Adalet Haberleri

Adalet haber, Adalet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet - 27.10.2020
İslam dünyası aydınlarından "Türk mallarını boykot kampanyası insanlık dışı ve adaletsiz" uyarısı
İslam dünyasından siyasetçi, düşünür, ilim adamı, akademisyen, diplomat, gazetecilerin bir araya geldiği Düşünce ve Stratejik Araştırmalar Forumu, Türkiye'nin "dost ve stratejik ortakları" kategorisinde yer alan bazı ülkelerin Türk mallarına yönelik yarı resmi boykot çağrılarını "insanlık dışı...
Adalet - 27.10.2020
Mevlit Kandili'ne doğru
Hazreti Muhammed'in dünyaya gelişinin insanlık alemi için büyük ve kutlu bir hadise olduğunu belirten Akın, haksızlığın, cehaletin ve zulmün had safhada yaşandığı, ahlaki değerlerin anlamını yitirdiği, güçlünün zayıfı ezdiği bir düzenden ilmin, adaletin, doğruluğun, iyiliğin ve güzelliklerin yaşandığı bir döneme geçildiğini vurguladı.
Adalet - 27.10.2020
Tekirdağ'dan kısa kısa
Hz. Muhammed'in doğumunun dünya tarihinin en önemli hadiselerinden biri olduğuna değinen Yıldırım, "Cehaletin, zulmün hakim olduğu, merhametin, erdemin, hikmetin kaybolduğu, güçlünün zayıfı ezdiği bir çağ, Peygamber Efendimizin gelişiyle ilmin, adaletin, şefkatin aydınlığında asr-ı saadete dönüşmüştür.
Adalet - 27.10.2020
Vali Yavuz'dan Mevlid Kandili mesajı
Mevlid Kandili'nin, insanlığa hakkı, hakikati, adaleti, merhameti anlatan, hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren bu nebevi silsilenin son peygamberi Hazreti Muhammed'in, dünyaya teşrifini müjdeleyen gece olduğunu vurgulayan Vali Yavuz, "Sevgili Peygamberimizin müstesna hayatından bize gösterdiği ve vaaz ettiği iyiliği, güzelliği, doğruluğu, emaneti korumayı, insanı eşref-i mahlükat olarak görüp hakkını vermeyi, zayıf, yetim, kimsesiz ve muhtaçlara yardım etmeyi, hayırda yarışmayı, birbirini sevmeyi ve her yönüyle hayırlı bir insan olmayı en önemli vazife olarak görüp, bu şuurla hayatımızı tanzim etmeliyiz.
Adalet - 27.10.2020
Belediye Başkanı Büyükakın'dan Mevlid Kandili mesajı
Büyükakın, mesajında, Mevlid Kandili'nin tüm insanlığa ve özellikle İslam dünyasına barış, huzur, adalet, sağlık ve hayırlar getirmesini temenni etti.
Adalet - 27.10.2020
Fransız mallarını boykot çağrısına Perakendeciler Federasyonu'ndan destek
TPF'den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen TPF Başkanı Ömer Düzgün, "Fransa'dan yükselen İslam karşıtlığı, özgürlük, eşitlik ve adalet gibi evrensel ilkelerle bağdaşmayacak bir şekilde devam ederek bugün kutsal kitabımıza ve peygamber efendimize yönelik çirkin saldırılara dönüşmüştür.
Adalet - 26.10.2020
Eski Bolivya Devlet Başkanı Morales hakkındaki suçlamalar düşürüldü
Bolivya Adalet Bakanlığı, eski Devlet Başkanı Evo Morales hakkındaki isyana teşvik ve terörizm suçlamalarını düşürerek, tutuklama emrini iptal etti.
Adalet - 26.10.2020
Son dakika haberleri... Eski Bolivya Devlet Başkanı Morales hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı
La Paz Eyaleti Adalet Mahkemesi Başkanı Jorge Quino, Bolivya'da yayın yapan Unitel televizyonuna yaptığı açıklamada, Morales'e yönelik "ayaklanma, terörizm ve terörizmin finansmanı" davaları nedeniyle çıkarılan yakalama kararının geçersiz kılındığını duyurdu.
