Özvatan Haberleri

Özvatan haber, Özvatan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özvatan - 24.10.2021
MHP Kayseri İl Teşkilatı'ndan ilçe ziyaretleri
Bu kapsamda İncesu, Yeşilhisar, Yahyalı, Develi, Tomarza, Bünyan, Felahiye, Özvatan, Sarıoğlan, Akkışla, Sarız ve Pınarbaşı ilçeleri ziyaret edildi.
Özvatan - 15.10.2021
Kayseri Büyükşehir Belediyesi yeni araçlarını tanıttı
Büyükkılıç, Develi'ye kurulan çöp ara transfer istasyonu ile Develi, Tomarza ve Yahyalı'ya, Bünyan'a kurulacak çöp ara transfer istasyonu ile de Bünyan, Felahiye, Özvatan, Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerine hizmet verileceğini, ilçelerde oluşan yıllık 75 bin ton evsel atığın bertaraf edilmek için depolama tesisine taşınarak katı atık bertarafını bir bütün olarak sağlayacaklarını aktardı.
Özvatan - 23.09.2021
Başkan Büyükkılıç'ın Misurata temasları
Türkiye ile Libya ilişkilerinin geliştirilmesi için, Libya'nın Misurata Belediyesi ile kültürel, sosyal, ekonomik ve ticari işbirliğinin geliştirilmesi konusunda kardeş şehir ilişkisi kurulmasına yönelik imzalanacak protokol öncesi Başkan Büyükkılıç'ın Misurata temasları sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış ve iş insanlarının yer aldığı heyet ile birlikte Libya'nın Misurata kentinde bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.
Özvatan - 22.09.2021
Büyükşehir Belediyesinden 10 bölgede yol çalışması
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda güvenli, konforlu ve kesintisiz ulaşım için Akkışla, Bünyan, Özvatan, Pınarbaşı, Talas, Tomarza, Yeşilhisar, Sarız ve Develi ilçelerinde 10 ayrı bölgede yol çalışması yaptı.
Özvatan - 20.09.2021
Büyükkılıç, kardeş şehir protokolü için Libya'ya gitti
Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış ve iş insanlarının yer aldığı heyet, kardeş şehir ilişkisi kurulmasına yönelik protokol için Libya'nın Misurata kentine gitti.
Özvatan - 08.08.2021
Başkan Büyükkılıç'tan Çiftçilere Dev Destek
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz aylarda traktör verilen 5 ilçenin ardından 6 ilçeye daha traktör dağıtacaklarını belirterek, bu alanda çiftçilere sağlanan desteğin 4 milyon 125 bin TL'ye ulaşacağını söyledi. Başkan Büyükkılıç, tarım ve hayvancılık alanında son 3 yılda sağlanan desteğin de böylece 41 milyon TL'ye ulaştığını açıkladı. Nisan ayında çiftçilerin kullanımı için, Yahyalı, Sarız, Bünyan, Akkışla ve Yeşilhisar İlçe Ziraat Odaları'na 5 traktör teslim eden Büyükşehir Belediyesi, Başkan Büyükkılıç'ın talimatlarıyla 6 traktör daha alarak Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Sarıoğlan, Develi ve Felahiye ilçelerindeki çiftçilerin kullanımına sunmak üzere ziraat odalarına teslim edecek.
Özvatan - 28.07.2021
Başkan Büyükkılıç'a SOCAR Yetkililerinden Ziyaret
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayserigaz'ın Azerbaycanlı ana firması SOCAR Türkiye Doğalgaz İş Birimi Başkanı Yalçın Aliyev ve SOCAR Doğalgaz Dağıtım Başkanı Ertan Yıldız'ı makamında kabul etti. Ziyarette ilçelere yapılan doğalgaz yatırımlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette SOCAR Türkiye Doğalgaz İş Birimi Başkanı Yalçın Aliyev ve SOCAR Doğalgaz Dağıtım Başkanı Ertan Yıldız'ın ziyareti nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi'nin de ortağı olduğu Kayserigaz yatırımlarının yanı sıra ilçelere yönelik doğalgaz yatırımlarına da değindi. Kayserigaz'ın yönetiminde Büyükşehir Belediyesi'ni de temsil eden Başkan Büyükkılıç, Kayseri'nin merkezinden ilçelere kadar titizlikle çalışmaların sürdürüleceğini kaydetti. Doğalgazı mümkün olan her bir haneye ulaştırmaya gayret ettiklerini sözlerine ekleyen Büyükkılıç, 2022-2023 yılına kadar Özvatan, Felahiye, Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerini doğalgaz ile buluşturacaklarını yineledi.
title