Asgari Ücret Haberleri

Asgari Ücret haber, Asgari Ücret son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Asgari Ücret 4.8.2020
"Üniversiteni keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020" başladı
YÖK ile yapılan iş birliği protokolleri uyarınca tekstil, deri, maden, jeoloji, maden ve cevher hazırlama gibi mühendislik lisans programlarını tercih eden ve başarısı sırası yüksek olan öğrencilere asgari ücrete varan çeşitli miktarlarda farklı meslek kuruluşlarınca burslandırıldığını dile getiren Saraç, şunları kaydetti: "Tercihte bulunmadan önce bu programları gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.
Asgari Ücret 3.8.2020
Mersin'de ihtiyaç sahipleri için "kıyafet evi"
Asgari ücretin altında geliri olan ailelerin faydalanabileceği kıyafet evi Ulu Çarşı'da açıldı.
Asgari Ücret 1.8.2020
Tüketici hakem heyetleri görev alanındaki uyuşmazlıklar zorunlu arabuluculuk kapsamı dışında tutuldu
Yapılan açıklamada tüketici hakem heyetlerinin görev sınırlarında kalan ve 2020 yılı için değeri 10 bin 390 TL'ye kadar olan tüketici uyuşmazlıkları ile tüketici hakem heyeti kararlarına karşı Tüketici Mahkemelerine yapılan itirazların sayıldığı ve bu hususların zorunlu arabuluculuk kapsamı dışında tutulduğu bildirildi. Açıklama şöyle: "Dava şartı arabuluculuk müessesesi 28/07/2020 tarihli ve 31199 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 7251 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile tüketici uyuşmazlıklarında zorunlu hale getirilmiştir. Yapılan düzenleme ile Tüketici Mahkemelerinde ya da Tüketici Mahkemesi oluşturulmayan yerlerde Tüketici Mahkemesi sıfatıyla hareket eden Asliye Hukuk Mahkemelerinde tüketici uyuşmazlıkları için dava açılmadan önce arabulucuya başvurulmuş olması, dava şartı olarak kabul edilmiş ancak belli hususlarda istisnalar belirlenmiştir. Söz konusu istisnalar arasında tüketici hakem heyetlerinin görev sınırlarında kalan ve 2020 yılı için değeri 10 bin 390 TL'ye kadar olan tüketici uyuşmazlıkları ile tüketici hakem heyeti kararlarına karşı Tüketici Mahkemelerine yapılan itirazlar sayılmış olup, bu hususlar zorunlu arabuluculuk kapsamı dışında tutulmuştur. Diğer taraftan, ilgili kamu kurum ve kuruluşları, tüketici örgütleri ve Bakanlığımız tarafından genel olarak tüketicileri ilgilendiren ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a aykırı bir durumun önlenmesine veya durdurulmasına ilişkin tüketici mahkemelerinde açılan davalarda dava şartı olarak arabuluculuk hükümleri uygulanmayacaktır. Ayrıca seri ayıplı malların ayıplı olduğunun tespiti, bu tür malların üretiminin veya satışının durdurulması, ayıbın ortadan kaldırılması ve malın toplatılmasına ilişkin açılan davalarda ve tüketici işlemi mahiyetinde olan taşınmazın aynından doğan uyuşmazlıklarla ilgili davalarda da dava şartı olarak arabuluculuk hükümleri uygulanmayacaktır. Tüm bu hususlara ilave olarak yapılan düzenlemeyle zorunlu arabuluculuğun genel hükümlerinden ayrı olarak tüketiciler lehine bazı hükümler getirilmiştir. Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu'nun ilgili hükümleri tüketici aleyhine uygulanmayacaktır. Buna göre, dava şartı arabuluculuğun ilk toplantısına mazeret bildirmeksizin katılmayan tüketicinin aleyhine yargılama gideri ve arabuluculuk ücretine hükmedilemeyecektir. Arabuluculuk faaliyeti sonunda taraflara ulaşılamaması, taraflar katılmadığı için görüşme yapılamaması veya tarafların anlaşmaları ya da anlaşamamaları halinde tüketicinin ödemesi gereken arabuluculuk ücreti Adalet Bakanlığı bütçesinden karşılanacaktır. Bu noktada Adalet Bakanlığı tarafından karşılanacak olan arabuluculuk ücreti, Arabuluculuk Asgari Ücret Tarifesinin eki Arabuluculuk Ücret Tarifesinin birinci kısmına göre en fazla iki saatlik ücret tutarı olacaktır.
Asgari Ücret 29.7.2020
Lübnan'da elektrik krizi emekli maaşlarını da vurdu
Ülkedeki 675 bin Lübnan lirası olan asgari ücret, 1992'den beri değişmeyen Merkez Bankasının resmi kurunda yaklaşık 450 dolara tekabül ediyor.
