Lübnan Haberleri

Lübnan haber, Lübnan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lübnan - 26.10.2020
Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup Ermeni, güvenlik güçlerine saldırdı
Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği önünde toplanan Lübnan'daki Ermeni Taşnak Partisi'ne mensup bir grup, güvenlik güçlerine taş ve havai fişeklerle saldırdı.
Lübnan - 25.10.2020
Hristiyan Araplar da Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna tepki gösterdi
Katar merkezli Al Jazeera televizyonu spikerlerinden Lübnan asıllı Celal Şehda, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Ben Celal Şehda, Arabım, Doğuluyum ve Hristiyanım.
Lübnan - 25.10.2020
Hizbullah: "Sahte ifade özgürlüğü, semavi dinlerin hakarete maruz kalmasının gerekçesi olamaz"
Lübnan Hizbullahı, sahte ifade özgürlüğünün İslam Peygamberi ve semavi dinleri hedef almanın gerekçesi olamayacağını belirterek, Fransız makamlarını bu dinlere saygılı olmaya davet etti.
Lübnan - 24.10.2020
Son dakika haber | Lübnan'dan İslam karşıtı tutum sergileyen Fransız yetkililere tepki
Son dakika haberler: Lübnan'da Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ifadeleri ve bazı Fransız yetkililerin İslam karşıtı uygulamaları protesto edildi.
Lübnan - 24.10.2020
Lübnan Müftüsü Deryan: "İslam Peygamberi'ne hakaret, Müslümanlara saldırganlığı körükler"
Lübnan Müftüsü Abdullatif Deryan, İslam Peygamberi'ne yönelik hakaretilerin Müslüman alemine karşı saldırganlığı körükleyeceğini belirtti.
Lübnan - 24.10.2020
Lübnan'da Hariri'ye desteğini açıklamasa da Hizbullah'ın kabinede yer alması bekleniyor
Lübnanlı uzmanlar, Şii Hizbullah'ın siyasi kanadının, kitlesel gösteriler sonucu 29 Ekim 2019'da başbakanlıktan istifa etmek zorunda kalan Sünni Müstakbel Hareketi lideri Saad Hariri'yi hükümeti kurma görevini alması sırasında desteklememesine rağmen kabinesinde "teknokrat isimlerle" yer...
Lübnan - 24.10.2020
Son dakika haber... Lübnan'da ekonomik kriz nedeniyle 6 hastane hizmete ara verecek
Gelen son dakika haberine göre Lübnan'da ekonomik kriz nedeniyle 6 üniversite hastanesinin hasta kabulüne ara vereceği bildirildi.
Lübnan - 23.10.2020
Lübnan Fetva Kurulu Genel Sekreteri, Macron'un açıklamalarını eleştirdi
Lübnan Fetva Kurulu Genel Sekreteri Şeyh Emin el-Kurdi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un açıklamalarına ilişkin, "Macron'un özgürlük anlayışı halkları birbirine karşı kışkırtarak dini çatışmalara neden oluyor.
Lübnan - 23.10.2020
Lübnan'da hükümeti kurmakla görevli Hariri: "Ülkenin tüm sektörleri krizden etkilenmiş durumda"
Lübnan'da yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen eski Başbakan Saad Hariri, ekonomik krize karşı reformları hayata geçirecek "teknokrat hükümetini" kuracaklarını söyledi.
Lübnan - 23.10.2020
Son dakika haber! İran'dan ABD yaptırımlarına karşı hamle: ABD'nin Bağdat Büyükelçisi yaptırım listesine alındı
Diğer yandan, Hizbullah'ın da başta Lübnan olmak üzere birçok bölgede benzer faaliyetler yürüttüğünü ifade eden Pompeo, grup üzerindeki baskıyı artırmak ve finansal ağlardaki faaliyet gösterme kabiliyetini engellemek için Nabil Qaouk ve Hassan Al Bağdadi adlı iki Hizbullah görevlisini de yaptırım listesine aldıklarını belirtmişti.
