Lübnan Haberleri

Lübnan haber, Lübnan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lübnan - Bugün
Lübnan yargısı Beyrut'ta 14 Ekim'deki çatışmalarla bağlantılı 68 kişiyi sorguladı
Lübnan'da 14 Ekim'de Hizbullah ve Emel Hareketi destekçilerinin üzerine ateş açıldığı ve 7 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı çatışmayla bağlantılı olarak şu ana kadar 68 kişinin sorgulandığı bildirildi.
Lübnan - Bugün
Arap dünyasından 13 örgüt, İsrail'in 6 Filistinli kuruluşu terör listesine almasını kınadı
Tunus İşçi Partisi (sol), sosyal medya hesabından, Tunus, Fas, Filistin, Ürdün, Moritanya, Lübnan, Mısır, Suriye, Kuveyt ve Bahreyn'den 13 kurumun imzaladığı ortak kınama açıklamasını yayınladı.
Lübnan - 23.10.2021
Lübnan Maruni Patriği, Hizbullah'ın hedefindeki Hristiyan Lübnan Güçleri Partisi Başkanı Caca'ya destek verdi
Lübnan Maruni Patriği Mar Beşara Butrus er-Rai, Şii Hizbullah ve Emel Hareketi mensuplarının öldürülmesiyle suçlanan Hristiyan Lübnan Güçleri Partisi lideri Semir Caca'ya yayınladığı bir açıklamayla dolaylı bir şekilde destek çıktı.
Lübnan - 23.10.2021
Bakan Akar: Yunan Savunma Bakanı ile olumlu bir görüşme yaptık
'BİZİM TEK HEDEFİMİZ TERÖRİSTLERDİR' Akar, Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki terörist unsurların varlığına ilişkin soru üzerine, Türkiye'nin tüm komşularının sınırlarına ve egemenlik haklarına saygılı olduğunu söyledi. Hedeflerinde sadece teröristlerin olduğunu dile getiren Akar, "Kürt kardeşlerimize karşı faaliyet gösterdiğimiz şeklindeki söylemler fitne çıkarmaya, ortalığı karıştırmaya yönelik asılsız iddialardır. Kürtlerin kardeşimiz olduğunun, ekmeğimizi, suyumuzu paylaştığımızın en açık göstergesi şehitliklerimizdir. Örneğin Çanakkale Şehitliğimizde Suriye'den 687, Irak'tan 46, Lübnan'dan 50, Filistin'den 92, Hicaz'dan 11, Libya'dan 20 ve Tunus, Mısır ve Sudan'dan şehidimiz var.
Lübnan - 23.10.2021
Bakan Akar: "F16 tedariki ile teknik çalışma başlatıldı"
"Bizim tek hedefimiz teröristlerdir" Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki terörist unsurların varlığına ilişkin soru üzerine Akar, Türkiye'nin tüm komşularının sınırlarına ve egemenlik haklarına saygılı olduğunu vurguladı. Hedeflerinde "sadece ve sadece teröristlerin olduğunu" dile getiren Akar, şunları söyledi: "Kürt kardeşlerimize karşı faaliyet gösterdiğimiz' şeklindeki söylemler fitne çıkarmaya, ortalığı karıştırmaya yönelik asılsız iddialardır. Kürtlerin kardeşimiz olduğunun, ekmeğimizi, suyumuzu paylaştığımızın en açık göstergesi şehitliklerimizdir. Örneğin Çanakkale Şehitliğimizde Suriye'den 687, Irak'tan 46, Lübnan'dan 50, Filistin'den 92, Hicaz'dan 11, Libya'dan 20 ve Tunus, Mısır ve Sudan'dan şehidimiz var.
Lübnan - 22.10.2021
Lübnan Güçleri Partisi Başkanı Caca'nın, Beyrut'taki saldırı nedeniyle ifadeye çağrıldığı iddia edildi
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Şii Hizbullah ve Emel Hareketi mensuplarının öldürülmesinden sorumlu tutulan Hristiyan Lübnan Güçleri Partisi Genel Başkanı Semir Caca'nın ifade vermesi için askeri mahkemece çağrıldığı öne sürüldü.
