Nevruz Bayramı Haberleri

Nevruz Bayramı haber, Nevruz Bayramı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nevruz Bayramı - 28.9.2020
Kazakistan'da Türk Dili Konuşan Ülkeler Zirvesi gelecek yıl Nevruz'da yapılabilir
NUR Kazakistan'ın Kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Türk Dili Konuşan Ülkeler Devlet Başkanları Zirvesi'nin Türkistan şehrinde gelecek yıl Nevruz Bayramı'na doğru yapılabileceğini bildirdi.
Nevruz Bayramı - 2.4.2020
Tahran'da koronavirüs önlemleri sonrası benzin tüketimi yüzde 50 azaldı
Nevruz Bayramı'nın başladığı günlerde Tahran'da otobüs seferlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 78 azaldığı açıklanmıştı.
Nevruz Bayramı - 31.3.2020
İran Sağlık Bakan Yardımcısı: "Kovid-19 vaka sayıları birçok eyalette sabitlendi"
Üçüncü haftanın sonlarında ülkede salgının zirveye ulaştığını ve ondan sonra da ciddi şekilde artmadığını kaydeden Babai, "Nevruz Bayramı'nın 10 gün öncesinden (10 Mart) itibaren birçok eyalette salgın vakaları sabitlendi.
Nevruz Bayramı - 27.3.2020
İran'da ikinci korona virüs dalgası endişesi
İran'da yayılmaya devam eden korona virüsüne rağmen, Nevruz Bayramı tatilinin başlangıcından bu yana 8.
Nevruz Bayramı - 25.3.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Azerbaycan hükümeti, İran'la sınırların kapalı tutulma süresini 20 Nisan'a kadar uzattı. Bazı kurumlar için Nevruz Bayramı tatili de 4 Nisan'a kadar uzatıldı.
Nevruz Bayramı - 25.3.2020
Azerbaycan'da koronavirüsten ikinci ölüm
Azerbaycan hükümeti, İran'la sınırların kapalı tutulma süresini 20 Nisan'a kadar uzattı. Önlemler kapsamında bazı kurumlar için Nevruz Bayramı tatili 4 Nisan'a kadar uzatıldı.
Nevruz Bayramı - 25.3.2020
İran'da koronavirüs tedbirleri kapsamında şehirlerden çıkışlar yasaklandı
Rebii, Nevruz Bayramı tatiline çıkan vatandaşların dönüş yolculuklarının Kovid-19 vakalarında ikinci bir dalgaya yol açabileceğine işaret ederek, kalabalığa engel olmak için bugünden itibaren dönüşlerin planlanması gerektiğini vurguladı.
Nevruz Bayramı - 25.3.2020
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "İkinci bir koronavirüs dalgasıyla karşılaşabiliriz"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında birinci dalgayı aştıklarını ancak Nevruz Bayramı için tatile çıkan vatandaşların dönmesiyle ikinci dalganın başlayabileceğini belirtti.
Nevruz Bayramı - 24.3.2020
Muş'ta terör soruşturması kapsamında 3'ü muhtar 77 kişi hakkında işlem yapıldı
Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 21 Mart Nevruz Bayramı kutlamaları ve öncesinde bazı tedbirlerin alındığı belirtildi.
Nevruz Bayramı - 24.3.2020
Koronavirüs nedeniyle Tahran terminalinden otobüs seferleri yüzde 78 azaldı
İranlı Öğrenciler Haber Ajansına (ISNA) konuşan Tahran Belediyesi Terminaller Müdürü Emir Hüseyin Sadıki, "Salgın nedeniyle son 10 gün içinde Tahran terminallerindeki Nevruz Bayramı yolculukları geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 78 azaldı.
Nevruz Bayramı - 24.3.2020
İran'da koronavirüs kısıtlamaları 3 Nisan'a uzatıldı
Ülke genelindeki ilk ve orta dereceli okullar ile üniversitelerde eğitime ara verilirken, sportif ve sanatsal faaliyetler de Nevruz Bayramı tatilinin sonrasına, 3 Nisan'a kadar ertelenmişti.
Nevruz Bayramı - 23.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ -18
VATANDAŞIN ATEŞİNİ ÖLÇTÜLER Öte yandan Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ellerindeki cihazlarla sokakta dolaşan yaşlıların ateşini ölçerek, koronavirüs konusunda uyarılarda bulundu. Polisin bu hareketi ise vatandaşlardan alkış aldı.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Polisin vatandaşlara anons etmesi -Vatandaşın vatandaşları uyarması -Genel ve detaylar Haber-Kamera: Tolga YANIK Hasan DÖNMEZ KONYA ============================= İran pazarı koronavirüs nedeniyle açılmadı ANTALYA'nın turistik bölgesi Kundu'da Nevruz Bayramı nedeniyle 15 Mart ile 5 Nisan tarihleri arasında kurulan ucuzluk pazarı koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl açılmadı.
Nevruz Bayramı - 23.3.2020
İran'da koronavirüse karşı tedbirler artırılıyor
Öte yandan, Nevruz Bayramı tatilinin de etkisiyle başkentin ana caddeleri, meydanları ve sokaklarının da bomboş olması dikkatleri çekti.
Nevruz Bayramı - 22.3.2020
Suruç'ta Nevruz bahanesiyle lastik yakan 8 kişi gözaltına alındı
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Nevruz Bayramı bahanesiyle sokaklarda lastik yakarak yok kapatan 8 kişi gözaltına alındı.
Nevruz Bayramı - 21.3.2020
İran'ın Tebriz şehri koronavirüs nedeniyle "hayalet kent"e döndü
Önceki yıllarda Nevruz Bayramı nedeniyle akrabalarının ve tanıdıklarının ziyaretine gidenler nedeniyle kalabalık olan sokaklar ve caddeler bu bayramda bomboş kaldı.
