Temsilciler Meclisi Haberleri

Temsilciler Meclisi haber, Temsilciler Meclisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Temsilciler Meclisi - Dün
Libya, BMGK'nın Sirte'ye gözlemci yerleştirme kararını memnuniyetle karşıladığını açıkladı
Libya Siyasi Diyalog Forumu'ndan çıkan yol haritasına göre, Ulusal Birlik Hükümeti'nin genel seçimleri zamanında gerçekleştirme çalışmalarını desteklemesi için Temsilciler Meclisi'ne de çağrı yapılan açıklamada, bunun için tüm gerekli araçların hazırlanması, birleşik bir bütçe belirlenmesi ve devlet kurumlarının yönetimi üzerinde bir anlaşmaya varmak için çalışılması istendi.
Temsilciler Meclisi - Dün
Son dakika haberi! BM Güvenlik Konseyi, Libya'ya ateşkesi denetleme mekanizması gönderilmesini onayladı
1 Temmuz'a kadar seçim yasası çıkarılmalı Ülkeyi 24 Aralık'ta yapılması planlanan seçimlere götürecek geçici Libya Ulusal Birlik Hükümetine özgür, adil ve kapsayıcı seçimler için gerekli hazırlıkları yapması çağrısında bulunan BMGK, Temsilciler Meclisi dahil yetkililere ve kurumlara seçimlerin anayasal dayanağını netleştirmeye yönelik seçim yasası çıkarması çağrısı da yaptı.
Temsilciler Meclisi - Dün
Teksas'ta ruhsatsız tabanca bulundurulmasına imkan tanıyan yasa tasarısı, Temsilciler Meclisi'nden geçti
ABD'nin Teksas eyaletinde taşıma ruhsatı olmadan tabanca bulundurulmasına imkan tanıyan yasa tasarısı, Temsilciler Meclisi'nde oy çokluğuyla kabul edildi.
Temsilciler Meclisi - 15.04.2021
ABD'li Orgeneral, Rusya'nın Ukrayna'ya girme ihtimalinin "düşük ile orta arası" seviyede olduğunu söyledi
Temsilciler Meclisi Silahlı Kuvvetler Komitesinde Avrupa'daki güvenlik durumuna ilişkin oturumda konuşan Wolters, Rusya'nın Ukrayna sınırına yaptığı yığınakla ilgili "Orada, batı bölgelerinden güney bölgelerine hareket ettirilen büyük bir kara gücü var.
Temsilciler Meclisi - 15.04.2021
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Grandi, İtalya'da temaslarda bulundu
Grandi, başkent Roma'daki temasları sırasında İtalya Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu'nda yaptığı konuşmada, Libya'da düzensiz göçmenlerin tutulduğu merkezlere değinerek, "BM'nin ve özellikle de BMMYK'nin Libya'daki varlığı, bu korkunç gözaltı merkezlerini ortadan kaldırmak için gereklidir.
Temsilciler Meclisi - 15.04.2021
ABD'de kölelik tazminatı için komisyon kurulmasına yönelik tasarı meclis komitesinde kabul edildi
ABD'de Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi, tarihsel kölelik ve ırkçılık meselelerini incelemek ve kölelerin torunlarına tazminat ödenmesi için çalışma yürütmek üzere komisyon kurulmasını öneren tasarıyı oy çokluğuyla kabul etti.
Temsilciler Meclisi - 15.04.2021
CHP'li Çeviköz, Türkiye'nin AB üyelik sürecinde aday ülke olarak görülmediğini savundu
Türkiye'nin Libya ile yaptığı anlaşmaların, Libya Temsilciler Meclisince onaylanmadığını da söyleyen Çeviköz, "Vaktiyle imzaladığımız Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması Mutabakat Muhtırası'nın Libya Temsilciler Meclisi tarafından onaylanmasının sağlanması, Libya'nın yeni hükümetinin, başka ülkelerle yeni anlaşmalar imzalamaya hazırlandığı bir dönemde büyük önem taşımaktadır.
Temsilciler Meclisi - 15.04.2021
Meksika'da cep telefonu kullanıcılarının biyometrik verilerinin toplanması yasa tasarısı senatodan geçti
İki kanatlı Meksika Kongresinde bu tasarı, Temsilciler Meclisi'nden ocak ayında geçmişti.
