Kadın Hakları Haberleri

Kadın Hakları haber, Kadın Hakları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kadın Hakları - 14.04.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin Kanal İstanbul ve kadına şiddetle ilgili sorularını yanıtladı Açıklaması
Recep Tayyip Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bununla birlikte de tabii Karadeniz'den ve Marmara tarafından gelen gemilerin oralarda bekleme veya beklememe, bu süreçler, hepsi bizim kudretimizde. Bunun Montrö ile yakından uzaktan bir alakası da yok. Montrö, İstanbul Boğazı ile alakalı bir sözleşmeydi. Burada kendi bağımsızlığımızı, kendi egemenliğimizi tamamen tesis ettiğimiz bir eser kazandırıyoruz. Montrö ile yakından uzaktan alakası olmayan böyle bir Kanal İstanbul bizi çok daha huzurlu, rahat kılacaktır. Kanal İstanbul'umuzu, İstanbul'umuza kazandırdığımızda, İstanbul çok çok büyük bir zenginliğe kavuşmuş olacak, İstanbul Boğazı da çevrecilik açısından ciddi manada rahatlayacaktır." Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kararınızla İstanbul Sözleşmesi'nden ayrıldık. Bu kararınız, öncelikle kadın hakları ve kadına şiddet konusunda sizin, kabinenizin, yani iktidarın düşüncelerinin değiştiğini mi gösteriyor?" sorusunu ise şöyle yanıtladı: "İstanbul Sözleşmesi, uygulaması itibarıyla maalesef ne ülkemizde ne dünyada özellikle kadın haklarına saygıyı getirdi.
Kadın Hakları - 14.04.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kanal İstanbul'un Montrö ile alakası yok (2)
'İSTANBUL SÖZLEŞMESİ, KADIN HAKLARINA SAYGIYI GETİRMEDİ' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde gençlerle bir araya geldiği programda, "Sizin kararınızla İstanbul Sözleşmesi'nden ayrıldık. Bu kararınız öncelikle kadın hakları konusunda sizin ve kabinenizin düşüncelerinin değiştiğini mi gösteriyor?" sorusu üzerine şunları söyledi:  "İstanbul Sözleşmesi, uygulaması itibarıyla maalesef ne ülkemizde ne dünyada özellikle kadın haklarına saygıyı getirmedi.
Kadın Hakları - 14.04.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul Sözleşmesi uygulaması itibari ile maalesef ne ülkemizde ne dünyada kadın haklarına saygıyı getirmedi.
Kadın Hakları - 14.04.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kanal İstanbul'un Montrö ile alakası yok (2)
'İSTANBUL SÖZLEŞMESİ, KADIN HAKLARINA SAYGIYI GETİRMEDİ' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde gençlerle bir araya geldiği programda, "Sizin kararınızla İstanbul Sözleşmesi'nden ayrıldık. Bu kararınız öncelikle kadın hakları konusunda sizin ve kabinenizin düşüncelerinin değiştiğini mi gösteriyor?" sorusu üzerine şunları söyledi:  "İstanbul Sözleşmesi, uygulaması itibarıyla maalesef ne ülkemizde ne dünyada özellikle kadın haklarına saygıyı getirmedi.
Kadın Hakları - 14.04.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstanbul Sözleşmesi ne ülkemizde ne dünyada kadın haklarına saygıyı getirmedi."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstanbul Sözleşmesi ne ülkemizde ne dünyada kadın haklarına saygıyı getirmedi.
