Nükleer Haberleri

Nükleer haber, Nükleer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nükleer - 24.11.2020
Son dakika haberleri: İran'ın Irak'taki milislere "Trump gidene kadar ABD'ye yönelik saldırıları durdurma talimatı verdiği" iddia edildi
New York Times gazetesi, 17 Kasım'da yayınladığı haberinde, Trump'ın, iki hafta önce İran'ın Natanz'daki en büyük nükleer tesisine askeri saldırı düzenlenmesi için seçenekleri istediğini ancak danışmanlarının İran'a yönelik saldırıya karşı çıktığını yazmıştı.
Nükleer - 24.11.2020
İran lideri Hamaney: "Müzakereler sonuç vermedi, yaptırımları etkisiz hale getirebiliriz"
İran ile küresel güçler arasında 2015'te imzalanan ancak 2018'de ABD'nin tek taraflı çekildiği nükleer anlaşmaya işaret eden Hamaney, "Elbette yaptırımların kaldırılmasını bir kez denedik ve birkaç yıl müzakere ettik ancak bir sonuca varamadık.
Nükleer - 23.11.2020
Biden'ın ABD Dışişleri Bakanlığına getireceği Antony Blinken kimdir?
Clinton'ın özel kalem müdürü yardımcılığını yapan Sullivan, İran nükleer görüşmelerinde de baş müzakereci olarak görev yaptı.
Nükleer - 23.11.2020
Son dakika haberleri... Cezayir Savaş Gazileri, Fransa Cumhurbaşkanı'nı "yalancılıkla" suçladı
Cezayir yönetimi, Fransa'daki arşiv belgeleri ile direnişçilerin naaş kalıntılarının geri alınması, Fransa'nın 1960-1966 tarihlerinde Cezayir çölünde gerçekleştirdiği nükleer deneylerin kurbanlarına tazminat ödenmesi ve 1954-1962 bağımsızlık savaşı sürecinde kaybolan 2 bin 200 kişiyle alakalı olmak üzere toplam 4 meselede Fransa'yla 4 yıldır müzakereler yürütüyor.
Nükleer - 23.11.2020
Yenilenebilir ve nükleer enerji, 2040'ta Türkiye'nin elektrik üretiminin yüzde 75'ini karşılayacak
Türkiye'nin elektrik üretiminde yenilebilir ve nükleer enerjinin payının 2040'ta yüzde 75'e yükselebileceği ve Karadeniz'deki keşifle doğal gaz arzının yarısının yerli kaynakla karşılanabileceği öngörülüyor.
Nükleer - 23.11.2020
Kara yollarında durum
Anamur-Aydıncık yolunun 23-25. kilometrelerinde Yeşilovacık nükleer yolu mevkisindeki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.
Nükleer - 22.11.2020
Netanyahu'dan Biden'a dolaylı İran mesajı
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, P5+1 ülkeleri ile İran arasında 2015'te imzalanan nükleer anlaşmaya dönülmemesi çağrısı yaptı.
Nükleer - 22.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1961- BM, nükleer silah yasağını ABD'nin protestosuna karşın kabul etti.
Nükleer - 22.11.2020
Türkiye'nin ilk nükleer güç santralinin yapımı hedeflenen programda ilerliyor
Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdür Birinci Yardımcısı ve Yapı İşleri Direktörü Sergey Butskikh, Mersin'de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santralindeki (NGS) çalışmaların takvime uygun şekilde ilerlediğini belirterek, "2023 yılının Türkiye için ne kadar önemli bir tarih olduğunu biliyor ve...
Nükleer - 21.11.2020
ABD'de İsrail casusu Pollard'ın şartlı tahliyesi sona erdi
2012'de ortaya çıkan 1987 tarihli bir CIA belgesi, Pollard'ın Arap ülkeleri ve Pakistan'ın nükleer çalışmaları, "Arapların tuhaf silahları", Sovyet uçakları, Sovyet hava savunması, Sovyetler Birliği'nin havadan havaya ve havadan karaya füzeleri, Arap muharebe düzeni, konuşlanması ve hazırlığı gibi konular üzerine yoğunlaştığını göstermişti.
