Meslek Lisesi Haberleri

Meslek Lisesi haber, Meslek Lisesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Meslek Lisesi - 05.03.2021
"Yapay Zeka Eğitim ve Farkındalık Projesi" kapsamındaki eğitimler gelecek hafta başlıyor
TOBB, TOBB ETÜ ve Global AI Hub'un, proje kapsamında vereceği eğitimler 8 Mart'ta başlayacak. "Yapay Zeka Eğitim ve Farkındalık Projesi" ile lise ve meslek lisesi öğrencileri ile öğretmenlerine, üniversite öğrencilerine, akademisyenlere, girişimcilere, KOBİ'lere ve şirket çalışanlarına eğitimler verilecek.
Meslek Lisesi - 02.03.2021
Renault MAİS'ten teknik eğitime destek
İmza töreninde konuşan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, "Mesleki ve teknik eğitimdeki öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi, iş sahaları ve uygulama eğitimleriyle buluşturmanın heyecanını ve sevincini yaşıyoruz. Çünkü meslek lisesi demek, uygulama demektir ve hızla gelişen teknolojiler karşısında gerekli adımları hızlı ve etkin şekilde atabilmek, bu teknolojilerin gerektirdiği beceri ve yeterliliklere sahip nitelikli iş gücünü yetiştirebilmek için ilgili sektörlerle iş birliği yaparak güçlerimizi birleştirmek hayati önem taşımaktadır.
Meslek Lisesi - 01.03.2021
Renault Mais'ten teknik eğitime destek hamlesi
"İlgili sektörlerle iş birliği yaparak güçlerimizi birleştirmek hayati önem taşımaktadır" Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu is mesleki ve teknik eğitimdeki öğrencileri ve öğretmenleri, iş sahaları ve uygulama eğitimleriyle buluşturmanın heyecanını ve sevincini yaşadıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Çünkü meslek lisesi demek, uygulama demektir ve hızla gelişen teknolojiler karşısında gerekli adımları hızlı ve etkin şekilde atabilmek, bu teknolojilerin gerektirdiği beceri ve yeterliliklere sahip nitelikli iş gücünü yetiştirebilmek için ilgili sektörlerle iş birliği yaparak güçlerimizi birleştirmek hayati önem taşımaktadır.
Meslek Lisesi - 26.02.2021
TGTV'den "28 Şubat" açıklaması Açıklaması
Kadrolarıyla devletin önemli organlarına hakim olan 28 Şubat darbecilerinin, "irticayla mücadele" kılıfıyla millete düşmanlık yaptıklarını belirten Akbulut, şunları kaydetti: "28 Şubatçılar, inançlarından dolayı öğrencileri okullarından, kamu görevlilerini memuriyetten, işçileri işlerinden ihraç etmişlerdir. Milyonlarca vatandaşı dini inançlarından dolayı fişlemişler, haksız soruşturma ve kovuşturmalarla binlerce kişiyi hapsetmişlerdir. Seçilmiş hükümetin başbakanını istifa etmeye zorlamışlardır. Kesintisiz 8 yıl eğitim uygulamasıyla Kur'an öğretimi yapan kurumları ve imam hatip okullarının orta kısmını kapatmışlardır. İmam hatip lisesi ve meslek lisesi öğrencilerini, üniversiteye giriş sınavlarında katsayı uygulaması ile ayrımcılığa tabi tutmuşlardır.
Meslek Lisesi - 25.02.2021
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Selçuk, A Haber canlı yayınında konuştu: (2)
Meslek liselerinin salgın döneminde yaptığı inanılmaz atağın, kendilerini çok rahatlattığını kaydeden Selçuk, şöyle devam etti: "Yani biz temizlik malzemesi nereden gelecek, sıra, masa nereden gelecek, dezenfekten ve ateş ölçer ihtiyacını nasıl halledeceğiz diye geçmişte düşünürken, artık ihracata başlayan kurumlarımız var. Burada yaşasın meslek lisesi diyecek bir noktaya geldik.
Meslek Lisesi - 22.02.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Vize Meslek Lisesi şantiye sahasında incelemede bulundu.
Meslek Lisesi - 18.02.2021
TOBB ve Global Al Hub işbirliğiyle yapay zeka farkındalık projesi
Bu proje kapsamındaki eğitim programları, teknik ağırlıklı ve farkındalık yaratmaya yönelik (teknik olmayan) eğitimler şeklinde iki şekilde uygulanacak. Teknik ağırlıklı eğitimlerde tüm meslek lisesi ve üniversite öğrencilerine kademeli olarak "Python'a Giriş" ve "Makine Öğrenmesi'ne Giriş" kursları verilerek, temel yapay zeka uygulamaları ile tanışmaları sağlanacak.
Meslek Lisesi - 17.02.2021
Türk Eğitim-Sen "2023'e Doğru Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı" düzenledi
Meslek lisesi algısının değiştirilmesi gerektiğinin altını çizen Geylan, şunları kaydetti: "Tematik liselerin açılmasını önerdik.
Meslek Lisesi - 12.02.2021
"Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi", eğitim öğretim yılının ikinci döneminde uygulanmaya başlanacak
"Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi", yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleriyle 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde yeniden uygulanmaya başlanacak.