Asgari Ücret 28.7.2020
Lübnan'da elektrik kesintileri ve ekonomik kriz protesto edildi
Ülkedeki 675 bin Lübnan lirası olan asgari ücret, 1992'den beri değişmeyen Merkez Bankasının resmi kurunda yaklaşık 450 dolara tekabül ediyor.
Asgari Ücret 28.7.2020
Sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Kanun teklifinin sosyal ağ sağlayıcılarıyla vatandaşlar arasında muhattaplık ilişkisini tesis ettiğini vurgulayan Zeynep Yıldız, "Temsilci bulunması durumunda vatandaş kişilik haklarının incindiğini belirterek, ilgili ağ sağlayıcı şirkete başvuracak. Vergilendirme meselesi de burada önemli. Asgari ücret alan vatandaşlarımız vergisini öderken, ağ sağlayıcı şirketler neden ödemesin? Yasaya karşı çıkanlar, daha çok temsilcilerin gelmeyeceğinden hareket ediyor.
Asgari Ücret 28.7.2020
AK Parti Milletvekili Ankara Zeynep Yıldız: "Sosyal medya düzenlemesi konusunda vatandaşlarımız...
AK Parti Milletvekili Ankara Zeynep Yıldız: "Sosyal medya düzenlemesi konusunda vatandaşlarımız müsterih olsunlar" ANKARA - AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, "Adalet Komisyonu'nda farklı bir zeminde ilerlemiş olsa da tartışmalar. Bu konuda muhalefet edilecek bir taraf yok. Muhalefet tarafından teklifin içeriğine çok odaklanılmadığını görüyoruz. Özgürlük kısıtlayan hiçbir yanı yok bu kanunun bilakis özgürlükleri koruyan bir yanı var. Vatandaşlarımız son derece müsterih olsunlar. Burada, onları korkutmak isteyenlerin yapmak istedikleri gibi bir düzenleme yok" dedi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlanacak sosyal medya düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi milletvekillerinin imzasını taşıyan kanun teklifinin muhalefet tarafından yanlış anlaşıldığı ve aktarıldığını belirten AK Parti Ankara Milletvekili Yıldız, "Sosyal medya düzenlemesi bugüne kadar dünyada pek çok ülkenin yaptığı bir düzenleme. Bir veri ekonomisi oluşuyor, bu veri ekonomisi oluşurken bunun hukukunun da oluşuyor olması lazım. Dolayısıyla bu hukuk oluşurken bizim de bundan geri kalmamamız gerekiyordu. Aylardan beri gündemimizde olan bir konuydu. Kanun teklifinin hangi aşamalardan gelerek olgunlaştığına da bizzat şahitlik ettim. Ben çok faydalı bir düzenleme olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı. "Temsilcilik konusu çok önemli" Bugün içerisinde TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesi planlanan kanun teklifinin hangi konularda faydalı olacağına dair de düşüncelerini paylaşan Yıldız, "Biz, sosyal ağ sağlayıcılarından bir temsilci atamalarını isteyeceğiz. Dünyanın pek çok yerinde sosyal ağ sağlayıcıları temsilci atıyor. Devletin pozitif yükümlülüğü vatandaşını korumaktır. Kişilerin rumuzlu hesaplardan birbirlerine hakaret ettiği bir platform düşünün; mağdur olan kişi istediği kadar şikayet etsin, rumuzlu hesaptan edilen hakaretler bulunamıyor. Bu noktada mağdur olan taraf muhatapsız kalıyor. Bir başka konu ise; tebligatlar yapacak muhatap bulamıyoruz. Asgari ücretle geçinen bir vatandaşımız vergisini verirken, yıllık cirosu milyon dolarlarla ifade edilemeyen sosyal ağ sağlayıcılarının herhangi bir vergilendirme ya da herhangi bir idari ceza söz konusu olduğunda tebligat yapılamaması gibi bir durum söz konusu.
Asgari Ücret 28.7.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Ulusal Vergi Konseyi'nin raporlarının her yıl Resmi Gazete'de yayınlanacağını ve herkesin görebileceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, asgari ücretin vergi dışı tutulmasının da hedeflerinden biri olduğunu söyledi.
Asgari Ücret 28.7.2020
Alaplı'da fındık toplama tarihleri belirlendi
Komisyon kararında, fındık toplama tarihleri ile ilgili kararların bağlayıcı nitelikte olduğu, belirlenen tarihlerden önce fındık toplamanın yasak olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Fındık toplama işçilik ücretlerinde 27 Mayıs 2010 tarih ve 27593 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Tarımda İş Aracılığı Yönetmeliği'nin 12. maddesinin 2. fıkrasında belirtilen 'İşçilerin günlük brüt kazançları, 4857 sayılı İş Kanununun 39. maddesinde belirtilen asgari ücretin altında olamaz' ibaresine göre hareket edilecek.