Nükleer - 20.11.2020
Biden, Trump'ın İsrail politikasını nasıl revize edecek?
İsrail özelinde, Trump dönemi boyunca devam eden "balayından" farklı olarak Obama ve Netanyahu yönetimleri arasında yaşanan gerilimi canlı tutan iki temel konu oldu: İsrail yönetiminin işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te yasadışı yerleşimleri inşa etmede ısrarcı tavrını her koşulda sürdürmesi ve İran'la 2015'te yapılan nükleer anlaşma.
Nükleer - 19.11.2020
Trump sonrası ABD-AB ilişkilerini nasıl bir gelecek bekliyor?
HACI MEHMET BOYRAZ/AHMET KARAFİL- Göreve başladığı 2016 yılından itibaren "Önce Amerika" (America First) stratejisi doğrultusunda birçok alanda korumacı politikalara yönelen ABD Başkanı Donald Trump'ın görev süresi, 2020 seçimlerini en büyük rakibi Demokrat Partili Joe Biden'a kaybetmesiyle sona eriyor. Geçen dört yıllık süre zarfında Cumhuriyetçi Trump yönetimi, ülkenin stratejik ilişkilere sahip olduğu Avrupa Birliği (AB) ile İran'la nükleer anlaşma, Paris İklim Anlaşması ve ilave gümrük vergileri gibi birçok konuda karşı karşıya geldiği için Washington-Brüksel hattında yarım asırdan fazla süredir devam eden olumlu hava bir anda tersine döndü.
Nükleer - 18.11.2020
Son dakika haberleri! İran Dışişleri Bakanı Zarif: "Biden yaptırımları kaldırırsa tüm nükleer taahhütlerimizi yerine getireceğiz"
Son dakika haberlerine göre İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD'de göreve gelecek yeni yönetimin yaptırımları kaldırması halinde İran'ın askıya aldığı tüm nükleer taahhütlerine şartsız şekilde geri döneceğini söyledi.
Nükleer - 18.11.2020
Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, İran'dan uranyum parçacıklarına ilişkin açıklama istedi
Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen UAEA Yönetim Kurulu toplantısında konuşan Grossi, kurumun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde yürüttüğü faaliyetler ve çeşitli ülkelerin nükleer programlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Nükleer - 18.11.2020
İngiltere 2030'da benzin ve dizel araç satışını yasaklayacak
Başbakanlık açıklamasında, hidrojenden elde edilen enerjinin de 2030 yılına kadar 5 gigawatta ulaşmasının öngörüldüğü, nükleer enerjinin de temiz enerji kaynağı olarak destekleneceği belirtildi.
Nükleer - 18.11.2020
Biden döneminde ABD'nin Çin stratejisi değişmeyecek
Biden söz konusu makalesinde Çin'in özel bir zorluğu temsil ettiğini, küresel erişimini genişleterek, kendi siyasi modelini teşvik edip geleceğin teknolojilerine yatırım yaparak uzun süreli bir oyun oynadığını belirtiyor. Ancak Biden'ın iklim değişikliği, nükleer silahlar ve küresel sağlık güvenliği gibi konularda açık kapı bıraktığı ve Çin'le bu alanlarda işbirliği yapabileceği görülüyor.
Nükleer - 18.11.2020
Türkiye'nin haberleşme uyduları milli kaynaklarla sigortalandı
"Poliçemiz göktaşı çarpması, yörüngeden çıkma gibi riskleri kapsıyor" Türkiye'nin uydu teknolojilerinde çok önemli bir mesafe katettiğini belirten Benli, sigorta poliçesine ilişkin şunları kaydetti: "Yörüngedeki Uydu Operasyon Sigorta Poliçemiz, yangın ve ek teminatlarını içermesinin yanında uydularımızın yörüngesinde görevlerini yerine getirirken meydana gelebilecek göktaşı çarpması, yörüngeden çıkma ve çarpışma gibi risklere karşı da güvence altına almış oluyor." Doğal gaz keşfinin yapıldığı Tuna-1 Kuyusu, Akkuyu Nükleer Santrali ve Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi'nin poliçelerini de Türkiye Sigorta'nın yaptığını dile getiren Benli, "Bu ilk adımların devamında da yine yerli ve milli alanlara teminat vermeyi sürdürecek, çağın getirdiği yepyeni ihtiyaçlara yenilikçi çözümler üreteceğiz.
