Nükleer Haberleri

Nükleer haber, Nükleer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nükleer - Dün
İran lideri Hamaney suikasta uğrayan nükleer bilimci Fahrizade'nin ailesiyle görüştü
İran lideri Ali Hamaney, başkent Tahran'da suikasta kurban giden nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin ailesiyle bir araya geldi.
Nükleer - Dün
Son dakika haberleri: Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "sömürge raporundan" sonra Cezayirli mevkidaşıyla görüştü
Fransız tarihçinin de raporunda yer verdiğine göre, Fransa Cezayir topraklarında 17 ayrı nükleer deneme yaptı ve Fransız güçlerinin bu topraklara döşediği mayın ve patlayıcılar binlerce Cezayirlinin canına mal oldu.
Nükleer - Dün
Son dakika! Bakan Dönmez: Altında hedefimiz 100 ton ve üzeri
'2023'DE TÜRKİYE NÜKLEER TEKNOLOJİYE GEÇMİŞ OLACAK' Mersin'deki Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde güzel gelişmelerin yaşandığını belirten Bakan Dönmez, birinci ünitede ilerleme kaydettiklerini söyledi.
Nükleer - Dün
Yenilenebilir kaynaklar, AB'nin elektrik üretiminde fosil yakıtları ilk kez geçti
AB ülkelerinde nükleer enerjiden elektrik üretiminin oranı ise yüzde 25 seviyesini buldu.
Nükleer - Dün
Kenya, Türkiye'den 118 zırhlı personel taşıyıcı satın alacak
Hızır aynı zamanda, komuta kontrol aracı, kimyasal, biyolojik, radyolojik, nükleer (KBRN) aracı, çeşitli silah sistemlerinin kolay entegre edildiği silah taşıyıcı araç, ambulans aracı, sınır güvenliği aracı, keşif aracı ve benzeri çeşitli konfigürasyonlar için çok yönlü, düşük maliyetli ve kolay bakım sağlayan bir platform araç olma özelliğini taşıyor.
Nükleer - Dün
Türkiye-AB ilişkilerinde normalleşme kapısı aralanabilir mi?
O dönem "iki Batı" dediğimiz tabiri duymaya başlamıştık. Buna göre Batı'nın küresel politikadaki siyasi birliği ABD tarafından bozulmuş, Avrupa da isteyerek veya istemeyerek kendi küresel rolünü inşa etmeye başlamıştı. AB-ABD krizi, Trump'ın şahsına münhasır eylem ve söylemleriyle daha da derinleşti- bu tür bir "iki Batı" tabirinin önünü açmadı. Aslında bu farklılık oldukça ilginç, zira Trump 2016'da ABD'de iktidara gelip Trumpizmin ilk dış politika örneklerini verdiğinde Avrupalılar, AB'nin "küresel stratejisini" ilan etmekle yani Avrupa'nın küresel bir aktör olduğu iddiasını ortaya atmakla meşguldüler. Üstelik AB kendi tecrübeleri ışığında çıkarları söz konusu olduğunda Washington'la olan ilişkilerinde özerkliği yani stratejik otonomisini elinde tutmak istiyordu. Tüm bunlara rağmen Trump ABD'si karşısında AB, Batılı bir alternatif düşünce, hareket zemini çıkarmakta çok zorlandı. Öncelikle Trump yönetiminin Brüksel karşıtı uygulayageldiği politikaların AB'nin hem askeri hem de siyasi olarak otonom hareket etme kabiliyetini kısıtladığını kabul etmemiz gerekiyor. Örneğin, AB'nin ABD'ye rağmen 2015 Nükleer Anlaşmasını korumak için devreye sokmuş olduğu İran'a yönelik yaptırmaları aşma mekanizmaları (INSTEX dahil olmak üzere) başarısızlıkla sonuçlandı.
Nükleer - 24.01.2021
Son dakika haberleri... Fransız gazeteci: "Fransa'nın Cezayir'de 130 yıl boyunca yaptıkları tek kelimeyle utanç kaynağı"
Arşiv belgelerine rağmen Fransa özür dilemeye niyetli değil Fransız tarihçi Benjamin Stora'nın, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a sunduğu Fransa'nın sömürge tarihi ve Cezayir savaşına ilişkin raporda da Fransa'nın burada 17 nükleer ve kimyasal silah denemesi yaptığı bilgisi yer alıyor.
Nükleer - 24.01.2021
Sırbistan'da, Kovid-19'un ilk kez İngiltere'de ortaya çıkan ve daha hızlı yayılan türü tespit edildi
Vucic, aşı temini noktasında görüşmelerin devam ettiğini aktararak, "günümüzde aşı almanın nükleer silah almaktan daha zor hale geldiği" değerlendirmesinde bulundu.
Nükleer - 24.01.2021
İran'da muhafazakarların ABD ile yeni dönemde "siyasi kazanç" hesapları
İran ile ABD arasındaki tansiyonun zirveye çıktığı Donald Trump döneminin aksine Joe Biden başkanlığındaki ABD'nin nükleer anlaşmaya dönmesi ve Tahran-Washington arasındaki gergin ilişkilerin yerini sakinliğe bırakması bekleniyor.
