Uygur Haberleri

Uygur haber, Uygur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uygur - Bugün
Kanada Parlamentosunun Uluslararası İnsan Hakları Alt Komitesi, Doğu Türkistan'daki Çin uygulamalarının soykırım olduğunu bildirdi
Kanada Parlamentosunun Uluslararası İnsan Hakları ve Uluslararası Kalkınma Alt Komitesi, Çin hükümetinin Doğu Türkistan'daki Uygurlara ve diğer Türk kökenli halklara yönelik zulmünün, BM Soykırım Sözleşmesi'nde tanımlandığı gibi soykırım olduğunu bildirdi.
Uygur - Dün
Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde üretilen şeffaf maskeler işitme engellilere ulaştırılıyor
Kastamonu İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu, Sinop Uygur Özay İlkokulu, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ankara Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği ve Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünün talep ettiği şeffaf maskeler kargo ile sahiplerine ulaştırdı.
Uygur - 19.10.2020
Son dakika haberleri... CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Uygur Türkleri'ne ilişkin bir soruya karşılık Öztrak, "Uygur Türkleri konusunda saray ve sarayın ortağı gerçek bir samimiyet testinden geçmektedirler.
Uygur - 19.10.2020
Amasya'da 4 bin 50 litre sahte içki ele geçirildi
Amasya'da 4 bin 50 litre sahte içki ele geçirildi, 4 şüpheli hakkında işlem başlatıldı. İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Uygur köyünde sahte içki imal edildiği bilgisi üzerine harekete geçti.
Uygur - 19.10.2020
Muhtarlardan Belediye Başkanı Zeybek'e ziyaret
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur ve dernek yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.
Uygur - 19.10.2020
19 Ekim Muhtarlar Günü
Kocatepe Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na, Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği (AMD) Başkanı Suat Uygur tarafından çelenk bırakıldı.
Uygur - 17.10.2020
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien: Sincan'da olanlar soykırıma yakın bir şey
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, Çin'in Sincan'da Uygur Türkleri ile diğer Müslüman azınlıklara yönelik uygulamalarını "soykırıma yakın" şeklinde niteledi.
Uygur - 15.10.2020
TBMM Genel Kurulu
İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, grubu adına yaptığı konuşmada, Çin'in, Uygur Türklerine yönelik politikalarına karşı uluslararası tepkiye, Türkiye'nin de katılması gerektiğini söyledi.
Uygur - 15.10.2020
"Hacca götürme vaadiyle dolandırıcılık" davası
Firari sanık İmam Türkkan hakkında çıkartılan yakalama emrinin infaz edilmediği belirtilen duruşmada söz verilen müşteki A.J, Sincan Uygur Özerk Bölgesinden olduğunu anlattı.
Uygur - 15.10.2020
Yükseldikçe çevrelenen, yalnızlaşan Çin'in sorunları
ÇKP farklılıklarla mücadeleyi içeriden başlatmak için, 1990'ların başından itibaren Çin anayasası başta olmak üzere bölgesel özerklik yasası, dini inanç, dil-yazı yasalarını özerklik hakkı bulunan azınlıklar için işletmemiş, özellikle Doğu Türkistan ve Tibet'te 1997 yılından itibaren ilgili yasaları neredeyse hiç uygulamamıştır. Tibet ve Doğu Türkistan'a gönderilen ÇKP sekreterleri, ilgili Çin yasalarına aykırı, fakat ÇKP'nin Müslüman Türkleri ve Tibetlileri Çinlileştirme, toplu cezalandırma ideolojisine uygun düşen politik genelge ve yönetmeliklerle, bölge yerlisi halkların hayatını cehenneme çevirmiştir. Bu tarz uygulamalar Şi iktidarı ile zirve yapmış, Çin'deki tüm etnik, dini, kültürel ve fikri farklılıklar şiddetle baskılanmış, hatta 2016'da yurtdışıyla bağlantıları tamamen kesilen Uygur Türkleri milletçe toplama kamplarına tıkılmış, akıl almaz işkencelere maruz bırakılmışlardır.
Uygur - 14.10.2020
Çin'de yurt içi kaynaklı Kovid-19 vakalarının çıktığı kentteki toplu testler sürüyor
Yurt içi kaynaklı vakalara en son 15 Ağustos'ta rastlanmıştı Çin'de yurt içi kaynaklı vakaya son olarak 15 Ağustos'ta, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde rastlanmış ve 4 kişiye Kovid-19 teşhisi konulmuştu.
Uygur - 14.10.2020
Samsung Türkiye'de Dijital ve Veriye Dayalı Pazarlama Yöneticisi Mert Uygur oldu
Samsung Electronics Türkiye'de, Dijital ve Veriye Dayalı Pazarlama Yöneticiliği'ne Mert Uygur getirildi.
Uygur - 13.10.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Kimseye parmak sallamak örfümde, adetimde yok" Çin'in, Uygur Türkleri'ne yönelik politikasına ilişkin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye bir çağrıda bulunduğunu, Bahçeli'nin de bugün kendisine yanıt verdiğini hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Kimseye parmak sallamak benim örfümde, adetimde yoktur.
