'ye çıktı
Sahel bölgesinde "3 ülke sınırı" olarak bilinen Burkina Faso, Mali ve Nijer, son yıllarda terör örgütü El Kaide'ye bağlı gruplarla DEAŞ'ın saldırılarına maruz kalıyor.
El Kaide - 21.03.2021
Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, ABD Savunma Bakanı Austin ile Afganistan'daki barış sürecini görüştü
Afgan yönetimi ve Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah gibi aktörlerin de içinde bulunduğu kesimi nitelemek için kullanılan "Cumhuriyet" tarafı ise Taliban'ın Doha anlaşmasına uymadığını ve El Kaide ilişkisinin devam ettiğini yinelemeye devam etti.
El Kaide - 21.03.2021
Haftanın tarihine bakış
2016- ABD'ye ait insansız hava aracının Yemen'de düzenlediği saldırıda 26 El Kaide militanı öldü, 27 militan da yakalandı.
El Kaide - 18.03.2021
Son dakika haberleri: Yemen'in güneyinde El-Kaide saldırısı: 3'ü sivil, 12 ölü
Son dakika gelişmesine göre Yemen'in güneyinde terör örgütü El-Kaide tarafından düzenlenen saldırıda 3'ü sivil, 12 kişi hayatını kaybetti.
El Kaide - 18.03.2021
Fransa'daki STK'den Diyarbakır annelerine ziyaret
PKK'nın terör örgütü olduğunu anlamak için Diyarbakır anneleri ve mağdur olan ailelerle konuşmanın yeterli olduğunu anlatan Yılmaz, "Terör örgütü DEAŞ ve El Kaide'yi haklı olarak kınayan ancak diğer yandan YPG/PKK'lı teröristleri meşrulaştırmaya, hatta yüceltmeye çalışan çok sayıda Avrupa medyasının bu çifte standardını ve ikili tutumunu kınıyoruz.
El Kaide - 16.03.2021
ABD'ye bağlı Afganistan'ın Yeniden İnşası Özel Başmüfettişliği Başkanı Sopko'dan uyarı Açıklaması
Sopko, bu harcamalara rağmen Afganistan'da şiddetin "kabul edilemez seviyede" olduğunu ve DEAŞ ile El Kaide gibi örgütlerin ülkede zaten kırılgan olan sistemi ele geçirmeyi beklediğini ileri sürdü.
El Kaide - 15.03.2021
Adana'da El Kaide adına tehditle haraç topladığı öne sürülen sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi
Adana'da, terör örgütü El Kaide adına tehditle haraç topladığı iddiasıyla tutuklanan sanık hakkında "Anayasayı ihlal" ve "iki kez nitelikli yağma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
El Kaide - 14.03.2021
Libya'nın güneyindeki Ubari kentine 4 hava saldırısı düzenlendi
AFRICOM, 25 Temmuz 2018'de Ubari yakınlarındaki Uveynat beldesinde İHA ile düzenlenen, 11 El Kaide militanının öldürüldüğü saldırının sorumluluğunu üstlenmişti.
El Kaide - 11.03.2021
İspanya, 11 Mart terör saldırılarının mağdurlarını andı
11 Mart saldırısı Terör örgütü El Kaide üyesi olduğu açıklanan teröristlerce, 11 Mart 2004'te Madrid'deki 4 banliyö treninde 4 dakika içinde 10 bombanın patlatılması sonucu 193 kişi hayatını kaybetmiş, 1800'den fazla kişi yaralanmıştı.
El Kaide - 11.03.2021
Polisario Cephesi'nden 100 kişinin, Mağrip ülkelerinde El Kaide saflarında faaliyet gösterdiği açıklandı
Fas istihbaratına bağlı Yargı Araştırmaları Merkezi Müdürü Habbub eş-Şarkavi, Mağrip ülkelerinde, terör örgütü El Kaide saflarında faaliyet gösteren 100'den fazla Polisario Cephesi mensubunun bulunduğunu kaydetti.
El Kaide - 09.03.2021
CIA'in 2018'de Nijer'de kurduğu hava üssünü büyüttüğü belirlendi
CIA'in üssü, Nijer'de Ekim 2017'de 4 Amerikan askerinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyla ilgili faaliyet yürütmek El Kaide, DEAŞ ve bölgede faaliyet gösteren diğer aşırılık yanlısı gruplara sığınak haline gelen güneybatı Libya ile daha yakından ilgilenmek için kurduğu kaydediliyor.
El Kaide - 08.03.2021
Arap koalisyonu: Husilerin kullandığı füzeler ve İHA'lar İran yapımı
Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyonunun sözcüsü Turki el-Maliki, Yemen'deki Husi milislerin kullandığı füzeler ve insansız hava araçlarının (İHA) İran yapımı olduğunu belirterek, bunlara "ağır darbelerle" karşılık vereceklerini söyledi.
El Kaide - 05.03.2021
Son dakika haber: Yemen'deki terör örgütü El Kaide'nin üst düzey sorumlusu Bin Talib, Hadramevt'te yakalandı
Son dakika haber: Yemen'in doğusundaki Hadramevt vilayetinde terör örgütü El Kaide'nin üst düzey sorumlularından Kabus bin Talib'in hükümet güçlerinin düzenlediği operasyonla yakalandığı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: El Kaide Haberleri | El Kaide Haber - Haberler - El Kaide haberleri, son dakika el kaide haber ve gelişmeleri burada. Yemen'in Hadramevt ilindeki Uluslararası Reyyan Havalimanı 6 yıl sonra yeniden uçuşlara açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.4.2021 05:40:43. #1.15#
title