Etiyopya Haberleri

Etiyopya haber, Etiyopya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Etiyopya - Bugün
Afrika'da Kovid-19 vaka artış hızı gerilemeyi sürdürüyor
Vakaların yüzde 87'sinin Güney Afrika, Etiyopya, Nijerya, Cezayir, Gana, Kenya, Kamerun, Fildişi Sahili, Madagaskar ve Senegal'de görüldüğüne işaret edilen raporda, Güney Afrika'nın tek başına kıtadaki vakaların yarısından fazlasını barındırdığı hatırlatıldı.
Etiyopya - Dün
Son dakika haberi! Etiyopya'da seller yaklaşık 300 bin kişiyi yerinden etti
Son dakika haberi: Birleşmiş Milletler (BM), Etiyopya'da mevsimsel yağışların yol açtığı sellerden 1 milyon kişinin etkilendiğini ve yaklaşık 300 bin kişinin de yerinden olduğunu bildirdi.
Etiyopya - 29.9.2020
Son dakika haberleri! Djokovic, Fransa Açık'ta ikinci tura yükseldi
Tek erkeklerde 2016 yılı şampiyonu 1 numaralı seribaşı Sırp Novak Djokovic, dünya 80 numarası Etiyopya kökenli İsveçli tenisçi Mikael Ymer'i 6-0, 6-2 ve 6-3'lük setlerle zorlanmadan 3-0 mağlup etti.
Etiyopya - 28.9.2020
Fransa Açık'ta favoriler yoluna devam etti
Djokovic yarın korta çıkacak İlk tur maçlarıyla devam edecek Fransa Açık'ta yarın, tek erkeklerde 2016 yılı şampiyonu dünya 1 numarası Sırp Novak Djokovic, Etiyopya kökenli İsveçli tenisçi Mikael Ymer ile mücadele edecek.
Etiyopya - 28.9.2020
Etiyopya'da şiddeti önleyemeyen yöneticiler görevden alındı
Etiyopya'nın batısındaki Benishangul-Gumuz eyaletinde şiddet olaylarının önüne geçmeyi başaramayan 45 yönetici görevden uzaklaştırıldı.
Etiyopya - 28.9.2020
Çin, Afrika ülkelerine doktor göndermeyi sürdürüyor
Gana, Sierra Leone, Lesotho, Etiyopya ve Cibuti gibi çok sayıda Afrika ülkesine ekipler gönderen Çin, kıtanın salgınla mücadele stratejisinde önemli rol oynuyor.
Etiyopya - 28.9.2020
Küresel sömürü sisteminin memuru: Macron
Fransa'nın Doğu Akdeniz'e bu kadar müdahil olmasını çeşitli yönlerden okumak gerekiyor. Fransa Doğu Akdeniz'e yöneliyor ve Yunanistan Fransa'nın taşeronluğunu yapıyor. Fransa ise ABD'nin yani küresel güçlerin taşeronluğunu yapıyor. Yunanistan çok yakın diye Yunanistan'a bakmamak gerekiyor. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo bu bölgeden ayrılmıyor. Pompeo İsrail destekli Rönesans barajı konusunda Mısır'la Etiyopya'nın arasını bulmak için Etiyopya'ya gitti.
Etiyopya - 26.9.2020
Etiyopya'da silahlı gruplar yine sivilleri hedef aldı: 15 ölü
ADDİS Etiyopya'nın batısında Benishangul-Gumuz eyaletinde silahlı grupların 15 sivili öldürdüğü bildirildi.
Etiyopya - 26.9.2020
Etiyopya'da silahlı grup 15 kişiyi öldürdü
Etiyopya'nın batısında silahlı grup tarafından düzenlenen saldırıda 15 kişinin öldüğü belirtildi.
Etiyopya - 25.9.2020
Sudan ve Güney Sudan petrol sektöründeki iş birliğini geliştirecek anlaşma imzaladı
Sudan ve güney komşusu, 2013 yılında Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da Güney Sudan petrolünün Sudan toprakları üzerinden ihraç edilmesini de içeren 9 anlaşma imzalamıştı.
Etiyopya - 25.9.2020
Son Dakika | Etiyopya'da heyelan: 3 ölü
Son dakika haberi... Etiyopya'nın güneyinde sağanak yağışların yol açtığı heyelanda 3 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Etiyopya - 23.9.2020
Sisi: "Mısır halkının Hedasi Barajı projesiyle ilgili endişesinde ciddi artış var"
Sisi konuşmasında, "Mısır halkının dost bir ülke (Etiyopya) tarafından inşa edilen Hedasi Barajı projesiyle ilgili endişesinde ciddi artış var.