Lübnan - 23.10.2020
Batı medyasında Azerbaycan karşıtlığı
Dördüncüsü, Ermenistan devleti Dağlık Karabağ bölgesine (başta Latin Amerika, Suriye ve Lübnan olmak üzere) çeşitli bölgelerden yabancı teröristler taşımasına rağmen, Batı medyası buna hak ettiği şekilde yer vermedi.
Lübnan - 23.10.2020
Körfez-İsrail normalleşmesi bölgede yeni dengelerin oluşumuna zemin hazırlıyor
Son olarak Mısır yaklaşık elli yıldan bu yana Körfez-İran rekabetinde Körfez güvenliğinin en önemli dayanaklarından biri olmuştur. Körfezin statükocu ekseni açısından, bu yönüyle, Mısır, Körfez güvenliğinin ve istikrarının en önemli güvencesidir. Özellikle günümüze kadar, İran'ın Levant bölgesinde ve Doğu Akdeniz'deki nüfuzunu sınırlayabilecek yegane aktör olması, Mısır'ı Körfez açısından vazgeçilmez kılan önemli faktörlerden biriydi. Ancak Körfez-İsrail yakınlaşması hem İran'ın bölgede askeri olarak dengelenmesinde hem de İran nüfuzunun Doğu Akdeniz ve Levant'da sınırlandırılmasında Mısır'ın bu ayrıcalıklı rolünü ortadan kaldırdı. Çünkü İsrail, hem askeri kapasitesine hem de Batı ile kurduğu yakın ilişkilere güvenerek gerektiğinde Suriye, Lübnan, Irak ve bölgenin diğer ülkelerinde hava saldırıları ile İran karşısında sahada etkili bir mücadele yürütebiliyor.
Lübnan - 23.10.2020
Son dakika haber: İran Devrim Muhafızları Ordusu ve emrindeki teröristlerden İdlib'deki cephe hattına takviye
İran destekli grupların Deyrizor'daki varlığı Suriye-Irak sınırındaki Deyrizor, İran'dan Lübnan'a uzanan kara bağlantısını sağlayan kent konumunda bulunuyor.
Lübnan - 23.10.2020
ABD İran'ın Bağdat büyükelçisi ve iki Hizbullah yetkilisine yaptırım uygulayacak
Mike Pompeo, şunları kaydetti: "Mescidi, bu faaliyetlerle Irak hükümetinin altını oydu, mezhepçiliği artırdı ve barışçıl Iraklı protestocuları şiddetle hedef aldı. Irak'taki ABD ve koalisyon güçlerine yönelik saldırılardan sorumlu grupları yönetti veya destekledi. Bugünkü eylem, ABD'nin İran rejiminin bölgedeki zararlı davranışına karşı koymaya devam edeceğinin bir başka hatırlatıcısıdır." Üst düzey Hizbullah yetkililerine de yaptırım Diğer yandan, Hizbullah'ın da başta Lübnan olmak üzere birçok bölgede benzer faaliyetler yürüttüğünü ifade eden Pompeo, grup üzerindeki baskıyı artırmak ve finansal ağlardaki faaliyet gösterme kabiliyetini engellemek için Nabil Qaouk ve Hassan Al Bağdadi adlı iki Hizbullah görevlisini de yaptırım listesine aldıklarını bildirdi.
Lübnan - 22.10.2020
Lübnan ve Cezayir'de Kovid-19'dan ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Lübnan'da 552'ye, Cezayir'de 1888'e yükseldi.
Lübnan - 22.10.2020
Son dakika haberi! Lübnan'da hükümeti kurma görevi eski Başbakan Hariri'ye verildi
Gelen son dakika haberine göre Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, ekonomik kriz nedeniyle düzenlelen protestolar sonucu 29 Ekim 2019'da istifa etmek zorunda kalan eski Başbakan ve Müstakbel Hareketi lideri Saad Hariri'yi yeni hükümeti kurmakla görevlendirdi.
