Avrupa Haberleri

Avrupa haber, Avrupa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa - 23.10.2020
Triatlonda 2020 ETU Next Generation Challenge projesi tamamlandı
Avrupa Triatlon Birliği (ETU) tarafından organize edilen 2020 ETU Next Generation Challenge Projesi tamamlandı.
Avrupa - 23.10.2020
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: "TAP boru hattının açılışı haftalar içerisinde gerçekleşecek"
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan'ın Şah Deniz 2 sahasındaki doğal gazı Avrupa'ya taşıyacak Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı'nın (TAP) tamamlandığını belirterek, "Artık haftalar içerisinde resmi açılışı yapılacak.
Avrupa - 23.10.2020
Mesleki Yeterlilik Belgelerinde farklı dil seçeneği tercüme masrafını ortadan kaldıracak
Mesleki Yeterlilik Kurumunca (MYK) verilen Mesleki Yeterlilik Belgelerinin vatandaşların yurt dışında iş aramalarını kolaylaştırmak için 2019'dan itibaren Türkçe-İngilizce olarak çift dilde düzenlendiğini anımsatan Selçuk, şunları kaydetti: "Yurt dışı projelerde ve işletmelerde istihdam edilen vatandaşlarımızın belgeleri için yeminli tercüme hizmeti almaları zorunlu kılınıyordu. Vatandaşlarımızın bu mağduriyetinin önüne geçmek için Mesleki Yeterlilik Kurumumuz gerekli çalışmalarını tamamladı. Mesleki Yeterlilik Belgeleri, artık çalışanların tercihine göre Türkçe-Almanca, Türkçe-Fransızca, Türkçe-İspanyolca, Türkçe-Rusça ve Türkçe-Arapça olarak düzenlenebilecek. Hayata geçirdiğimiz bu uygulama sayesinde yurt dışında çalışmak isteyen vatandaşlarımızın tercüme hizmeti ve noter onayı masraflarını ortadan kaldırmış oluyoruz." "Yurt dışında çalışmak isteyenler için vizeye dönüştü" Mesleki Yeterlilik Belgesinin düzenlendiği dil sayısıyla dünyada ilk niteliğinde olduğunu vurgulayan Selçuk, şu bilgileri paylaştı: "Mesleki Yeterlilik Belgeleri, hologram ve kare barkodlu güvenlik önlemleri sayesinde taklit edilemeyecek. Ayrıca uluslararası normlara ve akreditasyon standartlarına uygun olarak dizayn edildi. Bu uygulamayla ülkemizin nitelikli ve belgeli iş gücünün dünyada serbest dolaşımı açısından önemli bir adımı atmış olduk. Bir diğer ifadeyle Mesleki Yeterlilik Belgesine getirdiğimiz bu yeni format, yurt dışında çalışmak isteyen vatandaşlarımızın bir bakıma vizesi haline dönüştü." Bakan Selçuk, Avrupa Yeterlilik Çerçevesi ile referanslandırılan Türkiye Yeterlilik Çerçevesi kapsamında düzenlenen diploma ve mesleki yeterlilik belgelerinin, AB ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde kabul edildiğine dikkati çekti.
