AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HABERLERİ

Ağırlaştırılmış Müebbet Haberleri

Ağırlaştırılmış Müebbet haber, Ağırlaştırılmış Müebbet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ağırlaştırılmış Müebbet - Dün
İranlı Naci Şerifi Zindaşti'nin elebaşı olduğu iddia edilen organize suç örgütüne ilişkin dava
İddianamede, sanık Naci Şerifi Zindaşti'nin, 3 kişiyi "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, bu kişinin ayrıca, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" suçundan 3 yıldan 9 yıla, "birden fazla kişiyle silahla tehdit" suçundan 1 yıldan 2,5 yıla, "silahla kasten yaralamaya teşebbüs" suçundan 3 aydan ile 9 aya ve "resmi belgede sahtecilik" suçundan da 2 yıldan 5 yıla olmak üzere toplam 6 yıl 3 aydan 17 yıl 3 aya kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.
Ağırlaştırılmış Müebbet - Dün
Kadıköy'de 20 yıl önce 12 yaşındaki Hande Çinkitaş'ın öldürülmesi davası başladı
İddianamede, bu kapsamda baba Nezih Çinkitaş ile üvey anne Şehnaz Çinkitaş'ın "Canavarca veya eziyet çektirerek alt soydan akrabayı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.
Ağırlaştırılmış Müebbet - Dün
Hande Çinkitaş'ın 20 yıl önce öldürülmesine ilişkin baba ile üvey anne hakim karşısına çıktı
KADIKÖY'de 2001 yılında 12 yaşındaki Hande Çinkitaş'ın öldürülmesine ilişkin haklarında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan baba Nezih Çinkitaş ve üvey anne Şehnaz Çinkitaş, hakim karşısına çıktı.
Ağırlaştırılmış Müebbet - Dün
Hrant Dink cinayetine ilişkin 76 sanığın yargılanmasına devam edildi
Mütalaada, yine cinayet döneminde İstanbul İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü Terör Olayları Kısım Amiri (Yüzbaşı) olarak görev yapan Ali Barış Sevindik'in, "Anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "kasten öldürme" suçundan müebbet, "FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.
Ağırlaştırılmış Müebbet - Dün
Son dakika haberleri | Dink cinayetinde kamu görevlilerinin yargılandığı davada savunmalar alınıyor
"BU DAVANIN HİÇBİR YERİNDE YOKUM" Mütalaada, "Anayasayı ihlal", "Kasten öldürme" ve "Örgüte üye olma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet, müebbet ve 15 yıla kadar hapsi eski Adana Jandarma Bölge Komutanı sanık Hamza Celepoğlu ise savunmasında, "2006-2007'de İtalya'da dil eğitimindeydim.
Ağırlaştırılmış Müebbet - Dün
Kocaeli'de Filistinli kızın ölümüne ilişkin baba ve ağabeyin yargılanmasına devam edildi
Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, baba ve ağabeyin ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep ediliyor.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 19.01.2021
"Leyla Aydemir cinayeti" davasında bölge adliye mahkemesinin bozma kararı hukuka uygun bulundu
Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan Leyla Aydemir cinayetiyle ilgili "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan amca Yusuf Aydemir ve beraat eden 6 sanıkla ilgili Ağrı 1.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 19.01.2021
Annesini öldürdüğü iddia edilen sanığın "cezai ehliyeti" araştırılacak
Sanık hakkında, "üst soydan kişiyi kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 19.01.2021
Son dakika haberi: Benzinle yaktığı eşinin ölümü, kızının da yaralanmasına neden olan sanık hakkındaki dava
Son dakika gelişmesine göre Diyarbakır'da benzinle yaktığı eşi Güllü Y'nin ölümü, kızı Dilek Y'nin de yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada yargılanan Can Y'nin tutukluluk halinin devamına karar verildi.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 19.01.2021
Son dakika haberi... Ceren Özdemir cinayetinin faili, polisleri yaralamasıyla ilgili beşinci kez hakim karşısına çıktı
Son dakika haberleri: Ordu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Özgür Arduç'un, yakalandığı sırada polis memurlarını bıçakla yaralamasıyla ilgili davanın beşinci duruşması görüldü.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 17.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk binasının işgaline ilişkin 57'si tutuklu 93 sanığın yargılandığı davada, 23 sanık ağırlaştırılmış müebbet, 35 sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 15.01.2021
İntihar eylemi yapmak isterken yakalanan teröriste "ağırlaştırılmış müebbet hapis" istemi
Erzincan polisinin koordinesinde Amasya'da düzenlenen operasyonda el bombası ile intihar eylemi yapmak isterken yakalanan terörist "Baver-Çektar" kod adlı Ahmet Herdem'in de aralarında bulunduğu 6 sanık hakkında 2 yıldan ağırlaştırılmış müebbette kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 15.01.2021
Terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "Türkiye gençlik sorumlusu"na 10 yıl hapis cezası
Adana'da, terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "Türkiye gençlik sorumlusu" olduğu ve ülke genelinde "yönetici" pozisyonunda faaliyet yürüttüğü iddiasıyla tutuklanan Sezar Duruk hakkında, "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme, silahlı terör örgütü kurma ve yönetme, suç örgütlerinin isimlerini kullanarak tehditte bulunmak ve mala zarar verme" suçlarından da 37,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanmıştı.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 15.01.2021
Annesini öldürüp cesedini araziye gömen sanık ile arkadaşının yargılanmasına devam edildi
İddianamede, sanık Batuhan Ünal'ın "tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, sanık Furkan Salih Gürlek'in de "tasarlayarak yakın akrabayı öldürmeye yardım etme" suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 14.01.2021
