Sultan Alparslan Haberleri

Sultan Alparslan haber, Sultan Alparslan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sultan Alparslan - 13.09.2021
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Sakarya Zaferi'nin 100. Yılı'nı kutladı
Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İstiklalimizin nişanesi şanlı bayrağımızın Sultan Alparslan'ın kapılarını açtığı Anadolu yurdunda ebediyen dalgalanacağını, Duatepe'den cihana ilan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum.
Sultan Alparslan - 13.09.2021
Son dakika haberleri... Milli Savunma Bakanı Akar, Sakarya Zaferi'nin 100. Yılı Kutlama Programı'nda konuştu Açıklaması
Türk Silahlı Kuvvetlerinin de sahip olduğu nitelikli personelinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destek ve teşvikleriyle gelişen yerli-milli savunma sanayisinin sağladığı hafif silahlar, zırhlı araçlar, ÇNRA, Fırtına Obüsü, İHA/SİHA/TİHA, Atak helikopterleri, modern gemiler ve diğer silah, araç, gereç ve malzeme ile dünyanın sayılı ordularından biri haline geldiğini aktaran Akar, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Geçmişte bütün olumsuz koşullara rağmen canı pahasına egemenlik ve bağımsızlığını, hakkını ve hukukunu koruyan ülkemiz bugün de her geçen gün büyüyen ekonomisi, genç - dinamik nüfusu, etkin-caydırıcı ve saygın ordusuyla hak ve menfaatlerini korumakta çok daha azimlidir, kararlıdır. Hakkımızı ve hukukumuzu gaspa yönelik birtakım stratejiler izleyenlerin bunu aklından çıkarmaması gerekir. Herkes bilmelidir ki coğrafya ne kadar kaderse Türkiye de bu coğrafyanın kaderidir. Biz bu coğrafyada varız ve inşallah var olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Sultan Alparslan'dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e kadar bin yıldır bize vatan olan bu topraklarda bugünlere, bu seviyelere gelmemizde emeği geçen, katkı sağlayan bütün devlet büyüklerimizi ve komutanlarımızı minnet ve saygıyla anıyorum.
Sultan Alparslan - 10.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "740. Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri" mesajı Açıklaması
Yiğitliği ve bilgeliğiyle tarihe yön veren bir dünya devletinin temellerini Söğüt'te atan Ertuğrul Gazi'yi rahmetle yad etiğini belirten Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Anadolu'daki küçük bir beylikten bir cihan devletine giden süreçte, Türk milletine önderlik etmiş büyük şahsiyetlerden olan Ertuğrul Gazi'nin ve oğlu Osman Bey'in Söğüt'te diktiği ulu çınarın gölgesinde, asırlarca adaletle hükmedilmiş, farklı mensubiyetlere sahip toplumlar barış ve güven içinde yaşamışlardır. Ecdadımızın tarih boyunca dünyaya örnek teşkil eden devlet nizamını ve milletimizin birlik, beraberliğini en kıymetli mirasımız olarak görüyor, köklü medeniyetimize ve şanlı tarihimize sahip çıkarak gelecek hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz. Anadolu'yu ilelebet Türk yurdu olarak muhafaza edecek, insanlarımızın refah ve güven içinde yaşaması için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz." Cumhurbaşkanı Erdoğan, Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'nin de maziden atiye bir geleneğin yaşatılması, değerlerin genç kuşaklara aktarılması bakımından çok önemli bir görev ifa ettiğini vurgulayarak şunları kaydetti: "Bu düşüncelerle Sultan Alparslan'dan Ertuğrul Gazi'ye, Fatih Sultan Mehmet'ten Gazi Mustafa Kemal'e, bugüne kadar bu topraklara damgasını vuran büyük şahsiyetlerimizi, birlik ve beraberliğimiz için mücadele vermiş kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyor, aziz vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.
