Danimarka Haberleri

Danimarka haber, Danimarka son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Danimarka 24.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Dünyada Kovid-19 gölgesinde Ramazan Bayramı Endonezya, Malezya, Pakistan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Sudan, Danimarka, Almanya ve Norveç'te Ramazan Bayramı, Kovid-19 tedbirleri gölgesinde karşılandı.
Danimarka 24.5.2020
YTB desteğiyle Danimarka'da yaşlılara bayram hediyesi verildi
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Danimarka Türk Diyanet Vakfı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Danimarka'da evinden çıkamayan yaşlı vatandaşları Ramazan Bayramı dolayısıyla ziyaret etti.
Danimarka 24.5.2020
Alaşehir'den kiraz ihracatı başladı
Geçen yıla oranla bu sene ürün kalitesinin daha iyi olduğunu vurgulayan Uçak, Bu yıl yüzde 15-20 rekolte artışı bekliyoruz. Önümüzdeki haftadan itibaren kiraz ihracatında artış olacaktır. Türkiye kiraz ihracatının yaklaşık yüzde 60'ını Alaşehir Gümrüğü'nden gerçekleştiriyoruz. Adana'nın Toros Dağları'nda yetişen kirazımız geliyor, burada tesislerimizde işleniyor ve yine buradan gümrüklenip gideceği ülkeye doğru yola çıkıyor. Türkiye genelinde bu sezon 1 milyar doların üzerinde kiraz ihracatı hedefliyoruz. Ali Uçak, Alaşehir Gümrüğü'nden Almanya, İngiltere, Avusturya, Norveç, Hollanda, Danimarka, Singapur, Çin, Malezya gibi Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerin yanında Rusya'ya kiraz ihracatı yapıldığın ifade etti.
Danimarka 24.5.2020
Danimarka'da Kovid-19 gölgesinde bayram namazı kılındı
Danimarka'da bazı camilerde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan önlemlere uygun olarak bayram namazı kılındı.
Danimarka 24.5.2020
23 Mayıs 2020 Haberleri
23 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Danimarka 23.5.2020
Danimarka'da son teravih namazı kılındı
Danimarka'da başkent Kopenhag'daki Kocatepe Camisi'nde son teravih namazı kılındı.
Danimarka 23.5.2020
22 Mayıs 2020 Haberleri
22 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Danimarka 22.5.2020
Yunanistan kapılarını turistlere açmaya hazırlanıyor
Skai televizyonunun haberine göre ise ilk etapta turist kabul edilecek ülkeler arasında Çin, Japonya, Avustralya, Norveç, Danimarka, Avusturya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Polonya, Macaristan, Slovakya ve Çekya yer alıyor.
Danimarka 22.5.2020
Danimarka kulübünden seyircisiz maçlara "sanal tribün" çözümü
Danimarka Süper Ligi ekiplerinden AGF Aarhus, ligde seyircisiz oynanacak iç saha maçlarında taraftar desteğini sağlamak amacıyla "sanal tribün" uygulamasına geçecek.
Danimarka 22.5.2020
UEFA eEURO 2020 maçları Coca-Cola Facebook hesabından yayınlanacak
eEURO 2020 Play-Off Grubu'nda İspanya ve Danimarka'nın ardından üçüncü olan Türkiye, eEURO 2020 şampiyonasında, B grubunda Danimarka, Sırbistan ve İtalya ile mücadele edecek.
Danimarka 22.5.2020
Türkiye'nin ödüllü plaj sayısı 486 oldu
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, İspanya ve Yunanistan'ın ardından dünyanın en çok mavi bayraklı 3'üncü ülkesi olan Türkiye, ödüllü plaj sayısını artırdı. Merkezi Danimarka'nın başkenti Kopenhag olan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfının (FEE) verdiği mavi bayrak ödüllerinin 2020 yılı değerlendirmeleri sonucunda, geçtiğimiz yıl 463 olan ödüllü plaj sayısı bu yıl 486'ya ulaştı.