Etiyopya - 22.9.2020
Etiyopya ikinci uydusunu fırlatmaya hazırlanıyor
Doğu Afrika ülkesi Etiyopya, ilk uydusunu fırlatmasının üzerinden bir yıl geçmeden uzaya ikinci bir uyduyu göndereceğini duyurdu.
Etiyopya - 18.9.2020
Fransız Hristiyan örgütü, Suriye'de 7 yıldır Esed milislerine destek veriyor
SOS'tan Şebbihalara gıda ve battaniye yardımı SOS örgütünün ayrca 2013'ten bu yana Irak, Suriye, Ürdün ve Lübnan, Mısır, Etiyopya, Pakistan ile Ermenistan'daki faaliyetlerinden bahsedildiği internet sitesinde, misyon olarak "Doğunun Hristiyanlarıyla bağları yeniden dokuma" yazısı yer alıyor.
Etiyopya - 18.9.2020
Son dakika gündem: Etiyopya'da silahlı gruplar sivilleri katletti
Gelen son dakika haberine göre Etiyopya'nın batısında Benishangul-Gumuz eyaletinde silahlı grupların çok sayıda sivili öldürdüğü bildirildi.
Etiyopya - 18.9.2020
Son dakika! Afrika'da 41 bin sağlık çalışanı Kovid-19'a yakalandı
Vaka sayısının en yüksek olduğu ülkeler Güney Afrika Cumhuriyeti, Mısır, Fas, Etiyopya ve Nijerya olarak sıralandı.
Etiyopya - 17.9.2020
Son dakika haberleri: Afrika'da Kovid-19'dan iyileşme oranı yüzde 82'ye ulaştı
Kıtadaki vaka sayılarının yüzde 76'sını Güney Afrika, Mısır, Fas, Etiyopya ve Nijerya'nın oluşturduğunu kaydeden Nkengasong, vaka artış hızında bir önceki haftaya göre yüzde 6,9 azalma olduğunu dile getirdi.
Etiyopya - 17.9.2020
İsrail'in Orta Doğu'ya entegrasyon hamleleri ve değişen milli güvenlik algısı
Diplomatik dönüşüm ve Orta Doğu'ya entegrasyon Güvenlik tabanlı politikaların gündelik hayatın her anına sirayet ettiği İsrail'in uluslararası politik çerçevede milli güvenlik politikalarına destekçi toplamasının da çok büyük bir önemi bulunuyor. Askeri stratejilerde olduğu gibi diplomaside de David Ben Gurion'a kadar uzanan meşhur "Çevreleme Politikası", İsrail dış politikasının ana manevra doktrinini oluşturuyor. Kurulduğu dönemde Türkiye, İran ve Etiyopya gibi Arap devletlerinin çevresinde bulunan güçlerle bu sahayı baskı altında tutmaya çalışan İsrail, yıllar içerisinde bölgede yaşanan değişimlerle Çevreleme Doktrinini, Filistin'in işgaline karşı kendisine muhalif olan bölge devletleri ve sınır tehdidi olarak gördüğü İran ve uzantılarına karşı uygulamaya çalıştı.
Etiyopya - 16.9.2020
Etiyopya'da yaklaşık 1,8 milyon kişi yerinden oldu
Uluslararası Göç Örgütü (IOM), etnik çatışma, kuraklık ve sel felaketleri nedeniyle Etiyopya'da yerinden edilmiş yaklaşık 1,8 milyon kişi olduğunu açıkladı.
Etiyopya - 14.9.2020
Etiyopya yeni banknotları tedavüle soktu
ADDİS Etiyopya, ülkedeki yasa dışı ekonomik faaliyeti ve yolsuzluğu azaltmak amacıyla yeni banknotları tedavüle soktu.
Etiyopya - 12.9.2020
AK Parti'den Novi Pazar'a "Türkçe bilim sınıfı"
Etiyopya da kendi imkanlarıyla "AK Külliye" adını verdikleri büyük bir cami ve külliye yaptırdıklarını hatırlatan Özcan, 2019 yılında Kurban Bayramı'nda İl Yönetim Kurulu üyeleri ve teşkilat mensuplarıyla su kuyusu açılışı, kurban kesimi ve yöre halkına kurban eti dağıtımı için bölgeyi ziyaret ettiklerini, salgın sürecinden dolayı bu yıl içerisinde ziyaret gerçekleştiremediklerini hatırlattı.
Etiyopya - 11.9.2020
Etiyopya, Nijerya ve Kenya'da Kovid-19'la ilgili gelişmeler
Etiyopya, Nijerya ve Kenya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını yayılmaya devam ediyor.
