Adalet Haberleri

Adalet haber, Adalet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet - Dün
Son dakika haber: Zümrüt Apartmanı enkazından 5,5 gün sonra çıkartılan kişi, Antalya'da hayatını kaybetti
Aksu ilçesi Kundu Turizm Bölgesi'ndeki Adalet Vakfı Tesisleri'nde eğitim seminerine katılan zabit katibi Muhammet Saltuk Kalem (32), epilepsi krizi sonucu balkondan düştü.
Adalet - Dün
Kobani eylemleri davasında 21 sanığın tutukluluğunun devamına karar verildi
Sanıklardan Pervin Oduncu adalet, barış ve özgürlük için çalıştığını, demokratik siyaseti esas aldığını, bundan da vazgeçmeyeceğini söyledi.
Adalet - Dün
Kamu Denetçiliği Kurumu raporu görüşüldü
HDP Mersin milletvekili Fatma Kurtulan, kurumun inceleme yaparken, insan haklarına dayalı, adalet, ayrımcılığın önlenmesi, yetkiyi kötüye kullanma, eşitlik, tarafsızlık, dürüstlük, nezaket, şeffaflık, hesap verilebilirlik, dinlenilme hakkı, savunma hakkı, makul sürede karar verme hakkı gibi ilkeleri gözettiğini belirtti.
Adalet - Dün
TBMM Genel Kurulunda Kamu Denetçiliği Kurumu 2020 Raporu görüşüldü
KDK organlarının seçiminin, kurumun bağımsız karakteriyle mütenasip görünmediğini ifade eden Çelik, "Yeni bir adil seçim sisteminin benimsenmesi ombudsmanlık kurumuna uygun düşecektir. İYİ Parti olarak KDK'nin, her türlü etkiden uzak, bütünüyle adalete, hukuka mahsus, mevzuatına ve genel ahlaka uygun faaliyette bulunmasından yanayız.
Adalet - Dün
"Demokratlar"dan milyarderleri vergilendirme teklifi
Wyden, konuya ilişkin açıklamasında, "Milyarderler Gelir Vergisi ile vergi yasamızda adaleti yeniden sağlamak ve Amerikan ailelerine yönelik kritik yatırımları finanse etmek için tarihi bir fırsatımız var.
Adalet - Dün
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, Türkiye'de yerel yönetim reformuna ihtiyaç olduğunu, genel bütçe vergi gelirlerinden aktarılan payların dağıtılmasında ciddi adaletsizlikler oluştuğunu öne sürdü.
Adalet - Dün
2022 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
AK Parti Ankara Milletvekili Orhan Yegin, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, siyasi ve toplumsal uzlaşmanın ön plana çıktığı, milli iradenin doğrudan tecelli ettiği bir yönetim yapısıdır. Güçlü devlet, güçlü yönetim, demokratik istikrar gayeleri yeni sistemin ana omurgasıdır. Yasama, yürütme ve yargı organlarının kendi içinde daha güçlü, daha bağımsız ve daha etkin olduğu bir sistemdir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle ülkemiz, yönetimde istikrarın tesis, temsilde adaletin de temin edildiği bir yönetim yapısına kavuşmuştur.
Adalet - Dün
Ordu Valisi Tuncay Sonel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı
Cumhuriyetin ilanının, milletin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olduğuna dikkati çeken Sonel, şunları kaydetti: "Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir. Gönülleri kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.
Adalet - Dün
PÜTÜRGE İLÇESİNDE 7 MAHALLENİN YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Bizim görevimiz hizmet etmektir. Millete hizmet edersen efendi olursun. Başka türlü efendi olmak mümkün değildir. Vatandaşlarımız bize minnet duyuyor, şükran duyuyor. Niye duyuyor? Hizmet ettik diye. Esasında biz vatandaşlarımıza minnet ve şükran duyuyoruz. Çünkü yaptığımız işlerin kadrini kıymetini biliyorlar. Biz yaptıklarımızın %1'ini anlatamıyoruz. Biz, bizim şemsiyemiz gökyüzüdür dedik. Perdesini kapatmayan, gözünü kapatmayan nasıl ki güneşin ısısından yararlanırsa bizim hizmetlerimizde aynı şekilde olacak. Adil olacağız, adaletli olacağız dedik.
Adalet - Dün
AB mahkemesi Polonya'ya günlük 1 milyon avro para cezası verdi
Avrupa Birliği (AB) Adalet Divanı, AB ile bir süredir yargı bağımsızlığı konusunda anlaşmazlık yaşayan Polonya'nın günlük 1 milyon avro para cezası ödemesine hükmetti.
Adalet - Dün
Saadet Partisi Kadın Kolları, "Prof. Dr. Necmettin Erbakan Umut Ormanı" kampanyası başlattı
Yaşanabilir ve herkesin yüzünün güldüğü mutlu bir Türkiye için çalıştıklarını belirten Sönmez, konuşmasını şöyle sürdürdü: "İnancımız ve medeniyetimiz bize, 'emanete sahip çıkma sorumluluğunu' yüklemiştir. 'Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidanı dikiniz.' diyen peygamberimizin izinde, hem emanete sahip çıkarak doğayı ve çevreyi korumak, hem de bizden sonraki nesillere bırakacağımız daha yaşanabilir Türkiye için canla başla çalışıyoruz. Bu sebeple, kaybettiğimiz değerleri ve güzellikleri tekrar kazanma umudumuzu, ülkemiz genelinde başlattığımız fidan bağışı kampanyasıyla kuracağımız, Necmettin Erbakan-Umut Ormanı'nda yeniden yeşertebileceğimizi ifade ediyoruz. Unutmayalım ki, dikeceğimiz her bir fidan, elimizdeki umuttur. Adalet, huzur, gelecek ve ülkemiz için 'Umut elimizde yeşerecek' diyoruz.
Adalet - Dün
Son dakika haber! BM, Rus paralı askerlerinin Orta Afrika Cumhuriyeti'nde sivilleri taciz ettiğini açıkladı
OAC ordusuyla çalışan Rus paralı askerlerin ülkede adeta dokunulmaz olduğu vurgulanan açıklamada, "Wagner Grubu'nun ülkenin birçok yerinde kadın, erkek ve genç kızlara tecavüz ve cinsel şiddette bulunduğuna dair raporlar elimize ulaştı. Fakat mağdurların adalet arayışında bulunmaya cesaret edememesinden ötürü tecavüze uğrayanların net sayısı bilinmiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Adalet Haberleri | Adalet Haber - Haberler - Adalet haberleri, son dakika adalet haber ve gelişmeleri burada. Sakarya'da hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 12:31:55. #1.16#

title