Duruşmada örgüt propagandası yapmak isteyen teröriste mahkeme heyeti başkanından engel
İddianameden Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan ve 3 ayrı dava dosyasının birleştirildiği davanın iddianamesinde, 9 sanıktan Kamış'ın, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme", "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğü bozma", "Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak canavarca ve eziyet çektirerek öldürme", "Silahlı terör örgütüne üye olmak", "Nitelikli yağmaya teşebbüs", "Silahla tehdit", "Sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah veya mermilerin satın alınması, taşınması ve bulundurulması", "Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme", "Birden fazla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "Nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme", "Görevi yaptırmamak için direnme", "Kamu malına zarar verme", "Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama" ve "Toplantı ve yürüyüşlere silah veya aletlerle katılma" suçlarından 5 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 36 yıl 9 aydan 56 yıla kadar hapsi talep ediliyor.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 14.01.2021
Bursa'da polisi şehit eden sanığa müebbet hapis cezası verildi
Gözaltına alınan 5 şüpheliden Murat D. tutuklanmış, S.D, İ.D, T.B. ve M.Y. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Murat D. hakkında ağırlaştırılmış müebbet, diğer 4 sanık için ise 4'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 14.01.2021
FETÖ'nün MİT kumpası davasında 9 sanığa ağırlaştırılmış müebbet istendi
FETÖ'nün 7 Şubat 2012'de MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerini ifadeye çağırmasına ilişkin 10'u tutuklu 18 sanığın yargılandığı MİT Kumpas davasında mütalaasını açıklayan savcı, 9 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle cezalandırılmasını istedi.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 14.01.2021
Son dakika haber... FETÖ'NÜN MİT KUMPASI DAVASINDA 9 SANIĞA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ
Son dakika haberi... FETÖ'nün 7 Şubat 2012'de MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerini ifadeye çağırmasına ilişkin 10'u tutuklu 18 sanığın yargılandığı MİT Kumpas davasında mütalaasını açıklayan savcı, 9 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle cezalandırılmasını istedi.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 14.01.2021
Son dakika haberleri... FETÖ'nün "sivil imam"larına MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri gerekçesiyle dava
Mahkemece kabul edilen iddianamede, 15 Temmuz 2016'da FETÖ'nün darbe girişimi sırasında yakalanan ve örgütün sözde "jandarma imamı" olduğu gerekçesiyle 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Nurettin Oruç ile başka suçtan tutuklu Abdurrahman Ö.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 14.01.2021
Son dakika haber | FETÖ'nün "MİT kumpası" davasında mütalaa
Savcılık mütalaasında, sanıklardan eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer, Kazım Aksoy, Erol Demirhan, Nuh Mehmet Damgacı, Ayhan Albayrak, Oğuzhan Ceylan ve Erkan Ünal'ın, "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs", "görevi gereği düzenlemeye yetkili olduğu resmi bir belgeyi sahte düzenlemek" ve "soruşturmanın gizliliğini ihlal" suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ile 4 yıl 6 aydan 12 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılmalarının istendiği belirtildi.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 14.01.2021
FETÖ'nün "MİT kumpası" davasında mütalaasını sunan savcı, 9 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi
FETÖ'nün "MİT kumpası" davasında mütalaasını sunan savcı, 9 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 13.01.2021
Son dakika haberi! Bursa'da "salça kazanı" tartışmasında oğlunu öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanık yargılanıyor
Son dakika haberler: Bursa'da tartışma sırasında oğlunu öldürdüğü iddiasıyla hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen sanığın yargılanmasına devam edildi.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 13.01.2021
Adli Tıp Birinci Üst Kurulu, anne ve babasını siyanürle öldüren sanığa "cezai ehliyeti tam" raporu verdi
Kalkan hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 12.01.2021
Son dakika: Adana'da kaldırımda infilak ettirilen patlayıcıyla ilgili davada karar
Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, dosya kapsamındaki mevcut delil durumu dikkate alınarak Ali El A, Ali Abdullah El H. ve Soliman A'nın "devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozma" suçundan ve olayda insan öldürmeye elverişli bomba kullanıldığı gerekçesiyle "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan ayrı ayrı ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet ve "tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme" suçundan ise 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılması ve tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 12.01.2021
Kaymakam Safitürk'ün şehit edilmesine ilişkin davaya devam edildi
Mardin'de, 22 Ekim 2018'deki karar duruşmasında, sanık Şerif Mesutoğlu, "devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak", "kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürmek", "kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürmeye teşebbüs etmek" ve "patlayıcı madde bulundurmak" suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 28 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 11.01.2021
