Tuz Gölü Haberleri

Tuz Gölü haber, Tuz Gölü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tuz Gölü - 16.9.2020
Yerli ve milli uydu 2022'de uzaya fırlatılacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara-Niğde Otoyolu'nun 1. ve 3. kesimlerini açtıklarını hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, şöyle devam etti: "Kara yolu tarihinin en önemli projelerinden birisiydi. 330 kilometrelik bir aksı tamamlamış olduk. Edirne'den Urfa'ya kadar uzanan 1230 kilometrelik otoyol aksının 330 kilometrelik Ankara-Niğde etabını tamamlamış oluyoruz. İnşallah bu otoyolun da 29 Ekim'de kalan 2 kesimini de 150 kilometre olarak faaliyete geçireceğiz. Yine Niğde için yaptığımız önemli yatırımlar var, özellikle demir yolu aksında. Şehir içinde vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için alt geçit, üst geçit, yaya geçitleriyle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Hızlı trenle ilgili de yine Konya-Karaman-Ulukışla, Aksaray-Ulukışla-Yenice hatlarımızda çalışmalar devam ediyor. İnşallah Konya-Karaman'ı bu yıl sonu faaliyete almayı, Karaman-Ulukışla tarafını önümüzdeki yıl, Aksaray-Ulukışla-Yenice kısmını da önümüzdeki günlerde ihale etmeyi planlıyoruz." Bakan Karaismailoğlu, Tuz Gölü'nde Türksat'ın düzenlediği milli uydu yarışmalarına gittiğini belirterek, oradaki gençlerin heyecanını gördükçe ülkenin geleceği için daha da ümitlendiklerini ifade etti.
Tuz Gölü - 16.9.2020
Ankara-Niğde Otoyolu ile Edirne'den Şanlıurfa'ya 1200 kilometre kesintisiz ulaşım
Ülkenin dört bir yanını kara yolu ve demir yolu ağıyla geliştirdiklerine işaret eden Karaismailoğlu, şöyle konuşu: "Demir yolu, önümüzdeki günlerde çok daha önemli olacak. Özellikle sanayilerin, OSB'lerin gelişmesi, bunların demir yoluna bağlantıları konusunda önemli çalışmalarımız var. İnşallah bölge lojistik anlamda çok önemli bir hale gelecek. Bölgenin Anadolu'nun kalbinde olması, her tarafa uzaklığı demir yolu ve kara yoluyla bütün bağlantıları sağladıktan sonra üretimde müthiş gelişmeler olacak. Bir taraftan yatırımlar devam ederken bir taraftan da Cumhurbaşkanının liderliğinde dünyada söz sahibi bir ülke konumuna geldik. İnşallah Mavi Vatan'ımızda söz sahibi olurken uzay vatanda da söz sahibi olduk, olmaya da devam edeceğiz. Sabahın erken saatlerinde Tuz Gölü'nde Türksat'ın 5.
Tuz Gölü - 16.9.2020
Bakan Karaismailoğlu: Hedefimiz TÜRKSAT 5A'yı 30 Kasım'da uzaya fırlatmak
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, TEKNOFEST kapsamında Tuz Gölü'nde düzenlenen 'TÜRKSAT Model Uydu Yarışması'nda yerli olarak tasarlanan model uyduların roketle fırlatılması törenine katıldı.
Tuz Gölü - 16.9.2020
Bakanlar Karaismailoğlu ve Varank TÜRKSAT Model Uydu Yarışması'na katıldı
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç ile TEKNOFEST kapsamında Tuz Gölü'nde düzenlenen TÜRKSAT Model Uydu Yarışması'na katıldı.
Tuz Gölü - 15.9.2020
TÜRKSAT Model Uydu Yarışması'nın uçuş finali roketlerle yapılacak
TÜRKSAT AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, yarışmanın finalindeki uçuş etabı, yarın Savunma Sanayii Başkanlığının Tuz Gölü'ndeki tesislerinde düzenlenecek.
