Adalet Haberleri

Adalet haber, Adalet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet - Bugün
Ürdün Kralı 2. Abdullah İsrail'in ihlallerinin aşırılığı körüklediğini söyledi
Adalet ve siyasi ufkun yokluğunun aşırılık ateşini körüklediğine ve böylece teröristlerin kendi saflarına daha fazla destekçi çektiğine işaret eden Kral 2.
Adalet - Bugün
14 Mayıs 2021 Haberleri
14 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Adalet - Bugün
ABD Senatörü Bernie Sanders'tan Filistin konusunda "Rotamızı değiştirelim" çağrısı
"Kudüs'te Filistinli aileler, uzun yıllardır tahliye tehdidi altında yaşıyor" Sanders, Hamas tarafından fırlatılan roketlerin kabul edilemez olduğunu ancak bugün yaşanan çatışmaların bu roketlerle başlamadığının altını çizerek şöyle devam etti: "Kudüs'ün mahallesi Şeyh Cerrah'taki Filistinli aileler, zorla yerlerinden edilmelerini kolaylaştırmak için tasarlanmış yasal sistemde uzun yıllardır tahliye tehdidi altında yaşıyor. Son haftalarda, aşırılık yanlısı yerleşimciler onları tahliye etme çabalarını yoğunlaştırdı. ve trajik bir şekilde, bu tahliyeler daha geniş bir siyasi ve ekonomik baskı sisteminin sadece bir parçasıdır." İsrail'de Başbakan Benjamin Netanyahu hükümetinin Filistinlileri ötekileştirerek iki devletli çözüm olasılığını engellemek için yasa dışı yerleşim politikalarının peşinde koştuğunu vurgulayan Sanders, "İsrail, barış ve adalet yerine, o topraklarda eşitsiz ve demokratik olmayan kontrolünü sağlamlaştırıyor.
Adalet - Bugün
İsrail'e tepki için ayakkabı fırlattılar
"Kim hangi kararı alırsa Kudüs sahipsiz değildir. Kudüs Filistin'in başkenti, Müslümanların mukaddes şehridir. Tüm dünyada adaleti ve hukuku savunan herkesi harekete geçmeye ve İsrail'in attığı bu işgal adımlarını durdurmaya davet ediyorum" dedi.
Adalet - Bugün
Son dakika haberi! KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "İsrail terörüne seyirci kalanlar, insanlık suçuna ortak oluyor"
"İsrail'in uyguladığı devlet terörüne, vahşete ve katliamlara seyirci kalanlar, İsrail'in işlemekte olduğu insanlık suçuna ortak oluyor" diyen Tatar, "Dünya, Gazze'ye yönelik saldırılara seyirci kalırken, Anavatan Türkiye'nin tek başına bu saldırılara karşı çıkması, tepki göstermesi, bu saldırıların sonlandırılması için gösterdiği uğraş ve gayret, insanlık, hukuk ve adalet adına en büyük hizmettir.
Adalet - Dün
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
Ramazan bayramı günlerinde Filistin'de yaşanan gelişmelere ilişkin bir soru üzerine, Filistinlilerin her zaman yanında olduklarını ve onları desteklediklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Onların bağımsız bir devlet kurma hakları var, işgal edilen toprakları var. İşgal edilen topraklarını Filistinlilere iade etmemiz gerekiyor. Dünyanın bütün demokrat ülkeleri, saygın ülkeleri Filistin halkının yanındadır. Dolayısıyla Filistin davasını savunmak her birimizin tek tek görevidir, ben böyle bakıyorum. Demokrasi açısından da bakıyorum, insan hakları açısından da bakıyorum, adalet açısından da bakıyorum.
Adalet - Dün
Fransız STK'dan Paris yönetimine "İsrail'e silah ambargosu için BMGK toplantısı talep et" çağrısı
Fransız sivil toplum kuruluşu Herkes İçin Adalet ve Hürriyet Komitesi (CJL), Fransa hükümetinden, İsrail'e uluslararası silah ambargosu için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyini acilen toplantıya çağırmasını istedi.
Adalet - Dün
Pakistan'da İsrail'in Filistinlilere saldırıları protesto edildi
Lahor'da iktidardaki Pakistan Adalet Hareketi Partisi (PTI) tarafından düzenlenen protestoda göstericiler, uluslararası toplumun İsrail'in Filistin topraklarına ve halkına yönelik bombardımanını durdurmasını talep etti.
Adalet - Dün
AK Partili Sürekli: "Kudüs'e bayramı getirecek direnci büyütmek için çalışıyoruz"
Filistinlilerin bayram namazını işgal ve bombaların altında kıldığını vurgulayan Sürekli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Karanlığın orduları nihayetinde mağlup olacaktır. Hamdolsun ki gözü dönmüş bu dünya düzenine, teröre, adaletsizliğe ve zulme dur diyebilen bir Türkiye'yiz.
Adalet - Dün
TBMM Başkanı Şentop, Kuveyt Ulusal Meclisi Başkanı El-Ganim ile telefonda bayramlaştı
Türkiye olarak, Filistinli kardeşlerimizin hürriyet ve adalet mücadelesinde şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da arkasında duracağız.