Kadın Hakları - 12.04.2021
Son dakika haberleri: (Cumhurbaşkanı'na ve Özlem Zengin'e "hakaret" ile suçlanan avukat hakim karşısında
CUMHURBAŞKANI'na ve AK Parti Milletvekili Özlem Zengin'e sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım nedeniyle hakaret ettiği iddiasıyla 7 yıla kadar hapsi istenen avukat Mert Yaşar, hakim karşısına çıktı. Avukat Yaşar, paylaşımında Cumhurbaşkanına hakareti olmadığını belirterek "Paylaşımım dil bilgisi açısından sorunludur. Başka bir yere çekilmiştir" diyerek beraatini talep etti.  İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Mert Yaşar katıldı. Müşteki sıfatı bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı temsil etti. Şikayetçi Özlem Zengin ise duruşmaya katılmadı.  ÖZLEM ZENGİN'İN ŞİKAYETÇİ OLARAK İFADESİ ANKARA'DA ALINACAK Hakim, sanık avukatının Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yapıldığının bildirildiğini tutanağa geçirdi. Ayrıca, şikayetçi Özlem Zengin'in Ankara 34. Asliye Ceza Mahkemesi'nde talimat yoluyla ifadesinin alınması için duruşmanın 30 Nisan gününe bırakıldığı da belirtildi.  "CİNSİYETÇİ SÖZ KULLANMADIM" Sanık Mert Yaşar savunmasında, "İsnat edilen suçu işlemedim. Anayasanın 26. maddesindeki hakkımı kullandım, cinsiyet ayrımcılığına yönelik hükümet politikalarını eleştirdim. Neticede tutuklandık, 25 gün özgürlüğümden mahrum bırakıldım. Kariyerime zarar verildi. Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Akademisyen olarak görev yaptım. Çocuk, kadın hakları üzerine çalışmalarım mevcuttur.
Kadın Hakları - 10.04.2021
Suudi Arabistan'da 3 asker idam edildi
Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi ve kadın hakları aktivistlerinin gözaltına alınmasından bu yana insan hakları ihlalleri kapsamında birçok küresel kuruluş tarafından eleştiriliyordu.
Kadın Hakları - 06.04.2021
Edirne İl Genel Meclisi'nde bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki gösterildi
Uzgör, kadın haklarıyla ilgili Ankara Sözleşmesi çalışmaları başlattıklarını kaydetti.
Kadın Hakları - 02.04.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Kriter Dergisi'ne gündemi değerlendirdi Açıklaması
Türkiye'nin kadın haklarını koruyabilmek, kadına karşı şiddeti engelleyebilmek bakımından hukuk sisteminde yeterli donanımlara sahip olduğunu ama eğer bazı eksiklikler de var deniliyorsa bu teklifi yapacak herkese açık olduklarına dikkati çeken Kurtulmuş, şöyle devam etti: "Biz nihai tahlilde aileyi korumak zorundayız, kadın haklarını kadını korumak zorundayız ve çocuğu ailenin önemli bir bireyi olarak korumak zorundayız.
Kadın Hakları - 01.04.2021
Son dakika haberleri... CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kocası tarafından öldürülen kadının ailesiyle görüştü
Kadın hakları ve kadına karşı şiddetle mücadele etmek için çalışmaya devam edeceklerini belirten Yücel, "Hayattan koparılan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine bir kez daha baş sağlığı diliyoruz.
Kadın Hakları - 31.03.2021
HUDER Kırşehir Temsilcisi Bilgehan Altaş'tan İstanbul Sözleşmesi açıklaması
"İstanbul Sözleşmesi yaşatır" beyanının doğru olmadığını vurgulayan Altaş, sözleşmenin imzalandığı tarihten önce de insan hakları ve kadın haklarının olduğunu, kadına şiddet ve tacizlerin de suç olarak yasalarda yer aldığını aktardı.
Kadın Hakları - 31.03.2021
Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarının "keyfi yönetim anlayışının" Türkiye'ye olan maliyetinin her geçen gün arttığını belirterek, "İnsan haklarında artıyor, kadın haklarında artıyor, demokrasi için artıyor, ekonomi için artıyor, çevre için artıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kadın Hakları Haberleri | Kadın Hakları Haber - Haberler - Kadın Hakları haberleri, son dakika kadın hakları haber ve gelişmeleri burada. Kezban Hatemi kimdir? Kezban Hatemi biyografisi!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 10:10:18. #1.14#

title