Kızılay Haberleri

Kızılay haber, Kızılay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kızılay 2.6.2020
Eskişehir Valisi Çakacak, Vefa Sosyal Destek Gruplarına teşekkür etti
Dünyayı etkisi altına alan salgınla mücadelede görünen ve görünmeyen kahramanların çok önemli görevler üstlendiğini belirten Çakacak, şunları kaydetti: "Valiliğimizin koordinasyonunda kaymakamlarımızın başkanlığında kurulan Vefa Sosyal Destek Gruplarımız yaklaşık 2,5 aydır sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın her türlü istek ve taleplerini yerine getirmek için 7 gün 24 saat çalışıyorlar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ülkemiz, Kovid-19 salgınına karşı inanılmaz bir mücadele örneği verdi, vermeye de devam ediyor. Salgın döneminde bir kez daha gördük ki ülkemizde ve Eskişehir'de yapılan Şehir Hastaneleri başta olmak üzere tüm sağlık kurumlarımız vatandaşına üst düzeyde hizmet vererek sağlık alanında ülkemizi tüm dünyada lider marka haline getirdi." Gerek yurt dışında yaşayan vatandaşların uçaklarla Türkiye'ye getirilmesi gerekse yurt içindeki vatandaşlara sağlık hizmetlerinin ücretsiz bir şekilde sunularak "Güçlü Türkiye" imajının tüm dünyaya gösterildiğini vurgulayan Vali Çakacak, şöyle devam etti: "Türkiye yaşadığı her krizden güçlenerek çıkmıştır. Hiç şüphe yok ki bu salgın sürecinden de diğer ülkelerin aksine daha da güçlenerek çıkacaktır. Bu zorlu süreçte Vefa Sosyal Destek Grupları'nın yaptığı çalışmalar övgüyü hak ediyor. Bugüne kadar 59 bin 526 müracaatı değerlendiren Vefa Sosyal Destek Gruplarımız, 59 bin 451 ihtiyaç talebini yerine getirmiştir ve getirmeye devam etmektedir. Her türlü hizmeti büyük bir heyecanla, sorumluluk ve fedakarlıkla yerine getiren Vefa Sosyal Destek Gruplarında yer alan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." Ziyarette, Tepebaşı Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Türk Kızılay Derneği Eskişehir Şube Başkanı Egemen Temizsoy ve diğer ilgililer hazır bulundu.
Kızılay 2.6.2020
Milli sporcular "Aynı Çatı Altında, Umutla Yarına" projesinde buluşuyor
Proje kapsamında, Kızılay iş birliğiyle temel hijyen, sağlık ve kişisel bakım ürünlerinden oluşan, toplam 3 milyon lira değerinde Umut 2020 Hijyen Paketleri on binlerce aileye gönderilecek.
Kızılay 1.6.2020
Bağlar Belediyesinin kadın çalışanlarından kan bağışına destek
Diyarbakır'da Bağlar Belediyesinin kadın çalışanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kan stokları azalan Kızılay için kan bağışında bulundu.
Kızılay 1.6.2020
AvivaSA-Türk Kızılay iş birliği
AvivaSA, yaşlanma ve yaşlılık konularında farkındalık oluşturmayı amaçladığı "Her Yaşta" adlı kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) projesi kapsamında, Türk Kızılay'ın başlattığı 65 yaş ve üstü insanlara gıda yardımı uygulamasına destek oldu.
Kızılay 1.6.2020
İzmir'de lenf kanserine yakalanan genç için kök hücre ve kan bağışı kampanyası
Kampanya kapsamında, Bornova Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Türk Kızılay tırına gelen çok sayıda kişi, kök hücre ve kan bağışı yaptı.
Kızılay: Kan ver, hayat kurtarKızılay 1.6.2020
Kızılay 1.6.2020
ABDURRAHİM ALBAYRAK'I DOLANDIRANLARA İKİNCİ OPERASYON
1 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından yapılan ikinci operasyonda polis Gebze, Hacı Halil mahallesi, Kızılay caddesinde tespit edilen adrese daha operasyon yaptı.
Kızılay 1.6.2020
ABDURRAHİM ALBAYRAK'I DOLANDIRANLARA İKİNCİ OPERASYON
1 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından yapılan ikinci operasyonda polis Gebze, Hacı Halil mahallesi, Kızılay caddesinde tespit edilen adrese daha operasyon yaptı.
Kızılay 1.6.2020
Ankara'da normalleşme trafiği
Ankara'da normalleşme trafiği KAMUDA esnek çalışmanın sona ermesi ile birlikte memur kenti Ankara'da uzun bir aradan sonra ilk kez trafik yoğunluğu yaşandı.Koronavirüs salgını nedeniyle kamuda sürdürülen esnek çalışma, 1 Haziran itibarıyla sona erdi. İşe dönen kamu personelinin yanı sıra, restoran, kafe, lokanta, kıraathane, çay bahçeleri gibi işletmelerin de açılmasıyla birlikte Ankara'da trafik ve insan yoğunluğu yaşandı. Bir süredir evlerinde çalışanların bir kısmı kendi araçlarıyla, bir kısmı da toplu taşıma araçlarıyla iş yerlerine gitti. Pandemi süresince trafiğin rahat olduğu kentte, özellikle bazı noktalarda araç yoğunluğu oluştu. Özellikle Kızılay ve Ulus meydanı ile Konya, Samsun, İstanbul ve Eskişehir yollarındaki araç yoğunluğu dikkat çekti.
