Avrupa Haberleri

Avrupa haber, Avrupa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa - 22.10.2020
Arsenal Teknik Direktörü Mikel Arteta: "Bu konuda vicdanım çok rahat"
İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in teknik direktörü Mikel Arteta, Mesut Özil'in Avrupa'nın ardından lig kadrosundan da çıkarılmasıyla ilgili tüm sorumluluğu aldığını söyledi.
Avrupa - 22.10.2020
CHP'li Adıgüzel'den internet altyapısı değerlendirmesi Açıklaması
Global ölçekli Speedtest'in Eylül 2020 raporuna göre, Türkiye'nin sabit geniş bant internet hızında 175 ülke arasında 27.86 Mbps ile 101'inci, mobilde ise 138 ülke arasında 54'üncü sırada yer aldığını aktaran Adıgüzel, ülkenin bu alanda listede yer alan Avrupa ülkeleri arasında en yavaş internet hızına sahip olduğunu vurguladı.
Avrupa - 22.10.2020
AB, Kovid-19 vakalarının arttığı Çekya'ya solunum cihazı gönderiyor
Avrupa Birliği (AB), Kovid-19 salgınından Avrupa'da en fazla etkilenen ülkelerden Çekya'nın talebi üzerine bu ülkeye suni solunum cihazları gönderiyor.
Avrupa - 22.10.2020
AP'nin "Sakharov Ödülü", Belarus muhalefetinin oldu
Avrupa Parlamentosu'nun (AP) her yıl insan hakları ve düşünce özgürlüğü alanında verdiği "Sakharov Ödülü"ne bu yıl "Beraluslu muhalifler" layık görüldü.
Avrupa - 22.10.2020
Son dakika haberi! Yunanistan'daki Altın Şafak yöneticilerine tutuklama kararı
Son dakika haberleri: Yunan mahkemesi, 13'er yıl hapis cezasına çarptırılan aşırı sağcı Altın Şafak Partisi'nin lider kadrosunun yaptığı ceza erteleme talebini reddettiği ifade edildi.
Avrupa - 22.10.2020
ALG Spor'un Kadınlar UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi belli oldu
Avrupa futbolunun kadınlardaki en önemli organizasyonunda 2020-21 sezonu 1.
Avrupa - 22.10.2020
Kategorilerine göre en fazla kaybettiren yatırım fonları
0,035295 -0,92 Ak Portföy Üçüncü Fon Sepeti Fonu 2,099089 -0,89 Yapı Kredi Port. Yab. Fon Sepeti Fonu 0,082692 -0,82 HSBC Portföy Yab. BYF Fon Sepeti Fonu 0,042327 -0,80 Yatırım Fonları - Hisse Senedi Fonları Ak Portföy Avrupa Yab.
Avrupa - 22.10.2020
En fazla kaybettiren yatırım fonları
Yatırım fonları arasında günün en fazla kaybettirenleri, yüzde 3,74 ile "Ak Portföy Petrol Yab. BYF Fon Sepeti Fonu", yüzde 1,94 ile "İstanbul Portföy Bir. Değ. Fon" ve yüzde 1,72 ile "Ak Portföy Avrupa Yab. His. Sen. Fonu" oldu.
Avrupa - 22.10.2020
Ortahisar Belediye Başkanı Genç, muhtarlarla bir araya geldi
Kovid-19 salgını nedeniyle dünyanın olağanüstü bir dönemden geçtiğini dile getiren Genç, şu ifadeleri kullandı: "Bu olağanüstü süreci devlet ve millet kaynaşması ve muhtarlarımızın da çabasıyla atlatıyoruz. Bundan dolayı muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Salgın sürecinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çok büyük gayret sarf ettik. Vefa Destek Gruplarımız sizlerin sayesinde kimsesi olmayan, hasta ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ulaştı. Millet olarak da olağanüstü süreçlerdeki dayanışma ruhumuzu ortaya koyduk. Bunu Avrupa'da yapamazlar.
Avrupa - 22.10.2020
ANALİZ – Saldırgan politikalar Ermenistan'ı Güney Kafkasya'da yalnızlaştırıyor
Gence, Azerbaycan Halk Cumhuriyeti'nin ilk başkenti olarak stratejik ve çok önemli bir konuma sahip. Günümüzde Gence, Azerbaycan'ın büyüklük ve önem sıralamasında ikinci şehridir. Aynı zamanda, Mehseti, Nizami-i Gencevi ve Cevad Han'ın şehridir. Şehir, işgal altındaki Dağlık Karabağ'dan çok uzak olmasına rağmen, Azerbaycan'ın Türkiye ve Avrupa'ya giden hidrokarbon transfer hatlarına yakınlığı ve önemi nedeniyle Ermeni füzelerinin hedefi oldu.