Temsilciler Meclisi - 14.04.2021
Son dakika haberi! Biden'ın Afganistan'dan asker çekme kararına Kongreden tepkiler yükseliyor
Temsilciler Meclisinde yer alan çok sayıda Cumhuriyetçi ve Demokrat vekil de kararın yeterince düşünülüp alınıp alınmadığı konusundan emin olmadıklarını dile getirdi.
Temsilciler Meclisi - 14.04.2021
ABD Başkanı Joe Biden, 28 Nisan'da ortak oturumda Kongreye hitap edecek
ABD Başkanı Joe Biden, 28 Nisan Çarşamba günü Senato ve Temsilciler Meclisi üyelerinin katılımıyla yapılacak ortak oturumda Kongre üyelerine hitap edecek.
Temsilciler Meclisi - 13.04.2021
Biden, altyapı paketini Kongre üyeleri ile Oval Ofis'te görüştü
Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in Oval Ofis'te Cumhuriyetçi ve Demokrat Senatörler ile Temsilciler Meclisi üyeleriyle bir araya gelerek modern ve dirençli bir altyapı sistemine yatırım yapmanın gerekliliğini görüştüğü bildirildi.
Temsilciler Meclisi - 12.04.2021
Libya Temsilciler Meclisi, gelecek hafta bütçe tasarısını tartışacak
Libya Temsilciler Meclisi, 2021 bütçe tasarısını tartışmak üzere 19 Nisan Pazartesi günü Tobruk kentinde toplanacak.
Temsilciler Meclisi - 11.04.2021
Fas'ta iktidarın büyük ortağı, Meclisteki sandalye dağılımı tasarısının "anayasal olmadığını" belirtti
Fas'ta, parlamentodaki ve belediye meclislerindeki sandalye dağılımının hesaplanmasında yapılacak düzenlemeyi içeren tartışmalı tasarı, Meclisin ilk kanadı Temsilciler Meclisinde 6 Mart'ta, ikinci kanadı Danışmanlar Meclisinde de 12 Mart'ta onaylandı.
Temsilciler Meclisi - 11.04.2021
ABD'de 6 Ocak Kongre baskınında Mike Pence'in Pentagon'u arayıp "Burayı temizleyin" dediği ortaya çıktı
Ayrıca o anda binada olan Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer ve Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, askeri yetkilileri arayarak yardım istedi.
Temsilciler Meclisi - 10.04.2021
Son dakika haber! TBMM Başkanı Şentop, tren kazası dolayısıyla Mısır Temsilciler Meclisi Başkanı'na taziye mesajı gönderdi
Son dakika haberler: TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Mısır'ın güneyindeki Suhac kentinde meydana gelen tren kazası nedeniyle Mısır Arap Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi Başkanı Hanafy Ali el-Gebaly nezdinde Mısır halkına başsağlığı diledi.
Temsilciler Meclisi - 10.04.2021
Libyalı tarafların Tunus'ta düzenlediği Siyasi Diyalog Forumu Hukuk Komitesi toplantısı sona erdi
Huveyli ise anayasal temelle ilgili görece bir anlaşma sağlandığını ancak bazı konularda anlaşmazlık olduğunu teyit ederek, anlaşmazlık olan konular arasında, "başkanın doğrudan halk ya da Temsilciler Meclisi tarafından seçilmesi ve anayasa referandumunun" yer aldığını dile getirdi.
Temsilciler Meclisi - 07.04.2021
Japonya Başbakanı Suga'dan erken seçim sinyali
Ulusal bir televizyon kanalına konuşan Suga, Temsilciler Meclisinin (Şuugiin) feshedilerek erken seçim çağrısı yapılması ihtimaline yönelik soruya cevap verdi.
Temsilciler Meclisi - 06.04.2021
ABD'li Demokrat Kongre üyesi Alcee Hastings hayatını kaybetti
ABD Temsilciler Meclisi'nde Florida'yı temsil eden Demokrat vekillerden Hastings, pankreas kanseri tedavisi görüyordu.
