Apple Haberleri

Apple haber, Apple son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Apple - Bugün
20 Nisan 2021 Haberleri
20 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Apple - Dün
Çin'de eski Başbakan Vın'ın annesine atfen yazdığı makaleye sansür uygulandığı iddia edildi
Apple Daily'de yer alan habere göre, Vın, haftalık yayın yapan Macau Herald gazetesinde 16 Nisan'da annesine hitaben "Annem" başlıklı bir makale yazdı.
Apple - 19.04.2021
Yunus Emre Enstitüsü "Türk Belgesel Haftası" başladı
Türk Belgesel Haftası bütün sosyal medya platformlarının dışında Spotify, Apple Podcast, Google Podcast ve Amazon Podcast platformlarında yayımlanacak.
Apple - 14.04.2021
New York borsası karışık seyirle kapandı
ABD'nin büyük teknoloji şirketlerinden Tesla'nın hisseleri ise yüzde 4'e yakın değer kaybederken, Netflix ve Facebook'un hisseleri yüzde 2'nin, Amazon, Microsoft ve Apple'ın hisseleri ise yüzde 1'in üzerinde düşüş gösterdi.
Apple - 14.04.2021
Amerikan Hastanesi'nden "Hasta Önlüğü Tasarım Yarışması"
Kazanan yarışmacıya ödül olarak verilecek Apple Watch'un yanı sıra, yaptığı tasarımlar da Amerikan Hastanesi hasta önlüklerinde hayata geçecek.
Apple - 14.04.2021
Çip krizi sadece bir arz şoku mu?
Avrupa basınına göre küresel çip piyasasında yaşanan kıtlığın bir diğer nedeni de ABD hükümetinin ticari yaptırımları. Bilindiği gibi Trump yönetimi Huawei'ye yönelik yaptırımlarını sıkılaştırmış, Çinli teknoloji şirketi Huawei de yaptırımlar Eylül ayında yürürlüğe girmeden önce en büyük çip üreticisi Tayvanlı TSMC ve diğer Tayvanlı üreticilerden yeterli sayıda çipi güvence altına almak için büyük siparişler vermişti. Ancak bu arada Tayvanlı çip üreticileri pandemi nedeniyle dizüstü bilgisayarlar, oyun konsolları ve akıllı telefonların artan talebine binaen elektronik sektörünün siparişlerini yetiştirmekle meşguldü. Yani Tayvanlı üreticiler bir anda çok yüksek siparişleri karşılamak zorunda kaldılar. Bir de bunun üzerine salgın önlemlerinden sonra beklenenden hızlı bir şekilde sahalara geri dönen ve üretime başlayan otomotiv sektörü tekrar çip siparişine başlayınca zaten tam kapasite çalışan çip üreticileri bu talebi karşılayamaz oldular. Tüketici elektroniği çip talebinde o kadar ileri gitti ki Apple tek başına tüm otomotiv endüstrisi kadar çok çip istemeye başladı.
Apple - 14.04.2021
'dan yeni akıllı takip cihazı
V-Sim ile uzaktan kontrol V-Yaşam ürünlerinde V-Sim adı verilen bir akıllı sim kart kullanılıyor. Google Play ve Apple Store mağazalarından ücretsiz indirilebilen V-Yaşam mobil uygulaması üzerinden otomatik olarak aktif hale gelen kart, hangi nesneye bağlanırsa onu akıllı hale getiriyor.
Apple - 13.04.2021
TV'den nisanda film şöleni
Google Play, Apple App Store, Android TV, LG Content Store, Samsung Smart Hub ve Apple TV online mağazalarından da erişilebilen Vodafone TV uygulaması, bugüne kadar 6 milyondan fazla indirildi.
Apple - 12.04.2021
Mİcrosoft Nuance'ı 19.7 milyar dolara alacağını doğruladı
ABD Massachusettes merkezli Nuance daha önce, Apple'ın sanal asistanı Siri'nin ses tanıma sistemini geliştirmişti.
Apple - 12.04.2021
Microsoft ses tanıma şirketi Nuance'ı 16 milyar dolara alıyor
ABD Massachusettes merkezli Nuance daha önce, Apple'ın sanal asistanı Siri'nin ses tanıma sistemini geliştirmişti.
Apple - 12.04.2021
Microsoft to buy Nuance for 16 billion dollars- report
Nuance, which is based in Massachusetts, provided the speech recognition engine for Siri, Apple Inc.
Apple - 10.04.2021
Son dakika haberleri... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 7. Eğitim Teknolojileri Konferansı'nda konuştu Açıklaması
Selçuk, Harvard Üniversitesi, Apple, Google, Microsoft ile yapılan çalışmaların küresel salgın döneminde sadece olumsuz şeylerin olmadığını, olumlu birtakım gelişimlerin, değişimlerin de olduğunu gösterdiğini söyledi.
Apple - 09.04.2021
Yeni Dacia Sandero showroomlarda yerini aldı
Dacia'nın tamamen yenilenen B-HB modeli, bir önceki nesline göre aralarında X-Tronic şanzıman, kör nokta uyarı sistemi, kablosuz Apple Car Play ve elektrikli park freninin de bulunduğu birçok yeniliği de beraberinde getiriyor.
Apple - 08.04.2021
CebimPOS başvuruları artık Kuveyt Türk Mobil'den de yapılabiliyor
2020 yılında 765 milyon TL'lik ciro Açıklamada görüşlerine yer verilen Kuveyt Türk KOBİ'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, KOBİ'lerin desteklenmesinin ülke ekonomisi için çok önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Kuveyt Türk olarak işletmelerin yanında olmaya ve esnek çözümler sunmaya gayret ediyoruz. Bu doğrultuda 2018 yılında hayata geçirdiğimiz CebimPOS hizmetimiz, sahada yoğun satış yapan firmalara büyük kolaylık sağlarken, tahsilata yönelik masrafları da düşürüyor. Özellikle esnaf ve KOBİ'lerden büyük talep gören CebimPOS, 31 binden fazla işletme tarafından kullanılıyor. İşletmeler bu hizmetimizle 2020 yılında yaklaşık 765 milyon TL'lik ciro yaptı. CebimPOS için artık sadece şubelerimizden değil, Kuveyt Türk Mobil üzerinden de başvuru alıyoruz. CebimPOS'u daha fazla işletmeye ulaştıracak olmamızın mutluluğunu yaşıyoruz." Verilen bilgiye göre, CebimPOS'u işletmelerinde kullanmak için mobil üzerinden başvuru yapmak isteyenlerin Google Play veya Apple Store üzerinden Kuveyt Türk Mobil uygulamasını indirmesi gerekiyor.
title