Lübnan - 22.10.2021
Son dakika haberi... Lübnan Cumhurbaşkanı Avn, ülkedeki seçimlerin Mart 2022'de yapılması kararına itiraz etti
Gelen son dakika haberlerine göre Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın, genel seçimlerin erkene alınarak 27 Mart 2022'de yapılması kararına itiraz ederek, konuyu gözden geçirilmesi için Meclis'e gönderdiği bildirildi.
Lübnan - 22.10.2021
AB liderleri Suriyeli mülteciler ve ev sahibi ülkelere ayrılan fonların zamanında ulaştırılacağını umuyor
Suriyeli mülteciler ile Türkiye, Ürdün, Lübnan gibi ev sahibi ülkelerin, Mısır'ın da içinde olduğu diğer bölge ülkeleri ile vakitlice finanse edilmesini isteyen AB liderleri, Türkiye'ye "2016 AB-Türkiye mutabakatını Güney Kıbrıs Rum yönetimi ile ilgili yükümlülükler de dahil olmak üzere.
Lübnan - 21.10.2021
Lübnan Kuvvetler Partisi'nin Lideri Geagea, Beyrut'taki çatışmalar için ifadeye çağrılacak
Lübnan Askeri Mahkemesi, geçtiğimiz hafta başkent Beyrut'ta protestoculara ateş açılması sonucu çıkan çatışmalara ilişkin Lübnan Kuvvetler (LF) Partisi'nin Lideri Samir Farid Geagea'dan ifade vermeye çağıracak.
Lübnan - 21.10.2021
Lübnan'da Merkez Bankası hesaplarının adli denetim süreci başladı
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Merkez Bankasındaki adli denetimin uluslararası özel şirket "Alvarez and Marsal" (A&M) tarafından bugün başlatıldığını duyurdu.
Lübnan - 21.10.2021
Kadın Acil Destek Uygulamasına Uluslararası Ödül
Akdeniz Parlamenterler Asamblesi'nin, 29 üyesi ve 4 gözlemci üyesi bulunuyor. Üye ülkeler şöyle: "Türkiye, Fransa, İtalya, Portekiz, Sırbistan, Yunanistan, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Mısır, Hırvatistan, Fas, İsrail, Lübnan, Ürdün, Cezayir, Libya, Malta, Monako, Karadağ, Moritanya, Andorra, Bosna-Hersek, San Marino, Suriye, Slovenya, Romanya, Filistin ve Tunus.
Lübnan - 21.10.2021
ABD, Mısır'a ait doğalgazın Ürdün ve Suriye üzerinden Lübnan'a ihraç edilmesine yeşil ışık yaktı
ABD'nin, Mısır'a ait doğalgazın Ürdün ve Suriye üzerinden Lübnan'a ihraç edilmesi konusunda tarafları Esed rejimi için uygulanan "Sezar Yaptırım Yasası"ndan muaf tutacağı bildirildi.
Lübnan - 20.10.2021
TRT World Forum 2021'de Orta Doğu'daki durum ele alındı
Suriye, İran, Libya, Yemen ve Lübnan gibi ülkelerdeki durumun ele alındığı oturumda, bu bölge kaynaklı düzensiz göç meselesine de değinildi.
Lübnan - 20.10.2021
Türkiye'nin Lübnan Büyükelçisi Ulusoy: "Türkiye'nin (Lübnan'a) yardımı koşulsuzdur"
Türkiye'nin Lübnan Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Türkiye'nin Lübnan'a yardımının koşulsuz olduğunu belirterek, "Türkiye'nin herhangi bir gizli ajansı da yok." dedi.
Lübnan - 20.10.2021
Lübnanlı yetkililer ABD heyetiyle İsrail'le sınır anlaşmazlığını görüştü
Lübnanlı yetkililer İsrail'le sınır anlaşmazlığı müzakere sürecini ABD heyetiyle değerlendirdi.
Lübnan - 20.10.2021
İnsan Hakları İzleme Örgütü: Suriye'ye dönen sığınmacılar baskı ve zulümle karşı karşıya
Lübnan ve Ürdün'den 2017-2021 arasında ülkelerine dönen Suriyeli sığınmacıların, Beşşar Esed rejimi ve rejim bağlantılı milisler tarafından ciddi insan hakları ihlalleri ve zulümle karşı karşıya kaldığı bildirildi.
Lübnan - 20.10.2021
Suriye ve Irak'a asker gönderme tezkereleri TBMM'de
IRAK ve Suriye'ye 2, Lübnan'a 1 yıl asker gönderme tezkeresinin süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkereleri TBMM Başkanlığı'na gönderildi.
