Merdan Yanardağ Haberleri

Merdan Yanardağ haber, Merdan Yanardağ son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Merdan Yanardağ - 1.7.2020
RTÜK'ten Tele 1 ve Halk TV'ye 5 gün yayın durdurma cezası
Sunucunun 2. Abdülhamid'e hakareti ceza getirdi Tele 1'de yayınlanan "18 Dakika" programında sunucu Merdan Yanardağ'ın Osmanlı Padişahı 2.
Merdan Yanardağ - 1.7.2020
RTÜK, Tele 1 ve Halk Tv'ye 5 gün yayın durdurma cezası verdi
Sunucunun, 2. Abdulhamid Han'a hakareti ceza getirdi Tele 1'de yayınlanan "18 Dakika" programında sunucu Merdan Yanardağ'ın Osmanlı Padişahı 2.
Merdan Yanardağ - 29.6.2020
Yesevi Alperenler Derneği'nden Merdan Yanardağ hakkında suç duyurusu
Yesevi Alperenler Derneği, bir yayında 2. Abdülhamid hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle gazeteci Merdan Yanardağ hakkında suç duyurusunda bulundu.
Merdan Yanardağ - 29.6.2020
YESEVİ ALPERENLER DERNEĞİ'NDEN MERDAN YANARDAĞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
YESEVİ Alperenler Derneği üyeleri, gazeteci Merdan Yanardağ hakkında 2. Abdülhamid'e yönelik sözleri nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Merdan Yanardağ - 26.6.2020
Son dakika! Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneğinden Merdan Yanardağ hakkında suç duyurusu
Gelen son dakika haberine göre Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı ile yönetim kurulu üyeleri, bir televizyon programında Sultan Abdülhamid Han hakkında aşağılayıcı sözler sarfettiği gerekçesiyle gazeteci Mercan Yanardağ hakkında suç duyurusunda bulundu.
Merdan Yanardağ - 26.6.2020
SBÜ Rektörü Prof. Dr. Erdöl'den gazeteci Merdan Yanardağ'a tepki Açıklaması
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, televizyon programında Sultan Abdülhamid Han'a yönelik sözleri nedeniyle gazeteci Merdan Yanardağ'ı kınadığını bildirdi.
Merdan Yanardağ - 4.6.2020
Darbe kutlamasına RTÜK tokadı
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun haftalık olağan toplantısında darbe yanlısı yayınlar gündeme alındı. 27 Mayıs askeri darbesini yorumlayan "18 dakika" programının sunucusu Merdan Yanardağ'ın merhum Başbakan Adnan Menderes'e ilişkin ağza alınmayacak sözleri Tele 1'e ceza getirdi.
Merdan Yanardağ - 29.5.2020
Demokratlar Platformundan gazeteci Merdan Yanardağ'a tepki
Demokratlar Platformu üyesi bir grup, televizyon programında merhum başbakan Adnan Menderes'e yönelik sözlerinden dolayı gazeteci Merdan Yanardağ'a tepki gösterdi.
Merdan Yanardağ - 7.3.2020
Türk Metal Sendikası "3. Emek Dostları Ödülleri" sahiplerini buldu
Toplu sözleşme sürecinde mücadelelerine destek veren herkese teşekkür eden Kavlak, şunları kaydetti: "Akademik çalışmalarıyla emeğe katkı veren öğretim üyelerine, sayfalarını ve ekranlarını bizlere açan, haberlerimizi cesaretle yapan basın çalışanlarına, uluslararası sendikal mücadelede birlikte omuz omuza olduğumuz dostlarımıza metal emekçilerinin şükranlarını sunuyoruz." Törende, Türk Metal Sendikasına katkı sunan ve ödülleri kazanan uluslararası sendika temsilcileri, akademisyen, hukukçu ve gazeteciler şunlar: "Prof. Dr. Serpil Aytaç, Prof. Dr. Fevzi Demir, Anatoli Kubrechenko, Gianni Alioti, Halil Aktaş, Erdinç Karataş, Kübra Ulutaş, Namık Göz, Ahmet Emin Yılmaz, Seda Akyüz, Ahmet Çelik, Olcay Büyüktaş Akça, Ahmet Ergen, Serdar Kuter, İlker Karagöz, Merdan Yanardağ, Hüseyin Ekmekçioğlu.
