Adalet Haberleri

Adalet haber, Adalet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet - Bugün
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan Ramazan Bayramı mesajı Açıklaması
Ramazan ayının manevi iklimine uygun şekilde yakınlarımızla dostlarımızla bir araya gelerek iftar sofralarının bereketini paylaşma, sohbet edip kaynaşma, birlikte teravih namazını eda etme imkanı bulamasak da bir ümmet olmanın sevincini yeniden tattık. Sevginin, kardeşliğin hazzını yaşatan, muhabbetle kucaklaşmamıza vesile olan Ramazan Bayramı'na salgın şartları ve Kudüslü kardeşlerimizin uğradığı zulüm sebebiyle buruk bir şekilde eriştik." İsrail'in, işgali altındaki Filistin'de masum Filistinli sivillere yönelik şiddet ve suç içeren saldırılarına ramazanda da devam ettiğini vurgulayan Şentop, şöyle devam etti: "İsrail askerlerinin, aralarında bebeklerin, çocukların, kadınların ve yaşlıların da bulunduğu savunmasız Filistinli sivillere karşı ölümcül silahlar kullandığı baskınlar ve saldırılar karşısında derin üzüntü içindeyiz. İsrail'in etnik temizlik yapmasını, Filistinlileri zorla anavatanlarından etmesini, Filistin halkının mülklerine el koymasını, ibadet edenlere saldırmasını, Müslüman halkın ilk kıblesi olan mübarek Mescid-i Aksa'ya gitmelerini engellemesini ve Filistin halkını meşru haklarını kullanmaktan mahrum bırakmasını önlemek için başta İslam ülkeleri olmak üzere bütün dünyanın harekete geçmesi ahlaki ve hukuki bir sorumluluktur." Şentop, şu ifadelere yer verdi: "Türkiye bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bölgemizin ve dünyanın en önemli sorunu haline gelen İsrail sorununun hak, hukuk ve adalet çerçevesi içinde çözülmesi için uluslararası hukukun verdiği bütün imkanları daha etkin ve etkili bir şekilde kullanmaya kararlılıkla devam edecektir.
Adalet - Bugün
Aliyev: "Yarın Şuşa'da Bayram Namazı kılınacak"
"Yarın Şuşa'da Bayram Namazı kılınacak" Şuşa'nın dünyada eşi benzeri olmadığını ifade eden Aliyev, "Şuşa gibi bir şehir görmedim. Bugün uzun bir aradan sonra özgür Şuşa'da toplandık. Bugün Cıdır Ovası'nda Azerbaycan muğam müziği icra edilecek. Uzun bir aradan sonra Şuşa'da bu harika müzik bayramını kutlayacağız. Bundan sonra sonsuza kadar Şuşa'da yaşayacağız ve kentin restorasyonu çoktan başladı. Yukarı Gövherağa cami artık onarıldı ve yarın orada bayram namazı kılınacak. Festivalin Ramazan arifesinde düzenlenmesi tesadüf değil. Dini, milli ve manevi köklerimizle bağlı bir milletiz. Aksi takdirde işgali asla sona erdiremezdik. Tüm bu yıllar boyunca tek bir hedefle yaşadık, topraklarımızı kurtarmak, adaleti sağlamak, ulusal onurumuzu korumak ve bunu başardık.
Adalet - Bugün
Son dakika haber: Bakan Gül: E-duruşmayı Bakırköy, Çağlayan ve Anadolu adliyelerinde aktif hale getirdik (2)
Son dakika haberler... 679 MAHKEMEDE UYGULANIYORAdalet Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; bakanlık mühendislerince yazılımı yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ve 15 Eylül 2020'de uygulanmaya başlanan e-duruşma, hukuk mahkemelerinde avukatların video konferans sistemiyle duruşmalara katılmalarına...
Adalet - Bugün
Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Arıcan'dan Ramazan Bayramı mesajı Açıklaması
Gazze'ye atılan füze ve bombalarla masum, günahsız çocuklar hedef alınırken, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik saldırılarda kan ve gözyaşının akmaya devam ettiğini belirten Arıcan, şunları kaydetti: "Bu tablonun sorumlusu ve suçlusu elbette dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışan İsrail'dir. Ancak bildik söylemler, sıradanlaşan kınamalarla adaletsizlik ve zulme duyarsız kalan, başta dağınık ve bölünmüş dünya Müslümanları olmak üzere Batılı devletlerin, dünya barışını, güvenliğini korumak için kurulan Birleşmiş Milletler teşkilatının hiç mi sorumluğu yok? Müslüman ülkelerin yöneticileri ve Müslümanların temel sorunlarına çözüm bulunması için kurulan İslam İşbirliği Teşkilatından, Türkiye'nin Filistin konusunda gösterdiği hassasiyeti ve duyarlılığı bekliyoruz.