Lübnan - 20.10.2021
Ekonomik krizdeki Lübnan'da akaryakıt fiyatlarına son bir ayda üçüncü zam
Lübnan'da Merkez Bankasının sübvansiyonu kesmesi ve petrol fiyatlarındaki küresel artış, akaryakıt fiyatlarının son bir ay içinde üçüncü defa zamlanmasına yol açtı.
Lübnan - 20.10.2021
Yurt dışına asker gönderme tezkereleri TBMM'de
Irak ve Suriye ile Lübnan olmak üzere iki yurt dışına asker gönderme tezkeresinin süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkereleri, TBMM Başkanlığına sunuldu.
Lübnan - 19.10.2021
Son dakika haber | Lübnan'da iki aile arasında dünden beri devam eden çatışmalarda 4 kişi öldü
Son dakika haberleri... Lübnan'da iki aile arasında eski bir husumetten kaynaklı çıkan çatışmalarda 4 kişinin öldüğü bildirildi.
Lübnan - 19.10.2021
Lübnan'da genel seçimler 27 Mart 2022'de yapılacak
Lübnan Meclisi ülkede genel seçimlerin 27 Mart 2022'de yapılmasına karar verdi.
Lübnan - 18.10.2021
Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah, 100 bin Lübnanlı milislerinin olduğunu iddia etti
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, eğitim almış 100 bin Lübnanlı savaşçılarının olduğunu, bu bilgiyi de tehdit için değil Lübnan'da iç savaşı önlemek için verdiğini savundu.
Lübnan - 18.10.2021
Fransa Başbakanı Castex, Vatikan ve İtalya'yı ziyaret etti
Castex, ayrıca Lübnan, Irak ve Türkiye'ye ilişkin konularda da değerlendirmelerde bulunduklarını, çevre ve küresel ısınma konularını da görüştüklerini ifade etti.
Lübnan - 18.10.2021
Lübnan'da 7 kişiyi öldüren keskin nişancılardan birinin Hizbullah üyesi olduğu iddia edildi
Lübnan'daki Hristiyan "Lübnan Güçleri Partisi", geçen hafta başkent Beyrut'taki olaylarda Şii Hizbullah ve Emel Hareketi mensuplarını öldüren keskin nişancılardan birinin Hizbullah üyesi olduğunu öne sürdü.
Lübnan - 18.10.2021
Uluslararası Kudüs Vakfından İsrail'in Şeyh Cerrah'taki ailelere "koruyucu kiracılık" önerisine tepki Açıklaması
Lübnan merkezli Uluslararası Kudüs Vakfından yapılan yazılı açıklamada, "İşgal mahkemelerinin Şeyh Cerrah'taki Filistinlilerin evlerine ilişkin sunduğu çözüm, yasal ve ulusal riskler içeriyor; reddedilmelidir.
Lübnan - 18.10.2021
Lübnan'dan bu yılın ilk 4 ayında 230 bin kişi göç etti
Ekonomik krizin derinleştiği Lübnan'dan bu yılın ilk 4 ayında yaklaşık 230 bin kişinin göç ettiği belirtildi.
Lübnan - 18.10.2021
Suudi Arabistan, vatandaşlarına Lübnan'a gitmeme çağrısı yaptı
Suudi Arabistan, ülkede yaşanan güvenlik sıkıntısından dolayı vatandaşlarına Lübnan'a gitmemeleri çağrısı yaparken, bu ülkede yaşayan Suudilere de dikkatli olmaları uyarısında bulundu.
Lübnan - 17.10.2021
Son dakika haberi: Mısır Dışişleri Bakanı Şukri, İngiltere'nin Orta Doğu'dan Sorumlu Bakanı Cleverly ile "ikili ilişkileri" görüştü
Öte yandan tarafların görüşmede, başta Filistin meselesi olmak üzere Lübnan, Suriye ve Libya'daki gelişmeleri de ele aldıkları kaydedildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Lübnan Haberleri | Lübnan Haber - Haberler - Lübnan haberleri, son dakika lübnan haber ve gelişmeleri burada. Lübnan yargısı Beyrut'ta 14 Ekim'deki çatışmalarla bağlantılı 68 kişiyi sorguladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 14:52:12. #1.14#

title