Merdan Yanardağ - 20.9.2019
Gazeteci ve ekonomistlerin "piyasa dolandırıcılığı" davası
Sanık Merdan Yanardağ da ekonomik darbe girişimiyle suçlandıklarını, bu davayla asıl sorumluların gizlendiğini iddia etti.
Merdan Yanardağ - 20.9.2019
Bloomberg muhabirleri ve 36 sanığın yargılanmasına başlandı
"Darbeci çeteyle suçlanmayı kabul etmiyorum" Davaya ilişkin beyanını açıklayan gazeteci sanık Merdan Yanardağ, "Ben gazeteciyim.
Merdan Yanardağ - 16.10.2018
Gazetecilik Seminerine Khas Ev Sahipliği Yapacak
Kadir Has Üniversitesi, gazetecilik mesleğini öğrenmek isteyen ve merak edenler için kapsamlı bir seminere ev sahipliği yapacak. Gazetecilik Semineri'nde Altan Öymen, Ali Sirmen, Asker Kartarı, Aykut Küçükkaya, İsmail Saymaz, Merdan Yanardağ, Necdet Doğan, Figen Atalay, Olcay Büyüktaş Akça, Orhan Erinç, Özgür Mumcu, Özlem Yüzak, Ulaş Tosun ve Ümit Aslanbay, gibi önemli isimler gazetecilik dersi verecek.
Merdan Yanardağ - 6.5.2018
Üç Fidan' Bursa'da Şafak Nöbetiyle Anıldı
Etkinlik, 'Başkaldırı ve Özgürlüğe Adanmış Bir Kuşak 50. yılında 68 Hareketi' forumu ile devam etti. Moderatörlüğünü Betül Kuyucu'nun yaptığı forumda gazeteci yazar Merdan Yanardağ, Deniz Gezmiş'in arkadaşı Mehti Beşpınar ve aktivist Veli Saçılık, 'Üç fidan' ile ilgili duygu ve düşüncelerini anlattı.
Merdan Yanardağ - 9.10.2017
Laik ve Bilimsel Eğitim İçin Toplumsal Mücadele Şart
Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu (LABEP), altı şehir için hazırladığı Eğitim ve Gelecek başlıklı panelin üçüncüsünü İzmir'de, Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilci ile üyelerinin yanı sıra eğitimciler, öğrenciler, İzmirlilerin katılımıyla gerçekleştirdi. Eğitimin öncelikli sorunlarının anlatıldığı ve çözüm önerilerinin sunulduğu panelde kültür merkezi salonu tamamen doldu, bazı kişiler paneli ayakta dinledi. LABEP sözcüsü ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel yaptığı açılış konuşmasında, eğitime yapılan tahribatın topluma yapılmış bir kötülük olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: "Cumhuriyetin laik, bilimsel, ulusal, demokratik eşitlikçi ilkeleri terk ediliyor. Çocuklarımız gelişmiş dünyayla rekabet edemeyen, kalitesiz, bireysel, toplumsal ve ekonomik yararı olmayan, ezberci bir eğitim almaktadır. Ezberci eğitim felakete götürür. Çocuklarımızın okul öncesinden başlayarak her eğitim kademesinde dinsel bilgi ve inanç sistemine yönlendirilmeleri, bu kuralların öğrencilere başat renk olarak öğretilmesi, toplumu her gün evrensel kural ve bilgilerden uzaklaştırıyor." BİLİMSEL VE ÇAĞDAŞ YAKLAŞIM Yapılması gerekenin bilimsel ve çağdaş yaklaşımı ön planda tutmak olduğunu belirten Aysel Çelikel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi eğitimde eşit fırsattan küçük bir grup yararlanıyor. Yalnız çocukları okula giden veliler değil, bütün toplumun bunun bilincinde olarak mücadele etmesi gerekiyor. Bu nedenle bazı meselelere LABEP olarak 'Hayır' diyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) bilimsel gerçeklerden uzak, dindar ve kindar nesil yetiştirmelerine, Atatürk ve cumhuriyeti unutturmaya