Uygur Haberleri

Uygur haber, Uygur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uygur - Dün
Pakistan'dan ABD'ye Hindistan ile CPEC'i sabote etme suçlaması
Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru Çin'in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ni, Pakistan'ı kuzeydoğu-güneybatı yönünde katederek Gwadar ve Karaçi limanlarıyla Umman Denizi'ne bağlamayı amaçlayan "Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru" (CPEC) projesi, Kuşak ve Yol Girişimi'nin kalbinde yer alıyor.
Uygur - Dün
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Hatay'da
Festivale KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Hatay Valisi Rahmi Doğan'ın yanı sıra Hatay Milletvekilleri TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Abdulkadir Özel, İsmet Tokdemir, Serkan Topal, KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli, Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Serdar Cengiz, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Gaziantep Vali Yardımcısı Bülent Uygur, Altınözü Kaymakamı Cem Gümrükçü, İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, MHP İl Başkanı Murat Adal, ilgili kurum müdürleri ve davetliler katıldı.
Uygur - 22.10.2021
Çin'in Ankara Büyükelçisi Liu, Batılı ülkeleri Sincan konusunda kara propagandayla suçladı
Çin'in Ankara Büyükelçiliği ve Sincan Uygur Özerk Bölgesi Hükümeti iş birliğiyle "Sincan Güzel Bir Yer" konulu çevrim içi konferans düzenlendi.
Uygur - 22.10.2021
Çin: BM ülkelerinin Sincan açıklaması "siyasal amaçlı dezenformasyon"
Çin, Birleşmiş Milletler (BM) üyesi 43 ülkenin Genel Kurulu Toplumsal, İnsani ve Kültürel Sorunlar Komitesi (Üçüncü Komite) Toplantısı'nda Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türkleri ve diğer etnik ve dini azınlıklara yönelik baskı ve hak ihlallerine dair endişelerin dile getirildiği...
Uygur - 21.10.2021
BM'de Türkiye dahil 43 ülkeden Çin'e "Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ne erişim" çağrısı
BİRLEŞMİŞ Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 43 ülke, Birleşmiş Milletler'de (BM) Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine ve diğer Müslüman azınlıklara baskı ve şiddet uygulamakla suçlanan Çin'e, "BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri ve bağımsız gözlemcilerin bölgeye derhal ve...
Uygur - 21.10.2021
Manisa'yı Yeniden Tanıdılar
Merkezi İzmir'de bulunan, Manisa ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle, Manisa'nın tarihi ve kültürel merkezlerini gezerek Manisa'yı yeniden tanıdı. Dernek üyelerinin gezisine Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü de eşlik etti. Yaşanılan Pandemi süreci öncesinde Manisa Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden ve gezi için planlama yapan dernek üyeleri aşılanma ile birlikte Pandemi sürecinin kısıtlamalarının kalkmasıyla birlikte Manisa'yı gezme imkanı buldu. İlk olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin Çanakkale Şehitliği Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu'nda gezintiye başladı. Burada Çanakkale Savaşı'na yönelik bilgi alan dernek üyeleri, Çanakkale Savaşı'nda kullanılan askeri malzemeleri de inceleme fırsatı buldu. Dernek üyeleri daha sonra 170 dönüm arazi üzerine kurulu olan Atatürk Kent Parkı'na geçerek burada incelemelerde bulundu. Atatürk Kent Parkı'ndan ayrılan dernek üyeleri daha sonra Yunusemre Belediyesi Kültür Parkı'na geçerek buradaki İrfan Meclisi Salonu ve Osmanlı Müzesi'nde incelemelerde bulundu. Burada öğle yemeği yiyen dernek üyelerine, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü ve Yunusemre Belediyesi Başkan Yardımcısı Şule Uygur eşlik etti.
Uygur - 20.10.2021
ABD'de Senatörler Uygurları zorla çalıştırdığı iddia edilen firmaya soruşturma istedi
ABD'de senatörler Uygurları zorla çalıştırmakla suçlanan bir şirketin soruşturulmasını talep etti.