Lübnan - 22.10.2020
Son dakika haberi: Lübnan'daki Türk Hastanesi'nde görev alacak hemşireler Türkiye'de eğitim görüyor
Son dakika gündem haberi... Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın (TİKA) açılış çalışmalarını sürdürdüğü Lübnan'daki Türk Hastanesi'nde görev alacak hemşirelerin, Türkiye'de yanık ve travmatoloji eğitimi gördüğünü söyledi.
Lübnan - 21.10.2020
Turkish Cargo, dış hatta 6 noktayı uçuş ağına kattı
Turkish Cargo, eylül ayı itibarıyla; Londra Heathrow Havalimanı'nı, Güneydoğu Asya'nın en büyük havalimanlarından olan Suvarnabhumi ile Singapur'un Changi Havalimanı'nı ve Lübnan'ın tek operasyonel ticari havalimanı Refik Hariri Havalimanı'nı kargo uçuş ağına ekledi.
Lübnan - 21.10.2020
Türkiye'nin Lübnan ordusuna hibe ettiği yardımlar törenle teslim edildi
Türkiye'nin Lübnan ordusuna hibe ettiği yardımlar, başkent Beyrut'ta düzenlenen törenle teslim edildi.
Lübnan - 21.10.2020
Osmanlı döneminin önemli gazetelerinden "Se­me­râ­tu'l-Fü­nûn" dijital ortama aktarılmaya hazırlanıyor
Lübnan'ın Osmanlı dönemindeki önde gelenlerinden Şeyh Abdülkadir Kabbani'nin torunları, dedelerinin eseri "Se­me­ra­tu'l-Fü­nün" gazetesinin 34 yıllık arşivini dijital ortama aktarmak için çalışıyor.
Lübnan - 20.10.2020
Esed rejiminin ABD yönetiminden tutsak vatandaşlarını serbest bırakma karşılığında taleplerde bulunduğu iddiası
Suriye'de Beşşar Esed rejiminin Lübnan üzerinden ABD yönetimine ulaşarak, Suriye'de kaybolan Amerikan vatandaşları Austin Tice ve Majd Kamalmaz'ın serbest bırakılması karşılığında Washington'un rejime yönelik yaptırımları gevşetmesi ve ülkedeki bazı askerlerini çekmesini teklif ettiği öne sürüldü.
Lübnan - 20.10.2020
Son dakika haberi! Cezayir ve Lübnan'da Kovid-19'dan ölümler arttı
Son dakika haberi: Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Cezayir'de 1873'e, Lübnan'da 531'e yükseldi.
Lübnan - 20.10.2020
Lübnan Cumhurbaşkanı: "İsrail'le müzakerelerin egemenlik haklarımızı koruyacak anlaşmayla sonuçlanmasını umuyoruz"
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, İsrail'le yürütülen sınır anlaşmazlığı müzakerelerinde ülkesinin egemenlik haklarını koruyacak bir anlaşmaya varmayı umduklarını belirtti.
Lübnan - 20.10.2020
Irak, Mısır ve Ürdün arasındaki yakınlaşma çabaları devam ediyor
Farklı öncelikleri olan bu üç ülkenin Körfez İşbirliği Konseyi ile ortaklaşa hareket etmesine veya Kuzey Afrika ülkelerini ortaklığa dahil etmesine ihtimal verilirken, Suriye, Lübnan ve Yemen ile iş birliğine sıcak bakılmıyor.
Lübnan - 19.10.2020
Suudi Arabistan, Cezayir ve Lübnan'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Suudi Arabistan'da 16, Cezayir'de 9, Lübnan'da 6 kişi daha hayatını kaybetti.
Lübnan - 19.10.2020
Pompeo, Lübnan Cumhurbaşkanı Avn ile görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile yaptığı telefon görüşmesinde Lübnan'ın İsrail ile ortak deniz sınırları konusunda müzakerelere başlamasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.