Nükleer - 24.01.2021
Kara yollarında durum
Aydıncık-Silifke-Erdemli yolunun 23-25. kilometreleri (Yeşilovacık Nükleer Yolu mevkisi) arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 09.
Nükleer - 23.01.2021
Son dakika haberleri: İran Dışişleri Bakanı Zarif: "Trump nükleer anlaşma ve İran'ın direnişi yüzünden kaybetmedi"
Son dakika haberleri: İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın nükleer anlaşma ve İran'ın direnişi nedeniyle değil, iç meseleler sebebiyle seçimi kaybettiğini söyledi.
Nükleer - 23.01.2021
CHP'den inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Santraline ilişkin bilgi notu Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın'ın, inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Santraline ilişkin hazırladığı bilgi notunda "Tüm dünyada yeşil enerji alanında atılımlar yapılırken, dünyanın vazgeçtiği nükleer santralde ısrarcı olmak mantıklı değil." ifadesi kullanıldı.
Nükleer - 23.01.2021
Japonya'nın Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması'nı imzalamaya "niyeti yok"
Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, ülkesinin Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması'na (TPNW) katılmayacağını söyledi.
Nükleer - 22.01.2021
Son dakika gündem: Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması yürürlüğe girdi
Son dakika haberi... BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM), Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması'nın (TPNW) yürürlüğe girdiğini duyurdu.
Nükleer - 22.01.2021
Son dakika! Fransa'nın Cezayir'deki sömürge raporunda, nükleer ve kimyasal denemelerin yapıldığı bilgisi dikkati çekti
Edinilen son dakika gelişmesine göre Fransız tarihçi Benjamin Stora'nın, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a sunduğu ülkenin sömürge tarihi ve Cezayir savaşına ilişkin raporda, Fransa'nın burada nükleer ve kimyasal silah denemeleri yaptığı bilgisi dikkati çekti.
Nükleer - 22.01.2021
İran Dışişleri Bakanı Zarif: "Biden yönetimi nükleer anlaşmayı kurtarabilir"
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin nükleer anlaşmayı kurtarabileceğini, ancak fırsat penceresinin sonsuza kadar açık olmayacağını ifade etti.
Nükleer - 22.01.2021
Bulgaristan'da Kozloduy nükleer santralinin 5. reaktörü güvenlik sorunu nedeniyle devre dışı bırakıldı
Bulgaristan'ın kuzeyinde Tuna Nehri kıyısında bulunan Kozloduy Nükleer Enerji Santralinin 1000 megavatlık 5. reaktörünün güvenlik sorunu nedeniyle geçici olarak devre dışı bırakıldığı bildirildi.
Nükleer - 22.01.2021
Beyaz Saray, Biden'ın Rusya'ya nükleer silah anlaşmasını 5 yıl uzatmayı teklif edeceği iddialarını doğruladı
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın, Rusya'ya, süresi şubatta bitecek "Yeni Stratejik Silahları Azaltma Antlaşması'nı" (New START) 5 yıl daha uzatma teklifinde bulunmayı planladığını teyit etti.
Nükleer - 21.01.2021
Suudi Arabistan Biden idaresindeki ABD ile "mükemmel ilişkiler" kurma konusunda iyimser
Al Suud, İran ile nükleer anlaşma konusunun sağlam bir temele oturması için ABD ile müzakere edeceklerini aktardı.
Nükleer - 21.01.2021
Son dakika haberleri! Biden'ın "Rusya'ya, nükleer silah anlaşmasını 5 yıl uzatmayı teklif edeceği" iddiası
Edinilen son dakika haberine göre ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın, Rusya'ya, süresi şubatta bitecek "Yeni Stratejik Silahları Azaltma Antlaşması'nı" (New START) 5 yıl daha uzatma teklifinde bulunmayı planladığı öne sürüldü.
Nükleer - 21.01.2021
Arap basını Biden'ın ABD Başkanı olarak göreve başlamasını manşetlerine taşıdı
Kuveyt'te yayımlanan El Kabas gazetesi ise, "Biden'a İran mesajı: Yaptırımları kaldır, nükleer anlaşmaya bağlı kalalım" manşetini attı.
Nükleer - 21.01.2021
Akkuyu NGS'deki planlı patlatmada evlerde ve seralarda oluşan hasar giderildi
Mersin'de, Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) sahasına giden bağlantı yolunun yapımı sırasındaki planlı patlatma nedeniyle bazı evlerde ve seralarda oluşan hasarların giderildiği bildirildi.
Nükleer - 21.01.2021
Bulgaristan, Rus yapımı yeni tip nükleer reaktörleri Kozloduy santralinde kullanacak
Bulgaristan Hükümeti, iptal edilen Belene Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi için daha önce Rusya'dan alınan teknik donanımların, ülkenin kuzeyinde Tuna Nehri kıyısındaki Kozloduy NGS'de kullanılması yönünde karar aldı.
