Avrupa Haberleri

Avrupa haber, Avrupa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa - 27.10.2020
Son dakika haber: Fransız milletvekili Blin, "siyasal İslam'a" karşı Yahudi-Hıristiyan medeniyetini savundu
Blin, Türkiye'nin Avrupa Birliğine (AB) üyeliğinin söz konusu olmaması gerektiğini savundu.
Avrupa - 27.10.2020
Macaristan'dan içişlerine karışmakla suçlandığı Ukrayna'ya tepki
Szijjarto, "Ukrayna'nın aldığı karar acınası ve saçma. Ukrayna aldığı bu kararla Avrupa ve Avro-Atlantik entegrasyonu için şimdiye kadarki çabalarından ve Macaristan'ın desteğinden vazgeçtiğini ilan ediyor.
Avrupa - 27.10.2020
Son dakika haber: Adalet Bakanı Gül, Meclis'te soruları yanıtladı Açıklaması
Gül, özellikle Avrupa'da İslam'a, Türklere, yabancılara yönelik bu düşmanlığın hat safhaya gelmesinde Avrupa'daki bazı siyasetçilerin ve medya dilinin çok etkili olduğunu belirterek şunları kaydetti: "Dolayısıyla bu nefret dilinin, nefret söyleminin sona ermesi, insanlık, hukuk, Avrupa'nın bugüne kadar hep söyleyegeldiği değerler bakımından da korunması gereken bir ilke.
Avrupa - 27.10.2020
Bosphorus Film Lab'de "Film Projeleri İçin Yeni Bir Perspektif" sunumu yapıldı
Less Is More Platformu olarak yeni yeteneklere yol göstermeyi, onların projelerine destek olmayı ve geliştirmeyi istiyoruz. Avrupa'daki film festivalleriyle çalışıyoruz.
Avrupa - 27.10.2020
Milletvekili Ganire Paşayeva'dan Fransız mallarını boykota destek Açıklaması
Geçen şubatta iki ülkenin Cumhurbaşkanları ile yapılan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Toplantısı'nda Türkiye ve Azerbaycan'ın ticaret hacminin yıllık 15 milyar dolara çıkartılmasının öngörüldüğünü hatırlatan Gülsoy, şöyle devam etti: "İki ülke arasındaki ticaret hacmi 4 milyar dolar civarındadır. 2019'a kıyasla bu yılın ilk 9 ayında Türkiye'nin Azerbaycan'a yaptığı ihracat yüzde 17 civarında artarak 1,5 milyar doların üzerine çıkmıştır. Azerbaycan ile Türkiye, Asya ve Avrupa arasında bir enerji ve iletişim köprüsü kurmuştur.
Avrupa - 27.10.2020
İslam Tarihçileri Derneği, İslam karşıtı açıklamaları kınadı
İslam Tarihçileri Derneği Başkanı Doç. Dr. Tahsin Koçyiğit, Avrupa ülkelerindeki bazı siyasetçilerin İslam karşıtı açıklamalarını kınadı.
Avrupa - 27.10.2020
AK Parti'li Karaaslan: "Peygamberimizin yaşantısı insanlığın önündeki en doğru örnektir"
"Cömertlik, tevazu, şefkat, merhamet, adalet gibi değerleri öğreten ve sünneti seniyyesiyle rehber olan Peygamberimiz, temsil ettiği değerler ve çağlar aşan örnekliğiyle insanlığı cahiliyye karanlığından kurtardığı gibi yüzlerce yıldır yolumuzu aydınlatmaktadır." ifadesini kullanan Karaaslan, şöyle devam etti: "Peygamberimizin yaşantısı, bunalım ve çıkmazlar yaşayan insanlığın bu süreçten kurtulması için bir reçete ve önündeki en doğru örnektir. İnancımızda ve kültürümüzde çok önemli yeri bulunan, manevi duygularımızın zirveye ulaştığı Mevlit Gecesi'nde Rabb'imizin sonsuz af ve mağfiretine sığınıyor, huzur ve selametimiz için ellerimizi içtenlikle semaya kaldırıyoruz. Duamız, koronavirüs salgını başta olmak üzere sağlık ve esenliği bozan tüm sıkıntıların bir an önce ortadan kalkmasıdır." Karaaslan, son dönemde özellikle Avrupa ülkelerinde İslam düşmanlığının tehlikeli bir virüs gibi toplumlara sirayet ettiğini, ırkçı saldırılara dönüştüğünü vurgulayarak şunları kaydetti: "Batı'da giderek artan ve şiddetlenen İslam karşıtlığı kutsal kitabımıza, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimize ve tüm inanç değerlerimize yönelik topyekun bir saldırıya dönüşmüştür.
Avrupa - 27.10.2020
Sivasspor-Maccabi Tel Aviv maçına Boşnak hakem
Sivasspor'un UEFA Avrupa Ligi I Grubu 2'nci maçında perşembe günü İsrail temsilcisi Maccabi Tel-Aviv ile oynayacağı maçı, Bosna Hersek Futbol Federasyonu'ndan Irfan Peljto yönetecek.