Danimarka 22.5.2020
SOMALİ KONFERANSI'NDA ÖNEMLİ ÜLKE TÜRKİYE
Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da Somali'deki gelişmelerin konu alındığı konferansa Türkiye'den Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Naci Koru, Başbakanlık Başdanışmanı Büyükelçi Kani Torun, Mogadişu Büyükelçisi Olgan Bekar, Kopenhag Büyükelçisi Mehmet Dönmez ve Dışişleri Bakanlığı...
Danimarka 22.5.2020
Türkiye'de "Mavi Bayraklı" plaj sayısı 486'ya ulaştı
Merkezi Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ta bulunan FEE'nin verdiği Mavi Bayrak ödüllerinin 2020 yılı değerlendirmeleri sonucunda, geçen yıl 463 olan ödüllü plaj sayısı 486'ya ulaştı.
Danimarka 21.5.2020
Danimarka 21.5.2020
Sivas'tan Milli Dayanışma Kampanyası'na destek
Cemel Beldesinde yaşayan Semahiye Uzun, Vefa Sosyal Destek Grubu'nu arayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na Danimarka'da yaşayan damadı Menderes Mergit'in gönderdiği parayı bağışlamak istediğini söyledi.
Danimarka 21.5.2020
Danimarka'da "normal hayata dönüşün" 2. kademesi genişletildi
Danimarka, 11 Mayıs'tan yürürlüğe giren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemlerinin gevşetildiği 2. adımında genişletme kararı aldı.
Danimarka 20.5.2020
Conte ve Von der Leyen "kurtarma fonu"nu görüştü
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile telefonda görüştü. İtalya Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Başbakan Conte ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, 27 Mayıs'ta Avrupa Komisyonunun yapacağı teklife yönelik, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçlarıyla mücadele için iddialı bir perspektif ortaya koyan kurtarma fonuna ilişkin görüş alışverişinde bulundu." ifadesi kullanıldı. Conte, bugün "politico.eu"ya yaptığı değerlendirmede de Fransız - Alman teklifini "kayda değer" bulduğunu ancak daha fazlasına ihtiyaç olduğunu, bunun "ilk adım" olabileceğini ifade etti. Başbakan Conte, bu konuda dün de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile de birer telefon görüşmesi yapmıştı. Almanya ve Fransa, önceki gün salgının ekonomik sonuçlarına yönelik toplam 500 milyar avroluk kurtarma fonu kurulması teklifi yapmış, İtalyan hükümetinin de bunu "iyi bir başlangıç" olarak değerlendirdiği basına yansımıştı. Diğer yandan İtalyan basınında bugün çıkan haberlerde, AB içinde Avusturya, Hollanda, Danimarka ve İsveç'in bu kurtarma fonuna ilişkin plana karşı olduğu belirtildi.
Danimarka 20.5.2020
Çin, Norwegian'a ortak oldu
İsveç ve Danimarka'daki bazı şirketleri iflasla yüz yüze gelen Norwegian, ayakta kalmak için şirket hisse senedi satarak sermaye yaratma yoluna gitmişti.
Danimarka 20.5.2020
AB, Kovid-19 nedeniyle mali kurallarını uygulamayacak
Dombrovskis, AB Komisyonu olarak, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, İrlanda, Lüksemburg, Letonya, Malta, Hollanda, Slovakya, Finlandiya ve İsveç'e kara para aklama ile mücadele konusunda çeşitli tavsiyelerde bulunduklarını söyledi.
Danimarka 20.5.2020
Danimarka'da Kadir Gecesi idrak edildi
İslam dininin kutsal kitabı Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı gece olan Kadir Gecesi, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri ile idrak edildi.
Danimarka 19.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Danimarka'da 13 Mart'tan bu yana kapalı tutulan camiler yeniden ibadete açıldı.
Danimarka 19.5.2020
Danimarka'da camiler yeniden ibadete açıldı
Danimarka'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle 13 Mart'tan bu yana kapalı tutulan camiler yeniden ibadete açıldı.