Avrupa - 22.10.2020
AB'de kamu borcunun GSYH'ye oranı arttı
Avrupa Birliği'nde (AB) kamu borcunun GSYH'ye oranı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin uygulanmaya devam ettiği 2020'nin ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre artarak yüzde 87,8 oldu.
Avrupa - 22.10.2020
İngiliz sanatçı Banksy'nin eseri 9,8 milyon dolara alıcı buldu
Sotheby's müzayede evinin çağdaş sanat Avrupa direktörü Alex Branczik, "Show Me the Monet"nin Banksy'nin çalışmaları arasında "en güçlü ve en ikonik" eserlerden biri olduğunu belirtti.
Avrupa - 22.10.2020
Flavanol zengini beslenmek kalp rahatsızlığını önleyebilir
Sonuçları "Scientific Reports" dergisinde yayımlanan çalışma çerçevesinde Norfolk'ta Avrupa Muhtemel Kanser Araştırması kapsamında 20 yılı aşkındır izlenen 25 bin 618 kişinin beslenme alışkanlıkları değerlendirildi.
Avrupa - 22.10.2020
Son dakika haber: AB üyesi Hırvatistan'da polisin göçmenlere uyguladığı işkenceler belgelendi
Son dakika gündem haberi: Avrupa Birliği (AB) ülkesi Hırvatistan'da polisin düzensiz göçmenlere uyguladığı sistematik şiddet ve işkenceler, Danimarka Mülteci Konseyi (DRC) tarafından raporlanarak belgelendi.
Avrupa - 22.10.2020
Türkiye Barolar Birliğinden Avrupa'ya "Ermenistan kınanmalı" başvurusu
Türkiye Barolar Birliği (TBB), Avrupa Barolar ve Hukuk Dernekleri Konseyine (CCBE) yaptığı başvuruda Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarında sürdürdüğü işgali nedeniyle kınanmasını istedi.
Avrupa - 22.10.2020
Mastercard ile UEFA Şampiyonlar Ligi heyecanı devam ediyor
Mastercard'dan yapılan açıklamaya göre, 1994 yılında başlayan sponsorluk sözleşmesi, 2021-2024 sezonlarının yanı sıra 2021, 2022 ve 2023 UEFA Süper Kupası'nın sponsorluk haklarını da kapsıyor. Açıklamada görüşlerine yer verilen Mastercard Avrupa Başkanı Mark Barnett, UEFA Şampiyonlar Ligi sponsorluk anlaşmasını yenilemekten dolayı gururlu olduklarını belirterek, "Önemli spor etkinlikleri, dünya genelinde taraftarları en büyük tutkularıyla buluşturmanın en doğrudan yöntemi.
Avrupa - 22.10.2020
Son dakika haber | Sıfır emisyonlu binalarda yüzde 95 enerji tasarrufu mümkün
Raporun yazarlarından Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu Sürdürülebilir Enerji Bölümü Direktörü Scott Foster, ülkelerin küresel sıcaklık artışını 2 derecenin altında tutmayı kabul ettiğini anımsatarak "Ancak kendimizi 3 ila 5 derece arasında bir yolda bulduk.
Avrupa - 22.10.2020
KÜRESEL PİYASALAR-Veriler ve IMF raporuyla endeksler düşük
Avrupa borsalarındaki endeksler de, Avrupa Birliği ülkeleri ekonomilerine ilişkin verilerin, gelişmeler konusunda olumsuzluklara işaret etmesiyle düştü.
Avrupa - 22.10.2020
Son dakika haberleri... Küresel organik kriz ve ABD-Çin rekabetinin trajedisi
Mearsheimer, ABD-Çin ilişkilerine ve rekabetine dair daha sonra da birçok yazı kaleme aldı. Özellikle son dönemde verdiği röportajlarda [1] Birinci Dünya Savaşı benzetmesi yapan akademisyen "Birinci Dünya Savaşı'ndan önce de Avrupa'da muazzam miktarda karşılıklı ekonomik bağımlılık vardı ve kimsenin savaşa cesaret edemeyeceği yazılıyordu ancak yine de savaş yaşandı" derken Birleşik Devletlerin, Çin'in Asya'da bölgesel bir hegemon olmasına asla müsamaha göstermeyeceğinin özellikle altını çiziyor.
Avrupa - 22.10.2020
NATO Savunma Bakanları güvenlik gündemiyle toplanıyor
NATO Savunma Bakanları, İttifak güvenliğini etkileyen konuları görüşmek üzere video konferans aracılığıyla bir araya geliyor. Türkiye saatiyle 15.00'te başlayacak toplantıda Bakanların daha adil yük paylaşımı, caydırıcılığı ve savunmayı güçlendirme, toplumların direncini artırma ve NATO'nun Afganistan ve Irak'taki misyonları konularını görüşecekleri bildirildi. Toplantı öncesinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg 2020'nin Avrupalı Müttefikler ve Kanada'nın art arda artan savunma harcamalarının arttığına işaret etti.