Son dakika! Hrant Dink cinayetine ilişkin 76 sanığın yargılanmasına devam edildi
Mütalaada, yine cinayet döneminde İstanbul İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü Terör Olayları Kısım Amiri (Yüzbaşı) olarak görev yapan Ali Barış Sevindik'in, "Anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "kasten öldürme" suçundan müebbet, "FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 11.01.2021
Son dakika haberleri: Zeynep'i öldüren boksör sevgilisi için 'akıl sağlığı raporu' istendi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü'nden 2019 yılında mezun olan Zeynep Şenpınar, geçen 24 Mayıs'ta boksör erkek arkadaşı Selim Ahmet Kemaloğlu'nun Menteşe ilçesi Kötekli Mahallesi'ndeki evine gitti. Burada, ikili arasında bilinmeyen nedenle çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Selim Ahmet Kemaloğlu, kavga sırasında Şenpınar'ı dövüp, mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladı. Kendini de yaralayan Kemaloğlu, ardından da sağlık ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde Şenpınar'ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Kemaloğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'ndeki tedavisinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanırken, Zeynep Şenpınar ise memleketi Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde babasının yanına defnedildi. Tutuklanan Selim Ahmet Kemaloğlu hakkında, 'Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek' suçundan Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 11.01.2021
Güleda Cankel'in ailesinin istinaf başvurusu reddedildi
Isparta'da 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Güleda Cankel'i bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapse çarptırılan Zafer Pehlivan'ın cezasının "ağırlaştırılmış müebbet hapse çevrilmesi" istemiyle yapılan istinaf başvurusu reddedildi.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 11.01.2021
Binbaşı Kulaksız'ın şehit edilmesiyle ilgili 12 sanığa müebbet hapis istemi
Muş 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, aralarında eski güvenlik korucularının da bulunduğu 8'i tutuklu 12 sanık hakkında "kasten öldürmeye teşebbüs", "kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme", " devletin birliğini ve bütünlüğünü bozma" ve "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlarından 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 30'ar yıla kadar hapis ceza istendi.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 11.01.2021
Bursa'da otobüs şoförü cinayetinin sanığı ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanacak
Bursa'nın Karacabey ilçesinde geçen yıl temmuz ayında aralarında husumet bulunduğu ileri sürülen otobüs şoförünü bıçakla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanık hakkında hazırlanan iddianamede ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 10.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2012- İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada, tutuklu sanık Yasin Hayal'e "Hrant Dink'i tasarlayarak öldürmeye azmettirmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 09.01.2021
15 Temmuz'da Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirme davasında 21 sanığa yakalama kararı
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle yargıladıkları davada, kararla birlikte tahliye edilen 21 sanık hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Cumhuriyet Savcısı ve Cumhurbaşkanlığı avukatlarının itirazını görüşen bir üst mahkeme, 21 sanık hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı.  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminde, Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle yeniden yargılanan 24 sanıktan, kararla birlikte tahliye edilen 21'i hakkında yakalama kararı çıktı. Yargıtay'ın bozma kararı sonrası, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 24 Aralık 2020 tarihinde yeniden yapılan yargılamada sanıklar, 12 yıl 6 ay ile 15 yıl arasında hapis cezalarına çarptırılmıştı. Mahkeme hapis cezası kararıyla birlikte 21 sanıkla için ikinci temyiz sürecini tutuksuz, adli kontrol tedbirleriyle geçirmesi kararını da açıklamıştı. Cumhuriyet Savcısı Murat Yıldırım ve Cumhurbaşkanlığı avukatlarının bu karara itirazı üzerine üst mahkeme, tahliye kararını "Sanıkların kaçabileceği yönündeki kuvvetli şüphe, adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalacağı ve tutukluluk tedbirinin ölçülülüğü" gerekçesiyle kaldırdı. Sanıkların tutuklamaya yönelik yakalanmasına karar verildi.  MAHKEME İLK KARARDA MÜEBBET HAPİS CEZASI VERDİ  İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, 29 Kasım 2017'de açıkladığı ilk kararında, Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle sanıklar 8 sanık hakkında "Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası vermişti.
Ağırlaştırılmış Müebbet - 09.01.2021
MİT tırları davasının firarisinin "oyununu" polis bozdu
MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri gerekçesiyle Mustafa İlhan'ın da aralarında bulunduğu 50 sanıktan 27'si, Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesince 1 yıl 10 ay 15 gün ile ağırlaştırılmış müebbet arasında değişen hapis cezalarına çarptırılmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ağırlaştırılmış Müebbet Haberleri | Ağırlaştırılmış Müebbet Haber - Haberler - Ağırlaştırılmış Müebbet haberleri, son dakika ağırlaştırılmış müebbet haber ve gelişmeleri burada. İranlı Naci Şerifi Zindaşti'nin elebaşı olduğu iddia edilen organize suç örgütüne ilişkin dava.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 04:50:45. #1.15#
title