Adaklı Haberleri

Adaklı haber, Adaklı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adaklı - 6.9.2020
Başkonuş Yaylası doğal güzellikleriyle göz kamaştırıyor
"Doğayla iç içe olmak çok güzel" İstanbul'dan gelen Zekiye Adaklı da yıllık izninin bir kısmını Başkonuş'ta kamp yaparak geçirdiğini dile getirerek, "Aylardır Kovid-19 nedeniyle herkes kısmen evlerine hapsoldu.
Adaklı - 3.9.2020
Son dakika haberleri: Bingöl'de PKK'lı teröristlerce kullanılan sığınaklarda yaşam malzemesi ele geçirildi
Son dakika haberi: Bingöl'ün Adaklı ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerce kullanılan sığınaklarda yaşam malzemesi bulundu.
Adaklı - 9.8.2020
İztuzu Plajı'nda 744 caretta caretta yuvasıyla rekor kırıldı
DEKAMER Proje Asistanı Su Ürünleri Mühendisi Aysun Adaklı, AA muhabirine, geçen sene 610 olan yuva sayısının bu yıl 744'e ulaştığını ve bunun rekor olduğunu söyledi.
Adaklı - 5.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Yüksekova'da yaşayan ve Kurban Bayramı'nın son günü ilçe merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan Cilo-Sat Dağları bölgesinde piknik yapmak isteyen Milli Eğitim Müdürlüğü personeli Aysun Er (31) evlilik hazırlığı yaptığı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü mezun Savaş Bayram ile arkadaşları Semra Varol, Çimen Özçük, Meryem Renda ve Evin Yazgan'ın içinde blundukları pikap, freninin boşalması sonucu şarampole yuvarlandı. Meydana gelen kazada, Aysun Er, Savaş Bayram, Semra Varol, Çimen Özçük, Meryem Renda ve Evin Yazgan hayatını kaybederken, sürücü Mustafa Nasıroğlu ise yaralandı. Yaralı Nasıroğlu'nun tedavisi sürerken, Milli Eğitim'de memur olarak görev yapan Semra Varol Orman mahallesinde, Çimen Özçük Akalın köyünde, Vergi Dairesi'nde memur olarak görev yapan Meryem Renda Adaklı, Milli Eğitim Personeli Evin Yazgan ise Onbaşılar köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.
Adaklı - 3.8.2020
Hakkari'deki trafik kazasında yaşamını yitiren 4 kişinin daha cenazesi defnedildi
Evin Yazgan'ın cenazesi Onbaşılar köyünde, Meryem Renda'nın cenazesi ise Adaklı köyünde defnedildi.
Adaklı - 31.7.2020
Bingöl'de depremzedeler bayramı konteynerlerde karşıladı
Depremden etkilenen Karlıova, Yedisu ve Adaklı ilçe merkezleri ile bağlı köylerde depremden etkilenen vatandaşlar geçici olarak barındıkları konteynerlerde Kurban Bayramı'nı kutluyor.
Adaklı - 9.7.2020
SYD Vakfına doğa afetler için 6 milyon lira kaynak aktarıldı
Mayıs ayından bu yana sahada yapılan çalışmalara ilişkin bilgi veren Selçuk, 14 Haziran'da Bingöl'ün Karlıova ilçesinde meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki depremden Adaklı ve Yedisu ilçelerinin yanı sıra Erzurum'un Çat ilçesinin de etkilendiğini anımsattı.
Adaklı - 9.7.2020
Bakan Selçuk: SYD Vakfı hesaplarına 6 milyon lira kaynak aktarıldı
AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 Mayıs ayından bu yana meydana gelen doğal afetlerde, ailelerin temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Sosyal Yardım ve Dayanışma (SYD) Vakfı hesaplarına yaklaşık 6 milyon lira tutarında kaynak aktarıldığını belirtti.  Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, sosyal yardımların dezavantajlı kesimlere ulaştırılmasında il ve ilçelerde bulunan SYD vakıflarının çok önemli görevler yaptığını vurguladı. Mayıs ayından bu yana sahada yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Selçuk, 14 Haziran'da Bingöl Karlıova'da meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremden Adaklı ve Yedisu ilçelerinin yanı sıra Erzurum'un Çat ilçesinin de etkilendiğini hatırlattı.