Adalet - 26.10.2020
Dışişleri Bakanlığından Almanya'da polis şiddeti gören Türk iş insanı hakkında açıklama Açıklaması
Aksoy, Aker'in maruz kaldığı bu kötü muamele karşısında ilgili Alman makamları nezdinde yaptığı başvurularda Türkiye tarafından gerekli desteğin sağlandığını kaydederek, "Takipçisi olduğumuz bu ve benzeri olayların sorumlularının adalet önünde hesap vermelerini bekliyor ve talep ediyoruz.
Adalet - 26.10.2020
"7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi" 4 Mart 2021'de dijital platformda gerçekleşecek
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kadın Araştırmaları Dergisi öncülüğünde 4 Mart 2021'de dijital platformda düzenlenecek "7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi"nin bu yılki ana teması "Pandemi Sürecinde Kadın" olarak belirlendi.
Adalet - 26.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
Pompalı tüfekle vurulan Hatun Koç, adalet istiyorMERSİN'de ayrıldığı eşi Hatun Koç'u (28), sokak ortasında pompalı tüfekle ayaklarından vurarak sakat bırakan Özkan Yarbi'nin (35) yargılanmasına yarın devam edilecek.
Adalet - 26.10.2020
Filistin Alimler Birliği'nden Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtı tutumuna tepki
Filistin Alimler Birliği'nin çağrısı üzerine Gazze'deki Fransız Kültür Merkezi önünde toplanan alimler, ellerinde "Hazreti Muhammed kırmızı çizgimizdir" ve "İslam; adalet, hoşgörü ve hak dinidir" yazan pankartlarla Fransız mallarını boykot çağrısında bulundu.
Adalet - 26.10.2020
Son dakika... Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan Doğu Akdeniz'de "diyalog" çağrısı
Libya ile yaptığı Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) anlaşması Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde de tescillenen Türkiye, deniz sahalarındaki doğal zenginliklerin kullanılmasında "adalet ve hakça paylaşım" ilkelerine vurgu yapıyor.
Adalet - 26.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mevlid-i Nebi Haftası açılış programında konuştu: (4)
"Cahiliye toplumunu, tüm insanlığa örnek gösterilecek seviyeye yine o taşıdı" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazreti Muhammed'in bir yetim ve öksüz olarak, en çok da çocukların peygamberi, sadece torunları Hasan ile Hüseyin'in değil, Medine ve Mekke'deki bütün çocukların sevgilisi olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: "Kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü bir cahiliye toplumunu, tüm insanlığa örnek gösterilecek seviyeye yine o taşıdı. Cömertlik, tevazu, muhabbet, uhuvvet, cesaret, ahlak, şefkat, merhamet, adalet, anne babaya hürmet gibi insanın özüne ait bütün iyi hasletleri bize hep sevgililer sevgilisi Peygamberimiz öğretti.
Adalet - 26.10.2020
Aliyev'den çok sert Dağlık Karabağ çıkışı: "Dışarıdan müdahale olursa F-16'ları görecekler"
Azerbaycan, Ermenistan işgali altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlarına kararlılıkla devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ulusa sesleniş konuşmasında, "İkinci Karabağ Savaşı yaklaşık bir aydır devam ediyor. Bu savaş halkımız için vatanseverlik savaşıdır. Vatanı işgalcilerden kurtarıyoruz. Bu dönemde şanlı Azerbaycan ordusu birçok yerleşimi düşmandan kurtardı" dedi. Savaş alanında tarihi adaleti yeniden tesis ettiklerini ifade eden Aliyev, "Çünkü Dağlık Karabağ Azerbaycan'ın eski, tarihi bir toprağıydı.
Adalet - 26.10.2020
Samsun'dan kısa kısa
"Alemlere rahmet elçisi olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan bir Mevlit Kandili'ne daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte gönülden yaşıyoruz." ifadesinde bulunan Saygılı, şunları kaydetti: "Yeryüzünde önemli gelişmelere sebep olan sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz örnek ahlakını özümsemek, ona duyulan içten sevgiyi gönüllerden sözlere ve yeni nesillere aktarmak düşüncesiyle asırladır, aziz milletimiz ve tüm İslam alemi tarafından Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır. Bize yol gösteren böyle bir örnek karşısında bizlere düşen görev, Peygamberimizi, içimizde yeniden anlamak ve O'nun bize kazandırdığı, adalet, kardeşlik, sevgi, dostluk, güven, samimiyet, tevazu, hoşgörü, sadakat, vefa gibi değerlere hayatımızda işlerlik kazandırmaktır.