Etiyopya - 11.9.2020
Covid salgını plastik boru üretimine engel olamadı
"Hükümetimizin aldığı tedbirler doğrultusunda üretmeye devam ettik" Pandemi sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, "Sürecin ilk başladığı dönemde dünyada ve ülkemizde yaşanan kaotik duygu durumunu geçersek, hemen ardından şirketimizde yaptığımız kısa bir değerlendirme sonucunda bu krizin kısa sürede geçmeyeceğini, ama üretmeden de yönetilemeyeceğini öngörerek, çalışanlarımızın birer değer olduğu bilinciyle, daralmaya gitmeyeceğimizi, hükümetimizin almış olduğu tedbirler kapsamında üretim faaliyetlerimize devam etmeye karar verdik. Personel çıkarmadık, çıkarmayı da düşünmedik" ifadelerini kullandı. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgının, ihracatlarında kısa süreli de olsa yavaşlamaya neden olduğunu dile getiren Yıldırım, "Fakat biz bu krizi, yurtdışındaki çözüm ortaklarımızla çok doğru yönettik. Bu süreçte ihracat yaptığımız ülkelerde bulunan çözüm ortaklarımızın ülkelerinde uygulanan kısıtlamalar, tedbirler, yasaklar ile ilgili bize aktardıkları bilgiler doğrultusunda ihracatlarımızı sağlıklı bir şekilde ilgili ülkelere gerçekleştirdik. Libya, Suriye, Irak, Cezayir, Nijerya, Etiyopya, Bahreyn ve Katar bu süreçte ihracat gerçekleştirdiğimiz ülkelerdir" diye konuştu.
Etiyopya - 11.9.2020
Etiyopya, 2013'e girdi
İSTANBUL/ADDİS Kendi takvimini kullanan Doğu Afrika ülkesi Etiyopya, 2013 yılına girdi.
Etiyopya - 10.9.2020
Etiyopyalı muhalif lidere terör suçlaması
Etiyopya'da federal mahkeme, tanınmış muhalif siyasetçi Eskinder Nega'yı terörle suçladı.
Etiyopya - 9.9.2020
Etiyopya'da Tigray eyaleti halkı sandık başına gitti
Etiyopya'nın kuzeyindeki Tigray eyaletinde halk, federal hükümetin seçimleri erteleme kararına rağmen, yerel yönetimi belirlemek için sandık başına gitti.
Etiyopya - 8.9.2020
Etiyopya Yayın Kurumu Direktörü Dinku'dan AA'ya ziyaret Açıklaması
ADDIS Etiyopya Yayın Kurumu Direktörü Getachew Dinku, Anadolu Ajansının (AA) yayın politikasını överek AA'nın medya etiğini koruyarak Etiyopya hikayelerini profesyonelce dünyaya anlattığını belirtti.
Etiyopya - 6.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2018 - Güney Sudan'da yıllardır süren iç savaş, muhalifler ve hükümetin Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da düzenlenen 33.
Etiyopya - 4.9.2020
Uluslararası medya temsilcilerine, AA ve TİKA iş birliğinde online medya eğitimi
Kayalar, "Bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle çevrimiçi olarak hazırlanan eğitimler ile 100 yıllık köklü bir kurum olan Anadolu Ajansı, tecrübesini Azerbaycan'dan Filistin'e, Karadağ'dan Etiyopya'ya kadar pek çok ülkeden genç gazeteciye aktarmayı sürdürecek.
Etiyopya - 4.9.2020
Etiyopya, Suudi Arabistan'dan düzensiz göçmen durumundaki 2 bin vatandaşını daha tahliye edecek
Etiyopya, Suudi Arabistan'daki gözaltı merkezlerinde "insanlık dışı koşullarda tutuldukları" ileri sürülen düzensiz göçmen durumundaki 2 bin vatandaşını daha tahliye etme kararı aldı.
Etiyopya - 3.9.2020
Son dakika haberi: Afrika'da Kovid-19 vaka artış hızı geçen hafta yüzde 14 azaldı
Hafta boyunca yeni Kovid-19 vakalarının en fazla Güney Afrika, Etiyopya, Fas, Libya ve Cezayir gibi ülkelerde görüldüğüne dikkati çeken Nkengasong, kıta genelinde yapılan test sayılarının da arttığını vurguladı.
Etiyopya - 2.9.2020
Suudi Arabistan Hava Yolları, 25 ülkeye seyahat için bazı şartlar getirdi
Suudi Arabistan Hava Yollarının seyahat şartları getirdiği ülkeler ise şu şekilde sıralandı: Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Kuveyt, Umman, Bahreyn, Mısır, Lübnan, Fas, Tunus, Çin, Birleşik Krallık, İtalya, Almanya, Fransa, Avusturya, Türkiye, Yunanistan, Bangladeş, Filipinler, Malezya, Güney Afrika, Sudan, Etiyopya, Kenya, Nijerya, ve Endonezya.