Adaklı - 9.7.2020
Son dakika haber! Bakan Selçuk: SYD Vakfı hesaplarına 6 milyon lira kaynak aktarıldı
AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 Mayıs ayından bu yana meydana gelen doğal afetlerde, ailelerin temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Sosyal Yardım ve Dayanışma (SYD) Vakfı hesaplarına yaklaşık 6 milyon lira tutarında kaynak aktarıldığını belirtti.  Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, sosyal yardımların dezavantajlı kesimlere ulaştırılmasında il ve ilçelerde bulunan SYD vakıflarının çok önemli görevler yaptığını vurguladı. Mayıs ayından bu yana sahada yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Selçuk, 14 Haziran'da Bingöl Karlıova'da meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremden Adaklı ve Yedisu ilçelerinin yanı sıra Erzurum'un Çat ilçesinin de etkilendiğini hatırlattı.
Adaklı - 9.7.2020
Doğal afetlerden etkilenen vatandaşlar için SYD vakıflarına 6 milyon TL kaynak aktarıldı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğal afet ve acil durum hallerinde ailelere yardım elini uzatmaya devam ediyor. Bakan Selçuk, sosyal yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken sahada 'sinir ucu' olarak görev yapan bin 3 SYD olduğunu anımsattı. Sosyal yardımların dezavantajlı kesimlere ulaştırılmasında il ve ilçelerde bulunan SYD vakıflarının çok önemli bir görev icra ettiğinin altını çizen Selçuk, Mayıs ayından bu yana sahada yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bakan Selçuk, 14 Haziran'da Bingöl'ün Karlıova ilçesinde meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremden Adaklı ve Yedisu ilçelerinin yanı sıra Erzurum'un Çat ilçesinin de etkilendiğini hatırlattı.
Adaklı - 26.6.2020
Ekonomiye ilişkin "torba kanun" Resmi Gazete'de
Bu kapsamda Manisa, Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Tunceli ve Van ile Bingöl'ün Karlıova, Yedisu ve Adaklı, Erzurum'un Çat ilçesini etkileyen 4 depremden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı fen heyetlerince tespit edilmiş yıkık, ağır veya orta hasarlı konut, ahır ve iş yerlerinden hak sahibi olan afetzedelere destek sağlanmasına imkan tanınacak.
Adaklı - 23.6.2020
Dudaklı köyü sakinleri geceyi komşu köylerde geçiriyor
Dudaklı köyü sakinleri geceyi komşu köylerde geçiriyor Bursa'da yaşanan sel felaketinde en çok zarar gören ve bir kişinin hayatını kaybettiği köylerden biri olan Dudaklı köyünde balçık temizleme çalışmaları gece boyunca devam sürüyor. Sel sularının 1,5 metreyi aştığı köyde evlerin alt katı kullanılamaz hale gelirken, bazı vatandaşlar geceyi geçirmek için komşu köylere gidiyor. 'EVİM KULLANILAMAZ HALDE" Sel sularının kullanılamaz hale getirdiği evinden ayrılarak abisinde kalan Dudaklı köyü sakinlerinden Mahmure Arslan, hasarın yüksek boyutta olduğunu dile getirdi. Arslan, 'Buna şükür diyelim ne yapalım. Bayağı bir hasar oldu. Ama buna şükür. Evimizin alt katı çamur oldu. Üst katlar tamamen battı. Ev şu an kullanılamaz hale geldi. Dünden beri abimlerde kalıyoruz. Bu gece de orada kalacağız. Allahtan gelen bir afet ne yapalım' Yapacak bir şey yok. Bizim hayvanlarımız yoktu ama bağı bahçesi hayvanları zarar gören çok insan var. Ölen hayvanlar var. Birkaç bir şey aldık abimlere gidiyoruz. Çünkü şu anda evde oturabilecek durum yok. Düzelene kadar kalacağız. Artık 1 hafta mı olur 10 gün mü olur bilmiyoruzö şeklinde konuştu. 'CANIMIZI ZOR KURTARDIK" Aniden yaşanan sel felaketiyle canlarını zor kurtardıklarını söyleyen Recep Adaklı, suların bahçe duvarını yıktığını belirtti.