Meslek Lisesi - 09.02.2021
MEB'in "Mesleğim Hayatım Platformu" Avrupa Birliği örnek yenilikçi uygulamalar arasına girdi
"Mesleğim Hayatım"ın kısa sürede öğrenciler, öğretmenler, mezunlar ve işverenlerin buluştuğu etkileşimli bir platform haline geldiğine işaret eden Özer, şunları söyledi: "Mesleki eğitimle ilgili her türlü tanıtıcı bilgiye yer veren platform, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında meslek lisesi tercihi yapacak adayların da başucu kaynağı oldu.
Meslek Lisesi - 04.02.2021
Son dakika haberleri... Son 2 yılda 64 bin 582 meslek lisesi öğretmenine işbaşı ve mesleki gelişim eğitimi verildi
Bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, işbaşı ve mesleki gelişim eğitimlerinden son iki yılda 64 bin 582 meslek lisesi öğretmeninin yararlandığını bildirdi.
Meslek Lisesi - 04.02.2021
AK Parti Samsun Milletvekili Kırcalı'dan Havza'ya ziyaret
Kırcalı ve beraberindekiler, daha sonra tarihi Merkez İlkokulu ile meslek lisesi arazisinde incelemede bulundu.
Meslek Lisesi - 01.02.2021
Meslek lisesi öğrencileri için eğitim seti üretiyorlar
Tekirdağ'da Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile öğretmenleri, eğitim seti üreterek meslek liselerinin ihtiyaçlarını karşılıyor.
Meslek Lisesi - 28.01.2021
Yüzlerce yıllık dokuma kültürüne 700 yıllık medrese ev sahipliği yapıyor
Mardin Kalesi eteğinde bulunan 700 yıllık Muzafferiye Medresesi'nin kalıntıları üzerinde, 11 Mayıs 1892'de Mekteb-i Rüştiye olarak 2 blok halinde inşası tamamlanan tarihi yapı, sırasıyla ortaokul, Mardin Lisesi, Ticaret Lisesi, Kız Enstitüsü, Kız Meslek Lisesi ve ilkokul olarak hizmet verdi.
Meslek Lisesi - 21.01.2021
"Güvenli Geçiş Standı" HES kodu sorguluyor, ateş ölçüyor, el temizliyor
Konya'da yeni tip koronavirüsle (kovid-19) mücadele kapsamında, meslek lisesi öğretmen ve öğrencilerince tasarlanan "güvenli geçiş standı", kontrol noktalarında HES kodu sorgulama, ateş ölçümü ve el dezenfekte işlemlerini tek cihazla yapılabilme imkanı sunacak.
Meslek Lisesi - 20.01.2021
Türkiye'nin turizmde Ar-Ge merkez okulu Muğla'dan
Töre, Türkiye'de Ar-Ge merkezi seçilen 36 meslek lisesi arasında, konaklama-seyahat alanında tek, yiyecek-içecek hizmetleri alanında ise 2 okuldan biri olan Menteşe Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yürüttüğü projeler, patent ve coğrafi işaret çalışmaları ile Türkiye'de marka olacağını ifade etti.
Meslek Lisesi - 20.01.2021
MEB, ara tatil sona erdiğinde yüz yüze eğitime geçilmesi için planlama yapıyor
Salgının Türkiye'de mesleki eğitimin gerçek kabiliyetinin çok net bir şekilde görülebilmesine imkan sağladığını belirten Selçuk, meslek liselerinin Ar-Ge merkezleriyle ilişkilendirilip altyapısı güçlü olan yerlerde önemli çalışmaların yapıldığını anlattı. Selçuk, salgın sürecinin ilk günlerinde bir meslek lisesinin çok kısa sürede dijital solunum cihazı tasarlayıp ürettiğini hatırlattı.
Meslek Lisesi - 20.01.2021
Antalya OSB Teknik Koleji, kalifiye elemanlar yetiştirecek
Gelecek yıl eğitim öğretime başlayacak Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Teknik Koleji ile sanayi sektörüne kalifiye eleman yetiştirilmesi amaçlanıyor.
Meslek Lisesi - 20.01.2021
Lisede üretilen pedallı dezenfektanlar, ihtiyaç sahibi okullara dağıtıldı
Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından üretilen pedallı dezenfektan üniteleri ihtiyacı olan okullara dağıtıldı.
Meslek Lisesi - 19.01.2021
Diyarbakır'da uzaktan eğitimde sorunlar neler, Milli Eğitim Bakanlığı ne diyor?
Muazzez Sümer Kız Meslek Lisesi'nde aşçılık bölümü birinci sınıf öğrencisi olan Nupelda Körpe, evde bilgisayarları olduğu halde internetleri olmadığını söylüyor: 'Evimizde üç öğrenci var ve bilgisayardan bağlanamayınca evdeki ekranı kırık tek akıllı telefondan canlı derse girmeye çalışıyoruz ama olmuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Meslek Lisesi Haberleri | Meslek Lisesi Haber - Haberler - Meslek Lisesi haberleri, son dakika meslek lisesi haber ve gelişmeleri burada. Meslek lisesi öğrencileri, elbise ile tutumu birleştirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 10:14:43. #1.14#
title