Etiyopya - 1.9.2020
Sahra Altı Afrika'da 67 bin çocuk açlıktan ölme riskiyle karşı karşıya
Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) geçen hafta, Kovid-19 salgını dolayısıyla bağış miktarının düşmesi sonrası Etiyopya, Uganda, Kenya, Güney Sudan ve Cibuti'deki mültecilere yapılan gıda ve nakit yardımlarını yüzde 10 ila yüzde 30 azaltmak zorunda kaldığını duyurmuştu.
Etiyopya - 1.9.2020
Etiyopya'dan ABD'nin yardımları durdurmasına tepki
Etiyopya'nın Washington Büyükelçisi Fitsum Arega, ABD'nin Hedasi Barajı krizinde yaşanan anlaşmazlık nedeniyle ülkeye yaptığı yardımları durdurmasına tepki gösterdi.
Etiyopya - 27.8.2020
Son dakika haber... Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Japonya, salgına karşı seyahat uyarısında bulunduğu ülke sayısını 159'a çıkardı. Listeye Butan, Trinidad ve Tobago, Belize, Etiyopya, Gambiya, Zambiya, Zimbabve, Tunus, Nijerya, Malavi, Güney Sudan, Ruanda ve Lesotho ilave edildi.
Etiyopya - 27.8.2020
Son dakika haberi: Etiyopya bir yılda 33 DEAŞ ve Eş-Şebab militanı yakaladı
Bir son dakika haberine göre Etiyopya, son bir yılda Eş-Şebab ve DEAŞ terör örgütlerine mensup eylem hazırlığı yapan 33 kişiyi yakaladığını açıkladı.
Etiyopya - 27.8.2020
Doğu Afrikalı mülteciler bağışların azalmasıyla açlık riskiyle karşı karşıya kaldı
Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 salgını dolayısıyla bağış miktarının düşmesi sonrası WFP'nin Etiyopya, Uganda, Kenya, Güney Sudan ve Cibuti'deki mültecilere yapılan gıda ve nakit yardımlarını yüzde 10 ila yüzde 30 azaltmak zorunda kaldığı belirtildi.
Etiyopya - 27.8.2020
Japonya'nın Kovid-19'a karşı seyahat uyarısında bulunduğu ülke sayısı 159'a çıktı
Listeye Asya'dan Butan, Orta ve Güney Amerika'dan Trinidad ve Tobago ile Belize, Afrika'dan Etiyopya, Gambiya, Zambiya, Zimbabve, Tunus, Nijerya, Malavi, Güney Sudan, Ruanda, Lesotho ilave edildi.
Etiyopya - 26.8.2020
Son dakika haberi | Afrika'da 20 bin çocuk kayıp
Bu kişilerin yüzde 45'inin yaklaşık 20 bininin çocuk olduğu aktarılan açıklamada, Nijerya, Etiyopya, Güney Sudan, Somali, Libya, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve Kamerun vatandaşlarının kayıp listelerinin yüzde 82'sini teşkil ettiği belirtildi.
Etiyopya - 25.8.2020
Pompeo'dan Hartum ziyaretinde "İsrail-Sudan ilişkilerinin normalleştirilmesi" vurgusu
Ayrıca Ortagus görüşmede, Sudan, Etiyopya ve Mısır arasında Hedasi Barajı'nın doldurulması ve işletilmesi konusunda ortak faydaya dayalı bir anlaşmaya varılmasının, bölgenin istikrarı konusunda önemli olduğu noktasında mutabık kalındığını aktardı.
Etiyopya - 25.8.2020
Son dakika haberi! Sudan hükümetinden ABD'ye: İsrail'le ilişkileri normalleştirme yetkimiz yok
Pompeo ve Etiyopya Başbakanı Sudan'da Diplomatik ilişkilere sahip olmayan İsrail ile Sudan arasındaki ilk resmi uçuşu yaparak Sudan'ın başkenti Hartum'a ulaşan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan ile de görüşmesi bekleniyor.
Etiyopya - 25.8.2020
Sudan'da sivil kanat, İsrail'le normalleşmeye karşı
Pompeo ve Etiyopya Başbakanı Sudan'da Diplomatik ilişkilere sahip olmayan İsrail ile Sudan arasındaki ilk resmi uçuşu yaparak Sudan'ın başkenti Hartum'a ulaşan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, Başbakan Abdullah Hamduk ve Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan ile görüşmesi bekleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Etiyopya Haberleri | Etiyopya Haber - Haberler - Etiyopya haberleri, son dakika etiyopya haber ve gelişmeleri burada. Afrika'da Kovid-19 vaka artış hızı gerilemeyi sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 18:58:52. #1.14#
title