Darbe Haberleri

Darbe haber, Darbe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Darbe - 04.06.2021
ASEAN yetkilileri, Myanmar'da darbe lideri General Hlaing ile görüştü
Güneydoğu Asya Uluslar Birliğinden (ASEAN) yetkililerin, Myanmar'da askeri darbeyle idareye el koyan Genelkurmay Başkanı General Min Aung Hlaing ile görüştüğü bildirildi.
Darbe - 04.06.2021
Burdur'da eşinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle yargılanan kocaya 7 yıl 6 ay hapis
Burdur'da 2019'un Aralık ayında 38 yaşındaki 2 çocuk annesi Gül Efe evinde başına aldığı darbe sonucu hastanede hayatını kaybetmiş, kadının gözaltına alınan eşi M.
Darbe - 04.06.2021
Kuzey Akım 2 projesinin ilk hattında inşaatın tamamlandığı duyuruldu
Putin, petrolün borsada kullanılan bir emtia olması nedeniyle dolar üzerinden satıldığını anımsatarak, "Eğer petrol şirketleri anlaşmalarını dolar üzerinden yapmayı bırakırsa, bu doların rezerv para konumuna sert, çok sert bir darbe olur.
Darbe - 04.06.2021
Son dakika: Zeytinburnu'nda eşini uyurken baltayla öldüren Fazilet Azimi'nin duruşmasında kızı tanık olarak dinlendi
Son dakika 3. sayfa haberi: Zeytinburnu'nda eşini gece uyurken 15 balta darbesiyle öldüren Fazilet Azimi'nin yargılandığı davada kızı Z.Ö. tanık olarak dinlendi.
Darbe - 04.06.2021
Gasbettikleri kişiyi dere yatağına atan zanlılara 16 yıl altışar ay hapis cezası verildi
Bahçelievler'de bir kişiyi darbederek dere yatağına attıkları iddiasıyla yargılanan 4 sanıktan 3'ü "yaralama", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "yağma" suçlarından toplam 16 yıl altışar ay hapse mahkum edildi.
Darbe - 04.06.2021
Son dakika: Myanmar'da darbe karşıtı "sivil hükümet" Arakanlı Müslümanlara vatandaşlık haklarını geri verecek
Son dakika gelişmesine göre KUALA Myanmar'da darbeyle başa geçen askeri yönetime karşı kurulan ve "sivil hükümet" olarak tanınan Ulusal Birlik Hükümeti (NUG), Arakanlı Müslümanlar başta olmak üzere, ülkedeki birçok etnik azınlığı vatandaşlık hakkından mahrum bırakan 1982 Vatandaşlık Yasası'nı kaldıracaklarını taahhüt etti.
Darbe - 04.06.2021
ASEAN yetkilileri, görüşmelerde bulunmak üzere Myanmar'a gitti
KUALA Güneydoğu Asya Uluslar Birliğinden (ASEAN) yetkililerin, Myanmar'da askeri darbenin ardından yaşanan siyasi kriz ve iç çatışmalara çözüm üretmek üzere ülkeye ziyarette bulunduğu açıklandı.
Darbe - 04.06.2021
Mustafa Şentop: "10 bin dolar alan siyasetçiyi bilen ben değilim, açıklayacak olan da ben değilim"
Şentop, CHP'li bazı vekillerin FETÖ iddialarına ilişkin olarak ise, "Malum FETÖ ithamı sıkıştığınız yerde kullandığınız bir milli spor Türkiye'de. Fakat bunu yapanların önce kendi durumlarına dikkat etmeleri gerekir. Benim FETÖ ile ilgili tutumuma dair açık bilgileri FETÖ'nün askeri yargı yapılanmasına ilişkin davada bilhassa Askeri Yargı Yapılanması'nın beyni olarak kabul edilen eski Genel Kurmay Adli Müşavirinin yapmış olduğu açıklamada görebilirsiniz. Çok açık şekilde 15 Temmuz'dan da önce FETÖ'nün askeri yargı yapılanması ile ilgili onların hazırlamaya çalıştığı tezgahın bozulması yönünde benim yapmış olduklarına işaret eden açıklamalar. Bizzat Genelkurmay eski Adli Müşaviri ki kendisi müebbete mahkum oldu bu davada. FETÖ aşağı yurt dışındaki kaçak gazetecileri ile beraber 15 günde bir benim bu konudaki dahlimi ve bu yapılanmaya yönelik çalışmaları itham eden açıklamalarla medyada yer alıyor. Çok kuvvetli şekilde kuyruklarına bastığımı, acılarının büyük olduğunu ifade edeyim. Bu acı muhtemelen başkalarına da sirayet etmiş onlar da acı duyuyorlar. Niye çok açık. Malumunuz 17-25 Aralık 2013'te FETÖ'nün yargı eliyle gerçekleştirmeye çalıştığı bir darbe hazırlığı vardı.
