Dijital Dönüşüm Haberleri

Dijital Dönüşüm haber, Dijital Dönüşüm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dijital Dönüşüm - 12.05.2021
Kuveyt Türk'ün reel sektöre desteği 89 milyar TL'yi aştı
Yurt içinde 7/24 para aktarımı yapmaya imkan sağlayan FAST ile para transferlerinde yeni bir dönem başladığını belirten Uyan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Güçlü teknolojik altyapımız sayesinde inovatif uygulamaları müşterilerimizin hizmetine hızlı şekilde sunan bir finans kuruluşuyuz. TCMB'nin sağladığı Kolay Adresleme ve FAST uygulamasının hem pilot safhasında yer aldık hem de Ocak ayı itibarıyla tüm müşterilerimizin hizmeti sunduk. Müşterilerimiz, IBAN bilgilerinin yanı sıra cep telefonu, e-posta veya TC kimlik numarası gibi bilgilerle Kolay Adresleme Sistemi üzerinden para transferini çok kısa sürede yapabiliyor. Dijital dönüşümde 'rotamız dijital, odağımız insan' anlayışından ödün vermeden, müşterilerimizin finansal işlemlerini kolaylaştıran bir deneyim yaşatmaya devam edeceğiz.
Dijital Dönüşüm - 07.05.2021
ING Türkiye'den yılın ilk çeyreğinde 242,1 milyon lira net kar
Dijital Öğretmenler projesi ile bin öğretmen daha dijital beceriler edinecek ING Türkiye'nin dijital dönüşümü destekleme hedefiyle, Habitat Derneği ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) iş birliğiyle hayata geçirdiği Dijital Öğretmenler projesinin ilk eğitim dönemi bin öğretmen ile tamamlandı.
Dijital Dönüşüm - 07.05.2021
Anneler Günü Tivibu'da kutlanıyor
Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin dijital dönüşümüne liderlik eden Türk Telekom'un dijital televizyon platformu Tivibu, bu yıl 9 Mayıs'ta kutlanan Anneler Günü vesilesiyle, 17 Mayıs'a kadar aile ve anne-çocuk ilişkileri temalı filmleri izleyicilere sunuyor.
Dijital Dönüşüm - 03.05.2021
Ak Portföy Girişim Sermayesi Yatırım Fonları'ndan büyüyen şirketlere 1 milyar TL yatırım
Açıklamada görüşlerine yer verilen Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı, yeni nesil ürün ve hizmetlerle yatırımcıların ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler geliştiren, sürdürülebilir değer yaratma odaklı bir kurum olarak bu alanda liderliklerini sürdürdüklerini belirterek, şunları kaydetti: "Ak Portföy olarak 63,4milyar TL'lik varlık büyüklüğü ile sektörde liderliğimizi pek çok alanda sürdürüyor, ülkemizin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Geleceğin odağında teknolojinin ve dijital dönüşümün tartışmasız var olduğunun bilincinde ve sektörün en geniş yatırım evrenine sahip bir portföy yönetim şirketi olarak yatırımcılarımızın beklentilerine cevap verebilen ürün, hizmet ve iş modelleri geliştirmeye devam ediyoruz.
Dijital Dönüşüm - 03.05.2021
Kuveyt Türk, 4'üncü kez Türkiye'nin en iyi işvereni seçildi
"Birbirini takdir eden çalışma kültürünü önemsiyoruz" Açıklamada görüşlerine yer verilen Kuveyt Türk Strateji, İK, Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, kuruldukları günden bu yana 32 yıldır çalışanların, "İyi ki Kuveyt Türklüyüm, iyi ki buradayım" dedikleri bir iş yeri ortamına sahip olmasını kıymetli bulduklarını bildirdi.
Dijital Dönüşüm - 03.05.2021
GÜNDEM / 3 Mayıs 2021
(İstanbul/14.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- EBRD Başkanı Odile Renaud-Basso'dan Türkiye ekonomisine övgü: "Türkiye'nin çok geniş ve güçlü bir tüketici temeline sahip olması ve hızlıca yeniden büyüme kapasitesi, ekonomisinin direnç unsurları arasında yer alıyor" "Bizim için en cesaret verici olan şey, Türkiye'de özel sektörün son derece dinamik olması" "Türkiye, en büyük faaliyetimizin olduğu ülke konumunda. 2020 yılında Türkiye'ye 1,7 milyar avroluk yatırım gerçekleştirdik. Türkiye'de faaliyete başladığımız günden bu yana toplam 13 milyar avroluk yatırım yaptık. Bu çok büyük bir yatırım" (Gökhan Kurtaran/Londra) 2- Penta Teknoloji, dijital dönüşümün hızından güç alıyor Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik: "Pandemi sebebiyle hızlanan dijital dönüşümün bizim dağıtımını yaptığımız teknoloji ürünleri pazarında gelecekte bir büyüme potansiyeli taşıdığını ve bu açıdan dijital dönüşümün paralelinde şirket olarak bizim de güçleneceğimizi öngörüyoruz" "Dağıtımını yaptığımız 40'tan fazla küresel ve yerli teknoloji markasıyla 2020'de yaklaşık 30 bin ayrı noktaya 1,3 milyonun üzerinde paket teslimatı gerçekleştirdik.