Adaklı - 21.6.2020
Ordu Valisi Tuncay Sonel'den kentteki ilk gününde şehit ailelerine ziyaret
Sonel, 15 Temmuz 2016'da Ankara Gölbaşı'nda şehit olan Polis Özel Harekat Birol Yavuz ile 1998'de Bingöl Adaklı'da şehit düşen Jandarma Komando Er Ersin Şanlı'nın ailesini ziyaret etti.
Adaklı - 19.6.2020
Vali Ekinci, deprem ve sel bölgelerinde incelemede bulundu
14 Haziran'da meydana gelen deprem sonrası sahada incelemelerini sürdüren Vali Kadir Ekinci, Adaklı İlçesi, ilçeye bağlı Çevreli ve Sevkar Köyü ile Çiçekli Mezrasını ve Kiğı ilçesini ziyaret etti.
Adaklı - 18.6.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (1)
Manisa, Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Tunceli ve Van ile Bingöl'ün Karlıova, Yedisu ve Adaklı ilçeleri, Erzurum'un Çat ilçesinde bu yıl meydana gelen 4 depremden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesinin amaçlandığı kanun, bu depremlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı fen heyetlerince tespit edilmiş yıkık, ağır veya orta hasarlı konut, ahır ve iş yerlerinden hak sahibi olan afetzedelere destek sağlanmasına imkan tanıyor.
Adaklı - 18.6.2020
Bingöl'de depremden etkilenen 7 okulda hasar tespit edildi
3 ilçe merkezindeki okullarda Bingöl Üniversitesi İnşaat Fakültesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri ile okullarda hasar durumunu incelediklerini ifade eden Arslanboğa, şunları kaydetti: "Hafta sonu yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı öncesinde de Adaklı, Karlıova ve Yedisu ilçe merkezlerindeki okullarda hasar tespit çalışması yaptık.
Adaklı - 17.6.2020
Son dakika haberleri | Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Genel Kurulunda
Manisa, Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Tunceli ve Van ile Bingöl'ün Karlıova, Yedisu ve Adaklı ilçeleri ile Erzurum'un Çat ilçelerinde bu yıl içinde meydana gelen 4 depremden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesinin amaçlandığı kanun, bu depremlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı fen heyetlerince tespit edilmiş yıkık, ağır veya orta hasarlı konut, ahır ve iş yerlerinden hak sahibi olan afetzedelere destek sağlanmasına imkan tanıyor.
Adaklı - 17.6.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Genel Kurulunda
Bingöl'ün Karlıova, Yedisu ve Adaklı ilçeleri ile Erzurum'un Çat ilçesi ve çevresinde 14 Haziran'daki depremden zarar gören vatandaşların mağduriyetleri de giderilecek.
Adaklı - 16.6.2020
AFAD: "Bingöl'de 235 artçı deprem meydana geldi"
AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, "14.06.2020 tarihi saat 17.24'te Bingöl ili Karlıova ilçesinde 5.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem, Malatya, Tunceli, Elazığ, Erzincan, Şanlıurfa illerinde hissedilmiş olup, Erzurum Çat ilçesi ve Bingöl Karlıova, Adaklı ve Yedisu ilçelerinde yıkıma sebep olmuştur.
İmsak04:54
Öğle12:10
İkindi15:21
Akşam17:55
Yatsı19:11
BİNGÖL
Yönetmen Sekiz Yüz
Tür Savaş
BİNGÖL
Yönetmen Bizim Semtin Çocukları
Tür Romantik
BİNGÖL
Yönetmen Cin Baskını
Tür Korku
BİNGÖL
Yönetmen Aile Hükümeti
Tür Komedi
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adaklı Haber, Adaklı Son Dakika Haberleri - Haberler - Adaklı haber sayfamızda Adaklı haberleri okuyabilir, Adaklı son dakika haberleri ve güncel Adaklı gelişmelerini görebilirsiniz. DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ -TEKRAR.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.10.2020 13:15:39. #1.14#
title