Nükleer - 18.11.2020
İsrail-BAE ekseninin yönü
İsrail ve BAE'nin ortak güvenlik tehdidi olarak değerlendirdikleri bir diğer mesele ise Barack Obama döneminde İran'la nükleer anlaşmaya giden süreç ve bu süreçte İran'ın kazandığı etkinin bu iki ülke nezdinde meydana getirdiği tedirginliktir.
Nükleer - 17.11.2020
Almanya Savunma Bakanı: "ABD'nin nükleer silahları olmadan Avrupa kendisini koruyamaz"
Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer, Avrupa'nın gelecekte ABD ve NATO olmadan kendisini savunamayacağını söyledi.
Nükleer - 17.11.2020
2021 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Şener, Osmangazi Köprüsü'nden geçen bir otomobil için garanti tutarının 40 dolar sayılması halinde geçiş ücretinin 308 lira olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: "Vatandaştan 118 lira alıyorsunuz. Geri kalan tutarı her bir geçen araba için devlet ödüyor. 14 milyon 600 bin arac garantisi olduğuna göre 22 yıl işleteceğine göre, yıllık 584 milyon dolar yapıyor. 22 yılda 13 milyar dolar garanti tutarı var. Bunu Türk lirasına çevirirseniz 100 milyar liranın üzerinde bir para çıkıyor Osmangazi Köprüsü için." Köprünün etrafındaki otopark gibi işletmelerin ayrı birer rant unsuru olduğunu ileri süren Şener, "Akkuyu Nükleer Santrali'nin hesabını yaptık.
Nükleer - 17.11.2020
Trump'ın İran'ın nükleer tesislerine saldırmayı planladığı iddia edildi
ABD Başkanı Donald Trump'ın görevinin son haftalarında İran'ın nükleer tesislerine saldırmayı planladığı iddia edildi.
Nükleer - 17.11.2020
Rusya, Sudan'da donanma üssü kuracak
İnşa edilmesi planlanan üste 300 personel ve nükleer güçle çalışanlar dahil 4 gemi aynı anda bulunabilecek.
Nükleer - 17.11.2020
Biden döneminde İsrail'in 'altın çağı' kapanabilir
Ayrıca yukarıda bahsi geçen İran tehdidinin güvenlikleştirilme süreci de bu dönemde akamete uğrayacak gibi görünüyor. Trump yönetiminin 2015 yılında imza edilen İran Nükleer Anlaşması'ndan tek taraflı bir biçimde çekilmesi ve akabinde İran'a yönelik güçlü bir pozisyon belirlemesi, İsrail dış politikasının temel dayanaklarından birini oluşturmuştu.
Nükleer - 16.11.2020
DEAŞ'ın Suruç'ta düzenlediği canlı bomba saldırısının davasına devam edildi
Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, ikisi firari 3 sanık hakkında "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, silahlı terör örgütüne üye olma, tasarlayarak ve yangın, su baskını, tahrip, batırma, bombalama ya da nükleer, biyolojik, kimyasal silah kullanarak öldürme" suçlarından 34'er kez, "tasarlayarak ve yangın, su baskını, tahrip, batırma, bombalama ya da nükleer, biyolojik, kimyasal silah kullanarak öldürmeye teşebbüs" suçlarından da 70'er defa olmak üzere Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri gereğince 104'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilmişti.
Nükleer - 16.11.2020
ABD'nin son popülist-realist başkanı Trump mı?