Avrupa - 23.10.2020
Anadolu Isuzu GRI kılavuzuna uyumlu ikinci "Sürdürülebilirlik Raporu"nu yayınladı
Üretim-ticaret-hizmet döngüsündeki çevresel etkiyi azaltmayı hedefliyor Açıklamaya göre, sürdürülebilirliği, faaliyet döngüsü kapsamında ekonomik, çevresel ve sosyal eksenlerde içselleştiren Anadolu Isuzu, tasarladığı çok sayıda proje ve inisiyatifi paydaşları ile yakın iş birliği içinde hayata geçiriyor. Ürettiği yenilikçi, kaliteli ve güvenli araçlarla, yerkürenin farklı noktalarında milyonlarca insana mobilite ve lojistik çözümleri sunan Anadolu Isuzu, toplumun sürdürülebilir kalkınmasına çok yönlü katkıda bulunuyor. Tüm kaynakların doğru ve verimli kullanımına odaklanan Anadolu Isuzu, üretim-ticaret-hizmet döngüsündeki çevresel etkiyi azaltmayı hedefliyor. İklim değişikliği konusunda sorumlu bir yaklaşım benimsiyor Çevre dostu teknolojileri üretim süreçlerine entegre eden Anadolu Isuzu, ürün yaşam döngüsü boyunca oluşan çevresel etki alanlarını çevre politikasının temeli olarak görüyor, üretim faaliyetlerinin tüm aşamalarında çevresel ayak izini sürekli ölçümleme ve azaltma odaklı projeler geliştiriyor. Anadolu Isuzu faaliyetlerden kaynaklanabilecek emisyonların, su kirliliğinin, tehlikeli ve tehlikesiz atıkların çevresel etkilerinin kaynağında azaltılması, geri kazanımının geliştirilmesi ve teşvik edilmesini amaçlıyor. Türkiye ve Avrupa'da yayınlanan çevresel mevzuatları yakından takip eden Anadolu Isuzu'nun fabrikasında ISO 14001 Çevre Yönetim Standardı çerçevesinde yapılandırılmış Çevre Yönetim Sistemi bulunuyor.
Avrupa - 23.10.2020
Son dakika haber! Türkiye'de mavi tur pazarının büyüklüğü 300 milyon dolara ulaştı
Yıldırım, kurulduklarında ülkede deniz turizmi alanında özelleşmiş bir platform olmadığını, Avrupa'da 2013 yılında online olarak deniz deneyimi, turizmi yapanların yeni yeni çıktığını belirtti.
Avrupa - 23.10.2020
Ayva, rekoltesi ve fiyatıyla üreticinin yüzünü güldürüyor
İlçede yetişen ürünlerin kaliteli olduğunu vurgulayan Ulukaya, şöyle devam etti: "Pamukova'da ürettiğimiz 'sarı elmas' diye adlandırdığımız ayva, iklim şartlarından dolayı lezzetli ve sulu olduğu için Türkiye'de ve Avrupa ülkelerinde tercih ediliyor.
Avrupa - 23.10.2020
Milli sporcu Şeyma Nur, Tokyo'ya iddialı hazırlanıyor
Para tekvandoda Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonlukları bulunan milli sporcu Şeyma Nur Emeksiz Bacaksız, 2021'e ertelenen Tokyo Paralimpik Oyunları'nda altın madalya kazanabilmek için aralıksız çalışıyor.
Avrupa - 23.10.2020
ULEB Avrupa Kupası'nda Türk takımları galibiyete hasret kaldı
ULEB Avrupa Kupası'nda ilk kez mücadele eden Frutti Extra Bursaspor ile ikinci sezonunu geçiren Bahçeşehir Koleji, gruplarında henüz galibiyetle tanışamadı.
Avrupa - 23.10.2020
Hersek Lagünü'nün çehresi yeni projelerle daha da güzelleşti
Lagünün kuşların göç güzergahında bulunması nedeniyle özel bir yeri olduğunu aktaran Bülbül, şöyle konuştu: "Afrika'dan Avrupa'ya gidiş ve dönüşlerde kuşlar burada bir nevi mola veriyor.
Avrupa - 23.10.2020
Son dakika... Avrupa borsaları güne yükselişle başladı
Son dakika haberi... Avrupa borsaları, güne alış ağırlıklı bir seyirle başladı.
Avrupa - 23.10.2020
2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kuraları 7 Aralık'ta çekilecek
Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'ne katılacak takımların gruplara ayrılacağı kuralar, 7 Aralık'ta çekilecek.
Avrupa - 23.10.2020
Brent petrolün varili 42,27 dolar
Fiyatlardaki düşüşte, Avrupa ve ABD'de havaların soğumasıyla artış gösteren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayıları etkili oldu.
Avrupa - 23.10.2020
Alanya'da yapılacak modern pentatlon uluslararası antrenman kampı ertelendi
Türkiye Modern Pentatlon Federasyonundan yapılan açıklamada, "Uluslararası Modern Pentatlon Birliğinin takvime aldığı Polonya'nın Drzonkow kentinde 17-21 Kasım 2020 tarihlerinde düzenlenecek 24 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nın tarihleriyle çakışması nedeniyle, Alanya'da yapılması planlanan ve dünyanın önde gelen pentatletlerinin bir araya geleceği uluslararası antrenman kampı ertelenmiştir.