Adalet - Bugün
DSÖ'nün Kovid-19 salgınındaki rolünü incelemek üzere kurulan bağımsız panel: Kovid-19 salgını engellenebilirdi
Aşı adaletsizliğine de dikkati çeken Clark, Kovid-19 aşılarının üretiminin hızlandırılması çağrısı yaptı.
Adalet - Bugün
Samsun'dan kısa kısa
Bayramların, aynı dinin ve aynı inancın neşesinde insanları birleştirdiğini ifade eden Belen, şunları kaydetti: "Bayramlar iman kardeşliğinin gerçek tezahür sahneleridir. Bayramlar, zamanı başka zaman, cihanı başka cihan eyleyen, mahzun gönüllere sevinç ve müjde tattıran, coşku ve barış rüzgarlarının dalga dalga yayıldığı ulvi zaman dilimleridir. Bayram atmosferini aile efradımıza, komşularımıza, akrabalarımıza, dostlarımıza, arkadaşlarımıza, içinde yaşadığımız topluma ve tüm insanlığa yayalım. Yüreklerimizin en ağır yükü olan dargınlıkları, küskünlükleri, düşmanlıkları, kin ve öfkeyi bir tarafa bırakarak af ve bağışlama yolunu tercih edelim.Ülkemizin, gönül coğrafyamızın, İslam aleminin ve ilçe halkımızın mübarek Ramazan Bayramlarını en içten duygularımla tebrik ediyorum. İnsanlığın barış, huzur ve adaletine vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.
Adalet - Bugün
Son dakika haberi... Nijerya'da yolsuzlukla suçlanan eski Petrol Bakanı'nın 153 milyon doları ve 80 evine el konuldu
Petrol ve doğal gaz gibi yer altı zenginliklerinden büyük gelirler elde edilmesine rağmen gelir dağılımındaki adaletsizlik ve yolsuzluk gibi faktörler ülkede yaşanan sorunların temel nedenleri arasında gösteriliyor.
Adalet - Bugün
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, APA Başkanı sıfatıyla İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını kınadı Açıklaması
İşgal suçlarına maruz bırakılan Filistinli sivillere koruma sağlamak, Filistin halkının haklarını desteklemek ve onların adalet, özgürlük ve bağımsızlık yolundaki onurlu davalarında onların yanında olmak bizlerin ahlaki görevi ve sorumluluğudur.
Adalet - Bugün
'Türk Hukuk Tarihi Sempozyumu' düzenlenecek
ADALET Bakanlığı, Türkiye Adalet Akademisi, Türk Tarih Kurumu ve Türkiye Barolar Birliği işbirliği ile akademisyenler, hukukçular, avukatlar, yargı mensupları ile hakim ve savcı adaylarının katılımıyla 'Türk Hukuk Tarihi Sempozyumu' düzenleneceğini duyurdu.
Adalet - Bugün
Terör örgütü PKK tarafından evladı dağa kaçırılan Tuncelili annenin gözyaşı 6 yıldır dinmiyor
"Kızım onların elinden kaç gel, devletimizin adaletine teslim ol" Çocukları dağa kaçırılan annelere de çağrıda bulunan Turan, şunları kaydetti: "Kimin evladı dağda ise gelsinler birlik olalım.
Adalet - Bugün
Şanlıurfa'da İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları protesto edildi
Kudüs'ün İsrail işgalinin altında olduğunu söyleyen Aslanparçası, şöyle konuştu: "Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen, kanı ve terörü desteklemektedir.
Adalet - Dün
Adaleti Savunanlar Derneği'nden İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırılarına tepki
Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER), İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınadı.
Adalet - Dün
Fransa'da sömürgecinin heykelini boyamaktan yargılanan siyahi aktivist: "Heykeli tahrip etmedim, geliştiriyordum"
"Heykelin varlığı, benim gibi görünen herkesin suratına tükürmek anlamına geliyor" diyen Lollia, tarih tekerrür ettiği ve adalet sistemi kör olduğu için hayal kırıklığı içinde olduğunu dile getirdi.