Danimarka 18.5.2020
SANKON 27 ülkede temsilcilik açtı
Demir yaptığı yazılı açıklamada, SANKON yönetim kurulu kararıyla Avrupa Birliği (AB) ülkeleri Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan ve İngiltere'nin başkentlerinde toplamda 27 devlette temsilcilik açtıklarını kaydetti.
Danimarka 17.5.2020
UEFA, Galatasaray'ın UEFA Kupası zaferini unutmadı
UEFA Avrupa Ligi'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ın 20 yıl önce ev sahipliği yaptığı ve sarı-kırmızılıların İngiltere'nin Arsenal takımını penaltı atışları sonucu 4-1 yendiği final maçından görüntülere yer verildi.
Danimarka 17.5.2020
Galatasaray'ın UEFA Kupası zaferinin 20. yıl dönümü
Sarı-kırmızılı ekibin, Danimarka'nın Kopenhag şehrinde 17 Mayıs 2000 tarihindeki final maçında İngiltere'nin Arsenal takımını penaltı atışları sonucunda mağlup ederek, UEFA Kupası'nı kazanmasının üzerinden 20 yıl geçti.
Danimarka 17.5.2020
'Cambaz'la kırmızı altının hasadı başladı
DENİZLİ'nin Honaz ilçesinde üreticilerin 'kırmızı altın' olarak isimlendirdiği kiraz hasadı bölgede adı 'cambaz' olarak bilinen üç ayaklı merdivenlerle yapılmaya başlandı. Bahçelerde bulunan ve demirden yapılan yüksekliği 10 metreye ulaşan cambazlara çıkan işçiler, ağaçlardan kirazları büyük bir özenle topluyor.   Lezzeti ve kalın kabuğu nedeniyle tercih edilen 'Kırmızı altın' olarak adlandırılan Honaz kirazı için çiftçiler, yoğun bir hasat dönemine girmeye başladı. Üreticiler, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte kiraz bahçelerine gidiyor. Bölgede olgunlaşan erkenci kirazlar toplanmaya başlandı. Ancak yükseklikleri 5 metreye kadar ulaşan ağaçlardan kirazları tek tek toplamakta kolay değil. Honaz ilçesindeki üreticiler, daha önce tahta merdivenlere çıkarak kirazları oldukça zor imkanlarda topluyordu. Sonrasında üreticiler, 'cambaz' adını verdikleri üçgen şeklinde 3 ayaklı merdiven geliştirerek, toplama işini kolaylaştırdı. Demirlerin birbirine kaynak yapılarak birleştirildiği yaklaşık 50 santimetre aralarla basamakların bulunduğu cambaza çıkan işçiler, ağaçlardaki kirazları eskisine göre daha kolay şekilde toplayabiliyor. Yüksekliği 10 metreye kadar ulaşan cambazlar, işçiler tarafından sürüklenerek kiraz ağacının yanına taşınıyor. Aynı anda 3 kişinin birden çıkabildiği ve düşme tehlikesinin eski merdivene göre daha az olduğu cambazlarda işçiler, kirazları dalından koparıp, kovaya dolduruyor. Ardından kirazlar, boylarına göre ayrılıp, kasalanıyor. Honaz kirazı, iç piyasada tüketilmesinin yanı sıra Almanya, Hollanda, Norveç, Danimarka, İsveç gibi Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor.
Danimarka 16.5.2020
YTB, Kovid-19 sürecinde 14 ülkede 165 bin 559 vatandaşa yardım eli uzattı
Destek programı kapsamında yapılan yardımlar, ABD, İngiltere, Hollanda, Danimarka, İsveç, İsviçre, Avusturya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Fransa, Belçika, İtalya, Almanya, Avustralya ve Finlandiya'da gerçekleştirildi.
Şu an buradasınız: Danimarka Haberleri | Danimarka Haber - Haberler - Danimarka haberleri, son dakika danimarka haber ve gelişmeleri burada. Avrupa'da salgınının en son ulaştığı ülke olan Karadağ'da koronavirüs vakası kalmadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.5.2020 02:21:46. #1.15#
title