Darbe - 04.06.2021
Diyarbakır'da 7 milyon 233 bin kök kenevir ele geçirildi
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu ile mücadele hız kesmeden devam ediyor. Terörün finans kaynağı uyuşturucuya tarihin en büyük darbeleri vurulmaya devam edilirken 2021 yılı başında uyuşturucu madde imal eden 85 şahsa yönelik narko-terör Tırpan operasyonları icra edilmişti.
Darbe - 03.06.2021
Belarus'ta Ryanair uçağında yakalanan muhalif, yasa dışı eylemleri organize ettiği suçlamasını kabullendi
Ayrıca Protaseviç, bir süre önce ülkede darbe planlayan kişiler ile eski Cumhurbaşkanı adayı Tikhanovskaya arasında aracılık yaptığını da açıkladı.
Darbe - 03.06.2021
Son dakika haberleri: Fransa, Mali ile ortak askeri operasyonlarını askıya aldı
Son dakika haberler: Fransa, 24 Mayıs'ta askeri darbe yaşanan Mali ile yürüttüğü ortak askeri operasyonları askıya aldı.
Darbe - 03.06.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (3)
Türkiye'nin 12 Eylül 1980 darbesinden itibaren yeni anayasa konusunu tartıştığını anımsatan Çelik, "Yeni anayasa gelecek nesillere borcumuzdur.
Darbe - 03.06.2021
Uluslararası Frankofoni Örgütü, Mali'nin örgütteki fonksiyonlarını askıya aldı
Uluslararası Frankofoni Örgütü (OIF), ikinci kez askeri darbeye sahne olan Mali'nin örgüt organlarındaki fonksiyonlarını askıya aldı.
Darbe - 03.06.2021
Antalya'da suç örgütü operasyonunda 24 kişi tutuklandı
FETÖ/PDY dokümanları iş yerinden çıktı Operasyonda yakalanan şüphelilerden M.İ, A.K, B.B. ve M.C.İ'nin, Finike'deki iş yerine getirdikleri mağdurları zorla alıkoyarak darbettikleri, cep telefonlarını alarak içindeki verileri sosyal medyada paylaştıkları, tehditle senet imzalattıkları ileri sürüldü.
Darbe - 03.06.2021
CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Bu büyük yalanın üstünde daha ne kadar oturacaksınız?" CHP'li Özel, Birinci Meclis'teki ilk birleşimden itibaren Genel Kurul'da her sözün ve milletvekillerinin hareketlerinin tutanaklarda yer aldığını kaydederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, merhum Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün Birinci Meclis'te 27 Mayıs darbesinden önce sarf ettiğini söylediği sözlerin, Genel Kurulun hangi birleşiminde yer aldığına ilişkin TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a yazılı soru önergesi verdiklerini söyledi.
Darbe - 03.06.2021
TBMM Başkanı Şentop, gazetecilere değerlendirmelerde bulundu: (2)
Şentop, TBMM İstanbul Ofisi'nde düzenlediği basın toplantısında, 17-25 Aralık 2013'te FETÖ'nün yargı eliyle gerçekleştirmeye çalıştığı bir darbe hazırlığı teşebbüsü olduğunu anımsattı.
Darbe - 03.06.2021
Myanmar'da askeri mahkeme iki gazeteciyi 2'şer yıl hapis cezasına çarptırdı
Myanmar'da askeri yönetim, iki gazeteciyi yaptığı darbe karşıtı haberleri gerekçe göstererek 2'şer yıl hapse mahkum etti.
Darbe - 03.06.2021
FETÖ'nün "suikast timi"nin yağma suçundan yargılandığı davada karar çıktı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast düzenlemek için Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldıran "suikast timi"ndeki 37 sanıktan 30'una, nitelikli yağma suçundan yargılandıkları davada 18 kez 18'er yıl hapis cezası verildi.
title