Uygur - 18.10.2021
2022 Kış Olimpiyatlarının Pekin'de yapılacak olması Yunanistan'da protesto edildi
İsveç'te de Çin protesto edilmişti İsveç'in başkenti Stockholm'deki İsveç Olimpiyat Komitesi binası önünde Haziran 2021'de toplanan 50 kişilik grup "Pekin 2022 Kış Olimpiyatlarına boykot", "Çin Uygur Türklerine işkence yapıyor" yazılı pankartlar açmıştı.
Uygur - 16.10.2021
Mevlana'nın 22. kuşak torunu Manisa'daki törene katıldı
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Haşim Yener Bilir, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, protokol üyeleri, STK temsilcileri, akademik personel, öğrenciler ve davetlilerin katıldığı tören, Geleneksel Sanatlar Sergisi'nin açılışı ve Mevlevi Şerbeti ikramında bulunulmasıyla başladı.
Uygur - 14.10.2021
Çin'den "Uygur Mahkemesi" tanıklarına ödeme yapıldığı iddialarıyla ilgili açıklama
Çin, sosyal medyada haziran ve eylül aylarında Londra'da toplanan "Uygur Mahkemesi"nin tanıklarına para ödendiğine dair sosyal medyada yer alan iddialarla ilgili açıklamada bulundu.
Uygur - 13.10.2021
Çin'in BM Büyükelçisi Şü: "Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde soruşturma yapılacak bir ziyareti istemiyoruz"
Çin'in Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Şü Çın, BM'nin Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ne "dostça bir ziyareti" memnuniyetle karşılayacaklarını ancak soruşturma yapılmasına karşı olduklarını belirtti.
Uygur - 12.10.2021
Uluslararası Af Örgütünden BM'ye "Çin'e karşı harekete geçilmesi" çağrısı
Uluslararası Af Örgütü, Birleşmiş Milletler (BM) üyesi devletlere, Çin'in, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde süregelen ihlallerini güçlü şekilde kınaması, adalete ve hesap verebilirliğe zemin hazırlaması çağrısında bulundu.
Uygur - 11.10.2021
Pakistan, ABD'nin Taliban ile iletişim kurması gerektiğini belirtti
Han, Uygur Türklerine yönelik muamele konusundaki sessizliği sorulduğunda ise insan haklarına ilişkin seçici açıklamaları "ahlak dışı" olarak gördüğünü dile getirdi.
Uygur - 11.10.2021
Sayın Kaymakamımızı Milli Sporcuları Makamında Kabul Etti
Sayın Kaymakamımızı Milli Sporcuları Makamında Kabul EttiKaymakamımız Sayın Ekrem İNCİ 29 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilen Vücut Geliştirme Fitnes Federasyonu 2021 yılı Türkiye Şampiyonasında Şampiyon olarak dereceye giren ve 3-8 Kasım tarihleri arasında İspanya'da gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazanan sporcular ile Antrenör Bahadır UYGUR, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim KİRAZ ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin KİLİNÇ'İN ziyaretlerini makamında kabul etti.
Uygur - 11.10.2021
Karesi Belediyesinden açılış ve temel atma töreni
Törene, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur ve Adil Çelik, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Erol Ayvaz, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu, MHP Karesi İlçe Başkanı Kürşat Burak Boduroğlu, Belediye Meclisi üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Uygur - 11.10.2021
SANKON'dan Antalya ve İzmir'e yeni atama
Sanayiciler İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkan Yardımcıları Murat Uygur ve Abdullah Arslan, Antalya ile İzmir İl Başkanlığı görevlerine yeni atama yapıldığını açıkladı.
Uygur - 10.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2016- Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde dini, kültürel ve siyasi baskı uygulandığını savunduğu için "bölücülük" suçlamasıyla müebbet hapisle cezalandırılan Uygur Türkü ekonomist İlham Tohti'ye, İsviçre'de insan hakları ödülü verildi.
Uygur - 09.10.2021
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer İlimize Ziyarette Bulundu
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer daha sonra Valilik Kocaseyit Toplantı Salonunda 'İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı' yaptı. Toplantıya Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Vali Hasan Şıldak'ın yanı sıra Milletvekilleri Mustafa Canbey, Belgin Uygur ve Yavuz Şubaşı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Uygur Haberleri | Uygur Haber - Haberler - Uygur haberleri, son dakika uygur haber ve gelişmeleri burada. 2022 Kış Olimpiyatlarının Pekin'de yapılacak olması protesto edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 04:01:31. #1.14#

title