Sahur Haberleri

Sahur haber, Sahur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sahur - 25.05.2021
Burak Derneği, Kudüs'teki Müslümanları ramazanda yalnız bırakmadı
Bağışçıların desteğiyle derneğin iftar, sahur, kumanya, bayramlık, bayram harçlığı, zekat, fitre gibi yardımlarla Kudüslülerin yanında olduğunu belirten Yenihayat, faaliyetlere ilişkin şunları aktardı: "Bu ramazan ayında da halkımızın infaklarıyla 2 bin 714 aileye iftar ve sahur ikram ettik.
Sahur - 17.05.2021
Şortla çöp dökmeye gittiği için dövülen Elif: Bu işin peşini bırakmayacağım (2)
BAŞSAVCILIKTAN 'SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR' AÇIKLAMASIAntalya'da, sahur sonrası şortla çöp dökmeye giden Elif Ülkü Eroğlu'nun, komşusu M.T. tarafından darbedilmesine ilişkin Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama yapıldı.
Sahur - 17.05.2021
Başkan TRT GAP Radyosunun konuğu oldu
Biz Malatya'yı tarif ederken insanlık medeniyetinin başladığı, Anadolu'yu Anayurt yapan destan şehir diye tarif ediyoruz. İlk yerleşik hayatın, devlet hayatının, demokrasi hayatının, taş devrinden demir devrine geçişin, muhasebe kayıtlarının tutulduğu, demirin silah olarak kullanılması Malatya'da zuhur etmiştir. Burada geçmişte yaşayan insanlar medeniyet destanları yazmıştır. 1071 yılından 400 yıl önce Anadolu'nun fethi Malatya sancağından başlamıştır. Battalgaziler, Hüseyin Gaziler, Danişment Gaziler, Emir Ömerler Anadolu'nun fetih sürecini başlatmışlardır. O dönende de kahramanlık destanları yazılmıştır. Mevlana, Sadrettin Konevi Şahebe-i Kübra medresesinde İlim irfan destanları yazmışlardır. Malatya hem insanlık tarihi açısından hem de Türk İslam tarihi açısından önemli bir merkezdir. Burada hizmet verirken atalarımızın yaptığı hizmetlere layık hizmetler yapmanız gerekir. Yoksa vebal altında kalırsınız. Tarihin bize bıraktığı mirası günümüze ve geleceğimize taşımakla yükümlüyüz. Bu anlamda da bizler de günümüz Dünyasında ve günümüz Türkiye'sinde hizmet destanları yazmakla mükellefiz. Göreve geldiğimiz andan itibaren hem şehrin kültür rotalarını hazırlayarak hem il azında hem bölgesel bazda kültür rotasını hazırlamaktayız. Ayrıca Altayapı, üstyapı çalışmaları, çevre düzenlemeleri, sosyal belediyecilik, kültürel belediyecilik ve yeşilin korunması ile ilgili Belediyeciliğin temel ilkesi olan ilkeler üzerinde Malatya'yı rol model olacak bir şehir hüviyeti kazandırmak için büyük bir gayret içerisindeyiz. Malatya'ya yapılan hizmetlere baktığımız zaman Malatya tarihi boyunca 1924 yılından bugüne kadar almış olduğu hizmetlerin en az iki katı daha fazla hizmet yapmaktayız. Şu anda bütün hizmetlerimizin temeli atılmış, ihalesi yapılmış veya tamamlanmıştır. Yaşamış olduğumuz 24 Ocak Depremi ve akabinde yaşadığımız Pandemi krizine rağmen Malatya hakikaten tarihi hamleler gerçekleştiriyor. Bize destek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve değerli hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Malatya'da yeşil alan miktarını iki-üç katına çıkardık. Sosyal Belediyecilik anlamında geçtiğimiz ramazan ayı içerisinde günlük 5 bin aileye iftar, 1000 aileye sahur yemeği sıcak bir şekilde ekiplerimiz tarafından dağıtımı yapıldı.
Sahur - 12.05.2021
Büyükakın, ''Bayram gönüllerimize sevinç hanelerimize huzur ve sağlık getirsin''
Ramazan ayındaki tam kapanma döneminde devletimizin koyduğu kısıtlamalara azami derecede özen gösteren tüm Kocaelili hemşerilerime teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur saatlerinde bile hastanelerimizde gecesini gündüzüne katarak çalışan sağlık ordumuzun her bir neferine şükranlarımı sunuyorum.
Sahur - 12.05.2021
Sağlık Bakanlığı'ndan Ramazan Bayramı'nda beslenme önerileri
SAĞLIK Bakanlığı'nca, bayramda sağlıklı beslenmeye ilişkin, "Ramazan ayının sonlanması ile tüketilecek yiyeceklerin miktarı aniden artırılmamalı. Ramazan boyunca gece kalkıp sahur yemeği yemek, ramazandan sonra gece yeme alışkanlığı şeklinde sürdürülmemeli" açıklaması yapıldı.
Sahur - 12.05.2021
Yaza az kaldı tam kapanmışken kilo almayın
"Sahur, iftar ve iftar sonralarında özlediğimiz yiyecekleri tüketirken biraz abartmış olabiliriz. Hatta porsiyon kontrolü sağlayamadığımız ve çokta masum olmayan yiyecekleri biraz fazla kaçırdığımız için pişman da olabiliriz. Ama bu yüzden karalar bağlamak yok" diyen İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. İrem Aksoy, önerilerde bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sahur Haberleri | Sahur Haber - Haberler - Sahur haberleri, son dakika sahur haber ve gelişmeleri burada. Burak Derneği, Kudüs'teki Müslümanları ramazanda yalnız bırakmadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.6.2021 16:18:30. #1.16#

title