Lübnan - 19.10.2020
Heniyye, BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü'yle Filistin uzlaşısını görüştü
Heniyye, görüşmede Fetih hareketi ve diğer Filistinli gruplar arasında yapılan diyalog görüşmelerine değinerek, ulusal diyalog sürecinin Hamas'ın stratejik bir tercihi olduğunu söyledi. Herkesin Filistin davasının karşı karşıya kaldığı meydan okumalar ve ortak tehlikelerin farkında olduğunu belirten Heniyye, bu nedenle Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), yönetim ve sahada ulusal ortaklığı gerçekleştirmek ve bu davayı korumak için ulusal uzlaşıya varma konusunda olumlu beklentiler olduğunu ifade etti. Heniyye, Hamas ve Fetih arasında devam eden ciddi ve derin tartışmaların, iki hareketin de iradesini ve bölünmüşlük sayfasını kapatma, anlaşmazlıkları aşma, ulusal uzlaşıyı tesis etme, yurt içi ve yurtdışındaki tüm Filistin halkı için birlik sağlama, ulusal kurumları tüm kesimlerin katılımıyla yeniden dizayn etme konusundaki kararlılığını gösterdiğini ekledi. Ulusal birlik sürecini sekteye uğratmak isteyen bazı dış baskılar olduğundan bahseden Heniyye, ancak bunların sarf edilen ortak çabaları başarısızlığa uğratamayacağını, geriye dönmeye izin vermeyeceklerini belirtti. BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Mladenov ise BM'nin Filistin'de ulusal uzlaşıyı tesis etme ve demokratik temelli siyasi bir rejim kurma yolunda atılan her adıma destek verdiğini ifade etti. Mladenov, ulusal uzlaşının başarıya ulaşması için bu süreçteki olumlu atmosferin devam etmesinin önemli olduğunu dile getirdi. Filistinli grupların genel sekreterleri ve temsilcileri 3 Eylül'de eş zamanlı olarak işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kenti ile Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, 22 Eylül'de ise İstanbul'da toplantılar gerçekleştirmişti.
Lübnan - 19.10.2020
Lübnan Deniz Kuvvetleri Komutanı Albay Dannaoui'den Türkiye'ye ziyaret
Milli Savunma Bakanlığı, Lübnan Deniz Kuvvetleri Komutanı Albay Haissam Dannaoui'nin, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birlik ve tersaneler ile Deniz Harp Okulu'nu ziyaret ettiğini bildirdi.
Lübnan - 19.10.2020
17. Uluslararası Mistik Müzik Festivali'ni 802 binden fazla kişi izledi
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla bu yıl online olarak düzünlenen festivalin Türkiye'de bir ilk olduğunu söyleyen Yarar, şunları belirtti: "17. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali'nde dünyanın farklı coğrafyalarının mistik ve etnik müzikleri ile Türkiye içinden farklı tasavvufi geleneklerin zikir ve ayinlerinin yanı sıra, atölye çalışmalarıyla zenginleştirilen geniş bir program hazırlanmıştı. Ancak salgın dolayısıyla Mistik Müzik Festivali bu yıl 22-30 Eylül tarihlerinde dijital ortamdaki platformlarda gerçekleştirilmiştir." "Online yayınlarımız 9 gün boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü" Festivale, Türkiye, İran, Pakistan, Hindistan, Bolivya, İspanya, Afganistan, ABD, Fransa, Mali, Gine, Özbekistan, Kırgızistan, Yunanistan, Ürdün, Tunus, Mısır, Fas ve Lübnan'dan katılan sanatçıların, daha önceki performanslarına yeni performanslar ve eserler eklendiğini kaydeden Yarar, şu bilgilere yer verdi: "Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonu ve Konya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen çevrimiçi festival, www.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lübnan Haberleri | Lübnan Haber - Haberler - Lübnan haberleri, son dakika lübnan haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup Ermeni, güvenlik güçlerine saldırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 11:39:40. #1.15#
title