Hac Haberleri

Hac haber, Hac son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hac - 19.10.2020
Diyanet "Pandemi Sürecinde Hac ve Umre Organizasyonunda Alınan Tedbirler" kitapçığı hazırladı
Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce "Pandemi Sürecinde Hac ve Umre Organizasyonunda Alınan Tedbirler" isimli kitapçık hazırlandı.
Hac - 18.10.2020
Son dakika haberi | Kabe'de 7 ay sonra yeniden cemaatle namaz kılındı
Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl hac ibadeti sadece Suudi Arabistan'da yaşayanlarla sınırlı tutulmuş, yurt dışından hacı adayı kabul edilmemişti.
Hac - 15.10.2020
"Hacca götürme vaadiyle dolandırıcılık" davası
Yabancı uyruklu kişileri hac ve umreye götüreceğini söyleyerek 28 bin dolar dolandırdığı iddiasıyla hakkında 10 yıla kadar hapis cezası istenen firari sanığın yargılanmasına başlandı.
Hac - 8.10.2020
Yazar İhsan Fazlıoğlu, ÖNDER'in Çarşamba Sohbetleri'ne konuk oldu
"İnsan eğer aklını ibadetle terbiye etmiyorsa, aklını sınırda tutamaz" Aynı zamanda İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Fazlıoğlu, "İlim aklın ibadetidir" sözüne atıfta bulunarak, "İslam'daki her ibadet belirli bir organın terbiyesine yönlendirilmiştir. Oruç, namaz, hac gibi.
Hac - 7.10.2020
Erbaş, Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni'nde konuştu Açıklaması
Programa, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay, Ankara İl Müftüsü Yusuf Doğan, TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İhsan Açık ile aileler katıldı.
Hac - 6.10.2020
"Üretime Dönüş - Holdinglerin Yeni Ajandası" webinarı
Türk işletmelerinin pandemide bir şekilde ayakta kalmalarını sağlayacak adımları attığını anlatan Özdemir, Gaziantep'in Suudi Arabistan'ın en büyük halı tedarikçisi olduğunu hatırlatarak, hac işlemleri yapılmayınca halıların da üretilemediğini, üreticilerin maske üretimine yönelerek bir şekilde ayakta kaldığı örneğini verdi.
Hac - 6.10.2020
Eski Sudan Cumhurbaşkanı Beşir'in yargılandığı "1989 darbesi" davası 20 Ekim'e ertelendi
Savcılık, 1989 darbesiyle anayasal düzeni bozmak suçlamasıyla Beşir ve yardımcıları hakkında 13 Mayıs 2019'da soruşturma başlatmıştı.?Eski Başbakan ve Milli Ümmet Partisi lideri Sadık el-Mehdi 22 Haziran'da, Halk Kongresi Partisi Genel Sekreteri Ali Hac ile partinin lideri ve eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Senusi de 20 Kasım'da ifadeye çağrılmıştı.
Hac - 4.10.2020
Suudi Arabistan'da 6 ay sonra umre heyecanı
Koronavirüs sebebiyle tedbirler alınan Suudi Arabistan'da 6 ay sonra umre heyecanı görüntülendi.  Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, ilk grubun koronavirüs tedbirlerine uygun olarak umreye başlamalarını görüntüledi.
Hac - 4.10.2020
Suudi Arabistan'da umre ziyaretleri yeniden başladı
Kovid-19 tedbirleri kapsamında Kabe ve Haceru'l Esved çevresine konulan barikatın orada kalmaya devam edeceği, umrecilerin Kabe ve Haceru'l Esved'e ulaşmasının ve dokunmasının engelleneceği, Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'ın günde 10 kez dezenfekte edileceği belirtilmişti.
Hac - 29.9.2020
Filistin'de Kovid-19'un vurduğu pazar yerlerinde sessizlik hakim
Nablus'ta fırın işleten El-Hac Ebu Usame Menna, "Fırını açıyoruz ama satışlar düşük; kepenk indirmek teslim olmak demek.
Hac - 29.9.2020
Suudi Arabistan yeni umre tedbirlerini açıkladı
Kovid-19 tedbirleri kapsamında Kabe ve Haceru'l Esved çevresine konulan barikatın orada kalmaya devam edeceği, umrecilerin Kabe ve Haceru'l Esved'e ulaşmasının ve dokunmasının engelleneceği ifade edilen haberde, Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'ın günde 10 kez dezenfekte edileceği belirtildi.
Hac - 27.9.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Suudi Arabistan Hac Bakanlığı, salgın önlemleri kapsamında yaklaşık 6 aydır durdurulan umre ziyaretleri için yeniden müracaatların yapılacağı "İtemerna" uygulamasının, bugün itibarıyla aktifleştirileceğini duyurdu.
Hac - 27.9.2020
Son dakika haberi! Suudi Arabistan umre başvurularının yapılacağı sistemi aktifleştiriyor
Gelen son dakika haberine göre Suudi Arabistan Hac Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında yaklaşık 6 aydır durdurulan umre ziyaretleri için yeniden müracaatların yapılacağı "İtemerna" uygulamasının, bugün itibarıyla aktifleştirileceğini duyurdu.
