Astronomi Haberleri

Astronomi haber, Astronomi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Astronomi - 20.04.2021
Tokat'ta bilim merkezi kurulması için çalışmalara başlandı
Bilim merkezinin gençlerin robotik kodlama, astronomi, zeka oyunları gibi bilimsel, kültürel ve sanatsal anlamda yetişmelerine anlamlı ve önemli katkılar sağlayacağının altını çizen Balcı, "Temeli 3 ay içerisinde atılıp, 1,5 yıl içinde tamamlanacak bilim merkezi Türkiye'nin sayılı, güzel ve etkin bilim merkezlerinden biri olacak.
Astronomi - 13.04.2021
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, "100 Objede İslam Bilim Tarihi Sergisi"ni ziyaret etti
Ersoy, Twitter hesabındaki paylaşımında, "Astronomi, coğrafya, geometri, optik, kimya ve tıp alanlarındaki seçkilerden oluşan bu özel sergide emeği geçenleri tebrik ediyorum.
Astronomi - 13.04.2021
Bayındır'da "Uzay Kahve Projesi" hayata geçirildi
İç içe tasarlanmış istasyonlar şeklinde kurgulanan kahvede astronomi ve uzay atölyesi ile planetaryum çadırı bulunuyor.
Astronomi - 08.04.2021
Kanadalı astrofizikçi 35 milyon ışık yılı uzaklıkta süpernova keşfetti
Devasa miktarda enerji yayan yıldız patlamaları olarak bilinen süpernovalar, astronomi ve astrofizikçilerin en çok araştırdıkları konuların başında geliyor.
Astronomi - 07.04.2021
Mardin'de Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen resim yarışması sonuçlandı
Polat, "Cumhurbaşkanımızın 'Gökyüzüne Bak Ay'ı Gör" çağrısından hareketle ilimiz genelinde astronomi bilimine yönelik bir hareketlilik başlatmak istedik.
Astronomi - 01.04.2021
Osmaniye'de "Akıllı Tarım Kampı"yla gençlere tarım teknolojileri ve uygulamaları aktarıldı
Kampta gençlere, kodlama ve tarım teknolojileri, hassas tarım uygulamaları, zirai insansız hava aracı etkinlikleri ve uzay-tarım ilişkili astronomi eğitimleri verildi.
Astronomi - 23.03.2021
Antalya Bilim Merkezi, öğrencilere kapılarını açtı
Astronomi bölümünün de kurulacağı bilim merkezinde, deneme eğitimlerine başlanıldı.
Astronomi - 18.03.2021
Cezayir'de 5,9 büyüklüğünde deprem
Cezayir Astronomi, Astrofizik ve Jeofizik Araştırmaları Merkezinden yapılan açıklamada, yerel saatle 02.
Astronomi - 06.03.2021
Sakarya'da açılan "Öğretmen Destek Merkezi" öğretmenlerin gelişimine katkı sunacak
Uzay ve astronomi atölyesiyle öğretmenlerde havacılık, uzay ve evrenle ilgili araştırmalarla merak oluşturulması, eleştirel düşünme ve bilimsel beceri süreçlerinin geliştirilmesi, görsel sanatlar atölyesiyle sanat duyarlılığı ve sanata bakış açısı geliştirilmesi ve aynı zamanda öğretmenlerin hayal güçlerinin ve yaratıcılıklarının artırılması hedefleniyor.
Astronomi - 05.03.2021
Son dakika gündem: Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Sakarya'da "Öğretmen Destek Merkezi" açılışına katıldı Açıklaması
Öğretmen destek noktasının açılmasının öğretmenler için ayrı önem taşıdığına işaret eden Selçuk, burada uzay astronomi, STEM, ahşap, metal, müzik, dramayla ilgili atölyelerde öğretmenlerin sertifika almaları ve kendini geliştirmelerinin öğrencilere daha yararlı olacağını vurguladı.
Astronomi - 02.03.2021
İstanbul semalarında görülen gök taşı
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Astrofizik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.
Astronomi - 22.02.2021
Mısır'da Firavun II. Ramses'in heykeline güneş vurdu
Ebu Simbel Tarihi Eserler Genel Müdürü Eymen Ebu Zeyd, basına yaptığı açıklamada, yılın belli dönemlerinde gerçekleşen söz konusu astronomi olayının, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen büyük ilgi gördüğünü söyledi.
Astronomi - 14.02.2021
Son Dakika | Bakan Varank, TRT 1'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu Açıklaması
"Uygun kişiyi seçeceğiz" Uzaya bilimsel çalışmalar yapmak üzere gidecek Türk vatandaşının gençlere de rol model olacağına işaret eden Varank, şunları kaydetti: "Bizim göndereceğimiz vatandaşımız böyle bir misyona da sahip olacak. Öncelikle bilimsel çalışmaya karar vermemiz lazım. Çalışmanın niteliğine göre bilim insanının hangi alandan seçileceğine karar verilecek. Bunu 2023'e yetiştirmek istiyoruz. Önümüzdeki 4-5 ay içinde uzaya göndereceğimiz vatandaşımızı seçmemiz gerekiyor. Bilimsel çalışmaya karar verdikten sonra hedefimiz 2 ya da 3 insanımıza bu eğitimleri aldırmak. Oldukça zorlu eğitimleri almasını sağlayacağız. Rusya, ABD bu eğitimleri veriyor, oldukça yoğun eğitimlerden bahsediyoruz. Fizyolojik, psikolojik özellikleri karşılamaları gerekiyor, uzay aracıyla ilgili temel eğitimleri almaları gerekiyor. Bunları da dikkate alarak adaylarımızı seçeceğiz, eğitimlere yollayacağız. 2 senelik eğitimden sonra da bir vatandaşımızı uzaya göndereceğiz. Bilimsel misyonu yerine getirebilecek uygun kişiyi seçeceğiz." "Ortak uzay limanı işletmesi kurmayla ilgili çalışma başlattık" Varank, Türkiye'de astronomi alanında önemli altyapılar olduğuna değinerek, ülkenin yerden gözlem konusunda kabiliyetlere sahip olduğunu ama bunların ilerletilmesi, gezegenlerin ve yıldızların yanı sıra uyduların da izlenmesi ve kayıt altına alınması gerektiğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Astronomi Haberleri | Astronomi Haber - Haberler - Astronomi haberleri, son dakika astronomi haber ve gelişmeleri burada. Moğollar Türk mü? Moğollar hangi dine mensup? Moğolların kurucusu ve en önemli hükümdarları kimdir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 01:49:48. #1.16#

title