Cloud Haberleri

Cloud haber, Cloud son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cloud - 17.06.2021
Bursa Uludağ Üniversitesi
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü koordinasyonu ile 5G ve haberleşme teknolojilerinde dünyanın önde gelen firmalarından olan Huawei ile "ICT Akademi" Ortaklık Anlaşması imzaladı. Gerçekleştirilen anlaşma kapsamında Huawei tarafından "Data Communication and Network Technology, Artificial Intelligence Technology and Application, Data Storage Technology, HCIA-5G, HCIA-Security, HCIA-WLAN, HCIA-IoT, HCIA-Cloud Service" konularında oluşturulan kurslar, BUÜ öğretim elemanları tarafından sanal sınıflara dönüştürülerek öğrencilere aktarılacak.
Cloud - 04.06.2021
Vodafone, yerli bulut yazılım şirketi FGS'nin yüzde 50'sini satın aldı
Operatörün 7 yıldır iş ortağı Verilen bilgiye göre, Vodafone'un 7 yılı aşkın bir süredir kurumsal iş ortağı olarak çalışan FGS, yazılım ürünlerini kendi geliştiriyor. Kamu alanında da projeleri bulunan teknoloji ve yazılım şirketi, ses alanında pek çok yenilikçi ürün sunuyor. Şirket, bulutta çalışan yazılım tabanlı sabit telefon santral sistemi Cloud PBX ürününün yanı sıra yine Cloud PBX altyapısına dayanan ve akıllı telefonlarda uygulama olarak kullanılabilen Cloud PBX mobil aplikasyonunu da geliştirdi.
Cloud - 10.05.2021
Kaspersky Endpoint Security Cloud, KOBİ'ler için EDR ile yenilendi
KOBİ'ler için ayrılmış uç nokta algılama ve yanıt (EDR) yetenekleri işlevi, Kaspersky Endpoint Security Cloud Plus katmanında 2021 boyunca test modunda kullanıma açıldı.
Cloud - 08.05.2021
BTK Akademi 13 yeni eğitimi erişime açtı
BTK Akademinin bu bakış açısıyla 13 yeni eğitimi daha gençlerin erişimine açtığı bilgisini veren Sayan, şunları kaydetti: "166 farklı konuda 82 bin 553 dakikaya ulaşan ücretsiz eğitimlere ilgi duyan tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. BTK Akademi ile geleceğin teknolojilerini kodlayan 665 bin öğrencimize ve sertifikalarını alan 73 bin yeteneğe inancımız tam, daima yanlarındayız. Milli Teknoloji Hamlesi izinde koşmaya devam, gelecek için daima." BTK Akademinin sunduğu eğitimlere jQuery, jQuery ile Web Programcılığı, Kablosuz Ağ Sızma Teknikleri, Web Sitesi Kullanılabilirliği, Pardus Arayüz Kullanımı, Google Cloud ile Bulut Bilişim, ARKit ile Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları Geliştirme, Temel Elektronik ve Robotiğe Giriş, Veri Modelleme, Uzaktan Erişim Araçları, Çevik Proje Yönetimi, Program ve Portföy Yönetimi, Microsoft Project ile Proje Yönetimi eklendi.
Cloud - 07.05.2021
ABD'de banka şubesinde rehine krizi
ABD'nin Minnesota eyaletine bağlı St. Cloud ilçesinde bulunan Wells Fargo bankasının St.
Cloud - 06.05.2021
PC kullanıcılarının yüzde 22'si ömrünü dolduran Windows 7 işletimini kullanıyor
Kaspersky Embedded Systems Security, çok düşük teknik özelliklere sahip sistemlerde çalışan Windows XP SP2 gibi eski işletim sistemlerinin çalıştığı ortamlarda destek sağlayabilir. Kaspersky Security Cloud, Kaspersky Endpoint Security for Business ve Kaspersky Small Office Security gibi istismar önleme teknolojilerine sahip çözümler kullanın.
