Adalet Haberleri

Adalet haber, Adalet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet - Bugün
Nizip'te "Vizyon 2023" toplantısı gerçekleştirildi
Sarı, "Tabi yapılan ve yapılacak olan hizmetler tek başına yapılmıyor Gaziantep'te Valimiz Sayın Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin, Ankara'da ise Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül ve milletvekillerimizin her zaman bizlere destekleri olmuştur bu konuda ilçemizin kalkınmasına büyümesine ve yeniliklere ev sahipliği yapmasında emek veren herkese teşekkür ediyor ve çalışmalarımızın aralıksız süreceğini belirtmek istiyorum.
Adalet - Bugün
Beyrut'ta patlamanın yıl dönümünde hayatını kaybeden 218 kişi anıldı
Patlamanın tarihinden bu yana ekonomik ve siyasi sorunlar şiddetleniyor. Ülkede siyasi problemler ve hükümet krizi devam ederken hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınları için adalet arayışı da devam ediyor.
Adalet - Dün
Hindistan'da 9 yaşındaki kızın tecavüz edilip öldürüldüğü iddiaları nedeniyle başlayan protestolar sürüyor
CNN'deki habere göre, Yeni Delhi'de toplanan yüzlerce kişi, öldürülen kız çocuğu için adalet çağrısı yaparak, slogan attı.
Adalet - Dün
Son dakika haberleri | Düzce Üniversitesi, psikoloji bölümüne ilk defa öğrenci kabul edecek
"Öğrencilere staj imkanı sağlanacak" Tekizoğlu, müfredatlarında öğrencilere psikolojinin uygulama alanlarını tanıtmayı amaçlayan derslerin yer aldığına işaret ederek, şunları kaydetti: "Bu derslere ek olarak, öğrencilerimize çeşitli kurumlarda staj imkanı sağlanması da planlanmaktadır. Ayrıca, öğrencilerimizden sosyal psikoloji, deneysel psikoloji, araştırma teknikleri gibi dersler kapsamında yürütecekleri araştırmalarda çeşitli deneyler gerçekleştirmeleri beklenmektedir. Bu doğrultuda bölümümüz bünyesinde Psikoloji Laboratuvarı kurulmuştur." Psikoloji lisans mezunlarının, eğitimleri süresince edindikleri kuramsal ve uygulamalı bilgileri pek çok iş alanında kullanabileceğini vurgulayan Tekizoğlu, şöyle devam etti: "Mezunlarımız; hastanelerin psikiyatri bölümlerinde, rehberlik ve danışma merkezlerinde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, eğitim kurumlarında, huzurevlerinde, yaşlı bakım evlerinde, psikoteknik değerlendirme merkezlerinde, toplum ruh sağlığı merkezlerinde istihdam edilebilmektedir. Ayrıca, emniyet birimlerinde, medya ve reklamcılık sektörlerinde, fabrikalarda, işletmelerde, araştırma şirketlerinde çalışabilirler. Gerekli koşulları yerine getirdikleri takdirde Aile ve Sosyal Hizmetler, Adalet ve Sağlık Bakanlıklarında ya da bu bakanlıklar bünyesindeki devlet kurumlarına atanabilirler.
Adalet - Dün
Özbekistan'da 24 Ekim'de düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimi için ilk aday belli oldu
Yasa gereği, sadece siyasi partilerin cumhurbaşkanı adayı gösterebildiği Özbekistan'da, Milli Şahlanış Demokrat Partisi, "Adalet" Sosyal Demokrat Partisi, Halk Demokrat Partisi ve Ekoloji Partisi ile son seçimlerde Şevket Mirziyoyev'i cumhurbaşkanlığı için aday gösteren Liberal Demokrat Partisi faaliyet gösteriyor.
Adalet - Dün
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, YKS'da ilk bine giren 55 öğrenciyi ödüllendirdi
ŞAHİN: BUGÜN ŞEHRİMİZDE BÜYÜK BİR BAŞARI YAKALADIK Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, törende yaptığı konuşmada hangi gözle bakılırsa bakılsın öğrencilerin, büyük bir gayret, çaba, emeğin, duanın sonucunda oluşan bir hazine olduklarının altını çizerek, "Her şey insanla başlıyor. 20 yıl önce Sayın Cumhurbaşkanımızla yola çıktığımızda önce insan, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' dedik. Eğitimde, sağlıkta, emniyet ve adalette önce insan dedik.
Adalet - Dün
Pakistan'ın Azad Cammu Keşmir bölgesinde iktidar partisi adayı Niyazi başbakan oldu
Pakistan'ın Azad Cammu Keşmir (AJK) bölgesinde iktidardaki Pakistan Adalet Hareketi Partisinin (PTI) adayı Serdar Abdul Kayyum Niyazi, başbakan seçildi.
