Tuz Gölü Haberleri

Tuz Gölü haber, Tuz Gölü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tuz Gölü - Dün
Fatih sondaj gemisi, Türkali-2'deki sondajı için gün sayıyor
Dönmez, bazı emareler olmasına rağmen somut bir keşif olmadığı için herhangi bir açıklama yapmadıklarını belirterek, şöyle devam etti: "Oruç Reis ve Barbaros Hayrettin Paşa gemilerinin yaptığı çalışmalarla sismik araştırmalar devam ediyor. Bu süreçler uzun zaman alıyor çünkü binlerce, milyonlarca veriyi tek tek işlemek gerekiyor. Sonrasında da o bilgiler değerlendiriliyor ve muhtemel potansiyel noktalar belirleniyor ve oralarda da sondaj yapıyoruz. Yavuz sondaj gemimiz de Taşucu Limanı'nda çalışmalarını yapıyor. Sismik araştırmalar sonunda Yavuz'un nerede yeni sondaj yapacağına karar vereceğiz. Biz kendi kıta sahanlığımızda bu çalışmaları yapıyoruz ve uluslararası hukuka uygun yaptığımızı vurguluyoruz. En azından bir diyalog ortamı da oluştu. Şu anda Yunanistan ile istikşafi görüşmeler başlıyor ve Avrupa Birliği ile de bu konuda müzakereler var. Sayın Cumhurbaşkanımızın Doğu Akdeniz'de kıyısı bulunan ülkelere yönelik uluslararası konferans düzenlenmesine yönelik çağrısı var. İnşallah bu da komşu ülkeler tarafından olumlu karşılanır ve bu meselelerin hepsi müzakere edilir diye düşünüyorum." Türkiye'nin yıllık doğal gaz tüketiminin 50 milyar metreküp olduğunu hatırlatan Dönmez, Tuz Gölü Yer Altı Depolama Tesisi'nde 700 milyon metreküplük bir depo hacmine ulaşıldığını ifade etti.
Tuz Gölü - 19.01.2021
MHP Genel Sekreteri, Kılıçdaroğlu-Davutoğlu görüşmesini değerlendirdi
LAF CAMBAZLIĞINA GEREK YOK Bebek katilinden boşalan sözde unvanlara talip olan Serok Ahmet'in, bölücülükte Kandil ile atbaşı gittiğini dikkatle takip etmekteyiz. Serokluğunun nereden geldiği bellidir, Kürtçe konuşan kardeşlerimizi kalkan olarak kullanmaya kalkıp laf cambazlığı yapmasına hiç gerek yoktur. 'Ben Başbakanken' ile başlayan masallar anlatan Davutoğlu, 2015 yılında bir şehidimizin töreninde kullandığı 'Anadolu'nun, Trakya'nın, Mezopotamya'nın, Kafkasya'nın, Akdeniz'in, Karadeniz'in, Ege'nin, Van Gölü'nün, Tuz Gölü'nün ve dahi bütün dağların çocukları' ifadelerinde ısrarcıdır.
Tuz Gölü - 15.01.2021
BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Pamukçu: "2023'te elektrik enerjimizin yüzde 100'ünü kendimiz karşılayacağız"
BOTAŞ'ta enerjide verimlilik sağlamak ve enerjinin doğru yönetilmesi adına ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi temini çalışmalarına başlandığını ve çalışmalarla BOTAŞ'ta temiz enerji odaklı projelerin gerçekleştirildiğini aktaran Pamukçu, şunları kaydetti: "2017'den bu yana BOTAŞ'ın tüm birimlerinde enerji yönetimi ile ilgili faaliyetler birebir ve eş zamanlı olarak yürütüldü. Bu çalışmalar kapsamda kendi ekiplerimizi kurduk. Ayrıca dışarıdan alınan hizmetlerle enerjide kendi kendine yetebilen bir enerji yönetim sistemi oluşturuldu. Saha çalışmalarına da odaklanıldı. BOTAŞ'ın elektrik üretimi kapsamında yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması yoğunlaştığımız alanların başında geldi. İlk yoğunlaştığımız alan güneş enerjisi santralleri oldu. Tuz Gölü Yer Altı Depolama Tesisi'nin birinci etap işletmesinde kullanacağı 1 megavatlık elektrik santralini 2019'da devreye aldık.
Tuz Gölü - 13.01.2021
BOTAŞ ihalesi
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) "Tuz Gölü Doğal Gaz Yer Altı Depolama Genişletme Projesi Yeniden Yerleşim Eylem Planı'nın Uygulanmasına Dair Dış İzleme" işinin ihalesine tek teklif SRM Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketinden geldi.
