Kabine Haberleri

Kabine haber, Kabine son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kabine 6.7.2020
Irak Başbakanı'ndan, Devlet Bakanlığına Türkmen aday
Irak Meclisi'nde 7 Mayıs'ta yapılan oylamada, 22 kişilik kabine listesinden 15 isim meclisten güvenoyu almıştı.
Kabine 6.7.2020
İsrail'de Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle spor salonları ve gece kulüpleri kapatılacak
Başbakan Binyamin Netanyahu'nun başkanlığında toplanan kabine, Sağlık Bakanlığının Kovid-19 ile mücadele kapsamında önerdiği tedbirleri görüştü.
Kabine 6.7.2020
Afganistan'da vali yardımcılarının biri kadın olacak
Afganistan Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Sıddık Sıddıki, hükümetin kararıyla bundan sonra tüm vilayetlerde vali yardımcılarından birinin kadınlardan atanacağını söyledi.
Kabine 6.7.2020
İsrail, Filistin güçlerinin Batı Şeria'da Kovid-19 nedeniyle kontrol noktası kurmasına izin vermedi
Iştiyye, Batı Şeria'nın Ramallah kentinde düzenlenen hükümetin haftalık kabine toplantısında, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın dün Kovid-19 nedeniyle ilan ettiği "bir aylık olağanüstü hal" hakkında açıklamalarda bulundu.
Kabine 5.7.2020
KKTC'de son 24 saatte Kovid-19 vakasına rastlanmadı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) son 24 saatte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasına rastlanmadı.
Kabine 5.7.2020
Esvatini Krallığı kabinesi Kovid-19 şüphesiyle karantinaya girdi
Güney Afrika ülkesi Esvatini Krallığı'nda, Kamu İşleri ve Ulaştırma Bakanı Ndlaluhlaza Ndwandwe'nin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanması üzerine tüm kabine üyeleri evlerinde karantinaya alındı.
Kabine 5.7.2020
Haftanın tarihine bakış
Mustafa Kemal Paşa, Samsun'dan İstanbul'a dönmesi için saraydan yapılan ısrarlı geri çağırmalar karşısında 8 Temmuz 1919 gecesi görevinden ve askerlik mesleğinden istifa etti.
Kabine 4.7.2020
Son dakika haberi | BAE'de kabine revizyonu Başbakan tarafından onaylandı
Gelen son dakika haberine göre ABU Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkan Yardımcısı, Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum, kabinede yapılacak revizyonu onayladığını, pazar günü yeni hükümetin açıklanacağını duyurdu.
Kabine 4.7.2020
Son dakika! Yurt dışından gelen ve giden yolculara 3 saatte Kovid-19 testi
Sonuçlar ortalama 3 saatte çıkıyor Özel kıyafetli 20 sağlık çalışanının 7 gün 24 saat esasına göre çalıştığı laboratuvarda, özel kabine alınan yolcudan ağız ve burnundan çubukla sürüntü örneği alınıyor.
Kabine 3.7.2020
(Nissan Eski CEO'sunun kaçırılması Davası'nda tüm sanıklar tahliye oldu
JAPONYA'da ev hapsinde tutulan Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un İstanbul üzerinden Beyrut'a kaçırılmasına ilişkin haklarında dava açılan 5'i tutuklu 7 sanık, ilk kez hakim karşısına çıkarak savunma yaptı. Savunmaların yapılmasının ardından ara kararını açıklayan mahkeme, 5 tutuklu sanığı da tahliye etti.  "YOLCULARLA HİÇ GÖRÜŞMEDİM" Bakırköy 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmada verilen öğle arasından sonra savunma yapan tutuklu sanık Bahri Kutlu Sömek, uçuş sırasında ikinci kaptan olduğunu dile getirerek "Uçuşların her türlü organizasyonunu Müdür Okan Kösemen yapıp, bize bildirir. Biz uçuşu gerçekleştirmekle yükümlüyüz. Uçuşun nedenini istisnalar dışında sormayız, önemli devlet adamlarının uçuşunu bize bildirirler. Dubai'den yolcu alımı sırasında önce Dubai'deki yer hizmetleri personelleri kutuları getirdi. Ufak olan kutu, büyük bagaja konuldu. Ben kutunun içine bakmadım. 2 Amerikalı yolcu geldi, Osaka'ya uçuş sırasında yolcularla hiç görüşmedim" dedi.  Osaka Havalimanı'nın da İstanbul'daki havalimanları gibi yoğun olduğunu ifade eden Sömek, beyanlarını şu şekilde sürdürdü:   "Dönüş yolunda hostes bize yolcuların rahatsız edilmek istemediği söyledi. Biz de kabine geçmedik.
