Van Gölü Haberleri

Van Gölü haber, Van Gölü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Van Gölü 3.6.2020
Son dakika haberi! Su tasarrufu için 2 bin 400 kilometre pedal çevirecekler
"Gezilerimize devam ederken sosyal sorumluluk çalışmaları da yapıyoruz" Uzun vadeli hedeflerinin kızlarıyla dünyayı bisikletle gezmek olduğunu aktaran Şen, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gezilerimize devam ederken sosyal sorumluluk çalışmaları da yapıyoruz. Dünya su kıtlığına doğru gidiyor. Birleşmiş Milletler ve diğer küresel kuruluşlar tarafından hazırlanan raporlarda su kaynaklarını korumazsak dünya barışının tehlikeye gireceği uyarısı yapılıyor. Biz de bundan yola çıkarak, 'Su yoksa barış yok. Hepşenler göllerde' isimli bir proje ürettik. 1 Temmuz-1 Eylül tarihlerinde Van Gölü, Tuz Gölü, Eğirdir ve Salda göllerinin de aralarında olduğu Türkiye'nin yaklaşık 50 gölünün çevresinde 2 bin 400 kilometre bisiklet süreceğiz.
Van Gölü 2.6.2020
İnci kefalinin "zorlu yolculuğu" normalleşme süreciyle renklendi
Van Gölü'nde yaşayan ve üreme döneminde suyun akışının tersine yüzerek tatlı sulara göç eden inci kefallerinin zorlu yolculuğuna tanıklık etmek isteyen vatandaşlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik normalleşme sürecinin başlamasıyla akarsu kenarlarına koştu.
Van Gölü 1.6.2020
Akdamar Adası eşsiz güzelliğiyle ziyaretçilerini bekliyor
Gevaş ilçesinden 20 dakika süren tekne yolculuğuyla ulaşılan ada, Van Gölü'nün mavi suları, badem ağaçları ve Artos Dağı'yla bütünleşerek seyrine doyumsuz manzaralar sergiliyor.
Van Gölü 1.6.2020
Keşiş Gölü çevresinde açan rengarenk çiçeklerle ziyaretçilerini karşılıyor
Salgın sürecinden sonra doğanın öneminin daha iyi anlaşıldığını vurgulayan Bilmez, şunları kaydetti: "Muhtemelen 4-5 yıl öncesine kadar buralara kolay kolay kimse gelmezdi. Buralara halaylar, dostluklar ve kardeşlik yakışır. Ciddi bir güzelliği barındıran buraların doğal yapısı bozulmamalı ve yöre halkı da bu doğal güzelliğe sahip çıkmalı. Van'da koruma altına alınması gereken bu tür alanların hemen hemen hepsi sayın Cumhurbaşkanımızın kararnameleriyle koruma altına alınarak doğal sit alanları haline getirildi. Buraların muhafaza edilmesi ve kullanıma açılması inşallah zamanla gerçekleşir." Van Gölü havzasının hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle ziyaretçileri etkilediğini anlatan Bilmez, "Turizmle uğraşan iş adamlarımızın buraların pazarlayabilecekleri alanlar olduğunu bilmelerini istiyoruz.
Van Gölü 31.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2013- Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Van Gölü'nde "değişken ağırlıklı paletsiz" kategorisinde 61 metre derinliğe dalarak, "Dünya Göl ve Deniz Dalış Rekoru"nu kırdı.
Van Gölü: Altı güzel haber...Van Gölü 31.5.2020
Van Gölü 29.5.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
Van Gölü'nün endemik türü olan, 15 Nisan- 15 Temmuz'da üremek için Van Gölü'nden tatlı sulara göç eden ve bu dönemde avlanılması yasak olan inci kefalini korumak için Tarım ve Orman Müdürlüğü ile jandarma ekipleri, çalışmalarını sürdürüyor.
Van Gölü 29.5.2020
Van Gölü kıyısında inşa edilen sahil bandı ziyaretçilerini ağırlamayı bekliyor
Van'ın Tuşba ilçesinde Van Gölü kıyısında inşa edilen İskele Sahil Bandı 2. Etabı'nda çalışmalar tamamlandı.
Van Gölü 29.5.2020
Doğu'da 4 ilde açık alanlarda cuma namazı kılındı
Van'ın Edremit ilçesinde Van Gölü sahilindeki Edremit-Gebze Su Sporları Merkezi ve Tuşba ilçesindeki 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda da cuma namazı kılarak dua etti.