Avrupa - 23.10.2020
AKO Akü, sektöründe Ar-Ge yatırımında birinci
Büyükkalender, şunları kaydetti: "AKO Akü'nün yüzde 100 yerli yatırım ve yerli Ar-Ge ile geliştirdiği yeni nesil EFB Aküler (Enhanced Flooded Battery-Geliştirilmiş Sulu Akü) tüm Stop & Start teknolojili araçlarda kullanıma uygun üstün özelliklerle dikkat çekiyor. AKO Akü Ar-Ge merkezinde yürüttüğümüz çalışmalar, Start-Stop araçlarda bulunan EFB akünün morfolojik yapısı değiştirilerek ömrü boyunca performansının güç kaybetmeden etkin olmasını sağlıyor. Bu alanda Ar-Ge çalışmalarımızla Avrupa'nın fikir önderleri arasında gösteriliyoruz.
Avrupa - 23.10.2020
23 Ekim Cuma DHA Spor Gündemi
KADINLAR AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI ELEMELERİ 19.
Avrupa - 23.10.2020
Küresel piyasalar imalat verilerine odaklandı
Artan Kovid-19 vaka sayılarının Avrupa'da yeni tedbirleri gündeme getirmesine karşın, aşı ve tedavi ile ilgili olumlu haber akışı, Avrupa borsalarının karışık bir seyir izlemesine neden oldu.
Avrupa - 23.10.2020
Son dakika... Dünya genelinde koronavirüs bilançosu: Can kaybı 1 milyon 142 bin 744
AVRUPA'DA VAKA SAYISINDA ARTIŞ SÜRÜYOR Avrupa kıtasında İspanya'da hızlı vaka artışı yaşanırken toplam vaka sayısı 1 milyon 90 bin 521, virüs kaynaklı ölü sayısı 34 bin 521 olarak raporlandı.
Avrupa - 23.10.2020
ABD'de başkan adayları ikinci kez canlı yayında kozlarını paylaştı: (1)
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile ilişkisi bağlamında Trump'ın "Diğer ülke liderleriyle iyi ilişkilerimizin olması iyi bir şey." demesi üzerine Biden, "Bu, 'Hitler Avrupa'yı işgal etmeden önce onunla iyi ilişkilerimiz vardı.
Avrupa - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda (2)
2021 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali müsabakalarının Türkiye'de oynanmasına ilişkin olarak, Türkiye'de elde ettikleri kazanç ve iratları dolayısıyla Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), katılımcı futbol kulüpleri ve organizasyonda görevli tüzel kişilerden iş yeri, kanuni ve iş merkezi Türkiye'de bulunmayanlar, gelir ve kurumlar vergisinden muaf olacak.
Avrupa - 23.10.2020
22 Ekim 2020 Haberleri
22 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Avrupa - 23.10.2020
Yusuf Yazıcı'nın 3 gol attığı maçta Lille, Sparta Prag'ı 4-1 yendi
Fransa Birinci Futbol Ligi (Ligue 1) takımlarından Lille, Yusuf Yazıcı'nın "hat-trick'" yaptığı UEFA Avrupa Ligi H Grubu ilk hafta karşılaşmasında deplasmanda Çekya temsilcisi Sparta Prag'ı 4-1 mağlup etti.
Avrupa - 23.10.2020
Avusturyalı tarihçi, Türk diplomatları şehit eden Ermeni teröristlerin saldırılarını anlattı
"Avusturya'da alışılmışın dışında bir terör saldırısı" Ermeni teröristlerin Tunalıgil'i şehit etmesiyle başlayan terör dalgasının kısa bir süre sonra bütün Avrupa'ya yayıldığına dikkat çeken Seyrl, "Bu saldırı alışılmışın dışında bir durumdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Haberleri | Avrupa Haber - Haberler - Avrupa haberleri, son dakika avrupa haber ve gelişmeleri burada. Assan Panel Genel Müdürü Tolga Akar yeniden EAPP Yönetim Kuruluna seçildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 12:59:11. #1.15#
title