Hac - 23.9.2020
Suudi Arabistan'da umre ziyaretleri 4 Ekim'den sonra kademeli olarak başlatılacak
Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl hac ibadeti sadece Suudi Arabistan'da yaşayanlarla sınırlı tutulmuş, yurt dışından hacı adayı kabul edilmemişti.
Hac - 22.9.2020
El-Nusra sanığı 5 amca çocuğuna 6'şar yıl 3'er ay hapis
Jandarma ekiplerinin geçen 11 Mart'ta merkez Kocasinan ilçesinde El-Nusra terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyon kapsamında Suriye uyruklu, Muhammed Gazi Hac A.
Hac - 22.9.2020
Son dakika! Eski Sudan Cumhurbaşkanı Beşir'in yargılandığı "1989 darbesi" davası 6 Ekim'e ertelendi
Eski Başbakan ve Milli Ümmet Partisi lideri Sadık el-Mehdi 22 Haziran'da, Halk Kongresi Partisi Genel Sekreteri Ali Hac ile partinin lideri ve eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Senusi de 20 Kasım'da ifadeye çağrılmıştı.
Hac - 22.9.2020
Son Dakika | Kayseri'de El Nusra üyeliğinden yargılanan şahıs: "Fatih Sultan Mehmet'in soyundan geliyorsunuz,...
Kayseri'de güvenlik güçleri tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen terör örgütü El Nusra operasyonunda akraba olan yabancı uyruklu Abdullah Hac A.
Hac - 21.9.2020
Bulgaristan'da gıyaplarında yargılanan iki teröriste ağırlaştırılmış müebbet
Sofya Özel Ağır Ceza Mahkemesi hakimleri, halen İnterpol tarafından "kırmızı bültenle" aranan Lübnanlı Melihad Farah ve Hasan El Hac Hasan'ın düzenlediği, 5 İsrailli turistin yanı sıra Mustafa Kösev adlı Türk kökenli Bulgaristan vatandaşının ölümüne neden olan saldırıda 38 kişinin yaralandığını anımsattı.
Hac - 15.9.2020
Suudi Arabistan umre ziyaretlerini kademeli olarak başlatmaya hazırlanıyor
Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı'nın, söz konusu planın ayrıntılarını önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.
Hac - 14.9.2020
Son dakika haberi: Irak Başbakanı Kazımi'den bürokraside değişiklik kararı
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, devlet bürokrasisinde bazı görevlerde değişiklik yaparak, Sünni eski milletvekili Falih İsavi'yi, halen başını çektiği istihbarat servisine direktör vekili olarak atadı. Irak resmi haber ajansına göre, Kazımi, Ülusal İstihbarat Servisi'ne (Sünni) eski milletvekili Falih İsavi'yi direktör vekili olarak atarken, aynı servisin Operasyonel İşlerden Sorumlu Dairesi Vekilliğine de eski Savunma Bakanı (Sünni) Halit Ubeydi'yi getirdi. Irak Merkez Bankası Müdürlüğüne Mustafa Galip, Bağdat Büyükşehir Belediye Başkanlığına Mehnel Habbubi, Ulusal Yatırım Konseyi Başkanlığına Suha Davud Neccar, Mali İşler Konseyi Başkanlığına Hasan Halbus, Şeffaflık Kurumu Başkanlığına Ala Cevat, Hac ve Umre Kurumu Başkanlığına da İran'a yakın Haşdi Şabi lider kadrosundan Şeyh Sami Mesudi atandı.
Hac - 11.9.2020
İHH, Kovid-19'la mücadelede destek için Gazze'ye ilaç ve tıbbi malzeme sağlayacak
Açıklamada sözlerine yer verilen Sağlık Bakanlığı Uluslararası İş birliği Genel Müdürü Abdullatif el-Hac da bakanlığın Kovid-19' ile mücadelede olağanüstü çaba harcadığını söyledi.
Hac - 3.9.2020
Suriye'nin doğusundaki Deyrizor'da İran destekli terörist gruplara hava saldırıları
Kaynaklar, söz konusu saldırılarda, ayrıca, İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun Elbu Kemal ilçesi komutanı olarak bilinen Hac Asker'in öldüğünü ileri sürdü.
Hac - 31.8.2020
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus: "Stadyumlara gitmeden de yaşayabiliriz"
Hükümetlere çağrıda bulunarak bu tür kitlesel faaliyetlerden kaçınılmasını isteyen Ghebreyesus, "Böylelikle ekonominin diğer sektörleri açılabilir. Ekonomi yaşama geri döner. Bence stadyumlara gitmeden de yaşayabiliriz. ve bunu yapacağız. Madem risk yüksekse stadyumlarda taraftarların olmadığı modeli uygulamak daha iyi. İkincisi de ibadethaneler konusunda Suudi Arabistan'ın son hac mevsiminde uyguladığını yapabiliriz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hac Haberleri | Hac Haber - Haberler - Hac haberleri, son dakika hac haber ve gelişmeleri burada. Suudi Arabistan: Kasım'da yurt dışından gelecek Umre ziyaretçileri için hazırız.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 12:51:26. #1.15#
title