Adalet - Dün
Saraybosna Film Festivali'nde TRT yapımı ve TRT ortak yapımı 5 film yer alacak
Cem Özay'ın yönettiği, Ömür Güner'in yapımcılığını üstlendiği TRT ortak yapımı "Af" ise geçimini bir dağ köyünde ağaç ticaretiyle sağlayan otoriter bir babanın, baskıcı ve adaletsiz davranışları nedeniyle ailesiyle olan sorunlarını konu alıyor.
Adalet - Dün
Beyrut patlamasının bir yıldır sonuçlanmayan soruşturmasının "siyasi engellere takılmasından" endişe ediliyor
Ancak patlamada hayatını kaybedenlerin yakınları tarafından "acılarımızı adaletin tecellisiyle hafifletin" sloganlarıyla sık sık düzenlenen gösterilere rağmen bir yıldır hiçbir ilerleme sağlanmadı.
Adalet - Dün
Son dakika haber | Sudan hükümeti, UCM "Roma Statüsü"ne katılıma dair yasa tasarısını kabul etti
Sudan Başbakanı Abdullah Hamduk da Twitter hesabından yaptığı "Adalet ve hesap verebilirlik; inşa etmeye çalıştığımız yeni, hukukun üstünlüğüne dayalı Sudan'ın sağlam bir temelidir.
Adalet - 03.08.2021
Son dakika haber! CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, orman yangınlarını değerlendirdi Açıklaması
Bir Cumhurbaşkanı, orman yangınlarıyla mücadeleyi yandaşı için dünyada örneği olmayan yıllık ihalelerle yapıyorsa o Cumhurbaşkanı orman yangınlarını önleyemez. Bir Cumhurbaşkanı, orman yangınlarında kullanılacak filonun yani uçak ve helikopterinin dengeli olması gerektiğini bilmiyorsa o Cumhurbaşkanı orman yangınlarını önleyemez. Bir Cumhurbaşkanı, yangında kullanılacak filonun belli bölgelerde konuşlanması ve yangına süratle müdahale edilmesi gerektiğini bilmiyorsa o Cumhurbaşkanı orman yangınlarını önleyemez. Bir Cumhurbaşkanı, yanan orman alanlarının tekrar kazanılması görevini Orman Bakanlığına değil de Turizm Bakanlığına veriyorsa o Cumhurbaşkanı orman yangınlarını önleyemez." Yanan orman alanlarının yerine otel yapımına ses çıkarılması gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Bir Cumhurbaşkanı, yangınların en yoğun olduğu dönemde geçici personel alımını dahi 2 Ağustos 2021, 3 Ağustos 2021, 4 Ağustos 2021 tarihlerinde dahi gerçekleştiremiyorsa o Cumhurbaşkanı yangınları önleyemez. Bir Cumhurbaşkanı, talimat vermeden bakanları hareket edemiyorsa karar alamıyorlarsa yasaları dahi talimat almadan uygulayamıyorlarsa o Cumhurbaşkanı orman yangınlarını önleyemez. Bir Cumhurbaşkanı, yönettiği devlette liyakati ve adaleti yok etmişse o Cumhurbaşkanı orman yangınlarını önleyemez.
Adalet - 03.08.2021
BM, ırkçılıkla mücadele birimi kuracak
Irk üstünlüğü söylemlerinin bilimsel temelden yoksun olduğuna işaret edilen Genel Kurulda, "Herhangi bir ırk üstünlüğü doktrinin bilimsel olarak yanlış, ahlaki olarak kınanabilir, sosyal olarak adaletsiz ve tehlikelidir.
Adalet - 03.08.2021
Kuzey Makedonya'daki Türk partisinden Batı Trakya'da Türk Azınlığa ait 12 ilkokulun kapatılması kararına tepki
TMBH tarafından yapılan yazılı açıklamada, parti olarak Avrupa Birliği (AB) üyesi Yunanistan'ın Batı Trakya Türklerinin temel hak ve özgürlüklerini kısıtlamasını sert dille kınayarak, bu adımı hiçbir adalet ve hukuk anlayışına sığdıramadıkları bildirildi.
Adalet - 03.08.2021
DSP Genel Başkanı Aksakal, Muğla'daki yangın bölgelerinde incelemelerde bulundu Açıklaması
Orman yangınlarının bir an önce söndürülmesini temenni eden Aksakal, şunları kaydetti: "Eğer bu felaketler siyaset kurumunu yeniden dizayn etmek adına belirli merkezlerden koordine ediliyorsa da bunları tespit etme ve adalete teslim etme sorumluluğu yine iktidarın omuzlarındadır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Adalet Haberleri | Adalet Haber - Haberler - Adalet haberleri, son dakika adalet haber ve gelişmeleri burada. Yine şüpheli ölüm yine Ümitcan Uygun! Sosyal medya ayağa kalktı, dakikalar içinde binlerce tweet atıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.8.2021 13:20:01. #1.15#

title