Adalet - 26.10.2020
Nijerya'daki polis şiddeti karşıtı protestolarda ölenlerin sorumluları hakkında soruşturma
Buhari açıklamasında, "Lagos eyaleti hükümeti tarafından kurulan Yargı Soruşturma Heyeti, bu haftaki oturuma başlarken tam desteğimi aldı. Eyalet yönetiminin, hayatını kaybeden barışçıl protestocular için adaletin yerine getirilmesini sağlamaya yardımcı olacağından eminim.
Adalet - 26.10.2020
Son Dakika | Tayland Parlamentosu, hükümet karşıtı protestoları tartışmak üzere toplandı
Siyasette askeri vesayet ve monarşinin baskılarına karşı çıkan farklı muhalif gruplar, kendi oluşturduğu anayasa ve adaletsiz seçim sistemi sayesinde iktidarını sürdüren askeri cunta hükümetinin istifasını, adil seçimler için anayasada reform yapılmasının ve monarşinin dokunulmazlığının kaldırılarak hukukun üstünlüğüne tabi kılınmasını talep ediyor.
Adalet - 26.10.2020
İçişleri Bakanı Soylu, Mülkiye Teftiş Kurulu 2020 yılı İnceleme Araştırma Toplantısı'nda konuştu: (1)
Bakanlığın çalışmaları hakkında da bilgi veren Soylu, göç, trafik, asayiş, uyuşturucu gibi konularda hem strateji belgeleri hem de bilimsel saha araştırmalarıyla sorunlara yaklaştıklarının altını çizdi. Soylu konuşmasını şöyle sürdürdü: "Eğer trafik kazalarında 2015 yılına göre 2019 yıl sonu itibarıyla yıllık bazda 2 bin 57 kişi daha az can kaybı yaşandıysa, eğer 2017'deki uyuşturucuya bağlı 941 can kaybı sayısını 2019 sonu itibarıyla 342'ye çekebilmişsek, PKK terör örgütüne 2015'te 5 bin 550, 2016'da yıllık 703 kişi katılırken 2019 yılının tamamında 130 kişi, bu yıl da 44 kişi katılıyorsa, buna mukabil 2016'da ikna edilerek teslim olan kişi sayısı 49'ken, 2019'da 273, bu yıl içinde halen 182 olabiliyorsa, son 3,5 yılda 800 rakamını ikna ederek adalete teslim kabiliyetini güvenlik güçlerimiz sağlayabiliyorsa, Türkiye asayişte evden hırsızlık günlük ortalamasını 2016-2020 arasında 240'tan 154'e çekebiliyorsa ve Türkiye dünyanın öcü gibi korktuğu göçü, medeniyet değerlerine yakışır şekilde yönetebiliyorsa bütün bunlar ciddiyetli, stratejik ve konuşmamın başında ifade etmeye çalıştığım, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 21.
Adalet - 26.10.2020
Kayıt dışı ekonomiyle mücadeleye 6,2 milyar liralık bütçe
"Kayıt dışılıkla mücadele vergi adaleti açısından önemli" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) İşletme Bölümü Başkanı Prof.
Adalet - 26.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 3
'ADALET SAĞLANSIN, CEZAEVİNE GİRSİN' Olayı eşinden öğrendikten sonra ilk etapta çok öfkelendiğini ama mantıklı düşünerek polise haber verdiğini aktaran baba R.
Adalet - 26.10.2020
Son dakika haberi! Libyalı yetkililer, Cenevre'de varılan ateşkesin, Türkiye ile imzalanan askeri anlaşmaları etkilemeyeceğini duyurdu
DYK, açıklamada ayrıca, bu anlaşmanın, Hafter milislerinin başkent Trablus'a yönelik saldırında işledikleri savaş suçlarını da ortadan kaldırmayacağına işaret ederek, özellikle Terhune kentinde bulunan toplu mezarların sorumlusu olan suçluların adalete teslim edilmesi gerektiğini duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adalet Haberleri | Adalet Haber - Haberler - Adalet haberleri, son dakika adalet haber ve gelişmeleri burada. İslam dünyası aydınlarından Türk mallarını boykot kampanyası insanlık dışı ve adaletsiz uyarısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 13:16:42. #1.14#
title