Cloud - 04.05.2021
Kaspersky, 2020'de istikrarlı büyümesini sürdürdü
Salgından en çok etkilenen KOBİ iş segmentinde şirket, yüzde 3 büyüme gösterdi. Buna Kaspersky Endpoint Security Cloud çözümünün satışlarında önemli bir artış (yüzde 80) eşlik etti.
Cloud - 23.04.2021
Otomotiv üretimine XCEED blok zinciri çözümü
XCEED, açık kaynaklı bir blok zinciri protokolü olan "Hyperledger Fabric" temel alınarak IBM ile ortaklaşa geliştirildi. Girişimin, her üyenin kendi tercih edecekleri bir Bulut platformunda çalışmasına izin vermek için aralarında IBM Cloud'un da bulunduğu birden fazla Bulut sağlayıcısı ile bir Karma Bulut mimarisinde devreye alınması amaçlanıyor.
Cloud - 21.04.2021
Kaspersky'den kullanıcılara yüzde 30 indirim
Kaspersky açıklamasına göre, Kaspersky Internet Security, Kaspersky Total Security, Kaspersky Security Cloud ve Kaspersky Small Office Security kullanıcılarına yüzde 30 indirim sağlanırken, ürünlerin abonelik yenilemeleri yüzde 40 indirimle sunuluyor.
Cloud - 16.04.2021
Suudi Arabistan ve BAE ülkelerine yabancı yatırımcı çekme yarışında
Buna ek olarak Google, 2020'nin sonlarında Suudi Arabistan'ın milli şirketi Aramco'nun bir yan kuruluşu olan Aramco Development Company ile ortaklaşa Suudi Arabistan'da yeni bir Google Cloud Platform bölgesi oluşturma planını duyurdu.
Cloud - 15.04.2021
Son dakika ekonomi: Türkiye'de tüketicilerin yarısından fazlası veri ihlali yaşayan çevrimiçi hizmet sağlayıcıdan uzak duruyor
Ayrıca hesap denetleyici, gizli göz atma, engelleme, fidye yazılımı önleme, mobil güvenlik ve parola yönetimi gibi çeşitli araçlar sunan Kaspersky Security Cloud gibi bir çözüm de kullanabilirsiniz.
Cloud - 08.04.2021
2020'de finansal kötü amaçlı yazılımların küresel tehdit odakları değişti
"Yalnızca resmi mağazalar gibi güvenilir kaynaklardan edindiğiniz uygulamaları yükleyin" Kaspersky uzmanları, finansal kötü amaçlı yazılımlardan korunmak için kullanıcılara şu tavsiyelerde bulundu: "Yalnızca resmi mağazalar gibi güvenilir kaynaklardan edindiğiniz uygulamaları yükleyin. Uygulamanın hangi izinleri istediğini kontrol edin. İstenen izin programın işlevleriyle eşleşmiyorlarsa sorgulamanız gerekir. Mevcut yazılım için en son güncellemeleri ve yamaları düzenli olarak yükleyin. Çeşitli finansal siber tehditlere karşı korunmak için Kaspersky Security Cloud gibi güvenilir bir güvenlik çözümü kullanın.
Cloud - 29.03.2021
Facebook ve Google'dan daha hızlı internet için ABD'den Asya'ya uzanan 2 yeni deniz altı kablo yatırımı
Google'dan yapılan açıklamada ise şirketin "Echo" projesine yatırım yapacağı belirtildi. Açıklamada, söz konusu kablonun bölgede Google Cloud Platformu'nu çalıştıran uygulamalara bağlanan kullanıcılar için gecikmeyi azaltacağı aktarıldı.
Cloud - 26.03.2021
Süveyş Kanalı: Dev gemi Ever Given'ı kurtarma operasyonu nasıl yapılıyor?
Süveyş Kanalı'ndan geçişi sırasında karaya oturan 400 metre uzunluğundaki Ever Given adlı gemiyi kurtarma operasyonları devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cloud Haberleri | Cloud Haber - Haberler - Cloud haberleri, son dakika cloud haber ve gelişmeleri burada. Haziran ayının son haftası Game Pass kütüphanesine eklenecek oyunlar açıklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 22:14:51. #1.16#

title