Van Gölü 29.5.2020
Van'da, kaçak avlanan 3 ton inci kefali ele geçirildi
Van Gölü'nün endemik türü olan, 15 Nisan- 15 Temmuz'da üremek için Van Gölü'nden tatlı sulara göç eden ve bu dönemde avlanılması yasak olan inci kefalini korumak için Tarım ve Orman Müdürlüğü ile jandarma ekipleri, çalışmalarını sürdürüyor.
Van Gölü 29.5.2020
Van Gölü havzası havaların ısınmasıyla canlanmaya başladı
Van'ın Saray ilçesinde havaların ısınmasıyla bir çok kuş türü görülmeye başlandı.
Van Gölü 29.5.2020
Van'da kaçak inci kefali avlayanlara 15 bin 100 lira ceza uygulandı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ekipler 15 Nisan-15 Temmuz tarihlerinde üremek için Van Gölü'nden tatlı sulara göç eden inci kefalinin kaçak avlanmasını önlemek amacıyla denetimlerini sürdürüyor.
Van Gölü 28.5.2020
Van Gölü sahilleri cuma namazına hazır
Van Gölü sahilindeki 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda yarın kılınacak olan cuma namazı öncesinde Tuşba Belediyesi ekipleri tarafından dezenfekte çalışması yapıldı.
Van Gölü 28.5.2020
Van'da kaçak inci kefali avlayanlara 13 bin 500 lira ceza uygulandı
İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş, üreme döneminde inci kefalinin korunmasını sağlamak amacıyla başlatılan çalışmaların devam ettiğini söyledi. İnci kefalinin Van Gölü havzasında 15 bin kişinin geçim kaynağı olduğunu ifade eden Görentaş, şöyle konuştu: "İnci kefalinin başarılı bir üreme sezonu geçirebilmesi için önlemlerimizi aldık.
Van Gölü 28.5.2020
Milletvekili Arvas, Tuşba Belediyesi'nin çalışmalarını inceledi
AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Tuşba Belediyesi'ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Salih Akman ile hayata geçirilen hizmetleri yerinde inceledi. İlk olarak Selçuklu ve Osmanlı mimarisiyle yapılan Belediye Hizmet Binası'nda inceleme yapan Arvas, Başkan Akman'dan binanın teknik özellikleri hakkında bilgi aldı. Arvas, daha sonra Van'ın en büyük parkı olan İskele Sahil Bandı, yakın zamanda temeli atılacak olan ve 717 bin 212 metrekare alanı ile bölgenin en büyük millet bahçesini gezdi. Arvas, Tuşba Belediyesi'nin hayata geçirdiği projenin tamamlanmasıyla Tuşba'nın kaderinin değişeceğini söyledi. Çalışmalarından dolayı Akman'ı tebrik eden Arvas, "Gerçekten birçok ili kıskandıracak projeler hayata geçirilmiş. Büyük bölümü tamamlanmış olan bu projeler Tuşba ve dolayısıyla Van'ın kaderi değişecek. İskele Sahil Bandı, Van Gölü'nün adeta bataklığa dönüşen o güzelim sahilini tekrar kurtarılarak halkın hizmetine sunulduğunu görüyoruz.
Van Gölü 28.5.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
Van Gölü'nün endemik türü olan, 15 Nisan- 15 Temmuz tarihleri arasında üremek için Van Gölü'nden tatlı sulara göç eden ve bu dönemde avlanılması yasak olan inci kefalini korumak için jandarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.
Van Gölü 28.5.2020
Van'da kaçak avlanan 15 ton inci kefali ele geçirildi
Van İl Jandarma Komutanlığı Çevre Koruma Timi ve Muradiye Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, 15 Nisan-15 Temmuz tarihlerinde üremek için Van Gölü'nden tatlı sulara göç eden inci kefalinin kaçak avlanmasını önlemek amacıyla denetimlerini sürdürüyor.
Şu an buradasınız: Van Gölü Haberleri | Van Gölü Haber - Haberler - Van Gölü haberleri, son dakika van gölü haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'nin iç sulardaki ilk ve tek mavi bayraklı halk plajı sezona hazır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 14:59:22. #1.15#
title