yönelik müfredatına 'Hayır' diyoruz. Yine MEB'in eğitimi, cemaat ve tarikatlara havale etmesine ve biat kültürünü dayatmasına 'Hayır' diyoruz. Adı proje okulu konulan yüz akımız başarılı liselerimizin, başarısızlığa gitmesini kabul etmiyor 'Hayır" diyoruz. Okullarımızın sürekli olarak imam hatip ortaokul ve lisesine dönüştürülmesine, düz liselerin kapatılarak öğrencilerin imam hatip liselerine gitmek mecburiyetinde bırakılmasına 'Hayır' diyoruz. Eleştirel düşüncenin yerine ezberci ve dogmatik eğitimin uygulanmasına, siyasal iktidarın öğrencilerin geleceklerini karartmasına, adaletsiz, eşitlikçi olmayan, ayrıştırıcı sonuçlar doğuran sınav sistemine 'Hayır' diyoruz." AKIL VE VİCDAN ÖZGÜRLÜĞÜ Etkinliğin konuk konuşmacısı gazeteci-yazar Merdan Yanardağ, yapılması gerekenin kültürel, ideolojik bir mücadele olduğunu belirterek, "Siyasal mücadelenin belirleyeni budur" dedi.
Merdan Yanardağ - 5.8.2017
Dha Yurt Bülteni-5
Fuar kapsamında imza günleri ve söyleşilere katılacaklar da şöyle: Ahmet Yavuz, Ali Semih Çetin, Ali Türkşen, Ali Yıldırım, Prof. Anıl Çeçen, Aslı Erdoğan, Ataol Behramoğlu, Ayşe Sucu, Barbaros Şansal, Can Ataklı, Engin Ayça, Enver Aysever, Erdoğan Aydın, Ergün Poyraz, Ezgi Çataltepe, Feyza Hepçilingirler, Filiz Ali, Gülsen Tuncer, Hanefi Avcı, İbrahim Kaboğlu, İhsan Eliaçık, İnci Aral, Kemal Akkurt, Prof. Kemal Kocabaş, Mehmet Ali Çelebi, Mehmet Özgür Ersan, Merdan Yanardağ, Mustafa Önsel, Mustafa Tanju Bal, Necdet Saraç, Nihan Ertem, Nuray Sayarı, Onur Behramoğlu, Öner Yağcı, Sabih Kanadoğlu, Saygı Öztürk, Seray Şahiner, Sinan Meydan, Şaban Sevinç, Şahika Çağlar, Şükrü Erbaş, Yaşar Seyman, Zübeyr Kındıra.
Merdan Yanardağ - 30.5.2017
Tarihi Haydarpaşa Garı'nda Kitap Günleri Başlıyor
Kadıköy Belediyesi tarafından geçen yıl ilk kez  Haydarpaşa Garı'nda düzenlenen ve 100 bin kişinin ziyaret ettiği "Kitap Günleri", bu yıl yine Haydarpaşa Garı'nda düzenlenecek. 200'e yakın yayınevinin stant açıp, 835 yazarın imza gününde okurla buluşacağı Kitap Günleri'nde şiir, sinema, politika, edebiyat, sağlık, beslenme, hayat konulu 86 söyleşi yapılacak.  Açılışı 3 Haziran Cumartesi günü saat 13.00'de yapılacak Kitap Günleri'nin bu yılki onur konuğu Füruzan olacak. Öykü kitabı "Parasız Yatılı" ile Türk edebiyatına büyük katkı sağlamış olan Füruzan, açılış günü imza standında okurlarıyla buluşacak.  Kitap Günleri'nde "Yayıncılık Onur Ödülü" ise 30 yıla yakın Cumhuriyet gazetesinde çalışan, 7 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Turhan Günay'a verilecek. Günay'ın ödülünü çalışma arkadaşları ve ailesi alacak. Çizgi Roman Ödülü ise Karaoğlan'ın yaratıcısı Suat Yalaz'a takdim edilecek.  3 ve 11 Haziran tarihleri arasında saat 11.00-22.00 arası ziyaret edebilecek Kitap Günleri'nde, aralarında Ahmet Ümit, Arda Türkmen, Ataol Behramoğlu, Ayşe Kulin, Ercan Kesal, Fatih Portakal, İoanna Kuçuradi, İbrahim Kaboğlu, Mert Fırat, Merdan Yanardağ, Murathan Mungan, Nihat Sırdar, Özgür Mumcu,  Sunay Akın, Türkan Şoray gibi pek çok yazar, şair, gazeteci, oyuncu, bilim insanı ve felsefeci İstanbul'daki ziyaretçilerle buluşacak.