Adalet - Dün
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Trabzon'da protesto edildi
Kara, "Trabzon'da bulunan vicdan sahipleri olarak, Kudüs'ün ve Harem-i Şerif'in statüsünü aşındırmaya yönelik İsrail'in mütecaviz eylemlerine ve Filistin halkının meşru haklarını gasp etme girişimlerine karşı her zaman gerekli tepkiyi vermeye, Kudüs davasını ve kardeş Filistin halkının özgürlük, adalet ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğimizi, en kuvvetli şekilde beyan ediyoruz.
Adalet - Dün
ABD'de Demokrat Kongre üyeleri, İsrail'in Gazze'de sivilleri hedef almasına tepki gösterdi
Kendisinin Filistinlilerin varlığının kanıtı olduğunu aktaran Tlaib, "Bizim insan olduğumuzun, hayal kurma hakkımız olduğunun kanıtıyım. Bizler anneleriz, kız çocuklarıyız, torunlarız. Bizler adalet arayanlarız ve her türlü baskıya karşı mücadelemizden pişman değiliz.
Adalet - Dün
ABD'li Demokrat Vekil Ocasio-Cortez, Kongrede Filistin'i AA fotoğrafıyla anlattı
Ocasio-Cortez, "ABD, Filistinlilere yönelik insan hakları ihlalleri ve adaletsizliklerde oynadığı rolü kabul etmelidir.
Adalet - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari ile görüştü
İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari, karşılıklı olarak Ramazan Bayramı tebriğinde bulundu. İkili ilişkiler ve bölgesel gelişmelerin de değerlendirildiği görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin'e yönelik saldırıları dolayısıyla uluslararası camianın hukuk, adalet ve vicdan yoksunu İsrail'e gereken dersi vermesi için çabaladıklarını, Nijerya'nın da bu haklı davada Filistinlilerle dayanışma göstereceğine inandığını ifade etti.
Adalet - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari ile görüştü
İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari, karşılıklı olarak Ramazan Bayramı tebriğinde bulundu. İkili ilişkiler ve bölgesel gelişmelerin de değerlendirildiği görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin'e yönelik saldırıları dolayısıyla uluslararası camianın hukuk, adalet ve vicdan yoksunu İsrail'e gereken dersi vermesi için çabaladıklarını, Nijerya'nın da bu haklı davada Filistinlilerle dayanışma göstereceğine inandığını ifade etti.
Adalet - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari ile telefonda görüştü
İkili ilişkiler ve bölgesel gelişmelerin de değerlendirildiği görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin'e yönelik saldırıları dolayısıyla uluslararası camianın hukuk, adalet ve vicdan yoksunu İsrail'e gereken dersi vermesi için çabaladıklarını, Nijerya'nın da bu haklı davada Filistinlilerle dayanışma göstereceğine inandığını ifade etti.
Adalet - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari ile görüştü
İkili ilişkiler ve bölgesel gelişmelerin de değerlendirildiği görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin'e yönelik saldırıları dolayısıyla uluslararası camianın hukuk, adalet ve vicdan yoksunu İsrail'e gereken dersi vermesi için çabaladıklarını, Nijerya'nın da bu haklı davada Filistinlilerle dayanışma göstereceğine inandığını ifade etti.
Adalet - 13.05.2021
Erdoğan, Filistin'e yönelik saldırıları dolayısıyla uluslararası camianın hukuk, adalet ve vicdan yoksunu İsrail'e gereken dersi vermesi için...
Erdoğan, Filistin'e yönelik saldırıları dolayısıyla uluslararası camianın hukuk, adalet ve vicdan yoksunu İsrail'e gereken dersi vermesi için çabaladıklarını ifade etti.
Adalet - 13.05.2021
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Dünya sussa biz susmayacağız" Kudüs'te Filistinlilerin, yalnızca kendi yurtları, canları için değil tüm insanlık adına direndiğini vurgulayan Turan, şöyle devam etti: "Bu ayıp tüm dünyaya yeter. Sözüm ona insan haklarını savunan, hak, hukuk ve adaletten söz eden dünya, İsrail'in uluslararası hukuku hiçe sayan saldırıları karşısında neden sessiz kalır? Kudüs davasına Türkiye'den başka sahip çıkan kim var ki? Türkiye tüm mazlum coğrafyaların umudu.
Adalet - 13.05.2021
İngiltere'den Libya'da Terhune katliamının sorumlusu Kaniyat milisleri ve liderlerine yaptırım
Ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter yanlısı Kaniyat milisleri ve liderleri Muhamed el-Kani ve Abdurahim el-Kani'nin, Libya'nın Terhuna kentinde zorla kaybetmeler, işkence ve sivillerin öldürülmesini içeren bir terör egemenliğini yönettiğini kaydeden Cleverly, Libya'da devam eden cezasızlık ortamıyla ilgilenilmesi ve kurbanlar için adaletin sağlanması gerektiğini belirtti.
title