Kabine 3.7.2020
Son dakika haberi: (NİSSAN ESKİ CEO'SUNUN KAÇIRILMASI DAVASI'NDA TÜM SANIKLAR TAHLİYE OLDU
Halil YILMAZ / İSTANBUL DHA Japonya'da ev hapsinde tutulan Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un İstanbul üzerinden Beyrut'a kaçırılmasına ilişkin haklarında dava açılan 5'i tutuklu 7 sanık, ilk kez hakim karşısına çıkarak savunma yaptı. Savunmaların yapılmasının ardından ara kararını açıklayan mahkeme, 5 tutuklu sanığı da tahliye etti.  "YOLCULARLA HİÇ GÖRÜŞMEDİM" Bakırköy 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmada verilen öğle arasından sonra savunma yapan tutuklu sanık Bahri Kutlu Sömek, uçuş sırasında ikinci kaptan olduğunu dile getirerek "Uçuşların her türlü organizasyonunu Müdür Okan Kösemen yapıp, bize bildirir. Biz uçuşu gerçekleştirmekle yükümlüyüz. Uçuşun nedenini istisnalar dışında sormayız, önemli devlet adamlarının uçuşunu bize bildirirler. Dubai'den yolcu alımı sırasında önce Dubai'deki yer hizmetleri personelleri kutuları getirdi. Ufak olan kutu, büyük bagaja konuldu. Ben kutunun içine bakmadım. 2 Amerikalı yolcu geldi, Osaka'ya uçuş sırasında yolcularla hiç görüşmedim" dedi.  Osaka Havalimanı'nın da İstanbul'daki havalimanları gibi yoğun olduğunu ifade eden Sömek, beyanlarını şu şekilde sürdürdü:   "Dönüş yolunda hostes bize yolcuların rahatsız edilmek istemediği söyledi. Biz de kabine geçmedik.
Kabine 3.7.2020
Eski Nissan Üst Yöneticisi Ghosn'un Lübnan'a kaçmasına ilişkin davada ara karar
Sömek, önemli devlet adamlarının uçuşlarının kendilerine bildirildiğini anlatarak, Dubai'den yolcu alımı sırasında, Dubai'deki yer hizmetlerindeki görevlilerin kutuları getirdiğini ve ufak kutunun kabine konulduğunu aktardı.
Kabine 3.7.2020
İspanyol hükümetinden 50 milyar avroluk "ekonomiyi canlandırma paketi"
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı ekonomisi en fazla zarar görecek ülkelerin başında gösterilen İspanya'da hükümet, 50 milyar avroluk destek paketi açıkladı.
Kabine 3.7.2020
NİSSAN ESKİ CEO'SUNUN KAÇIRILMASI DAVASI.. SANIKLAR SAVUNMA YAPIYOR
SUÇLAMAYI KABUL ETMİYORUM Sanık Pasin beyanlarını şu şekilde sürdürdü: "Sabah 5.30'da İstanbul'a indik. Diğer uçak karşıda duruyordu. Bizi teknisyenler yönlendiriyor. Kapıyı açtığımızda Okan Bey vardı ve teknik ekip vardı. Okan Bey yolcularla ben ilgileneceğim, diyerek kabine geçti.
