Darbe Haberleri

Darbe haber, Darbe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Darbe - 16.06.2021
Balyoz sanığı 7 kişinin beraatı bozuldu (1)
FETÖ'nün TSK'ye kumpası Türkiye, darbe planı olduğu iddia edilen "Balyoz" adını ilk kez Taraf gazetesinin 20 Ocak 2010 tarihli haberiyle duydu.
Darbe - 16.06.2021
Tunus'taki gösteriler güvenlik reformu talebinin ötesine geçer mi?
Başkentin Sidi Hüseyin semtinde 9 Haziran'daki protestolar sırasında bir gencin çıplak vaziyette sokakta polisler tarafından darbedildiğine ilişkin görüntüler de olayların tırmanmasına sebep oldu.
Darbe - 16.06.2021
Tunus'ta gözaltına alınan gencin ölümüne yönelik protestolar sürüyor
Başkent Tunus'taki Sidi Hüseyin semtinde toplanan göstericiler, güvenlik güçleri tarafından darbedilmesi sonucu öldüğü iddia edilen Ahmed bin Amara'nın evinin önünden, yaralı olarak bulunduğu bölgeye doğru yürüyüşe geçti.
Darbe - 15.06.2021
TBMM Genel Kurulu
Erken seçim talep edilebileceğini ve kararının Meclis'te alınabileceğini kaydeden Akbaşoğlu, "(Ya seçimle veya seçimler dışında başka bir yolla, 2021'in kalan 6 aylık bütçesini biz kullanacağız.) diyenler var. 104 amiralin bildirisine sahip çıkan darbeci anlayışlar var.
Darbe - 15.06.2021
Myanmar'ın devrik lideri Suu Çii'nin yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü
KUALA Myanmar'da askeri darbeyle iktidardan indirilen ve gözaltına alınan ülkenin eski fiili lideri ve Dışişleri Bakanı Aung San Suu Çii'nin yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü.
Darbe - 15.06.2021
Son dakika... Dünya Müslüman Alimler Birliği, Mısır'daki idam kararlarına tepki gösterdi
Gelen son dakika haberine göre Dünya Müslüman Alimler Birliği, Mısır yargısınca darbe karşıtı 12 kişi hakkında verilen idam kararlarının "siyasi" olduğunu belirtti.
Darbe - 15.06.2021
Son dakika haberleri... FETÖ'den yargılanan eski emniyet müdürü Cemil Ceylan 7 yıl 6 ay hapis cezası aldı
Sağlık sorunları olduğunu öne süren Ceylan, savunmasına şöyle devam etti: "12 Eylül darbesinde gözaltına alınan birisiydim.
Darbe - 15.06.2021
Dünyanın en büyük insani felaketinin yaşandığı Yemen'de riyaldeki değer kaybı yoksulluğu daha da derinleştirdi
Yemen'de yerel para birimi riyalin son dönemde yabancı para birimleri karşısında yaşadığı hızlı ve rekor seviyedeki değer kaybı, uzun yıllardır devam eden iç savaş nedeniyle zaten zor şartlar altında bulunan halka ikinci büyük darbeyi vurdu.
Darbe - 15.06.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
"Türkiye'nin NATO müttefiki gibi davranmadığını" iddia eden ABD'nin hangi örgütlerle fiili ittifak ve dayanışma içinde olduğunu beşeri vicdan ve tarihin günü geldiğinde anlata anlata bitiremeyeceğini dile getiren Bahçeli, "Arkamızdan dolanıyorlar, müttefiklik edebiyatı yapıyorlar. Teröristlerle iş tutuyorlar, stratejik ortaklıktan bahsediyorlar. Türkiye'nin kuyusunu kazıyorlar, sözde Ermeni soykırım yalanına sarılıyorlar, sonra dönüp 'NATO' diyorlar. 15 Temmuz darbecilerini koruyorlar, Pensilvanya'da FETÖ'yü barındırıyorlar, utanmadan, sıkılmadan, yüzleri kızarmadan demokrasi ve hukuk alanlarında ahkam kesip bize parmak sallıyorlar.
Darbe - 15.06.2021
Son dakika haberleri | İçişleri Bakanlığı: "Diyarbakır'da terör örgütünün finansmanına büyük darbe. Jandarmanın başarılı operasyonuyla 520 ton toz esrar elde edilebilecek...
Son dakika haberler: İçişleri Bakanlığı: "Diyarbakır'da terör örgütünün finansmanına büyük darbe. Jandarmanın başarılı operasyonuyla 520 ton toz esrar elde edilebilecek 22 milyon kök kenevir ele geçirilirken, terör örgütünün 5.2 milyar TL finans sağlamasının da önüne geçildi.
Darbe - 14.06.2021
Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin 108 sanığın yargılanmasına devam edildi
Anayasal düzeni ihlal suçlamasını da kabul etmeyen Bilgen, Türkiye'nin darbe anayasasıyla yönetilmesinde siyasetçi olarak kusuru bulunduğunu, fakat demokratik bir anayasanın yine demokratik yollarla yapılması gerektiğine inandığını belirtti.
Darbe - 14.06.2021
Mali'de terör saldırıları: 2 ölü, 8 yaralı
Hem Temmuz 2020'de devrilen eski Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita hem sonrasında kurulan geçiş hükümetinin cumhurbaşkanı Bah N'daw hem de 24 Mayıs'taki darbeyle başa gelen Assimi Goita da bu öneriye sıcak bakıyor.
Darbe - 14.06.2021
Mısır'da darbe karşıtı 12 kişi hakkındaki idam cezası onandı
Mısır'da hapisteki Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci ile Müslüman Kardeşler (İhvan) liderlerinden Safvet Hicazi'nin de aralarında bulunduğu darbe karşıtı 12 kişi hakkında verilen idam cezası onandı.
Darbe - 14.06.2021
Macron'a tokadın arkasında aşırı sağın parmak izleri çıktı
Kral taraftarı bir aktivist olan Lucien Lacour, 1910'da, kilise ve devletin ayrılmasını sağlayan 1905 laiklik yasasını geçiren Aristide Briand'ı tokatlamıştı ancak 1936'da sosyalist milletvekili Leon Blum'un kral taraftarlarınca sokakta neredeyse ölümüne yol açacak şekilde darbedilmesi, Action Française Birliği'nin feshedilmesiyle sonuçlanmıştı.
Darbe - 14.06.2021
Dünya Müslüman Alimler Birliği, Filistin halkının desteklenmesi ve Mescid-i Aksa'nın korunması çağrısı yaptı
"Söz konusu provokatif eylem, Gazze dahil olmak üzere bölgede yeniden olayların patlak vermesine neden olabilir." uyarısında bulunan Karadaği, İsrail'in Kudüs'ü Yahudileştirmeyi ve Filistin Arap varlığına darbe vurmayı hedeflediğini vurguladı.
Darbe - 14.06.2021
Myanmar'ın devrik lideri Suu Çii askeri mahkemede yargılanmaya başladı
KUALA Myanmar'da askeri darbeyle iktidardan indirilen ve gözaltına alınan ülkenin eski fiili lideri ve Dışişleri Bakanı Aung San Suu Çii'nin yargılanma süreci başladı.
Darbe - 14.06.2021
Hindistan'da inek kaçakçılığı yaptığı iddia edilen bir kişi linç edildi
Babu Lal Bhil ve Pintu adlı iki kişi zorla araçtan indirilerek inek kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla grup tarafından darbedildi.
title