Uygur - 13.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Çin'de yurt içi kaynaklı vakaya son olarak 15 Ağustos'ta, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde rastlanmış ve 4 kişiye Kovid-19 teşhisi konulmuştu.
Uygur - 13.10.2020
Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
-"CHP kim, Doğu Türkistan'ı savunmak kim?" Yaşanılan süreçte Doğu Türkistan meselesinin tekrar gündeme getirilmesinin tesadüf olmadığını söyleyen Bahçeli, "Uygur Türklüğü'nün sorunu kuşkusuz sorunumuzdur.
Uygur - 13.10.2020
Bahçeli: "Kıbrıs Türk'tür, Türk kalacaktır"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşması MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin salondan ayrılması TBMM - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuştu.
Uygur - 13.10.2020
ESOGÜ Uzman Diyetisyeni Uygur'dan "salgın sürecinde obezite artışı" uyarısı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Uzman Diyetisyeni Anıl Çiğdem Uygur, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde düzenli yemek yeme alışkanlıklarını bozan, hareketsiz kalan ve stres yaşayan bireylere obezite konusunda uyarılarda bulundu.
Uygur - 12.10.2020
Son dakika haberleri: Çin'in Çingdao şehrinde 9 milyon kişiye Kovid-19 testi yapılacak
Çin'de yurt içi kaynaklı vakaya son olarak 15 Ağustos'ta, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde rastlanmış ve 4 kişiye Kovid-19 teşhisi konulmuştu.
Uygur - 10.10.2020
DHA İSTANBUL BÜLTEN -1
MALTEPE'DE 1 KİŞİ SİLAHLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLDÜ Haber-Kamera: Ramazan EĞRİ-Gamze ŞİMŞEK/ İstanbul DHA Maltepe'de akşam saatlerinde eşini işten alıp eve getiren bir kişi, oturduğu binanın önünde kimliği belirsiz motosikletli şüpheliler tarafından silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan kişi ambulansla hastaneye kaldırılırken, polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Saldırıya uğrayan İbrahim Uygur hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Uygur - 9.10.2020
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Çin'in Uygur Türklerine yönelik baskısını sonlandırması için 39 ülkenin Birleşmiş Milletlere mektup yazdığını, bunlar arasında Türkiye'nin bulunmadığını dile getiren Öztrak, Çin'den swap hattı açılması için sessiz kalındığı iddiasında bulundu.
Uygur - 8.10.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan gündemi değerlendirdi Açıklaması
Türkkan, Uygur Türklerine yönelik "Türkiye'nin sesinin çıkmaması"nın, Türkiye'yi kutup yıldızı, kurtarıcı olarak gören Uygur Türklerine yapılan büyük bir haksızlık olduğunu aktardı.
Uygur - 8.10.2020
Kılıçdaroğlu'ndan Ali Babacan'a ziyaret
Doğu Türkistan'da uyguladığı baskılar nedeniyle Çin'e karşı uluslararası toplumun harekete geçip bir çağrı mektubuna imza attığı belirtilerek, "39 ülkenin imzası var ancak Müslüman yoğunluğu fazla ülkelerin başkentleri yok. Türkiye de bu çağrıya imza atmayan ülkeler arasında." sorusuna Kılıçdaroğlu, "Uygur halkına yapılan zulmü asla kabul etmiyoruz.
Uygur - 8.10.2020
HDP'li Gergerlioğlu'ndan Doğu Türkistan tepkisi Açıklaması
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Dünyadaki tüm ülkeler Uygur Türklerine yönelik zulmü ağır bir şekilde eleştirirken Türkiye'den ses çıkmıyor.
Uygur - 7.10.2020
Son dakika haber | Türkiye, Uygur Türkleri meselesine ilişkin tepkisini BM'de dile getirdi
Son dakika haberlerine göre BİRLEŞMİŞ Türkiye, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu çalışmalarındaki ulusal beyanında, Uygur Türklerinin kültürel ve dini kimliklerine saygı gösterilmesi ve garanti altına alınması beklentisini bildirdi.
Uygur - 6.10.2020
ABD, İngiltere ve Almanya'nın aralarında olduğu 39 ülke ile Çin arasında Uygur gerilimi
BİRLEŞMİŞ ABD, İngiltere ve Almanya'nın aralarında olduğu 39 ülke Çin'e Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri ve bağımsız gözlemcilerin insan hakları ihlalleri gerekçesiyle Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ne derhal ve engelsiz ziyaretine izin vermesi çağrısı yaptı.
Uygur - 4.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde dini, kültürel ve siyasi baskı uygulandığını savunduğu için "bölücülük" suçlamasıyla müebbet hapisle cezalandırılan Uygur Türkü ekonomist İlham Tohti'ye, İsviçre'de insan hakları ödülü verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Uygur Haberleri | Uygur Haber - Haberler - Uygur haberleri, son dakika uygur haber ve gelişmeleri burada. Kanada Parlamentosunun Uluslararası İnsan Hakları Alt Komitesi, Doğu Türkistan'daki Çin uygulamalarının soykırım olduğunu bildirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 06:56:17. #1.14#
title