Temsilciler Meclisi - 06.04.2021
İtalya Başbakanı Draghi, Libya Başbakanı Dibeybe ile Trablus'ta temaslarda bulundu
Libya'nın Ulusal Birlik Hükümetinin, Temsilciler Meclisinden güvenoyu alarak "ulusal barış yolunda ilerlediğini" belirten Draghi, Libya'da önkoşulun, "ateşkes anlaşmasının devam etmesi ve yakından gözlenmesi" olduğunu söyledi.
Temsilciler Meclisi - 04.04.2021
Ürdün'de yasama, yürütme ve yargının başındaki isimlerden Kral 2. Abdullah'a tam destek
Meclisin alt kanadı "Temsilciler Meclisi" Başkanı Abdulmunim el-Udat da dün Ürdün'ün, güvenliğini ve istikrarını hedef alan bir girişimi büyük bir kararlılıkla ve kesin bir şekilde sonuçlandırdığını ve Kral 2.
Temsilciler Meclisi - 03.04.2021
Halid el-Mişri, Libya'daki "gayrimeşru paralı askerlerin" çıkışına öncelik verilmesi gerektiğini belirtti
Görüşmede Libya'da seçimlerin önümüzdeki 14 Aralık'ta yapılabilmesi, Temsilciler Meclisi'nin seçimler için gereken yasal düzenlemeyi yapması, paralı yabancı paralı askerlerin ülkeden çıkarılması ve diğer gelişmeler ele alındı.
Temsilciler Meclisi - 03.04.2021
Misurata Başkonsolosu Gürmeriçliler, Trablus saldırısının 2. yılında şehit ailelerince plaketle onurlandırıldı
Libya Temsilciler Meclisi üyeleri ve ordudan komutanların katıldığı törende, Misurata Başkonsolosu Gürmeriçliler'e, Türkiye'nin, saldırının püskürtülmesindeki katkılarından ötürü teşekkür plaketinin yanı sıra çiçek buketi ve Misurata'nın tarihini anlatan bir tablo hediye edildi.
Temsilciler Meclisi - 03.04.2021
Son dakika haberi... Pelosi, Kongre Binası saldırısında ölen polis onuruna Kongre'de bayrakların yarıya indirilmesini istedi
Son dakika haber: ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, ADB Kongre Binası'na düzenlenen saldırı nedeniyle hayatını kaybeden polis memuru William Bill Evans'ın onuruna Kongre'de bayrakların yarıya indirilmesini istedi.
Temsilciler Meclisi - 02.04.2021
ABD Başkanı Biden, araçla Kongre barikatlarına ve polislere çarpılması olayını "şiddetli saldırı" olarak nitelendirdi
ABD Başkanı Joe Biden, bugün bir sürücünün aracıyla ABD Kongresi yerleşkesindeki barikatlara çarparak 1 polisin yaşamını yitirmesine, 1 polisin de yaralanmasına neden olmasıyla ilgili "şiddetli saldırı" değerlendirmesinde bulundu.
Temsilciler Meclisi - 02.04.2021
ABD Kongresinde "dış tehdit" alarmı
Kongre oturumlarına ara verildi Olay nedeniyle Senato ve Temsilciler Meclisindeki oturumlara ara verildi.
Temsilciler Meclisi - 02.04.2021
Tunus ile Cezayir, Libya'daki yeni yönetime siyasi süreci başarıyla yürütmesi için destek açıklamasında bulundu
Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe'nin kabinesi, Sirte kentinde düzenlenen üç günlük oturumun sonunda Temsilciler Meclisi'nden 10 Mart'ta 132 kabul, bir çekimser oy ile güvenoyu almıştı.
Temsilciler Meclisi - 02.04.2021
Japonya'dan Myanmar'daki ordu ve darbe karşıtı gruplar için diyalog çağrısı
Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi oturumunda konuşan Motegi, Myanmar'daki duruma yönelik "en iyi yaklaşım tarzını" aradıklarını söyledi.