Dijital Dönüşüm - 30.04.2021
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kaslowski'den 1 Mayıs mesajı Açıklaması
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, "İnsan odaklı yaklaşımın ve dijital dönüşümün öneminin öne çıktığı salgın koşullarında, çalışma yaşamı politikalarının devlet, çalışan ve işverenler arasında sosyal diyalog içerisinde ele...
Dijital Dönüşüm - 30.04.2021
Adalet Bakanlığı Sözcüsü Çekin, bilgilendirme toplantısı düzenledi Açıklaması
Bilgi İşlem Genel Müdürlüğüne ödül Adalet hizmetlerinde dijital dönüşüme ilişkin çalışmalara hız verildiğini belirten Çekin, Bakanlık Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünün, çalışmalarıyla Birleşmiş Milletler'e bağlı Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından "Bilgi Toplumu Zirvesi 2021 Ödülleri" yarışmasında ödüle layık görüldüğünü sözlerine ekledi.
Dijital Dönüşüm - 30.04.2021
Trendyol'dan esnaf ve KOBİ'lere bir yılda 480 milyon TL'lik destek
100 binin üzerinde esnaf ve KOBİ'ye eğitim Trendyol Akademi ile esnaf ve KOBİ'lerin dijital dönüşümünü hızlandırmayı hedefleyen Trendyol, 100 binin üzerinde satıcısına eğitim verdi.
Dijital Dönüşüm - 28.04.2021
Google'ın sahibi Alpahebet'in geliri ilk çeyrekte yüzde 34 arttı
Alphabet CEO'su Sundar Pichai, "Geçen bir yıl içinde insanlar Google Search'ü açarak, çevrimiçi servisler üzerinden bilgiye sürekli eriştiler ve eğlendiler. Dünya genelinde güvenilir hizmetler sunma odaklı çalışmalarımızı sürdürdük. Bulut servislerimiz, küçük, büyük tüm şirketlerin işlerinde yardımcı olmaya ve onların dijital dönüşümlerini destekliyor" dedi.
Dijital Dönüşüm - 27.04.2021
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'nde "Kovid-19 Sonrası Dünya ve Dijital Ekonomi Konferansı"
NNYÜ öğrencileriyle çevrim içi buluşmasında Kovid-19 salgının halk sağlığı, sosyal yaşam ve ekonomi üzerindeki etkileri ile sonuçlarına dikkat çeken Kazdağlı, pandemi sebebiyle hayatın rutin fonksiyonlarının çoğunun dijital ortama kaydığını, dijital dönüşümün yaşam şeklimizi, çalışma düzenimizi, insan ilişkilerini derinden etkileyen sonuçlar doğurduğunu belirtti.
Dijital Dönüşüm - 21.04.2021
AK Parti'li Bakbak, bilişim altyapısı tecrübesinin Güney Doğu Avrupa ülkeleriyle paylaşılacağını söyledi
Salgın döneminde yargı konusunun da toplantıda ele alındığını dile getiren Bakbak, "Pandemi döneminde yargı hizmetleri alanında çevrim içi uygulamalar ve bilişim altyapısı öne çıkmıştır. Bilgi teknolojilerinin yargı uygulamalarında yaygın biçimde kullanımı, dijital dönüşümün bir parçasıdır.
Dijital Dönüşüm - 20.04.2021
Kuveyt Türk'ün kağıt tasarrufu ağaca dönüşüyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Kuveyt Türk Strateji, İK ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, doğaya fayda sağlamanın önemine işaret ederek, "Kağıtsız Şube Bankacılığı Projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla yasal düzenlemelerin izin verdiği ölçüde geliştirmeler yaparak şubelerde gerçekleştirdiğimiz birçok işlemde onayları dijital kanallardan alıyor, bu sayede kağıt kullanımını azaltıyoruz.
Dijital Dönüşüm - 18.04.2021
Mersin'de e-ticarete başlayan bir girişimci satışlarını artırmanın mutluluğunu yaşıyor
Mersin'in Erdemli ilçesinde bir girişimci belediye tarafından hazırlanan "e-ticaret dijital dönüşümü" projesine katıldıktan sonra işinde daha fazla kazanç sağlamanın mutluluğunu yaşıyor.
Dijital Dönüşüm - 16.04.2021
Best Business Awards'tan Vakıf Katılım'a 4 ödül
Bankadan yapılan açıklamaya göre, Vakıf Katılım, çalışan merkezli insan kaynakları (İK) uygulamalarını dijital dönüşümle harmanlayarak sektörde ses getiren kurumlardan biri olmaya devam ediyor.
