Darbe Haberleri

Darbe haber, Darbe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Darbe - 21.06.2021
BM, Myanmar'dan yaklaşık 10 bin kişinin Hindistan ve Tayland sınırına sığındığını açıkladı
KUALA Birleşmiş Milletler (BM), askeri darbenin yaşandığı Myanmar'da ordu ile darbe karşıtı gruplar arasında çıkan çatışmalardan ötürü yaklaşık 10 bin kişinin evini terk ederek Hindistan ve Tayland sınırına sığınma talebinde bulunduğunu duyurdu.
Darbe - 21.06.2021
Son dakika haber: Myanmar askeri yönetim lideri, Rusya'ya ziyarette bulundu
Son dakika haberi... KUALA Myanmar'da askeri darbeyle seçilmiş hükümete el koyan askeri yönetim lideri General Min Aung Hlaing, Rusya'ya ziyarette bulundu.
Darbe - 20.06.2021
Konya'da eşini 46 bıçak darbesiyle öldüren sanığa verilen 18 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı
Konya'da 3 çocuk annesi eşini 46 bıçak darbesiyle öldüren sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının "haksız tahrik" ve "iyi hal" indirimleriyle 18 yıl 4 aya düşürüldüğü davanın gerekçeli kararı açıklandı.
Darbe - 20.06.2021
Haftanın tarihine bakış
1925- Yunanistan'da, General Thedoros Pangalos bir darbeyle iktidarı ele geçirdi.
Darbe - 20.06.2021
Peru'da binlerce sol parti destekçisi, seçim sonuçlarını henüz açıklamayan yetkilileri protesto etti
Bir grup emekli askerin Peru hükümetine mektup yazarak seçim sonuçlarını tanımama çağrısı yaptığı iddialarına da tepki gösteren göstericiler, darbe söylentilerini sloganlar eşliğinde protesto etti.
Darbe - 20.06.2021
Nijerya Devlet Başkanı Buhari'den Mali'de sivil yönetime dönülmesi için "baskı" uygulama çağrısı
9 ayda ikinci darbe Ağustos 2020'deki darbenin de arkasındaki isim olan Albay Goita, 24 Mayıs'ta yapılan kabine değişikliğinin usullere uygun olmadığı gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Bah Ndaw ve Başbakan Moctar Ouane'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda üst düzey yetkilinin gözaltına alınması emrini vermişti.
Darbe - 20.06.2021
Murat Karayılan'ın sağ kolu, örgütteki paniği anlattı
"Türkiye'de üretilen üretilen SİHA ve İHA'lar genel olarak örgütteki geçmiş süreçteki hareket kabiliyetinin tümünü ortadan kaldırmış oldu" Özellikle Türkiye'de üretilen yeni silah ve teknolojiler ile İHA ve SİHA'ların etkin olarak kullanılmasının terör örgütüne büyük darbeler vurduğunu ve sıkıntılar yaşattığını, örgütü eylem yapamaz, hareket edemez hale getirdiğini, mağara ve sığınaklara hapsettiğini dile getiren Fırat Şişman, "Son beş altı yıldır özellikle askeri performans açısında örgüt büyük bir düşüşe geçmiş durumda.
Darbe - 19.06.2021
Son dakika haberleri: Libya'da Başkanlık Konseyi, ülkede onayı dışındaki tüm askeri hareketliliği yasakladı
Libya'nın doğusundaki silahlı milislerin lideri darbeci asker Halife Hafter'e bağlı silahlı milislerin, ülkenin güneyinde Cezayir ile sınır hattında dolaşma yasağı getirerek bölgeyi kapalı askeri bölge ilan ettiği bildirilmişti.
Darbe - 19.06.2021
Myanmar askeri yönetimi, BM Genel Kurulu'nun ülkeye yönelik silah ambargosu çağrısına tepki gösterdi
Açıklamada, BM'nin Myanmar'a silah sevkiyatının durdurulması çağrısına tepki gösterilirken, askeri darbeyi eleştirdiği için görevine son verilen Myanmar'ın BM Özel Temsilcisi Kyaw Moe Tun'un görevinden alındığı ve vatana ihanetle suçlandığı gerekçesiyle Genel Kurul'daki varlığının kabul edilemez ve yasal olmadığı ifade edildi.
Darbe - 19.06.2021
Darbeci Halife Hafter'e bağlı milisler, Libya-Cezayir sınırını kapalı askeri bölge ilan etti
Libya'nın doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, ülkenin güneyinde Cezayir ile sınır hattında dolaşma yasağı getirerek burayı kapalı askeri bölge ilan ettiği bildirildi.
Darbe - 19.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Antalya Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu: (3)
Dışarıdan bakan herkesin bu tablonun farkında olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi: "Doğrudan Türkiye'ye saldıramayanların AK Parti'yi hedef aldığı gerçeğini Gezi olaylarından beri yaşadığımız sayısız hadisede hep birlikte gördük, yaşadık. Bugün de aynı oyun, farklı aktörler ve konular üzerinden yine sahnelenmektedir. Bakın Gezi'de mesele 'ağaç' değildi. Emniyet, yargı darbe girişimi olan 17-25 Aralık'ta mesele 'hukuk' değildi.
Darbe - 19.06.2021
Denizlispor kulüp başkanlığını bırakan Çetin, darbedildiği gerekçesiyle 4 kişiden şikayetçi oldu
TFF 1. Lig'e düşen Denizlispor'da genel kurulda aday olmayarak kulüp başkanlığını bırakan Ali Çetin, bir restoranda darbedildiğini belirterek polise başvurdu.
Darbe - 19.06.2021
Kırklareli'nde 11 yabancı uyruklu yakalandı
Yabancı uyruklular, Bulgaristan'da darbedilip Türkiye'ye gönderildiklerini öne sürdü.
title