Gelir Vergisi Haberleri

Gelir Vergisi haber, Gelir Vergisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gelir Vergisi - 28.02.2021
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası "47. Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri"nin sahiplerini açıkladı
"Kurumlar Vergisi" kategorisinde Liman Uludağ Elektrik, Özdilek Alışveriş Merkezleri ve Tekstil Sanayi, Pro Yem, Yılyak Yakıt, Bursagaz, Rudolf Duraner Kimyevi Maddeler, Contitech Lastik, Polyteks Tekstil, Rollmech Otomotiv ve Göliplik Şeremet Tekstil; "Gelir Vergisi" kategorisinde Şükrü Karagül, Muharrem Yılmaz, Erol Kılıkçıer, Sabahattin Gazioğlu, Mehmet Celal Gökçen, Hüseyin Özdilek, Hikmet Oral, Gezer Keskin, Atila Efe ve Mustafa Taşdelen ödül almaya hak kazandı.
Gelir Vergisi - 28.02.2021
Mükellefler son ödeme süresi dolacak pek çok vergi için 1 Mart hareketliliği yaşıyor
Borç yapılandırmasının ilk taksitinden değerli konut vergisi ile basit usuldeki mükellefler için gelir vergisine kadar pek çok verginin son ödeme süresi yarın dolacak.
Gelir Vergisi - 24.02.2021
İşverenlere öğle yemeği giderinde yüzde 100'e varan vergi tasarrufu
Ticket Restaurant Yemek Kartı sisteminde şirketler; SGK işçi primi, işveren primi, gelir vergisi, damga vergisi istisnası ve KDV indirimine tabi oluyor.
Gelir Vergisi - 12.02.2021
İTO Başkanı Avdagiç: " Yeni anayasa çalışmalarının yeni vizyon katacağına inanıyoruz"
Hukuk ve ekonomi reformunun iş dünyası için önemli bir umut kapısı olduğunu dile getiren Avdagiç, "Vergi uygulamalarına ilişkin köklü değişiklik beklentilerimizin olduğunu belirtmek isterim. Bugün şirket bilançolarının gerçeği yansıtmamasının önemli bir sebebi, yeniden düzenlenmesi gereken vergi uygulamalarıdır. Burada Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi, İcra-İflas Kanunu gibi pek çok kanun bütüncül bir yaklaşımla yeniden ele alınmalıdır.
Gelir Vergisi - 06.02.2021
Son dakika haber! ASELSAN Konya Silah Sistemleri AŞ'ye "proje bazlı devlet yardımı"
Sağlanacak destekler Yatırım projesine, gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası, KDV iadesi, vergi indirimi (Vergi indirim oranı yüzde 100, yatırıma katkı oranı yüzde 75, yatırım katkı tutarının yatırım döneminde kullanılabilecek oranı yüzde 100), sigorta primi işveren hissesi desteği (azami tutar sınırı olmaksızın 10 yıl), gelir vergisi stopajı desteği (10 yıl), nitelikli personel desteği (azami 25 milyon lira) sağlanacak.
Gelir Vergisi - 04.02.2021
Deloitte, yıllık gelir vergisi beyanındaki yeni dönemi anlattı
Deloitte tarafından düzenlenen webinar'da, yıllık gelir vergisi beyanındaki yeni dönem ve dikkat edilecek hususlar ele alındı.
Gelir Vergisi - 04.02.2021
Birden fazla takvim yılına yayılan inşaat ve onarma işleriyle ilgili vergi düzenlemesi
Ayrıca, Gelir Vergisi Kanunu'nda belirtilen esaslara göre birden fazla takvim yılına yaygın inşaat ve onarım işleri ile uğraşan kurumlara bu işleriyle ilgili olarak yapılan hak ediş ödemelerinden de yüzde 5 vergi alınacak.
Gelir Vergisi - 03.02.2021
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Aydın, sektördeki gelişmeleri değerlendirdi Açıklaması
"Ziraat Bankası yönetim ve denetim kurulu üyelerinin maaşları kamuoyu ile paylaşılıyor" TBB Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın, Ziraat Bankası'nın yönetim kurulu üyelerinin maaşları ile ilgili haberlere ilişkin şunları kaydetti: "Ziraat Bankası yönetim kurulu üyeleri ile denetim kurulu üyelerinin alacakları net ücret tutarı KAP'a bildirilerek kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Bu bilgiler Bankamız internet sitesinde de yer almaktadır. Yönetim kurulu aylık ve ücretleri hesabında brüt maaş tutarı muhasebeleştirilmekte, üyelere yasal kesintileri yapılarak net ücret ödenmektedir. Bu, sektördeki tüm bankalar ve şirketler için geçerli bir hesaplama ve muhasebeleştirme uygulamasıdır. Yönetim kurulu aylık ve ücretleri hesabı ile ilgili olarak Sayıştay raporunda bahsi geçen 3 milyon liralık fark, sosyal güvenlik primi kesintisi, ücretlerden kesilen gelir vergisi ve damga vergisinden kaynaklanmaktadır.