Avrupa - 22.10.2020
Son dakika gündem: Traktör ihracatında artış gözlemlendi
"Kovid döneminin özellikle Türkiye'de çok uzun negatif bir etkisi olmadı. Talep sene başında başladığı gibi zaten devam ediyordu. Dolayısıyla diğer Avrupa ülkelerine kıyasla Türkiye Kovid dönemini çok daha iyi yönetti.
Avrupa - 22.10.2020
Merzifon OSB'de salgın sürecinde ihracat da istihdam da arttı
Yeni eklenen ilavelerle 300 hektarlık alana sahip olan ve istihdam sayısını son 1 yılda 4 binden 5 bine çıkaran Merzifon OSB'de başta tekstil ve çelik mutfak eşya olmak üzere farklı ürünler, Avrupa ülkelerinin yanı sıra dünyanın pek çok ülkesine ihraç ediliyor.
Avrupa - 22.10.2020
Türkiye Perakendeciler Federasyonu'ndan Rekabet Kurumu'na ziyaret
Açıklamada görüşlerine yer verilen TPF Başkanı Düzgün, perakende sektörünün pandemi sürecini başarılı bir şekilde yönettiğini belirterek, şunları kaydetti: "Mart ayından bu yana ülkemizde devam eden pandemi sürecinin beraberinde getirdiği yeni şartlara, perakende sektörü hızlı bir şekilde ayak uydurdu. Avrupa ve Asya'da daha önce baş gösteren salgın o ülkelerdeki tedarik zincirini sürecin başında olumsuz etkilemiş, mağazalar adeta yağmalanmıştı.
Avrupa - 22.10.2020
Tanı yöntemlerinin yaygınlaşması meme kanserinde erken teşhisi kolaylaştırıyor
"Kadınlarda Marmara ve Ege'de farkındalık daha fazla" Cantürk, Türkiye'de, özellikle Marmara ve Ege Bölgesi'nde kadınların doktora gitme oranı daha yüksek olduğu için meme kanserinin daha erken teşhis edildiğini anlatarak, şunları kaydetti: "Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kadınların hekime gitme oranları daha düşük. Meme kanseri için konuşuyorum çünkü ayıp sayılıyor. Bir kitle oluşuyor, eşi ciddiye almayabiliyor ya da kadın söylemiyor, kitle belli bir noktaya geldikten sonra artık hekime gidiyor. Yaptığım çalışmada, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ileri evre meme kanserini daha sık gördük. Halbuki Marmara Bölgesi'nde birinci evre meme kanseri daha sık görülüyor. Vatandaşa şunu söylemek lazım; hekime ve sağlık personeline perde yok. Yani insanın sağlığını koruması bir ibadet aslına bakarsanız çünkü Allah'ın verdiği canı kimsenin harcamaya hakkı yok." Hastanelerinde meme kanseriyle ilgili her türlü alt yapının olduğunu, hastalara her türlü desteği verdiklerini sözlerine ekleyen Cantürk, "Ülkemizde meme kanserine ve diğer kanser türlerine karşı hastanelerimizdeki imkanlar üst düzeyde. Herhangi bir eksiğimiz yok, fazlamız var ki buraya yabancı ülkelerden gelen meslektaşlarımız, hastanelerimizi gördükleri zaman imreniyorlar. Pandemi döneminde bunu daha iyi gördük. İtalya, İngiltere gibi Avrupa'nın merkezindeki hastanelerin şartlarıyla Türkiye'deki hastaneleri karşılaştırmak mümkün değil.
Avrupa - 22.10.2020
"Koku mimarı" Bursalı girişimci, kişiye özel parfümlerle yurt dışına açıldı
Distribütörlükle dünyaya açılmayı hedeflediğini bildiren Kuruş, "Türk markasını Avrupa'da ve Orta Doğu'da iyi bir şekilde temsil etmek istiyoruz.
Avrupa - 22.10.2020
ECB / Panetta: Dijital euro ekonomiyi modernize edecek
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta, Perşembe günü yaptığı açıklamada, dijital eronun, Avrupa ekonomisinin "dijitalizasyonu ve modernizasyonu"nu destekleyeceğini söyledi.
Avrupa - 22.10.2020
Son dakika... Asya borsaları geriledi
Ekonomik destek paketine ilişkin iyimser beklentiler ile anlaşma sağlanamayacağı endişelerinin fiyatlanmasına bağlı olarak yön bulmaya devam eden piyasalarda, başta Avrupa'da olmak üzere birçok ülkede artan Kovid-9 vaka sayıları risk algısını olumsuz etkiliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Haberleri | Avrupa Haber - Haberler - Avrupa haberleri, son dakika avrupa haber ve gelişmeleri burada. Arsenal Teknik Direktörü Mikel Arteta: Bu konuda vicdanım çok rahat.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 16:05:22. #1.15#
title