Asgari Ücret 23.7.2020
İstihdama ilişkin kanun teklifi Genel Kurulda
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, Kovid-19 sürecinde verilen yardımlara ilişkin açıklamalar yaptığını anımsatan Koncuk, "Ateş düştüğü yeri yakıyor. Milletimiz, esnafımız, çiftçimiz, işsizimiz, asgari ücretlimiz, emeklilerimizin bu 3,5 ay boyunca yaşadığı acıyı, sıkıntıyı kendileri bilir.
Asgari Ücret 22.7.2020
İstihdama ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, işçiye asgari ücreti garantilemek yerine, aylık 1168 lira, günlük 39 liranın reva görüldüğünü belirterek, "Ücretsiz izin ödeneğiyle yaşamını idame ettirmesini istiyorsunuz.
Asgari Ücret 22.7.2020
"Mahir Eller" projesinde mali destek artırıldı
Yeni düzenlemeyle işverene verilen mali destek tutarı, proje kapsamında mesleki yeterlilik belgesi sahibi olan 3 bin kişi için net 290 avroya yükseltildi. Bu kapsamda işverene aylık brüt asgari ücret ödemesinin desteklenmesi amacıyla 155 avronun karşılığı Türk lirası, aylık sigorta primleri ödemesinin desteklenmesi amacıyla da 135 avronun karşılığı Türk lirası teşvik ödemesi gerçekleştirilecek.
Asgari Ücret: İstihdama mahir eller desteğiAsgari Ücret 22.7.2020
Asgari Ücret 22.7.2020
Maden, jeoloji, cevher hazırlama mühendisi adaylarına burs
Üniversite sınavında ilk 80 bine giren ve ilk 5 tercihinde maden, jeoloji veya cehver hazırlama mühendisliklerinden birini tercih eden ve yerleşen öğrencilere, aylık asgari ücret tutarı üzerinden karşılıksız burs verilecek.
Asgari Ücret 21.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Reform, icraat ve değişim temelli anlayışla yolumuza devam edeceğiz (2)
Son 2 yılda 1 milyon 650 bin iş yeri ve 10 milyon 680 bin sigortalı için 79,7 milyar lira tutarında destek verdiklerini ifade eden Erdoğan, "İşsizlik ödeneğinden son 2 yılda 1,8 milyon vatandaşımıza toplam 14,7 milyar lira tutarında ödeme yaptık. Ortalama 1,6 milyon iş yeri için toplamda 19,7 milyar lira tutarında asgari ücret desteği verdik.
Asgari Ücret 21.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabinenin 2 yıllını değerlendirdi (3)
Son 2 yılda 1 milyon 650 bin iş yeri ve 10 milyon 680 bin sigortalı için 79,7 milyar lira tutarında destek verdiklerini ifade eden Erdoğan, "İşsizlik ödeneğinden son 2 yılda 1,8 milyon vatandaşımıza toplam 14,7 milyar lira tutarında ödeme yaptık. Ortalama 1,6 milyon iş yeri için toplamda 19,7 milyar lira tutarında asgari ücret desteği verdik.
Asgari Ücret 21.7.2020
AK Parti'li Göksu: Bundan daha ala israf var mı?
AK Partili Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 11 CHP'li büyükşehir belediye başkanına, İBB'nin kasasından verdiği yemeğe tepki gösterdi. Göksu, DHA'ya yaptığı açıklamada, İmamoğlu'nun seçim kampanyasını yaparken israf düzeninden bahsedip, israfla ilgili çok ağır cümleler kullandığını anımsattı. Göksu, İmamoğlu'na 'yaklaşık 1 yıldır İBB'yi yönetiyorsunuz, hangi israfla karşılaştınız ve hangi israf düzenini önlediniz' diye zaman zaman sorular sorduklarını anlatarak, "Örneğin; Yenikapı'da bir araç şovu yaptı, elinde patladı. '643 makama 1717 makam aracı var' dedi, sonra 730 tane kamyon, kamyonet ve minibüs dizebildi. Biz bunların cevabını ararken 2019 yılı denetim raporları çerçevesinde denetim komisyonu raporlar hazırladı. Denetim komisyonunun hazırladığı raporları incelerken İBB Başkanının kendi kafasında israfı tanımladığını, israfın da nasıl yapılacağını çok iyi bildiğini gördük" dedi.   'BİR KİŞİNİN FATURASI 6 BİN 395 LİRA' CHP'li belediye başkanlarına bir çalıştay yapılıyorsa, bunu İBB'nin bütçesinden vermenin etik olmadığını kaydeden Göksu, şöyle konuştu: "Bütün Türkiye genelindeki belediye başkanları ile ilgili Türkiye'ye vizyon ve katkı sunacak bir çalıştay yaparsınız, büyükşehir ağırlar bu ayrı bir şeydir. Ama 11 tane CHP'li büyükşehir belediye başkanına çalıştay yapıyorsunuz ve bunu Büyükşehir Belediyesi'nin kasasından ödüyorsunuz, bu etik değil. Verilen yemekte kişi başına düşen fatura 6 bin 395 lira. 6 bin 395 lira bugün aşağı yukarı 3 tane asgari ücret.