Nükleer - 20.01.2021
İran Dışişleri Bakanı Zarif: "Nükleer anlaşmanın tam olarak uygulanması yaptırımların kalkmasına bağlıdır"
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ile İrlanda Dışişleri Bakanı Simon Coveney video konferans yoluyla görüştü.
Nükleer - 20.01.2021
Fransız tarihçi Stora: "Sömürgecilik Fransız tarihinin ayrılmaz bir parçasıdır"
Dönemin Cumhurbaşkanı Charles de Gaulle'un Cezayir'in bağımsızlığını kazandıktan sona bu ülke ile ekonomik ilişkilerini korumak istediğini ifade eden Stora, bunun nedeninin Sahra bölgesindeki petrol ve nükleer deneyim olduğunu vurguladı.
Nükleer - 20.01.2021
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "KOBİ'lerimizi yeni teknolojiler üretmede yalnız bırakmayacağız"
Tedarikçi geliştirme hususunda birçok kuruluşla iş birliği yaptıklarına işaret eden Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "Çalışmalarımız arasında Vodafone gibi büyük işletmelerin yanı sıra Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) ile ülkemizin önemli projelerinden Akkuyu Nükleer Güç Santrali gibi kuruluşlar da yer alıyor.
Nükleer - 20.01.2021
İranlı siyaset bilimci "Tahran adına gizli faaliyetlerde bulunmak" suçlamasıyla ABD'de gözaltına alındı
Mahkemeye sunulan belgelere göre Efrasiyabi, 2009 yılında kimliği açıklanmayan bir Kongre üyesinin dönemin ABD Başkanı Barack Obama'ya İran ile nükleer müzakereler hakkında bir mektup yazmasını sağladı.
Nükleer - 20.01.2021
Ruhani: "Bugün top Washington sahasında"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün göreve başlayacak Joe Biden yönetimine nükleer anlaşmaya dönmesi çağrısında bulunarak, "Bugün top Washington sahasında.
Nükleer - 20.01.2021
Eğreti barış: Arap-İsrail 'normalleşmesinin' geleceğine ilişkin jeopolitik senaryolar
İlk ve daha yakın bir geleceğe işaret etmesi açısından, İran'ın bölgesel konumu üzerine değerlendirmelerde bulunmak yerinde olacaktır. Bu bağlamda, Biden yönetiminin dış politika ajandasındaki bölgesel önceliğini İran'ın nükleer faaliyetlerinin oluşturduğu belirginleşmiş durumda.
Nükleer - 20.01.2021
CHP'li Akın'dan nükleer santral eleştirisi Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, "Türkiye'nin yüzde 30 oranında enerji verimliliği potansiyeli ortadayken, nükleer santral gibi her zaman bir risk oluşturacak politikanın belirlenmesi mantıklı değildir.
Nükleer - 20.01.2021
ABD Dışişleri Bakanı adayı Blinken, "Çin'in Uygur Türklerine soykırım uyguladığı" görüşünde
İran konusunda çok sayıda soruya muhatap olan Blinken, ABD'nin İran'la nükleer anlaşmaya dönüp dönmeyeceği konusunda, "Eğer İran nükleer anlaşmanın tüm kurallarına geri döner ve bunlara uyarsa biz de anlaşmadaki yükümlülüğümüze döneriz.
Nükleer - 20.01.2021
19 Ocak 2021 Haberleri
19 Ocak 2021 Manşet Haberleri.
Nükleer - 19.01.2021
ABD'nin İsrail Büyükelçisi Friedman: Biden'ın İran'ın nükleer dosyasına ilişkin atamaları endişe yaratıyor
ABD Başkanı Donald Trump'ın yakın kadrosundan olan Yahudi asıllı ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, "ABD Başkanı seçilen Joe Biden'in öne çıkan dış politika atamaları, İran'ın nükleer tehdidi söz konusu olduğunda endişe uyandırıyor.
Nükleer - 19.01.2021
İran, Batı'yı endişelendiren metal uranyum üretiminin barışçıl olduğunu savundu
İran, nükleer silahla ilgili olabileceği gerekçesiyle Tahran'ın metal uranyum üretimine ilişkin endişelerin aksine söz konusu çalışmaların "barışçıl ve "sivil amaçlı" olduğunu duyurdu.
Nükleer - 19.01.2021
İran Hükümet Sözcüsü: Biden'dan henüz mesaj yok
İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, ABD'nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden'ından nükleer anlaşmaya döneceğine dair henüz bir mesaj almadıklarını söyledi. Rebii, "ABD hükümeti öncelikle nükleer anlaşmadaki yükümlülüklerini yerine getirmeli" dedi
Nükleer - 19.01.2021
Son dakika haber... Çin'de somatik hücre nükleer transfer yöntemiyle bir orman kedisi klonlandı
Son dakika gelişmesine göre Çin'de somatik hücre nükleer transfer yöntemiyle bir orman kedisinin klonlandığı bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nükleer Haberleri | Nükleer Haber - Haberler - Nükleer haberleri, son dakika nükleer haber ve gelişmeleri burada. İran lideri Hamaney suikasta uğrayan nükleer bilimci Fahrizade'nin ailesiyle görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.1.2021 05:49:17. #1.15#
title