Merdan Yanardağ - 30.5.2017
Dha İstanbul - Tarihi Haydarpaşa Garı'nda Kitap Günleri Başlıyor
Kadıköy Belediyesi tarafından geçen yıl ilk kez tarihi Haydarpaşa Garı'nda düzenlenen ve 100 bin kişinin ziyaret ettiği "Kitap Günleri", bu yıl yine Haydarpaşa Garı'nda düzenlenecek. 200'e yakın yayınevinin stant açıp, 835 yazarın imza gününde okurla buluşacağı Kitap Günleri'nde şiir, sinema, politika, edebiyat, sağlık, beslenme, hayat konulu 86 söyleşi yapılacak.  Açılışı 3 Haziran Cumartesi günü saat 13.00'de yapılacak Kitap Günleri'nin bu yılki onur konuğu Füruzan olacak. "Parasız Yatılıö ile Türk edebiyatına büyük katkı sağlamış olan Füruzan, açılış günü imza standında okurlarıyla buluşacak.  Kitap Günleri'nde "Yayıncılık Onur Ödülü" ise 30 yıla yakın Cumhuriyet gazetesinde çalışan, 7 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Turhan Günay'a verilecek. Günay'ın ödülünü çalışma arkadaşları ve ailesi alacak. Çizgi Roman Ödülü ise Karaoğlan'ın yaratıcısı Suat Yalaz'a takdim edilecek.  3 ve 11 Haziran tarihleri arasında saat 11.00-22.00 arası ziyaret edebilecek Kitap Günleri'nde, aralarında Ahmet Ümit, Arda Türkmen, Ataol Behramoğlu, Ayşe Kulin, Ercan Kesal, Fatih Portakal, İoanna Kuçuradi, İbrahim Kaboğlu, Mert Fırat, Merdan Yanardağ, Murathan Mungan, Nihat Sırdar, Özgür Mumcu,  Sunay Akın, Türkan Şoray gibi pek çok yazar, şair, gazeteci, oyuncu, bilim insanı ve felsefeci İstanbul'daki ziyaretçilerle buluşacak.
Merdan Yanardağ - 14.4.2017
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1)
Kılıçdaroğlu, TELE1 TV'de katıldığı "5. Boyut Özel" programında Merdan Yanardağ ve Emre Kongar'ın sorularını yanıtladı.
Merdan Yanardağ - 24.8.2016
Fetö'nün "Gerçek Yüzü" Bu Kitaplarda
Can Özçelik'in "Kainat İmamı Fetullah Gülen", Gazeteci Nedim Şener'in "Ergenekon Belgelerinde Fetullah Gülen", Merdan Yanardağ'ın "Kuşatılan Türkiye-Gülen Hareketinin Perde Arkası" isimli kitaplar satmaya devam ediyor.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Merdan Yanardağ Haberleri | Merdan Yanardağ Kimdir - Haberler - Merdan Yanardağ haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Merdan Yanardağ kimdir, hayatı ve biyografisi. RTÜK'ten Tele 1 ve Halk TV'ye 5 gün yayın durdurma cezası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.9.2020 07:52:38. #1.14#
title