Danimarka Haberleri

Danimarka haber, Danimarka son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Danimarka - Bugün
Savaş suçlusu Radovan Karadzic cezasının kalanını İngiltere'de çekmek istemiyor
Bu sebeple Karadzic'in avukatları dilekçede, İngiltere yerine Finlandiya veya Danimarka'nın tercih edilmesini istedi.
Danimarka - 11.05.2021
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev teknokratlar hükümetini açıkladı
Geçici hükümetin Dışişleri Bakanı Svetlan Stoev (61) geçmişte Almanya, İsveç ve Danimarka'da büyükelçi olarak görev yapmıştı.
Danimarka - 10.05.2021
Şehir tiyatroları çocuklar için çevrimiçi festival düzenliyor
Belçika, Bulgaristan, Danimarka, İtalya, İsviçre ve Türkiye'den grupların katılacağı çevrimiçi festival gösterimi 7 gün boyunca sürecek ve her gün saat 18.
Danimarka - 09.05.2021
Türkiye'de uzun vadede her 4 yolculuktan 1'inin bisikletle yapılması hedefleniyor
Cansız, özellikle bisikletin Avrupa'da sürdürülebilir ulaşımda önemli yer taşıdığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Avrupa'da bisikletin mevcut kullanımından yıllık 3 milyon litreden fazla yakıt tasarrufu yapılıyor. Bu tasarrufun karşılığı ise 4 milyon avro. Bisiklet kullanımı yılda 16 milyon tondan fazla karbon emisyon salımını önlüyor. Bisiklet kullanımıyla karbon ayak izimiz, arabayla yapılan yolculuğa göre yaklaşık yüzde 75 azalacak. Bir kilometrelik yolculukta petrol yakıtlı bir araba yaklaşık 196 gram, dizel yakıtlı bir araba yaklaşık 171 gram karbon emisyonu salımı yaparken bisikletle yapılan yolculuklarda 16-50 gram arası karbon emisyonu salımı yapılıyor. Özellikle kısa mesafeli yolculuklarda bisiklet kullanımı karbon ayak izinin düşük tutulması açısından oldukça büyük önem taşıyor." Cansız, Hollanda'da yaklaşık 4, Danimarka'da 6, Almanya, İsveç ve Finlandiya'da ise her 10 yolculuktan birinin bisikletle yapıldığını ifade etti.
Danimarka - 09.05.2021
Vakfı'nın 7 Avrupa ülkesini kapsayan dijital eğitim girişimine Türkiye de katıldı
OECD'nin yeni raporu ayrıca, dijital ortamda ön yargılı bilgilerin nasıl tespit edileceği konusunda eğitim alma imkanının ülkeden ülkeye farklılık gösterdiğini ortaya koyuyor. Bu konuda Avustralya, Kanada, Danimarka ve ABD'deki öğrenciler, İsrail, Letonya, Slovak Cumhuriyeti, Slovenya ve İsviçre'deki akranlarına göre neredeyse 2 kat daha fazla imkana sahip bulunuyor.
Danimarka - 07.05.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
AB ülkeleri Danimarka, Belçika, İsveç, İspanya ve Fransa, Avrupa'nın aşı üretim kapasitesinin artırılması ve diğer ülkelerle aşı paylaşım mekanizması kurulması çağrısında bulundu.
Danimarka - 07.05.2021
AB üyesi 5 ülkeden aşı üretim kapasitesini artırma çağrısı
Belçika, Fransa, İspanya, Danimarka ve İsveç liderleri, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'e, salgınla mücadele ve aşı üretimi konusunda ortak mektup gönderdi.
Danimarka - 06.05.2021
Günde bir porsiyon nitrat zengini sebze tüketmek kalp hastalığı riskini azaltabilir
Çalışmada kapsamında, araştırmacılar, 23 yıl boyunca "Danimarka Diyet, Kanser ve Sağlık Çalışması"na katılan 50 binden fazla kişinin verilerini inceledi.
Danimarka - 06.05.2021
AB'de perakende satışlar martta arttı
AB ülkeleri arasında martta bir önceki aya kıyasla perakende satışlarda en yüksek artış yüzde 22,5 ile Danimarka'da, yüzde 8,4 ile Hollanda'da, yüzde 7,7 ile Almanya ve Litvanya'da gerçekleşti.
