Amasra Haberleri

Amasra haber, Amasra son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amasra - 12.09.2021
Fatih gemisi, Türkali-5'te sondaja başladı
Fatih sondaj gemisi bu iki tespit kuyusunun ardından yeni keşifler için Kuzey Sakarya Gaz Sahası'nda yer alan Amasra-1 kuyusunda sondaj gerçekleştirdi.
Amasra - 06.09.2021
BARTIN BAHÇECİK YERALTI DEPOLAMASI İNŞAATI DEVAM EDİYOR
Devlet Su İşleri Genel MüdürlüğüDevlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Bartın iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Bartın ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. DSİ olarak son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyuyoruz. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları, üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor. Bartın ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde ve taşkınların azalmasın da önemli rol oynamaktadır. Bartın ili ve Amasra ilçesine içme suyu temin edilen Bahçecik (Ulupınar) Kaynağındaki debinin özellikle Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim aylarında yetersiz kalması nedeniyle, Bahçecik kaynağına ilave su temini için Bartın Ulus Bahçecik Yeraltı Depolaması inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.
Amasra - 04.09.2021
Son dakika gündem: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Salarha Tüneli ile Çarşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Açılışı'nda konuştu: (3)
Organize sanayi bölgesi sayısını 192'den 325'e yükselttiklerini dile getiren Erdoğan, "22 endüstri bölgesi ve 79 teknopark kurduk. Enerjide toplam kurulu gücümüzü 31 bin 846 megavattan 98 bin 162 megavata yükselttik. Karadeniz'de Tuna-1 kuyusunda 405 milyar metreküp, Amasra-1 kuyusunda da 135 milyar metreküp olmak üzere toplam 540 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfettik.
Amasra - 24.08.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu: (3)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karadeniz Sakarya Havzası'nda Fatih Sondaj Gemisi tarafından kazılan Tuna-1 kuyusunda 405 milyar metreküp, Amasra-1 kuyusunda ise 135 milyar metreküp olmak üzere toplam 540 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfettik.
Amasra - 20.08.2021
Çankırı'da "Ölümsüz Kahramanları Yad Ediyoruz Projesi" tanıtıldı
Proje kapsamında gerçekleştirilecek çalışmaları anlatan Teke, şunları kaydetti: "Proje kapsamında Şehitler Hatıra Ormanı'na 282 şehidimiz adına ağaç dikilecek. Derneğimiz üyeleri ile isteyen katılımcılara afet ve ilk yardım eğitimi verilecek. 'Şehit aileleri ve gaziler ile yarenler' okuyor etkinliğiyle güncel kitapların alınması ve okullara hediye edilmesi sağlanacak. Şehit ve gazi çocuklarının eğitimlerine destek amaçlı 15 tablet alınacak. Sinop ve Amasra'ya kültürel gezi düzenlenecek.
Amasra - 19.08.2021
Enuygun'dan 3 günlük tatil tavsiyesi
Safranbolu, Amasra Hem tarihi açıdan zengin hem de yeşilliklerle dolu sıradaki rota Batı Karadeniz'den.
Amasra - 12.08.2021
Bartın'da sel sularına kapılan yaşlı kadını arama çalışmalarına ara verildi
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünden 20 personel, 3 ekskavatör, 2 dozer, 4 kamyon, Karayolları Genel Müdürlüğünden 80 personel, 2 ekskavatör ve 6 itfaiye personeli ve Batı Karadeniz Amasra Sahil Güvenlik Grup Komutanlığından 6 dalgıç da aramalara destek verdi.
Amasra - 05.08.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı: (6)
Son 1 yılda Karadeniz'de 6 kuyu açıldığını, bunların Tuna-1, Türkali-1, Türkali-2, Türkali-3, Türkali-4 ve Amasra-1 olduğunu ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti: "Yeni doğal gaz keşifleri için arama çalışmalarımız devam edecek.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Amasra Haber, Amasra Son Dakika Haberleri - Haberler - Amasra haber sayfamızda Amasra haberleri okuyabilir, Amasra son dakika haberleri ve güncel Amasra gelişmelerini görebilirsiniz. MADEN İŞÇİLERİNİ TAŞIYAN MİNİBÜS DEVRİLDİ: 11 YARALI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 12:59:25. #1.16#

title