Ramazan Haberleri

Ramazan haber, Ramazan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ramazan - 19.06.2021
4 Yarışmanın Ödülleri Sahiplerini Buldu
Başkan Pekyatırmacı; "Çocuklarımızın var olan potansiyellerini ortaya çıkardık" Programın açılış konuşmasını yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; "2020 Mart ayından bu yana ülke olarak hakikaten zorlu bir dönemi yaşıyoruz. Bu süre zarfında çocuklarımız okullarına gidemediler, iş yerlerimizden kapalı kalanlar oldu, kurumlarımızda istediğimiz manada mesaimizi gerçekleştiremedik. Bu günde bu programı çok daha geniş kapsamlı yapmak isterdik ama tam manasıyla rahatlamayı tam sağlayamadığımız için çok da geciktirmeden bu yarışmalarda netice elde etmiş yavrularımıza bir an önce hediyelerini sunalım istedik. Süreç içerisinde özellikle evlerinde kalan çocuklarımızın vakitlerini iyi bir şekilde geçirebilmeleri ve kendilerini daha iyi hissetmeleri için pek çok organizasyona imza attık. Online olarak da olsa çocuklarımızla, gençlerimizle bir arada olmanın yollarını aradık. Bu manada pek çok online organizasyon gerçekleştirdik ve çocuklarımız da büyük bir istekle bu organizasyonlarımıza katıldılar. Öncelikli olarak Hayat Eve Sığar dedik ve çocuklarımızdan pandemi sürecinde duygularını düşüncelerini ifade etme anlamında resimler istedik. İnanın o kadar güzel resimler ortaya çıktı ki sanki en ünlü ressamın elinden çıkmış gibi güzel eserler ortaya çıktı. Bütün Hayat Eve Sığar resim yarışmasına katılan yarışmacılarımıza teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki hepsine ödül verelim ama onlar için asıl ödül onların bu yarışmanın içinde olmaları. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2021 yılını Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı yılı olarak ilan etmesinden sonra biz de hemen bir program düzenledik ve bu program kapsamında yarışmalar düzenledik. Şiir yarışmamızı tamamladık bugün de ödüllerini vereceğiz. Bu kapsamda yine devam eden farklı alanlarda yarışmalarımız var. Ramazan ayı içerisinde istedik ki çocuklarımız Kur'anla buluşsunlar, Kur'an okusunlar istedik ve bu kapsamda Kur'an öğreniyorum yarışmasını düzenledik.
Ramazan - 17.06.2021
#Evdekalordu #Bizbizeyeteriz - Türkiye Cumhuriyeti Altınordu Belediyesi
ALTINORDU BELEDİYESİ VATANDAŞLARIYLA DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLMAYA DEVAM EDİYORALTINORDU BELEDİYESİ VATANDAŞLARIYLA DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLMAYA DEVAM EDİYOR15 MİLYON TL'LİK PANDEMİ TAMAMLAYICI SOSYAL DESTEK PAKETİNİN DÖRDÜNCÜ ETABINDA ESNAFA 2. 5 MİLYONLUK DESTEKBAŞKAN TÖREN "ŞEHİR DAYANIŞMASINI CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN ÖNDERLİĞİNDE DAHA İLERİYE TAŞIMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ"Altınordu Belediyesi'nin salgın kaynaklı sosyal ve ekonomik riskleri en aza indirgemek adına başlattığı şehir dayanışması kapsamında daha önce açıkladığı 15 Milyon Lira tutarlı tamamlayıcı pandemi sosyal destek paketinin 4. etabı, Ordu Kültür Sanat Merkezinde (OKSM) düzenlenen lansman programıyla hayata geçirildi. Küresel sorun Kovid19 pandemisi ile yürütülen ulusal mücadelede ilk andan itibaren güçlü bir şekilde yerini alan Altınordu Belediyesi, Altınordu'lular ile dayanışmasını sürdürmeye ve her alanda bütün sosyal kesimlere destek vermeye devam ediyor. Açıkladığı destek paketleri ve hayata geçirdiği sosyal projelerle yaşanan zorlu süreçte vatandaşları yalnız bırakmayan Altınordu Belediyesi, esnaflar için 2 Milyon 500 Bin Lira tutarlı destek paketini yürürlüğe koydu. Açıklanan destek paketinin ayrıntıları ve başvuru şartlarına Altınordu Belediyesinin resmi internet sitesinden ulaşılabilecek. ŞEHİR DAYANIŞMASIYLA GÜÇLENEN, PAYLAŞMA İLE BEREKETLENEN ALTINORDUBaşlattığı şehir dayanışması ile pandemi sürecinde yüz yüze eğitime ara verilmesiyle ekonomik zorluklar nedeniyle uzaktan eğitime erişimde güçlük yaşayan 1000 öğrenciyi eğitimde fırsat eşitliğinin kullanılması adına 1000 tabletle destekleyen Altınordu Belediyesi, ayrıca 1000 öğrenciye 1000 mont ve 1000 bot ile de katkı sağladı. Özellikle paylaşma ayı ramazan boyunca sıcak yemek servisi ve kapı kapı ulaştırılan dayanışma paketleriyle vatandaşları bu süreçte hiç yalnız bırakmayan Altınordu Belediyesi paylaşma ve dayanışmanın öncüsü oldu.