Tuz Gölü - 22.12.2020
Konya'da özel çevre koruma bölgesinde avlanan 5 kişiye 11 bin 987 lira ceza verildi
Konya'da, Tuz Gölü'nün özel çevre koruma alanında kaçak avlandığı tespit edilen 5 kişiye 11 bin 987 lira ceza uygulandı.
Tuz Gölü - 16.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
Erdoğan, son testin atışının birkaç ay geciktiğini de hatırlatarak, bunun nedenin de yurt dışından tedarik edilen parçaya ambargo konulduğunu ve bunun üzerine yerli parçanın kısa sürede geliştirilip, füzeye entegre edildiğini söyledi. Erdoğan, "Bu zamana kadar gizli yaptırımlarla, dolaylı müdahalelerle, engellemeye çalıştıkları bu işi yerli ve milli ürünlerle envantere almaya hazır hale getirdik. Hisar-A+ füzemizin seri üretimi hayırlı olsun" dedi.  BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: TÜRKİYENİN EN AKILLI YOLU OLARAK HİZMET VERECEK  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da Ankara- Niğde Otoyolu'nun 1 ve 3'üncü kesimlerinin 4 Eylül 2020 tarihinde açıldığını hatırlattı. 152 kilometre uzunluğundaki otoyolun 2'nci kesimini de tamamladıklarını belirten Karaismailoğlu, "Bugün açılışını yaptığımız 2'nci kesimle Aksaray, Kırşehir, Nevşehir illeri ile Tuz Gölü, Derinkuyu, Göreme ve Kapadokya gibi önemli turizm merkezleri de otoyol bağlantısına kavuşmuştur.
Tuz Gölü - 10.12.2020
TBMM Genel Kurulunda Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçeleri görüşülüyor
Bu çalışmalar sonucunda 405 milyar metreküp doğal gaz rezervi bulunduğunu ve bunun da kısa bir sürede milletin hizmetine sunulacağını belirten Özdemir, "Ayrıca, Tuz Gölü ve Kuzey Marmara Doğal Gaz Depolama projeleriyle herhangi bir kesinti yapılmadan vatandaşlarımızın ve sanayicilerimizin doğal gaz ihtiyacı sorunsuz bir şekilde karşılanmaktadır.
Tuz Gölü - 26.11.2020
Tuz Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi'nin sınırları değişti
Tuz Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi'ne ait sınırların değişmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Tuz Gölü - 27.10.2020
Son dakika haberleri | Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Aksaray'da: (1)
Bakan Dönmez, beraberindeki Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan ile birlikte Tuz Gölü Yer Altı Doğalgaz Depolama Genişletme Projesi sahasında incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.
Tuz Gölü - 27.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
Bakan Dönmez: Türkiye'nin en büyük mega projelerinden birini hayata geçiriyoruz ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tuz Gölü Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi'nde 5,4 milyar metreküp doğal gaz depolanacağını hatırlatarak, "Türkiye'nin en büyük mega projelerinden birini...
Tuz Gölü - 26.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 27 Ekim 2020
(TBMM/15.00/10.00) EKONOMİ 1- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fotoğraflarla Tuz Gölü Habitatı Sergisi'nin açılışına katılacak, Sultanhanı Atatürk İlkokulu ile Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Genişletme Projesi alanını ziyaret edecek.
Tuz Gölü - 30.09.2020
KTÜN Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Eren'den "deprem" açıklaması Açıklaması
Eren, Konya'da deprem riski olan bölgelerin varlığına işaret ederek, şöyle konuştu: "Konya, yıkıcı deprem riski açısından güvenli bir yer ama hiçbir zaman deprem olmayacağı anlamına gelmiyor. Önemli uzunlukta, orta büyüklükte deprem üretebilecek fay zonları var. Bunlardan en önemlisi Akşehir fay zonu. Geçmişte 6 şiddetinde depremler üretti. Bu kent için risk oluşturuyor. Diğeri de Tuz Gölü'nün kuzey doğusundan Aksaray'a uzanan fay zonu.
Tuz Gölü - 24.09.2020
ETÜ, TÜRKSAT Model Uydu Yarışması'nda iki ödül kazandı
Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ), TEKNOFEST kapsamında Tuz Gölü'nde düzenlenen TÜRKSAT Model Uydu Yarışması'na, iki farklı kategoride başarı sağladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tuz Gölü Haberleri | Tuz Gölü Haber - Haberler - Tuz Gölü haberleri, son dakika tuz gölü haber ve gelişmeleri burada. Fatih sondaj gemisi, Türkali-2'deki sondajı için gün sayıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.1.2021 09:44:36. #1.15#
title