Çanakçı Haberleri

Çanakçı haber, Çanakçı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çanakçı - 28.08.2021
Denizlerde av sezonuna ilişkin hususlar belirlendi
Giresun'da, Harşit çayı, Baltama, Aksu, Pazarsuyu, Yağlıdere, Çanakçı ve Gelevera derelerinin denize karıştıkları noktalarda 500 metre yarıçaplı sahalarda su ürünleri avcılığının yasak olduğu ifade edildi.
Çanakçı - 20.08.2021
Giresun'da 9 ilçeye kaymakam atandı
Buna göre Gaziantep İslahiye Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan Tirebolu Kaymakamlığına, Çorum Bayat Kaymakamı Mustafa Çelik Alucra Kaymakamlığına, Kastamonu Bozkurt Kaymakamı Okan Yenidünya Dereli Kaymakamlığına, Konya Çeltik Kaymakamı Yusuf Boran Vuran Çanakçı Kaymakamlığına, Kastamonu Küre Kaymakamı Furkan Berber Çamoluk Kaymakamlığına, Şırnak Vali Yardımcısı Faruk Doğru Şebinkarahisar Kaymakamlığına, Yalova Valiliği Kaymakam Adayı Cafer Ekinci Doğankent Kaymakamlığına, Kırıkkale Kaymakam Adayı Kübra Kaplan Yağlıdere Kaymakamlığına, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hukuk Müşaviri Cem Afşin Akbay Görele Kaymakamlığına atandı.
Çanakçı - 27.07.2021
Üzüm bağları dolu ve fırtınadan zarar gördü
'Üreticilerimiz sigortaya müracaat etsin' Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, ilçenin Sığırtmaçlı, Çavuşlar, Çimentepe, Tırazlar ve Çanakçı Mahallelerindeki bağlarda zararın daha yoğun olduğunu belirterek, "Bağlarda doludan zarar var.
Çanakçı - 13.07.2021
Giresun'un doğusu için kuvvetli sağanak uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Giresun'un Görele, Eynesil, Çanakçı, Tirebolu, Doğankent, Güce, Espiye, Yağlıdere, Keşap ilçelerinde yarın akşam saatlerine kadar sürmesi öngörülen sağanak ve gök gürültülü sağanakların, yerel kuvvetli (21-50 kilogram/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.
Çanakçı - 13.07.2021
Milletvekili Kıvırcık Sarıgöl'de muhtarlar ve partililere seslendi
Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, muhtarlar ve partililerle buluşmasının ardından Sarıgöl'de iş kazası geçiren Yaşar Coşkun'un evinde giderek 'Geçmiş olsun' dileklerinde bulundu. Sarıgöl Kaymakamı Ali Arıkan'ı da makamında ziyaret eden Milletvekili Kıvırcık partililerle birlikte Çanakçı Mahallesini ziyaret etti.
Çanakçı - 07.07.2021
Son dakika haberi: Çocuklarının kavgasını ayırmak isterken kalp krizinden öldü
Edinilen bilgilere göre, Tut ilçesi Reşadiye mahallesi Çanakçı Caddesi üzerinde köpek meselesinden dolayı B.
Çanakçı - 22.04.2021
Giresun'da derede mahsur kalan köpek yavrusu kurtarıldı
Çeşmebaşı Mahallesi Manasur mevkisindeki Çanakçı Deresi'nde mahsur kalan köpeği görenler Görele Belediyesinden yardım istedi.
Çanakçı - 16.04.2021
Son dakika haberi... Giresun'da telefon kablosu çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan iki kişi tutuklandı
Son dakika haberi: Giresun'un Çanakçı ilçesinde telefon kablosu çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan iki şüpheli tutuklandı.
Çanakçı - 26.02.2021
Konya Valiliği'nde merkez ilçelere sunulacak hizmetler değerlendirildi
Öte yandan Vali Özkan, Milli Atlet İlyas Çanakçı'yı misafir etti.