Gelir Vergisi - 03.02.2021
Bor karbür üretimine proje bazlı devlet yardımı verilecek
Sağlanacak destekler Yatırım projesine gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası, KDV iadesi, vergi indirimi (Vergi indirim oranı yüzde 100, yatırıma katkı oranı yüzde 70, yatırım katkı tutarının yatırım döneminde kullanılabilecek oranı yüzde 100), sigorta primi işveren hissesi desteği (azami tutar sınırı olmaksızın 10 yıl), gelir vergisi stopajı desteği (10 yıl), nitelikli personel desteği (azami 23 milyon lira), enerji desteği (işletmeye geçiş tarihinden itibaren 10 yıla kadar 150 milyon lirayı aşmamak üzere enerji tüketim harcamalarının yüzde 50'si), yatırım yeri tahsisi sağlanacak.
Gelir Vergisi - 03.02.2021
Teknoloji geliştirme bölgelerinde vergilerden istisna süresi uzatıldı
Yönetici şirketlerin elde ettikleri kazançlar ile teknoloji geliştirme bölgesinde faaliyet gösteren gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerinin münhasıran bu bölgedeki yazılım, tasarım ve Ar-Ge faaliyetlerinden elde ettikleri kazançların, kurumlar ve gelir vergisinden istisna süresi 31...
Gelir Vergisi - 02.02.2021
Son dakika haberleri... YATIRIMCILARA ALTIN FIRSATLAR - Türkiye'ye yatırımın cazibesi teşviklerle katlanıyor
Türkiye'de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda yatırım yeri, tutarı ve sektöre bağlı olarak kapsayıcı bir teşvik mekanizması bulunuyor. Bu kapsamda KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği, gelir vergisi stopajı desteği, sigorta primi işçi hissesi desteği, faiz veya kar payı desteği, yatırım yeri tahsisi ve KDV iadesi gibi destekler sağlanıyor.
Gelir Vergisi - 29.01.2021
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklif, TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (2)
Ar-Ge veya tasarım merkezlerinde doktora mezunu personelin üniversitelerde Ar-Ge ve yenilik alanında ders vermesi veya Ar-Ge ve tasarım personelinin teknoloji geliştirme bölgelerinde bulunan girişimcilere mentorluk yapması durumunda haftalık 8 saati aşmamak şartıyla, bu çalışmaları gelir vergisi stopajı teşviki kapsamında değerlendirilecek.
Gelir Vergisi - 29.01.2021
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklif, TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (1)
Yasayla Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde yer alan girişimcilerin üzerindeki istihdam yükünün azaltılması hedefleniyor. 31 Aralık 2028 tarihine kadar bölgede çalışan AR-GE tasarım ve destek personelinin bu görevleri ile ilgili ücretleri üzerinden asgari geçim indirimi uygulandıktan sonra hesaplanan gelir vergisi; verilecek muhtasar beyanname üzerinden tahakkuk eden vergiden indirilmek suretiyle terkin edilecek.
Gelir Vergisi - 28.01.2021
TBMM Genel Kurulu
Teklifle Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde yer alan girişimcilerin üzerindeki istihdam yükünün azaltılması amaçlanıyor. 31 Aralık 2028 tarihine kadar bölgede çalışan AR-GE tasarım ve destek personelinin bu görevleri ile ilgili ücretleri üzerinden asgari geçim indirimi uygulandıktan sonra hesaplanan gelir vergisi; verilecek muhtasar beyanname üzerinden tahakkuk eden vergiden indirilmek suretiyle terkin edilecek.
Gelir Vergisi - 26.01.2021
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Ülkemizde lisanslı depo kapasitesi 7 milyon tonu geçmiştir"
TÜRİB ile fiziki yer değiştirme gerekmeksizin, elektronik ortamda ve tek bir platformda ürün ticaretinin yapılmasının mümkün kılındığını dile getiren Hisarcıklıoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Borsamızda Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) alım-satımından elde edilen kazançlar 31 Aralık 2023'e kadar gelir ve kurumlar vergisinden istisna edilmiştir. Ayıca zirai gelir vergisi stopajı, damga vergisi ve KDV muafiyeti gibi vergisel avantajlar da mevcuttur.