Danimarka - 06.05.2021
Liderler zirvesi iklim adaletsizliğini gözler önüne serdi
Nihayetinde zirvede konuşulanlardan ve belirlenen temalardan anlaşılacağı üzere iklimsel göç, karbon emisyonlarının sıfırlanması, küresel ısınmanın önlenmesi ve yeşil ekonomiye yapılacak yatırımlar uzun bir süre daha dünya gündeminde yer alacak gibi görünüyor. Zirveden çıkarılabilecek en belirgin sonuç ise; gelişmiş ülkelerin iklim değişikliğiyle mücadelede daha fazla sorumluluk alması gerektiği. Endonezya'dan Brezilya'ya, Danimarka'dan Güney Afrika'ya farklı bölgelerden zirveye katılan liderlerin, yöneticilerin ve aktivistlerin çevre sorunlarını dile getirmesi, dünyada zaten var olan gelir ve imkan adaletsizliğinin iklim üzerinden okunmasını sağlıyor.
Danimarka - 06.05.2021
Son dakika haberi | Türkiye, çay ihracatından 4 ayda 6,5 milyon dolar kazandı
Geçen yıldan farklı olarak Lübnan, Çin Halk Cumhuriyeti, Sırbistan, Şili, Romanya, Hırvatistan, Uganda, Danimarka, Paraugay, Polonya, Mısır, Gabon, Yeni Zelenda, Etiyopya, Togo, Benin, Filipinler, Bahamalar, Panama ve İspanya'ya da bu dönemde çay gönderildi.
Danimarka - 05.05.2021
Polonya Başbakanı Morawiecki'den Danimarka'ya "Johnson&Johnson" mektubu
Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Danimarkalı mevkidaşı Mette Frederiksen'e gönderdiği mektupta korona virüse karşı aşılama programında kullanımını durdurdukları Johnson&Johnson aşısını Polonya'nın satın almaya hazır olduğunu ifade etti.
Danimarka - 04.05.2021
Belçika'da "korona kartı" uygulaması gündemde
Benzer bir uygulamanın Danimarka'da yürürlükte olması örnek gösteriliyor.
Danimarka - 04.05.2021
AB'den Danimarka'nın yenilenebilir enerji desteklerine onay
Avrupa Birliği (AB), Danimarka'nın yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimine 400 milyon avro kamu desteği sağlama planını onayladı.
Danimarka - 04.05.2021
Dünyanın en büyük takı üreticilerinden Pandora, ürünlerinde saf elmas yerine yapay elmas kullanacak
Merkezi Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da olan Pandora'dan yapılan açıklamada, şirketin ilk kez yapay ortamda üretilen elmaslardan oluşan bir koleksiyonu satışa sunduğu belirtilerek, takılarda bundan sonra madenlerden çıkarılan elmaslara yer verilmeyeceği bildirildi.
Danimarka - 03.05.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Danimarka'da Sağlık İdaresi, Johnson and Johnson'ın aşısını aşılama programından çıkardığını açıkladı.
Danimarka - 03.05.2021
Danimarka, Johnshon and Johnson'ın Kovid-19 aşısını aşılama programından çıkardı
Danimarka'da Sağlık İdaresi, Johnson and Johnson'ın aşısını yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılama programından çıkardığını açıkladı.
Danimarka - 02.05.2021
Haftanın tarihine bakış
1947- Belçika, İngiltere, Danimarka, Fransa, Hollanda, İrlanda, İsveç, İtalya, Lüksemburg ve Norveç bir araya gelerek Avrupa Konseyini kurdu.
Danimarka - 02.05.2021
Son dakika haber... Turistle polis arasında pasaport diyaloğu
Gelen son dakika haberine göre Danimarka'dan Türkiye'ye iş için geldiği öğrenilen turist, tam kapanma noktasında polisle izin diyaloğu yaşadı.
Danimarka - 29.04.2021
Avrupa ülkeleri Kovid-19 dönemini yasaklarla geçiriyor
Danimarka Kovid-19 önlemleri kapsamında Danimarka'da sadece marketler açık bırakıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Danimarka Haberleri | Danimarka Haber - Haberler - Danimarka haberleri, son dakika danimarka haber ve gelişmeleri burada. Danimarka'da Filistin'e destek gösterisinde bir kişi gözaltına alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 23:56:11. #1.14#

title