Sultan Alparslan - 02.09.2021
Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan'ın Teşrifleriyle Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi
Sn. Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı'nda düzenlenen Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni'ndeki konuşmasında, Malazgirt Zaferi'nin 950. yılı ile 30 Ağustos Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 99. yıl dönümünün kutlandığını anımsattı. Malazgirt Meydanı'nı dolduran binlerce kişinin milletin hem büyüklüğünü hem de ebedi ve ezeli kardeşliğini temsil eden çok kıymetli mesajlar verdiğini belirten Sn. Erdoğan, şunları söyledi: "Anadolu'nun kapılarının bir daha kapanmamak üzere açıldığı bu büyük zaferin yıl dönümünde 1071 yılındaki duruşumuzdan hiçbir şey kaybetmediğimizi tüm dünyaya gösterdik. Malazgirt Meydanı'nda bir kez daha şahit olduk ki 950 sene önce Sultan Alparslan'a güç ve cesaret veren inanç halen dimdik ayaktadır.
Sultan Alparslan - 01.09.2021
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk ekonomisi en hızlı büyüyen ikinci ekonomi oldu
Türk tarihine zaferler ayı olarak geçen ağustos ayının geride kaldığına işaret eden Erdoğan, "Malazgirt Zaferimizin 950'nci seneidevriyesinden 30 Ağustos Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 99'uncu yıl dönümüne kadar şanlı tarihimizin köşe taşlarını manasına ve önemine göre yad ettik. Malazgirt Meydanı'nı dolduran binlerce insanımız, milletimizin hem büyüklüğünü hem de ezeli ve ebedi kardeşliğini temsil eden çok kıymetli mesajlar verdi. Anadolu'nun kapılarının bir daha kapanmamak üzere açıldığı bu büyük zaferin yıl dönümünde 1071 yılındaki duruşumuzdan hiçbir şey kaybetmediğimizi tüm dünyaya gösterdik. Malazgirt Meydanı'nda bir kere daha şahit olduk ki 950 sene önce Sultan Alparslan'a güç ve cesaret veren inanç halen dimdik ayaktadır" ifadelerini kullandı.
Sultan Alparslan - 01.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni'nde konuştu: (2)
Malazgirt Meydanı'nı dolduran binlerce kişinin milletin hem büyüklüğünü hem de ebedi ve ezeli kardeşliğini temsil eden çok kıymetli mesajlar verdiğini belirten Erdoğan, şunları söyledi: "Anadolu'nun kapılarının bir daha kapanmamak üzere açıldığı bu büyük zaferin yıl dönümünde 1071 yılındaki duruşumuzdan hiçbir şey kaybetmediğimizi tüm dünyaya gösterdik. Malazgirt Meydanı'nda bir kez daha şahit olduk ki 950 sene önce Sultan Alparslan'a güç ve cesaret veren inanç halen dimdik ayaktadır.
Sultan Alparslan - 01.09.2021
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk ekonomisi en hızlı büyüyen ikinci ekonomi oldu
Türk tarihine zaferler ayı olarak geçen ağustos ayının geride kaldığına işaret eden Erdoğan, "Malazgirt Zaferimizin 950'nci seneidevriyesinden 30 Ağustos Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 99'uncu yıl dönümüne kadar şanlı tarihimizin köşe taşlarını manasına ve önemine göre yad ettik. Malazgirt Meydanı'nı dolduran binlerce insanımız, milletimizin hem büyüklüğünü hem de ezeli ve ebedi kardeşliğini temsil eden çok kıymetli mesajlar verdi. Anadolu'nun kapılarının bir daha kapanmamak üzere açıldığı bu büyük zaferin yıl dönümünde 1071 yılındaki duruşumuzdan hiçbir şey kaybetmediğimizi tüm dünyaya gösterdik. Malazgirt Meydanı'nda bir kere daha şahit olduk ki 950 sene önce Sultan Alparslan'a güç ve cesaret veren inanç halen dimdik ayaktadır" ifadelerini kullandı.