Gelir Vergisi - 25.01.2021
Kovid-19 salgını nedeniyle faaliyetlerine ara verilen iş yerlerinin vergi ödeme süreleri ertelendi
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle faaliyetlerine ara verilen iş yerlerinin gelir vergisi, stopaj ve KDV beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri ertelendi.
Gelir Vergisi - 25.01.2021
Kovid-19 salgını nedeniyle faaliyetlerine ara verilen iş yerlerinin gelir vergisi, stopaj ve KDV beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri ertelendi
Kovid-19 salgını nedeniyle faaliyetlerine ara verilen iş yerlerinin gelir vergisi, stopaj ve KDV beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri ertelendi.
Gelir Vergisi - 20.01.2021
Türkiye'nin vergi rekortmenleri belli oldu (3)
Türkiye'de 2019 vergilendirme dönemi için her bir mükellef ortalama 28 bin 656 lira matrah beyanında bulunurken, bu matrah üzerinden ortalama 7 bin 997 lira gelir vergisi tahakkuk ettirildi.
Gelir Vergisi - 20.01.2021
Türkiye'nin vergi rekortmenleri belli oldu (1)
Türkiye'nin 2019 yılı gelir vergisi rekortmeni isminin açıklanmasını istemezken, listenin 2'nci sırasında 70 milyon 510 bin 854 liralık vergiyle Mehmet Sinan Tara yer aldı.
Gelir Vergisi - 20.01.2021
Türkiye'nin 2019 gelir vergisi rekortmeni isminin açıklanmasını istemedi, 2. sırada 70 milyon 510 bin 854 liralık vergiyle Mehmet Sinan Tara yer aldı.
Türkiye'nin 2019 gelir vergisi rekortmeni isminin açıklanmasını istemedi, 2. sırada 70 milyon 510 bin 854 liralık vergiyle Mehmet Sinan Tara yer aldı.
Gelir Vergisi - 20.01.2021
Elektronik Ürün Senedi Piyasası'nda 1,5 yılda 14,4 milyar liralık işlem yapıldı
ELÜS kullananlara verilen teşvikler Kırali, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan teşviklere dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Bu teşvikler içerisinde 2024 sonuna kadar nakliye, analiz ve kira desteği yer almaktadır. Borsamızda ELÜS alım-satımından elde edilen kazançlar 31 Aralık 2023'e kadar gelir ve kurumlar vergisinden istisna edilmiştir. Ayıca zirai gelir vergisi stopajı, damga vergisi ve KDV muafiyeti gibi vergisel avantajlar da mevcuttur.
Gelir Vergisi - 08.01.2021
Ziraat Bankası : Medya ve denetim tarafında gerçek olmayan, eksik bilgilerle kanaatler oluşturulmaya çalışılmaktadır
Kanuni hakkı olmasına karşın, tarımsal üretimin sekteye uğramaması adına bazı durumlarda haciz ve benzeri yollara dahi başvurulmaktan sakınılmaktadır. Söz konusu takip oranının düşük olmasının ana nedeni, çiftçimizin, köylümüzün bu konuda gösterdiği hassasiyetin yanı sıra Ziraat Bankası'nın vade uzatma, faiz erteleme ve benzeri yollarla yapılandırmaya ağırlık vermesinden kaynaklanmaktadır. Ziraat Bankası, tarımsal faaliyetlerini sürdürmek isteyen üreticilerimize sağladığı bu imkanlarla tarımsal kredi riskinin tutar olarak yüzde 9, müşteri sayısı olarak da yüzde 16'sını yapılandırmış durumdadır." Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyelerine milyonlarca liralık fazla ödeme yapılarak konu ile ilgili belgelerin ilgili kurumun denetçilerinden gizlendiği iddiası ile ilgili olarak ise şu değerlendirmede bulunuldu: "Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçileri Genel Kurulla tevdi edilen görevlerine atanmaları ile birlikte alacakları net ücret miktarları Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirilerek kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Bazı yayın organlarında ifade edildiği üzere, 'net' olarak ödeneceği Genel Kurul Kararı ile belirlenmiş ve KAP bildirimi ile kamuoyuyla paylaşılmış bu ücretlere, sosyal güvenlik primi kesintisi (Emekli Sandığı ve TZHEMSAN), ücretlerden kesilen gelir vergisi ve damga vergisi de dahil edilerek ilgili muhasebe hesabına kaydedilmektedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gelir Vergisi Haberleri | Gelir Vergisi Haber - Haberler - Gelir Vergisi haberleri, son dakika gelir vergisi haber ve gelişmeleri burada. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 47. Ekonomiye Değer Katanlar Ödüllerinin sahiplerini açıkladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 12:36:31. #1.15#
title