Çanakçı - 23.02.2021
AK Parti Balıkesir İl Teşkilatında görev dağılımı yapıldı
Toplantıda konuşan Başaran, şu ifadeleri kullandı: "Kurmuş olduğumuz yeni İl Yönetim Kurulumuzla Kuvayımilliye şehrimiz Balıkesir için güzel projelere imza atacağız. Bunu yaparken de gönülden gönüle köprüler kurmaya devam edeceğiz. 2023 seçimlerine kadar her an seçim olacakmış gibi tüm Yönetim Kurulu üyelerimizden milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımızdan ilçe belediye başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, meclis üyelerimize, Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarımızdan yönetimlerine teşkilat olarak ciddi, disiplinli ve en önemlisi gayret ve samimiyetle çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz." Yönetim Kurulunda görev dağılımı şöyle oluştu: "Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı İl Başkan Vekili Vahdettin Çiftçi, Teşkilat Başkanı Mustafa Çanakçı, Tanıtım Medya Başkanı Hüseyin İlhan, Seçim İşleri Başkanı Yusuf Erarslan, AR-GE Başkanı Ahmet Acaroğulları, Mali ve İdari İşler Başkanı Seyit Alper Kaya, Sosyal Politikalar Başkanı Nurten Arslan, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Nuri Çakmak, Yerel Yönetimler Başkanı Cüneyt Ermişler, Ekonomik İşler Başkanı Sezai Doğan, Dış İlişkiler Başkanı Cüneyit Kaba, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Bekir Yurttekin, İnsan Hakları Başkanı Hakan Aka, İl Sekreteri Mehmet Fatih Beyoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Zahid Bayram.
Çanakçı - 21.02.2021
Giresun'un ilçeleri doğal gaza kavuşuyor
Verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini aktaran Öztürk, şöyle devam etti: "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımıza yapmış olduğumuz girişimler neticesinde Dereli, Doğankent ve Piraziz ilçelerimiz 2021 yılı içerisinde doğalgaza kavuşuyor. Görele, Güce ve Tirebolu ilçelerimize 2022 yılında, Alucra, Şebinkarahisar ve Yağlıdere ilçelerimize ise 2023 yılında doğal gaz ulaşmış olacak." Öztürk, Eynesil, Çanakçı ve Çamoluk ilçelerine de doğal gaz getirilmesiyle ilgili gerekli çalışmaların devam ettiğini kaydederek, "AK Parti ile Giresun'umuza, ilçelerimize, beldelerimize ve köylerimize hizmet ve yatırım kazandırmayı sürdüreceğiz.
Çanakçı - 05.02.2021
"Türkçe ıslık dili" eğitimi yeni akademik yılda başlıyor
Giresun Üniversitesi Turizm Fakültesinde, Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy'de yöre halkı tarafından asırlardır haberleşmek için kullanılan ıslık diline ilişkin eğitime 2021-2022 akademik yılı güz döneminde başlanması planlanıyor.
Çanakçı - 19.01.2021
Diyarbakır'da belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor
Çiftlik, Ağaçgeçit ve Batı Çanakçı mahalleleri ve bağlı mezralarda gerçekleştirilen çalışmalarla kısa süreliğine kapanan yollar yeniden ulaşıma açıldı.
Çanakçı - 12.01.2021
AK Parti Giresun milletvekillerinden Giresun Gazeteciler Derneği'ne ziyaret
Bunun yanı sıra Karayolları Genel Müdürünü ziyaret ederek, ildeki tüm yolları da tek tek gözden geçirdiklerini ifade eden Öztürk, şunları aktardı: "Zaten 22 Ağustos'taki sel felaketinden sonra her Bakanlar Kurulu toplantısında Giresun gündeme geliyor. Ulaşım projelerinde 2021 ödeneklerinden ne gerekiyorsa verilecek. 'Eğribel Tüneli durdu' dediler devam ediyor, ödenek verildi. Dereli-Giresun arası yol için ödenekler aktarıldı, inşallah 2021 yılı sonunda bitecek. Öbür taraftan Alucra-Yağlıdere yolundaki kısmi ihale yapıldı, 10 kilometrelik ödeneği çıkarıldı. Güce yolu ödenek yapıldı, Ören'de kamulaştırma problemleri var, orayı halledeceğiz. Çanakçı yolu bitti bitiyor.
Çanakçı - 06.01.2021
Sakarya'da havai fişek fabrikasındaki patlamada yakınlarını kaybedenlerden duruşma sonrası açıklama
Hayatını kaybeden Mahmut Seyfi Çanakçı'nın yeğeni ve müşteki avukatı Gülşen Uzuner de tüm müştekilerin kenetlenip bir aile olduğunu kaydetti.
title