Ramazan - 15.06.2021
Son dakika haberi | Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'den Katar Emiri Al Sani'ye "iş birliğinin güçlendirilmesi" konulu mektup
Katar Emiri Al Sani'nin 12 Nisan'da ramazan ayı dolayısıyla Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'yi aramasıyla El-Ula zirvesinden sonra iki lider arasında ilk kez doğrudan iletişim kuruldu.
Ramazan - 04.06.2021
Fas ile İspanya arasında 'Batı Sahra' çıkmazı
Fas Dışişleri Bakanı Nasır Burita'nın kriz bağlamında yaptığı açıklamalar Fas'ın bu konudaki tavrının çok net olduğunu ortaya koyuyor. İlk etapta Madrid'deki Büyükelçisini geri çağırmakla yetinen Fas Dışişleri, İspanya ile yaşadıkları sorunun bekledikleri biçimde çözülmemesi durumunda elçinin geri dönmeyeceğini ve ilişkilerin temelli askıya alınabileceğini bildirdi. Mevzuyu göç bağlamında ele alan bazı İspanyol medya organları Fas'ı göçmenler üzerinden şantaj yapan, az gelişmiş bir devlet olmakla itham etti. Bunun üzerine Fas Dışişleri Bakanı Nasır Burita İspanya'da bulunan bazı çevrelerin Fas'a dair bilgilerini güncellemeleri gerektiğini, Fas'ın eski Fas olmadığını ve bu çevrelerin Fas'a halen geçmişteki nazarla baktıklarını ifade ederek tepkisini dile getirdi. Sebte'deki sınır zafiyetine yönelik sorulara ise "Fas polisinin Ramazan ayı sonrası yorgunluğundan kaynaklı bir zafiyet" şeklinde cevap veren Burita'nın bilhassa bu son cümlesi Fas'ın mülteci kartını gayet bilinçli bir şekilde oynadığını gösteriyor.
Ramazan - 03.06.2021
"Muhit", 18. sayısında "Müslüman Kudüs" dosyasıyla okurlarla buluştu
Dosya kapsamında Prof. Dr. Tülay Metin'in "Selçukluların Kudüs'ü", Prof. Dr. Aydın Usta'nın "Haçlıların Kudüs Katliamı", Prof. Dr. Haşim Şahin'in "Kudüs Fatihi Selahattin Eyyubi", Dr. Kemal Ramazan Haykıran'ın "Moğol İstilası'nı durduran Kudüs", Dr.
Ramazan - 31.05.2021
MÜSİAD SAMEKS mayısta 51,7 puana geriledi
SAMEKS'te tam kapama ve tatil süreci etkisi Yılın ikinci çeyreğine olumlu bir başlangıç yapan SAMEKS, mayıs ayı itibarıyla reel sektörde ivme kaybı yaşandığına işaret etti. Söz konusu dönemdeki 17 gün süren "tam kapanma" ve Ramazan Bayramı tatili sürecinin, ekonomik aktivite üzerindeki kısıtlayıcı etkisi hissedildi.
Ramazan - 30.05.2021
ANALİZ-Mısır'ın Türkiye, Katar, Libya ve Hamas'a yönelik dış politikasında dikkat çekici değişiklikler yaşanıyor
Bunun ardından Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mısırlı mevkidaşı Şukri ile telefonda görüşerek ramazan ayını tebrik etti.
Ramazan - 28.05.2021
Başkan Şimşek'ten işçilere 3 bin 300 TL promosyon desteği…
Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, işçilere 3 bin 300 TL promosyon desteği vereceklerini müjdeledi. Verilecek olan promosyonun tek kuruşuna kadar çalışanların hesabına yatacağını söyleyen Başkan Şimşek "Promosyonları 872 tane personelimizin her birine 3 bin 300 TL olarak teslim edeceğiz" dedi.
Ramazan - 27.05.2021
İslam İşbirliği Teşkilatı, İsrail'in Filistin halkına yönelik son saldırılarını "güçlü şekilde" kınadı
İşgalci güç İsrail'in, ramazan ayı boyunca Mescid-i Aksa'ya izinsiz girişi ve Müslümanlara karşı güç kullanımına da tepki gösteren Hashmi, "ibadethanelerin kutsallığını baltalayan" İsrail'in "kabul edilemez eylemlerinden" de üzüntü duyduklarını vurguladı.
Ramazan - 27.05.2021
Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Düzgün: "Salgın 2 yıldır ramazan ayı satışlarını düşürdü"
Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, salgın nedeniyle son 2 yıldır ramazan ayı satışlarının sepet ortalamasındaki azalışın sürdüğünü belirterek, "Salgın öncesinde ramazan ayı satışları bir önceki aya kıyasla yüzde 20'lere kadar artış gösteriyordu.
title