Adalet - Dün
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Denizli'de protesto edildi
Teröre karşı direnen, insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandıklarını ifade eden Öselmiş şunları kaydetti: "İsrail kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirmektedir. Herkes sussa da Filistin'de, Kudüs'te bizim canımız ciğerimiz dediğimiz kardeşlerimize karşı sürdürülen terör politikalarına karşı haykırmaya, hakikati yılmadan usanmadan hatırlatmaya ve gerçekleri yüzlerine çarpmaya devam edeceğiz. İsrail bir yalan üzerine kurulmuştur, siyonist rejimin oluşturduğu bu yalan düzeni elbette yenilecektir. Korku ve şiddetin üreteceği tek şey vardır o da terördür. Filistin'de teknolojiye sırtını dayamış küresel Ebrehe'nin fillerine karşı taşla sapanla direnen ebabillerin galip geleceğini göreceğiz hep birlikte. Filistin, siyonist işgalden, Filistinliler siyonist vahşetten çok yakında azade olacak. Zulüm değil adalet hakim olacak.
Adalet - Dün
Kars ve Iğdır'da İsrail'in Mescid-i Aksa saldırılarına tepki
Kudüs'ün de Filistin'in olduğunu herkesin bilmesini istediklerini vurgulayan Çiğdem, şöyle konuştu: "Kudüs İslam şehridir, Kudüs bütün inançların medeniyet birikimidir. Filistin özgür ve bağımsız yaşayacak. Filistin siyonist işgalden, siyonist vahşetten çok yakında azad olacak. İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hakim olacak.
Adalet - Dün
Diyarbakır ve Siirt'te İsrail'in Mescid-i Aksa saldırılarına tepki
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını stratejik bir aparata dönüştüren ve insanlığın bu zayıf anında hayasızca Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'ya saldıran terörist İsrail'in yaptıklarını telin ettiklerini vurgulayan Şeker, şöyle konuştu: "Ziyanda olan bu asırda, başta ABD olmak üzere sistemin egemenleri ve maalesef onların kurguladığı sistemin oluşturduğu kirli düzeni görmezden gelenlerdir. Bu körlük, terörist İsrail'in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olmaktadır. Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen, kanı ve terörü desteklemektedir.
Adalet - Dün
Başdenetçi Malkoç: "İşgalci İsrail'in, bütün dünyanın gözü önünde uyguladığı insanlık dışı katliamını kınıyoruz"
Unutulmamalıdır ki, dünya barışının yolu Ortadoğu'dan, Ortadoğu barışının yolu ise Kudüs'ten geçmektedir. Barış ancak toplumsal vicdan, adalet, eşitlik ve hoşgörüyle gelecektir.
Adalet - Dün
Lübnan Cumhurbaşkanı Avn uluslararası toplumu İsrail'in saldırılarını durdurmaya çağırdı
Açıklamada, uluslararası toplumu, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını durdurmaya çağıran Avn, "Adalet olmadan barış olmaz, adalet de başkalarının haklarına saygı gösterilmeden sağlanmaz.
Adalet - Dün
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Manisa ve Aydın'da protesto edildi
İsrail'in hukuksuz uygulamalarına karşı uluslararası kamuoyunu göreve davet ettiklerini belirten Turhan, "Adaleti ve hukuku savunan herkesi harekete geçmeye ve İsrail'in attığı bu işgal adımlarını durdurmaya çağırıyoruz.
Adalet - Dün
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Hakkari'de protesto edildi
Başta ABD olmak üzere sistemin egemenlerinin kurduğu bu düzeni görmezden gelenlerin, İsrail'in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olduğunu belirten Kutluk, şöyle devam etti: "Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, kanı ve terörü desteklemektedir.
Adalet - Dün
Fransız milletvekilinden Cumhurbaşkanı Macron'a İsrail'e yaptırım çağrısı
İsrail devletine güçlü yaptırım çağrısı Rouillard, son olayların "adaletsizlik ve kanunsuzluktan beslenen, nihayetsiz çatışmalara yol açarak barış ve güvenliğe izin vermeyen statükonun ötesine gitme zorunluluğunu" hatırlattığının altını çizerek, şunları kaydetti: "Görevinizin bir parçası olarak, Fransa ve Avrupa Birliği'nin (AB), İsrail devletine karşı güçlü yaptırımlar benimsemesi, Filistin devletinin BM kararlarına uygun olarak 1967 sınırlarıyla tanınması çağrısında bulunuyorum.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adalet Haberleri | Adalet Haber - Haberler - Adalet haberleri, son dakika adalet haber ve gelişmeleri burada. TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan Ramazan Bayramı mesajı Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 18:37:10. #1.15#

title