Fakat Trump karşıtı elitin bu sefer daha fazla kenetlenmesi ve seçimlere asılmasıyla başkanlığı kıl payı kaybetti. Seçime yaklaşıldıkça Trump'ın, önüne çıkan (bir ölçüde "çıkarılan" da diyebiliriz) ırkçılık karşıtı gösterilerde ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kriziyle mücadelede iyi bir performans sergilediğini söylemek zor. Ancak Trump söz verdiği gibi popülist-realist "önce Amerika" politikasına sadık kalarak vaatlerini yerine getirdi. İşsizlik oranları başta olmak üzere ülkenin ekonomik performansı, Kovid-19 patlak vermeden önce, bir sonraki seçimleri kazanmaya yetecek ölçüde, tatmin edici bir düzeydeydi. Çin'e karşı yapılan ekonomik ve ticari baskılar, Avrupalı müttefiklerle güvenlik meselelerinin ABD'nin ekonomik çıkarları açısından daha avantajlı bir noktaya evrilmesi, Meksika sınırına duvar örülmesi gibi göçmen karşıtı politikaların yürürlüğe konulması, Orta Doğu'dan askerlerin çekilmesi, İran'la nükleer anlaşmanın sonlandırılması ve iklim değişikliği gibi küresel sorunlarda sorumluluğun diğer devletlere bırakılması, Trump'ın Amerikan kamuoyundaki desteğini artırmıştı.
Nükleer - 16.11.2020
Son dakika haberi: Suruç patlamasının duruşması ertelendi
Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, ikisi firari 3 sanık hakkında "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, silahlı terör örgütüne üye olma, tasarlayarak ve yangın, su baskını, tahrip, batırma, bombalama ya da nükleer, biyolojik, kimyasal silah kullanarak öldürme" suçlarından 34'er kez, "tasarlayarak ve yangın, su baskını, tahrip, batırma, bombalama ya da nükleer, biyolojik, kimyasal silah kullanarak öldürmeye teşebbüs" suçlarından da 70'er defa olmak üzere Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri gereğince 104'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilmişti.
Nükleer - 16.11.2020
Kara yollarında durum
Anamur-Aydıncık yolunun 23-25. kilometrelerinde Yeşilovacık Nükleer yolu mevkisinde yol yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü sürdürülüyor.
Nükleer - 15.11.2020
Son dakika haberleri... İran Meclis Başkanı: "Biden hükümeti İran'ın zararlarını telafi etmeli"
İran Atom Enerjisi Ajansı Kurumu raporlarına göre İran'ın nükleer anlaşmadan kaynaklı tüm yükümlülüklerini tam olarak yerine getirdiğinin altını çizen Kalibaf, Biden döneminde ABD hükümetinin nükleer anlaşmanın yükümlülüklerini yerine getirmesi ve yaptırımları kaldırması gerektiğini belirtti.
Nükleer - 14.11.2020
Samsun'da 900 yataklı şehir hastanesinin yer teslimi yapıldı
Hastanenin 234 bin metrekare arazi üzerine kurulacağını aktaran Oruç, şunları kaydetti: "Türkiye'nin önemli sağlık merkezlerinden biri olan ilimiz, hızlanacak sağlık turizmi çalışmalarıyla çevre ülkelere de sağlık hizmeti sunan bölgesel bir sağlık merkezi haline gelecek. Bünyesinde genel tedavi üniteleri dışında onkoloji merkezi, organ ve doku nakli merkezi, kalp damar cerrahisi ve göğüs hastalıkları merkezi, nükleer tıp merkezi, genetik hastalıklar merkezi, üreme yardımcı tedavi merkezi, inme ve yanık merkezleri gibi birçok farklı üniteyi barındıracak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nükleer Haberleri | Nükleer Haber - Haberler - Nükleer haberleri, son dakika nükleer haber ve gelişmeleri burada. Joe Biden'ın yeni dış politika ekibi, dünyaya nasıl bir mesaj veriyor?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 12:17:49. #1.14#
title