Kabine 3.7.2020
Nissan eski CEO'sunun kaçırılması davası.. Sanıklar savunma yapıyor
SUÇLAMAYI KABUL ETMİYORUM Sanık Pasin beyanlarını şu şekilde sürdürdü: "Sabah 5.30'da İstanbul'a indik. Diğer uçak karşıda duruyordu. Bizi teknisyenler yönlendiriyor. Kapıyı açtığımızda Okan Bey vardı ve teknik ekip vardı. Okan Bey yolcularla ben ilgileneceğim, diyerek kabine geçti.
Kabine 3.7.2020
Eski Nissan Üst Yöneticisi Ghosn'un Lübnan'a kaçmasına ilişkin dava
Kabine geçtiğinde üçüncü bir kişi görmediğini, kendi işlerine baktığını ifade eden sanık Pasin, "Kutulara baktık hoparlör varmış.
Kabine 3.7.2020
Japonya'da ikinci dalga endişesi büyüyor
"OHAL gündemde yok" Günlük enfeksiyon sayısının 3 Mayıs'tan bu yana ilk kez 200'ü aşması ikinci dalga endişesine neden olurken, kamuoyu ise ikinci bir OHAL'in ilan edilip edilmeyeceği sorusuna odaklandı. Japonya Baş Kabine Sekreteri Yoshihide Suga ise ülkede durumu ciddi olan hasta sayısının azaldığını belirterek diğer verilerin de analiz edildiğini söyledi.
Kabine 3.7.2020
Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin yargılanan amcadan "Leyla benim ciğerim" savunması
Ağrı'da bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin biri tutuklu 7 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.
Kabine 3.7.2020
Putin'e 2036'ya kadar başkanlık yolunu açan halk oylamasının kesin sonucu açıklandı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 2036'ya kadar devlet başkanlığı yapmasına imkan sağlayan ve ülkenin siyasi sistemini değiştiren anayasa değişikliğini halkın yüzde 77,92'si onayladı.
Kabine 3.7.2020
Hong Kong'da yeni güvenlik yasasının ardından Ulusal Güvenliği Koruma Komisyonu kuruluyor
Başkanlığını Lam'ın yürüteceği komisyonda kentteki "mini kabine"den Baş İdari Sekreter, Finans Sekreteri, Adalet Sekreteri, Güvenlik Sekreteri ile Hong Kong Polis Gücünün Ulusal Güvenlik Şefi, Polis Komiseri, Gümrük ve Göç departmanlarının direktörleri yer alıyor.
Kabine 3.7.2020
TÜGVA'dan Ayasofya'nın ibadete açılması için imza kampanyası
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Ayasofya'nın cami statüsüne geçmesi için sosyal medyadan imza kampanyası başlattı.
Kabine 2.7.2020
Azerbaycan'da hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanacak
Azerbaycan'da korona virüs vakalarının artması nedeni ile hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanacağı belirtildi.
Kabine 2.7.2020
Tahran'da konut fiyatları yüzde 121 arttı
İran'ın başkenti Tahran'da konut fiyatlarının Eylül 2018 ile Haziran 2020 tarihleri arasında yüzde 121 arttığı açıklandı.
Kabine 2.7.2020
İsveç Dışişleri Bakanı Linde, İsrail'e baskının sürdürülmesini istedi
Riskin devam ettiğini aktaran Linde, şu ifadeleri kullandı: "İlhak uluslararası hukuka aykırıyken iki devletli bir çözüm tehlikeye girecektir. İsrail ve Filistin arasındaki çatışmalar dönülmez bir noktaya da gelebilir. Bu yüzden Avrupa Birliği ve İsveç, ilhak riski olduğu sürece İsrail'e baskıyı sürdürecek." İsrail'in Batı Şeria'daki bölgeleri "ilhak" planı ABD Başkanı Donald Trump'ın, İsrail Başbakanı Netanyahu ile 28 Ocak'ta Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında açıkladığı sözde Orta Doğu barış planında, Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim yerlerinin "İsrail'in toprağı" olarak kabul edilmesi ve Tel Aviv yönetiminin Filistin'e ait Ürdün Vadisi üzerindeki hakimiyetini sürdürmesi maddeleri yer alıyordu ABD ve İsrailli yetkililerden oluşan ortak komisyon, sözde barış planının ardından söz konusu bölgelerin "ilhakı" için Batı Şeria'da haritalandırma sürecine başlamıştı. Netanyahu ile Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz'ın imzaladığı koalisyon anlaşmasına göre, İsrail Başbakanı, 1 Temmuz'dan itibaren Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'nin "ilhakını" kabine veya meclisin onayına sunabilecek.