Temsilciler Meclisi - 02.04.2021
Son dakika haberleri | Mart ayında 4,7 milyon ABD'li silah alırken gerekli sabıka kaydı için başvurdu
Sabıka kaydı başvurularının, Atlanta ve Colorado'nun Boulder şehirlerinde bir düzineden fazla insanın silahlı saldırılarda ölmesi üzerine, ABD Temsilciler Meclisinde silah satışlarının zorlaştırılmasına yönelik tasarıların onaylandığı döneme denk gelmesi dikkati çekti.
Temsilciler Meclisi - 01.04.2021
Son Dakika | Japonya, ABD askerlerine ev sahipliği yapılmasını kapsayan maliyet paylaşımı anlaşmasını uzattı
Japonya Dışişleri Bakanı Motegi Toşimitsu ile ABD'nin Tokyo Maslahatgüzarı Joseph Young tarafından 24 Şubat'ta imza edilen anlaşma, 23 Mart'ta Temsilciler Meclisinden geçmişti.
Temsilciler Meclisi - 31.03.2021
Brezilya'da son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle 3 bin 869 kişi öldü
BUENOS Brezilya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle son 24 saatte 3 bin 869 kişi yaşamını yitirdi.
Temsilciler Meclisi - 31.03.2021
İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio, Rusya ile yaşadıkları casusluk krizini değerlendirdi Açıklaması
Bakan Di Maio, Temsilciler Meclisi ve Senatonun ortak dışişleri komisyonunda, İtalyan dış politikası ve uluslararası gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Temsilciler Meclisi - 30.03.2021
Brezilya'da Deniz, Kara ve Hava Kuvvetleri komutanları değişecek
Eski Dışişleri Bakanı Ernesto Araujo'nun, Senato ve Temsilciler Meclisinin baskısı nedeniyle istifa ettiği belirtilmiş ve Eski ABD Başkanı Donald Trump ile benzer dış politika izlemesinin Çin ile diplomatik ilişkileri soğuttuğu, bu nedenle Kovid-19 aşılarına erişimi zorlaştırdığı öne sürülmüştü.
Temsilciler Meclisi - 30.03.2021
Bosna Hersek İnsan Hakları ve Mülteciler Bakanı Milos Lucic görevden alındı
Bosna Hersek Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylamada 21 milletvekili Lucic'in görevden alınması yönünde oy kullandı.
Temsilciler Meclisi - 30.03.2021
Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, kabinesindeki 6 değişikliği açıkladı
Senato ve Temsilciler Meclisinin baskısı nedeniyle istifa ettiği belirtilen Araujo'nun eski ABD Başkanı Donald Trump ile benzer dış politika izlemesinin Çin ile diplomatik ilişkileri soğuttuğu ve bu nedenle Kovid-19 aşılarına erişimi zorlaştırdığı öne sürülmüştü.
Temsilciler Meclisi - 29.03.2021
Brezilya Savunma Bakanı Fernando Azevedo e Silva istifa etti
Bu arada, Brezilya Dışişleri Bakanı Ernesto Araujo'nun da Senato ve Temsilciler Meclisinin baskısı nedeniyle istifa ettiği ileri sürülmüş, Araujo'nun eski ABD Başkanı Donald Trump ile benzer dış politika izlemesinin Çin ile diplomatik ilişkileri soğuttuğu ve bu nedenle aşılara erişimi zorlaştırdığı belirtilmişti.
Temsilciler Meclisi - 29.03.2021
Son dakika haberi! Brezilya Dışişleri Bakanı Ernesto Araujo'nun istifa ettiği öne sürüldü
CNN Brasil'de çıkan habere göre diplomatik kaynaklar, Araujo'nun diplomatik ilişkilerdeki tutumunun, ülkenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına erişimini zorlaştırdığını gerekçe gösteren Senato ve Temsilciler Meclisinin baskısı nedeniyle Bolsonaro ile yaptığı toplantıda istifasını sunduğunu belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Temsilciler Meclisi Haberleri | Temsilciler Meclisi Haber - Haberler - Temsilciler Meclisi haberleri, son dakika temsilciler meclisi haber ve gelişmeleri burada. Libya, BMGK'nın Sirte'ye gözlemci yerleştirme kararını memnuniyetle karşıladığını açıkladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.4.2021 23:11:11. #1.16#

title