Sultan Alparslan - 30.08.2021
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi Temel Atma Töreni'nde konuştu: (1)
Malazgirt Zaferi Malazgirt'te Sultan Alparslan'ın kendisinden 4 kat fazla askere sahip Bizans ordusunu yendiği zaferin 950.
Sultan Alparslan - 30.08.2021
Bakan Akar: Afganistan'daki gelişmeleri yakinen takip ediyoruz
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, garnizonda görevli subay, astsubalar ile 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü'nde Devlet Mezarlığı'nı ziyaret etti. Bakan Akar, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Egemenlik ve bağımsızlığımıza kastedenlere karşı büyük bir inanç, irade ve kararlılıkla başlattığınız milli mücadelemizi 30 Ağustos1922'de zafere taşıdınız. Bu zafer, asil milletimizin canından asil bildiği kutsal vatanını her ne pahasına olursa olsun koruyacağının ve Anadolu'nun ebediyen Türk yurdu olarak kalacağının tüm dünyaya ilanıdır. Vatanımızı, asil milletimizi ve kutsal değerlerimizi korumak için gösterdiğiniz kahramanlıklar ve fedakarlık bizler için en büyük ilham kaynağıdır. Sizlerden devraldığımız kutsal emanete sahip çıkmak ve bu emaneti gelecek nesillere miras bırakmak omuzlarımıza yüklenmiş tarihi bir sorumluluktur. Bu bilinçle kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, dün olduğu gibi bugün de vatanımızı, milletimizi, milli ve manevi değerlerimizi, hak, alaka ve menfaatlerimizi her ne pahasına olursa olsun korumakta azimlidir, kararlıdır ve buna muktedirdir. Bu anlamlı gün vesilesiyle Sultan Alparslan'dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e kadar bin yıldır bize vatan olan bu topraklarda bugünlere, bu seviyelere gelmemizde emeği geçen, katkı sağlayan bütün komutanlarımızı, devlet büyüklerimizi, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.
Sultan Alparslan - 30.08.2021
30 Ağustos Zafer Bayramı
Türk milletinin Sultan Alparslan önderliğinde 26 Ağustos 1071'de Malazgirt Zaferiyle geldiği Anadolu'dan hiçbir suretle vazgeçmeyeceğini Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Başkomutanlık Meydan Muhaberesi Zaferiyle tüm dünyaya haykırdığını aktaran Gündüzöz, şunları kaydetti: "26 Ağustos 1922 günü başlayan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarından düşmanın ayak izleri silinmiş ve vatan kurtarılmıştır.
Sultan Alparslan - 29.08.2021
BBP Genel Başkanı Destici: "Vatanımızı kutsal bildik, kutsal bilmeye devam edeceğiz"
"Vatanımızı kutsal bildik, kutsal bilmeye devam edeceğiz" diyen Destici, açıklamasına şöyle devam etti: "Vatanımızı, onu yurt edinen milletimizi, evlatlarımızı, sınırlarımızı, bize sığınanları koruyacağız. Bize sığınanların da vatanlarına sahip çıkmaları; kendi vatanlarında mutlu, huzurlu ve barış içinde yaşamaları gerektiğini; bunun, milletimizin mutluluğu, huzuru ve barış içinde yaşaması için ayrıca çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Sultan Alparslan'dan Gazi Mustafa Kemal Paşa'ya bu toprakları bize vatan yapan, İstiklal Savaşı'mızı kazanarak ay yıldızlı al bayrağımızın altında hür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan milletimizin kahraman evlatlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle, sevgiyle, saygıyla anıyor ve yüce Allah'a hamd ediyorum.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sultan Alparslan Haberleri | Sultan Alparslan Kimdir - Haberler - Sultan Alparslan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sultan Alparslan kimdir, hayatı ve biyografisi. Vali Gündüzöz ve Başkan Asya, belediyenin yapacağı tekstil atölyesi alanını ince
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.9.2021 14:51:59. #1.16#

title