Dijital Dönüşüm - 16.04.2021
Tosyalı Holding'in 2,5 milyar dolarlık çelik fabrikası yatırımında son düzlüğe girildi
Türkiye'de bir ilk: EAF Quantum teknolojisi Sarıseki Tesisi ile, daha düşük elektrik enerjisi tüketimi sağlayan Quantum Furnace teknolojisinin Türkiye'deki ilk kullanıcısı Tosyalı İskenderun olacak. Endüstri 4.0 uygulamalarını üretim süreçlerine entegre edecek tesis, dijital dönüşümün dünya çelik üretimindeki en iyi örneklerinden biri olacak.
Dijital Dönüşüm - 14.04.2021
Bereket Emeklilik, ilk çeyrek fon getirisinde sektör lideri oldu
"Fon getirilerinin olumlu seyretmesiyle BES'in zor zamanların güvenilir ve yüksek getirili tasarruf aracı olduğu bu süreçte ispatlandı." ifadesini kullanan Güngör, kendilerini de salgın sürecinde dijital dönüşüme ağırlık vererek dijital mecralarda gerçekleştirdikleri yeniliklerle kullanıcı deneyimini uluslararası standartlara taşıdıklarını anlattı.
Dijital Dönüşüm - 11.04.2021
Pandemi Sonrası İnternet Teknolojilerini Neler Bekliyor?
Pandemi sürecinin internetten sipariş verme alışkanlığını tamamen değiştirdiğini söyledi. Pandemiden sonra insanların eski haline dönmeyeceğini, pazardan alışveriş yapmak yerine online alıma devam edeceğini belirtti. Online satışa geçmeyen firmaların Covid-19 sürecinde internet ortamına geçiş yaptığını, bu sayede on yılda yapılacak dijital dönüşümün bir yılda gerçekleştiğini ifade etti.
Dijital Dönüşüm - 07.04.2021
Aksigorta, yeni nesil dijital sigortacılığa telekomünikasyonla ivme kazandırdı
Aksigorta olarak her alanda dijitalleşme stratejisini gündemlerinde tutarak kolay, yalın ve erişilebilir sigortacılık anlayışıyla müşterilerin çözüm ortağı olmayı sürdürdüklerini aktaran Öge, şunları kaydetti: "Bu amaçla Vodafone ile iş birliği yaparak yeni nesil dijital sigortacılığı, telekomünikasyon ile birleştirerek bir üst seviyeye taşıdık. Hayata geçirdiğimiz iş birliğiyle Vodafone, Aksigorta'nın bilgi, birikim, deneyim ve güvenilirliğini arkasına alarak Vodafone Yanımda uygulaması ve çağrı merkezi üzerinden ürün sunmaya başladı. Tüm acentelerimizi dijital dönüşüme hazırlamak, gelir ve operasyonel verimliliklerini artırmak ana amacımız.
Dijital Dönüşüm - 07.04.2021
Makine İhracatçıları Birliği, Dijital Terimler Kılavuzu'nu çevrim içi hizmete sundu
Makine İhracatçıları Birliği açıklamasına göre, birlik sanayinin ve makine sektörünün dijital dönüşümünü kolaylaştırıp hızlandıracak çalışmalara imza atmayı sürdürüyor.
Dijital Dönüşüm - 06.04.2021
Kuveyt Türk'ün "Sepetim" uygulaması çalışan bağlılığını artırdı
"Odağımız çalışanlarımızın memnuniyeti ve gelişimi" Açıklamada görüşlerine yer verilen Kuveyt Türk Strateji, İK ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, çalışan memnuniyetini ve bağlılığını artıracak çalışmaları hayata geçirmeye büyük önem verdiklerini belirterek, şunları kaydetti: "İnsan kaynakları süreçlerimizi 'önce insan-önce çalışan' anlayışıyla geliştirerek çalışanlarımızın 'İyi ki Kuveyt Türklüyüm' demelerini sağlamaya, onlara mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamı sunmaya gayret ediyoruz.
Dijital Dönüşüm - 06.04.2021
Yıldız Entegre, ödüllü uygulamasını yeniledi
"Çek, Seç, Uygula! teknolojisiyle sektörde bir ilke imza attık" Açıklamada görüşlerine yer verilen Yıldız Entegre Satış, Pazarlama ve İhracat Direktörü Selçuk Ormancı, Çek, Seç, Uygula! teknolojisiyle sektörde bir ilke imza attıklarını belirterek, "Sektörde fark yaratmanın yolunun dijital dönüşümden geçtiğinin bilincinde olan bir şirket olarak, dijital alandaki varlığımızı her geçen gün artırmaya devam ediyoruz.
Dijital Dönüşüm - 04.04.2021
İşletmeler İçin Sürdürülebilir Büyümeyi Sağlamanın Yolları
Karakaya, sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için işletme, kurum ve kuruluşların günümüz teknolojisine adapte olarak hayatta kalabilmesi gerektiğini ve bu nedenle dijital dönüşüme uyum sağlamak zorunda olunduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dijital Dönüşüm Haberleri | Dijital Dönüşüm Haber - Haberler - Dijital Dönüşüm haberleri, son dakika dijital dönüşüm haber ve gelişmeleri burada. Kuveyt Türk'ün reel sektöre desteği 89 milyar TL'yi aştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 01:51:31. #1.14#

title