Asgari Ücret 21.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi 2 Yıllık Değerlendirme Toplantısı: (6)
Erdoğan, "Ücretsiz izne çıkartılan veya işini kaybeden 1,7 milyon vatandaşımıza yaptığımız ödeme tutarı da 2,8 milyar lirayı buldu. Son 2 yılda 1 milyon 650 bin iş yeri ve 10 milyon 680 bin sigortalımız için 79,7 milyar lira tutarında destek verdik. Aktif iş gücü programlarımızla son 2 yılda toplam 980 bin kişi için 4,1 milyar liralık kaynak kullandık. İşsizlik ödeneğinden son 2 yılda 1,8 milyon vatandaşımıza toplam 14,7 milyar lira tutarında ödeme yaptık. Ortalama 1,6 milyon iş yeri için toplamda 19,7 milyar lira tutarında asgari ücret desteği verdik.
Asgari Ücret 21.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Salgın döneminde, sosyal koruma kalkanı çatısı altında, vatandaşlarımıza...
"3,7 milyon kişi için 14 milyar liranın üzerinde kaynak kullandık" Son 2 yılda en çok icraatın gerçekleştirildiği alanların başında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetlerin geldiğini aktaran Erdoğan, "Sosyal yardımlarda kurumsal ve yapısal değişikliklere giderek, 2002 yılında 4 olan sosyal yardım programı sayısını 43'e çıkardık. İhtiyaç sahiplerine bütçeden ayrılan kaynağı da 2 milyar liradan 55 milyar liraya yükselttik. Son 18 yılda yaptığımız sosyal yardım tutarı toplamda 356 milyar lirayı buldu. Salgın döneminde, sosyal koruma kalkanı çatısı altında, vatandaşlarımıza 25,5 milyar lira nakit ödeme yaptık. Sadece kısa çalışma ödeneği kapsamında, çok büyük bir bölümü de salgın döneminde olmak üzere 3,7 milyon kişi için 14 milyar liranın üzerinde kaynak kullandık. Ücretsiz izne çıkartılan veya işini kaybeden 1,7 milyon vatandaşımıza yaptığımız ödeme tutarı da 2,8 milyar lirayı buldu. Son iki yılda 1 milyon 650 bin iş yeri ve 10 milyon 680 bin sigortalımız için 79,7 milyar lira tutarında destek verdik. Aktif iş gücü programlarımızla; son iki yılda toplam 980 bin kişi için 4,1 milyar liralık kaynak kullandık. İşsizlik ödeneğinden son iki yılda; 1,8 milyon vatandaşımıza toplam 14,7 milyar lira tutarında ödeme yaptık. Ortalama 1,6 milyon iş yeri için toplamda 19,7 milyar lira tutarında asgari ücret desteği verdik.
Asgari Ücret 21.7.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
TBMM'ye getirilen mini istihdam paketiyle ücretsiz iznin bir yıla çıkarılacağını, ücretsiz izne çıkana da aylık bin 168 lira ödeneceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, bu parayla ev kirasının mı, elektrik, su, doğalgaz parasının mı, çocuğun okul masrafının mı ödeneceğini sordu. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Bunlarda vicdan yok. Bari asgari ücret ödeyin.
Asgari Ücret 21.7.2020
Taksi dolmuşçulardan İBB önünde plaka eylemi
"Kazancımız asgari ücretin bile altında" İstanbul Taksi Dolmuş Ulaşım Hizmetleri Derneği Başkanvekili İsmet Dalcı ise yarın İBB Genel Sekreteri ile görüşme yapılacağını ifade ederek, şöyle konuştu: "Genel Sekreter, Toplu Ulaşım Müdürü, Ulaştırma Daire Başkanı ve esnaf ile 15 dakikalık bir toplantı olacak.
Şu an buradasınız: Asgari Ücret Haberleri | Asgari Ücret Haber - Haberler - Asgari Ücret haberleri, son dakika asgari ücret haber ve gelişmeleri burada. Yılmaz Morgül: İdam çıkmazsa kendimi yakacağım.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 06:26:37. #1.15#
title