Avrupa - 27.10.2020
Diyanet-Sen Şırnak Şubesinden basın açıklaması
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslamiyet'i ve Müslümanları hedef alan açıklamalarına tepkilerini dile getiren Çanga, "Macron'un son zamanlarda İslam'a ve Müslümanlara yönelik izlediği provokatif siyaset kabul edilemez bir tutum. Çirkin saldırılara karşı Avrupa'da yaşayan tüm Müslüman kardeşlerimizi ve bütün İslam dünyasını sabır, sükunet ve vakarlı bir duruş sergilemeye davet ediyoruz.
Avrupa - 27.10.2020
Karadeniz Bölgesi ve Çankırı'da Memur-Sen'den Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tepki
Fransa'nın sömürgenin merkezlerinden biri olduğunu belirten Yıldız, "Macron'un son zamanlarda cinnete esir politikalarına bir yenisini ekleyerek, insanlığa rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed'e ilişkin sözde karikatürlere fikir özgürlüğü adına sahip çıkması ve Müslümanları aşağılamasını telin etmek için toplandık. Aslında Macron bir görüntü, Avrupa'da birçok ülkede cinnet hali yaşanıyor.
Avrupa - 27.10.2020
Mevlit Kandili'ne doğru
Binlerce yıllık geçmişe uzanan insanlık tarihi boyunca gelen rehberlerin, peygamberler silsilesinin sonuncusu, barış dini İslam'ı müjdeleyen peygamberin Hazreti Muhammed olduğunu vurgulayan Balta, şöyle devam etti: "O, insanların en hayırlısı idi, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin'di, Allah'ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi, güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. Onun yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır. Son zamanlarda Avrupa ülkelerinde İslam ve Müslüman düşmanlığının adeta veba gibi toplumlara sirayet ettiğini görüyoruz.
Avrupa - 27.10.2020
Sivasspor Maccabi Tel Aviv maçını Irfan Peljto yönetecek
Sivasspor'un UEFA Avrupa Ligi I Grubu ikinci maçında karşı karşıya geleceği Maccabi Tel Aviv müsabakasını Boşnak hakem Irfan Peljto yönetecek.
Avrupa - 27.10.2020
"Sivil Toplum Buluşmaları" etkinliğinin ikincisi Gaziantep'te gerçekleştirildi
Program, "Sosyal girişimcilik", "Sivil topluma yönelik finansman kaynakları", "Dijital araçlar ve uygulamalar", "Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan proje destekleri ve sivil toplum mevzuatı konularında yapılan sunumlarla devam edildi. Ayrıca programda "Kamu-Sivil Toplum İş Birliğinin Genel Yapısı" ve Avrupa'dan iyi uygulama örnekleri incelendi ve çeşitli atölye çalışmaları yapıldı.
Avrupa - 27.10.2020
Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı'na yeni sponsor
Kulübün internet sitesinde yer alan habere göre, siyah-beyazlı takım 2020-2021 sezonunda ligde ve Avrupa'da oynayacağı tüm maçlarda Europcar logolu şortlarla mücadele edecek.
Avrupa - 27.10.2020
Son dakika: Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek'ten Fransa'ya tepki
16. yüzyılda Mozart dahil, Türk Marşı olmayan Avrupalı bestecinin bulunmadığını vurgulayan Perinçek şunları kaydetti: "Hz.
Avrupa - 27.10.2020
Fransa'nın İslam karşıtı tutumu Afyonkarahisar'da protesto edildi
Avrupa'da birçok ülkede bir cinnet halinin yaşandığını kaydeden Arslan, sözlerine şöyle devam etti: "Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobi, o meşhur Avrupa aklını esir almış, çoğulculuk söylemlerinin sırçası dökülmüş ve nihayet aşırı sağ siyasetin ürettiği politikalar siyaseti belirler hale gelmiştir.
Avrupa - 27.10.2020
Son dakika haberleri... Muğla'da Fransa Cumhurbaşkanı Macron protesto edildi
81 ilde eş zamanlı düzenlenen basın açıklamasını okuyan Toç-Bir-Sen İl Başkanı ve Memur-Sen Muğla İl Temsilcisi Adem Köseoğlu, Macron'un aslında bir görüntü olduğunu, yabancı düşmanlığının, ırkçılığın ve İslamofobinin Avrupa'nın aklını esir aldığını söyledi.
Avrupa - 27.10.2020
İran: ABD nükleer anlaşmaya geri dönme kararı alırsa yeni güvenceler sunmalı
İran, Avrupa ülkelerinin ABD'nin yaptırımlarına karşı anlaşmayı koruyacak adımları atmaması üzerine Temmuz 2019'da nükleer anlaşmanın bazı maddelerini, 5 Ocak'ta da anlaşmadan kaynaklanan tüm taahhütlerini askıya aldığını açıklamıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Haberleri | Avrupa Haber - Haberler - Avrupa haberleri, son dakika avrupa haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber: Fransız milletvekili Blin, siyasal İslam'a karşı Yahudi-Hıristiyan medeniyetini savundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 19:07:40. #1.14#
title