Kızılay 1.6.2020
Abdurrahim Albayrak'ın dolandırılmasıyla ilgili 1 kişi daha tutuklandı
Ekipler, 22 Mayıs'ta Kocaeli'nin Gebze ilçesi Hacıhalil Mahallesi Kızılay Caddesi'nde şüpheliyi yakaladı.
Kızılay 1.6.2020
Kan bağışçılarına "bağışa devam edin" çağrısı
Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, her gün 9 bin ünite kan toplayıp 1500 hastaneye ulaştırmak gibi milli bir ödevleri olduğunu belirterek, "Kan, acil bir ihtiyaç değil, sürekli bir ihtiyaçtır.
Kızılay 1.6.2020
Ankara'da normalleşme trafiği
Koronavirüs salgını nedeniyle kamuda sürdürülen esnek çalışma, 1 Haziran itibarıyla sona erdi. İşe dönen kamu personelinin yanı sıra, restoran, kafe, lokanta, kıraathane, çay bahçeleri gibi işletmelerin de açılmasıyla birlikte Ankara'da trafik ve insan yoğunluğu yaşandı. Bir süredir evlerinde çalışanların bir kısmı kendi araçlarıyla, bir kısmı da toplu taşıma araçlarıyla iş yerlerine gitti. Pandemi süresince trafiğin rahat olduğu kentte, özellikle bazı noktalarda araç yoğunluğu oluştu. Özellikle Kızılay ve Ulus meydanı ile Konya, Samsun, İstanbul ve Eskişehir yollarındaki araç yoğunluğu dikkat çekti.
Kızılay 1.6.2020
Başkentte sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle caddeler hareketlendi
Kısıtlamanın sona ermesiyle Ankara'nın işlek noktalarından Ulus, Sıhhiye ve 15 Temmuz Kızılay Milli İrade meydanları başta olmak üzere birçok ana cadde ve sokakta araç yoğunluğu yaşandı.
Kızılay 31.5.2020
Adana Demirspor taraftarlarından Türk Kızılay'a kan bağışı
Adana Demirsporlu taraftarlar, Türk Kızılay'a kan bağışında bulundu.
Kızılay 31.5.2020
TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, motosiklet tutkunlarına teşekkür etti
Uçar yaptığı açıklamada, "Bin Motosikletli Gönüllü" projesinde yer alan TMF Yönetim Kurulu Üyeleri, sporcular, turizm komisyonu üyeleri, eğitmenler, hakemler ve motosiklet tutkunlarına, Kızılay'a kan bağışı kampanyasına ve Vefa Sosyal Destek Gruplarına yaptıkları katkılar için teşekkür etti.
Kızılay 31.5.2020
Son dakika haberleri... Kızılay'dan Belediye Başkanı Çöl'e ziyaret
Son dakika haberine göre Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Kubilay Akman ve Kızılay temsilcisi Musa Pektaş Başkan Mustafa Çöl'ü makamında ziyaret etti.
Kızılay 31.5.2020
Bekir Yunus Uçar'dan motosikletçilere teşekkür
Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, motosiklet sürücülerine teşekkür etti. Federasyon, korona virüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı günlerinde evlerinden çıkamayan vatandaşların yanı sıra, sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstü ve 20 altı vatandaşlara destek vermek için çağrıda bulunurken, birçok motosiklet sevdalısı Vefa Destek Grubu'na yardımcı olmak için talepte bulunmuştu. 'Bin Motosikletli Gönüllü' projesinde yer alan Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, sporcular, turizm komisyonu üyeleri, hakemler, eğitmenler ve motosiklet tutkunları, Vefa Destek Grubu'na katkı sağlarken, Kızılay'a da kan bağışında bulundu.
Kızılay 31.5.2020
Mardin'de itfaiye personelinden kan bağışı
Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Kızıltepe İtfaiyesi Grup Amirliği personeli farkındalık oluşturmak ve kan stoku eksikliğine dikkat çekmek için Kızıltepe ilçesi Müftülük binası önünde açılan Kızılay Gezici Kan Merkezinde kan bağışında bulundu.
Kızılay 31.5.2020
Türk Kızılaydan ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı
Türk Kızılay tarafından Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde ihtiyaç sahibi 2 bin 250 aileye gıda paketi dağıtıldı.
Kızılay 31.5.2020
Başkentte kısıtlamanın ikinci gününde de denetimler sürdü
Ankara genelinde belediyeler boş yollarda bakım ve onarım çalışması yaparken, günün hemen her saatinde yoğunluk yaşanan 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı ve çevresinde sessizlik hakim oldu, cadde ve sokaklar boş kaldı.
Kızılay 31.5.2020
Kovid-19 salgınıyla mücadelede WEFA ve Türk Kızılay iş birliği
Merkezi, Almanya'nın Köln kentinde bulunan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, Türk Kızılay iş birliğiyle Türkiye'deki hastanelere maske ve hijyen ürünleri yardımında bulundu.
Şu an buradasınız: Kızılay Haberleri | Kızılay Haber - Haberler - Kızılay haberleri, son dakika kızılay haber ve gelişmeleri burada. Kan bağışı kampanyasına Bingöl'den destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 12:20:47. #1.15#
title