Kabine 2.7.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Azerbaycan, Belarus, Moldova, Özbekistan ve Tacikistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları ve ölümleri artmaya devam ediyor, tedbirler sertleştiriliyor.
Kabine 2.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib'de yaptıracağı 50 konut için AFAD'a bağış
AFAD koordinasyonunda bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının başlattıkları "Bir Aradayız, İdlib'in Yanındayız" kampanyası kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri de bölgeye yapılacak konutlar için bağışta bulundu.
Kabine 2.7.2020
Son dakika haber! KKTC Dışişleri Bakanı Özersay: "Kapalı Maraş'ın açılması çalışmalarında son aşamaya gelindi"
Son dakika haberleri... Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kapalı Maraş'ın KKTC yönetimi altında açılması politikasının oluşturulan bir komisyonla ilerlediğini ve son aşamaya gelindiğini belirtti.
Kabine 2.7.2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "18 yıldır Ayasofya'yı ibadete açmayan Recep Tayyip Erdoğan'dır.
Kabine 2.7.2020
Eski ABD Başkanı Carter'a göre, İsrail'in ilhak girişimi "toprak gasbı" anlamına geliyor
Netanyahu ile Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz'ın imzaladığı koalisyon anlaşmasına göre, İsrail Başbakanı, 1 Temmuz'dan itibaren Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'nin "ilhakını" kabine veya meclisin onayına sunabilecek.
Kabine 2.7.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (2)
Sanayideki üretim endekslerinin bir şekilde yukarıya doğru haraketlenmesi konusunda önemli destekler veriliyor. Türkiye bu süreçte ekonomi alanında ferasetli bir şekilde süreci yönetiyor. İlk 3 ay beklediğimizden biraz daha düşük oldu. Haziranda iyi kötü bir toparlanma ortaya çıktı. Bundan sonra yeni normal şartları içerisinde mesafe, maske, hijyen kurallarına uyarak üretim becerimizi artıracağız. 2021'de Türkiyenin yeniden çok daha güçlü bir ekonomiye kavuşacağına inanıyoruz." "İstediği bakanı yer değiştirme hakkına sahip" "Kabine revizyonu değişikliği söz konusu mu?" sorusu üzerine Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde "kabine değişikliği" diye bir şey bulunmadığının altını çizerek, "Cumhurbaşkanımızın zaten yetki, karar kendisindedir.
Kabine 2.7.2020
AK Partili Kurtulmuş: "Ayasofya meselesi Türkiye'nin egemenlik meselesidir"
"Cumhurbaşkanımızın tercih ettiği zamanlarda hükümet içinde bazı değişiklikler yapılabilir" Sık sık gündeme getirilen 'Kabine değişikliği' meselesiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, erken seçimin Türkiye'nin gündeminde olmadığının altını çizdi.
Kabine 2.7.2020
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AA Editör Masası'na konuk oldu: (2)
Pekcan, bu süreçte kabine üyeleri olarak tam bir koordinasyon içinde çalıştıklarını da kaydetti.
Kabine 2.7.2020
Danıştay, Ayasofya kararını 15 gün içinde verecek
AYASOFYA'nın camiden müzeye dönüştürülmesine ilişkin 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararının iptali istemiyle Danıştay 10'uncu Dairesi'nde açılan dava tamamlandı.
Şu an buradasınız: Kabine Haberleri | Kabine Haber - Haberler - Kabine haberleri, son dakika kabine haber ve gelişmeleri burada. - İsrail'de korona virüs kısıtlamaları geri getiriliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.7.2020 21:25:18. #1.15#
title