Nevruz Bayramı - 21.3.2020
Kırgızlarda Nevruz Bayramı'nın ritüeli: Ardıç tütsüsü
Kırgızistan'da Nevruz Bayramı'nın en önemli ritüellerinden olan ve tütsü yapılan ardıca ilgi arttı.
Nevruz Bayramı - 21.3.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Virüs eninde sonunda yenilecek"
Nevruz, binlerce yıllık tarihi süreç içerisinde, büyük Türk milletini ortak sevinç ve gelecekte, ortak ülkü ve dostlukta buluşturan köklü bir kaynaşma fırsatı olarak yüzyılları aşarak bugünlere ulaşmıştır. Bu kültürel miras bizim için her zaman iftihar kaynağıdır." Nevruz Bayramı'nı kutlayan Bahçeli, "Türk-İslam dünyasına ve insanlık alemine, şu kasvetli korona günlerinde sağlık, dirlik, huzur, esenlik, kardeşlik, beraberlik ve bolluk getirmesini temenni ediyorum.
Nevruz Bayramı - 21.3.2020
Gürcistan Devlet Başkanı, Borçalı Türklerinin Nevruz Bayramı'nı kutladı
Gürcistan Devlet Başkanı Salome Zurabişvili, Borçalı Türklerinin Nevruz Bayramı'nı kutlayarak bir kez daha "Evde kalın" çağrısında bulundu.
Nevruz Bayramı - 21.3.2020
Çorum'dan kısa kısa
Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Nevruz Bayramı'nın barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini temenni etti.
Nevruz Bayramı - 21.3.2020
Bahçeli: Kovid 19 virüsüyle mücadeleyi kazanacağız
NEVRUZ MESAJI Bugün Türk'ün Bahar Bayramı olduğuna işaret eden Bahçeli, "Nevruz baharın habercisi, bereketin sembolü, kardeşliğin simgesi, dayanışmanın payesidir. Orta Asya'dan Balkanlara kadar kutlanan Yeni Gün'ü biraz buruk ve içe kapanık olarak karşılasak da bugünlerin geçici olduğuna inancım eksiksizdir. Nevruz, binlerce yıllık tarihi süreç içerisinde, büyük Türk milletini ortak sevinç ve gelecekte, ortak ülkü ve dostlukta buluşturan köklü bir kaynaşma fırsatı olarak yüzyılları aşarak bugünlere ulaşmıştır. Bu kültürel miras bizim için her zaman iftihar kaynağıdır. Aziz milletimizin Nevruz Bayramı'nı yürekten kutluyor, Türk-İslam dünyasına ve insanlık alemine, şu kasvetli korona günlerinde sağlık, dirlik, huzur, esenlik, kardeşlik, beraberlik ve bolluk getirmesini temenni ediyorum" ifadelerine yer verdi.
Nevruz Bayramı - 21.3.2020
MHP lideri Bahçeli: "Her ihtimale karşı hazırlıklı olmamız, hakim ve hadim bir iradeyle hareket...
Nevruz kutlaması Vatandaşların Nevruz Bayramı'nı kutlayan Bahçeli, "Türk-İslam dünyasına ve insanlık alemine, şu kasvetli korona günlerinde sağlık, dirlik, huzur, esenlik, kardeşlik, beraberlik ve bolluk getirmesini temenni ediyorum.
Nevruz Bayramı - 21.3.2020
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, koronavirüsle mücadelede yeni kararları açıkladı Açıklaması
Ülke genelinde kapatılan ve elektronik ortama taşınan eğitim faaliyetlerinin işlerin planlandığı gibi gitmesi halinde iki hafta sonra başlayabileceğini belirten Ruhani, "Şartlar iyi olursa Nevruz Bayramı tatilinin ardından 4 Nisan'da eğitim merkezlerinin faaliyetleri tekrar başlayabilir.
Nevruz Bayramı - 21.3.2020
HDP Eş Genel Başkanlarından Dünya Nevruz Günü mesajı
Kriz Koordinasyonları ve 26 belediye olmak üzere tüm parti yapısıyla halkın sağlığını gözeten tüm önlemleri almak için çalıştıklarını ifade eden Sancar, bu kapsamda Nevruz Bayramı mitinglerini iptal ettiklerini bildirdi.
Nevruz Bayramı - 21.3.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Nevruz Bayramı mesajı Açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, baharın müjdeleyicisi nevruzun başta Türkiye olmak üzere tüm insanlığa sağlık, sevgi, huzur ve mutluluk getirmesini diledi.
Nevruz Bayramı - 21.3.2020
İran'da tüm uyarılara rağmen halk sokağa çıkmaya devam ediyor
İran'da Hicri Şems'i takviminin başlangıcı (20 Mart) ve yeni yılın başlangıç günü olan Nevruz, binlerce yıldır İran coğrafyasında baharın gelişi olarak kutlanıyor. Birçok İranlı için Nevruz Bayramı, akrabalarıyla zaman geçirmek ve ülkenin diğer şehirlerine seyahat etmek için bir fırsat ancak ülkede hızla yayılmaya başlayan korona virüs ve binleri bulan ölü sayısı bile nevruz kutlamalarını engelleyemedi.
Nevruz Bayramı - 21.3.2020
Kırklareli Valisi Osman Bilgin'den Nevruz Bayramı mesajı
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Nevruz Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nevruz Bayramı Haberleri | Nevruz Bayramı Haber - Haberler - Nevruz Bayramı haberleri, son dakika nevruz bayramı haber ve gelişmeleri burada. Kazakistan'da Türk Dili Konuşan Ülkeler Zirvesi gelecek yıl Nevruz'da yapılabilir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 18:47:36. #1.15#
title