Tuz Gölü - 10.9.2020
Tarsus Ticaret Borsası'ndan TEKNOFEST'e katılan öğrencilere destek
Ticaret Borsası'ndan yapılan yazılı açıklamada Tarsus Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin tasarımından, yazılımına kadar tamamen yerli olarak üretitikleri T-233 Roket ile Tuz Gölü'nde gerçekleştirilen yarışmada montaj günü yaşanan talihsiz bir teknik aksaklık nedeniyle roket atışlarını gerçekleştiremedikleri belirtildi.
Tuz Gölü - 10.9.2020
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: "İnşası devam eden gemilerimizle gücümüze güç katacağız"
Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında ROKETSAN ve TÜBİTAK SAGE'nin desteğiyle Tuz Gölü çevresindeki Hisar Atış Merkezi'nde düzenlenen roket yarışlarını izleyen Demir, AA muhabirine, savunma sanayisine katkıda bulunacak projelerin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
Tuz Gölü - 9.9.2020
Savunma Sanayii Başkanı Demir, roket yarışlarında yüksek irtifa atışlarını izledi
Demir, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında ROKETSAN ve TÜBİTAK SAGE'nin desteğiyle Tuz Gölü çevresindeki Hisar Atış Merkezi'nde düzenlenen roket yarışlarının son gününde yarışmacıları yalnız bırakmadı.
Tuz Gölü - 9.9.2020
Son dakika haber | Bakan Kasapoğlu, TEKNOFEST 2020'de yarışacak Tanyeli Roket Takımı'nı kabul etti
Talha Dağ, TEKNOFEST 2020'de alçak irtifa (1500 metre) kategorisinde yarışacakları "Kirkor 2 Roketi"yle ilgili Bakan Kasapoğlu'na bilgi verdi. Tanyeli Roket Takımı üyeleri, Tuz Gölü Hisar Atış alanında gerçekleştirilen montaj fırlatma ve kurtarma tanımlı görev hedeflerini tamamladıklarını, roketi de başarılı bir şekilde kurtardıklarını anlattılar.
Tuz Gölü - 7.9.2020
Son dakika haberleri | TÜBİTAK Başkanı Mandal'dan roket yarışmasına katılan takımlara ziyaret Açıklaması
TÜBİTAK'tan yapılan açıklamaya göre, Mandal, öğrencilerin uzay teknolojileri alanına ilgilerini artırmayı ve kabiliyetlerini geliştirmeyi amaçlayan, bu yıl üçüncüsü düzenlenen TEKNOFEST Roket Yarışması'na katılan takımlara Tuz Gölü Hisar Atış alanında ziyaret gerçekleştirdi.
Tuz Gölü - 6.9.2020
Öğrenciler yaptıkları roketle TEKNOFEST 2020 yarışmalarına katılacak
Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, yaptıkları roketle TEKNOFEST 2020 yarışmaları kapsamında Aksaray Tuz Gölü'nde yapılacak atışlara katılacak.
Tuz Gölü - 5.9.2020
Son dakika haber... Bakan Varank, 16. TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nın startını verdi
Varank, dün Tuz Gölü'nde düzenlenen roket yarışmalarında, gençlerin sıfırdan tasarladıkları roketleri göğe fırlattıklarını, faydalı yüklerini yeryüzüne indirmek için nasıl mekanizmalar kurduklarına şahitlik ettiklerini hatırlattı.
Tuz Gölü - 5.9.2020
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar Açıklaması
Yarışmaya katılan takımlarda adrenalin olduğunu vurgulayan Bayraktar, şöyle konuştu: "Tabii benim için şöyle bir anlamı var bunun. Biliyorsunuz, biz ülkemizin ilk milli insansız hava aracını yaptığımızda ufacık 5,5 kiloluk bir uçaktı. Ben bu teknolojinin ucunun ne olabileceğini açıkçası buradan görebiliyorum. İnşallah bu arkadaşlarımızın serüvenleri de böyle dünyada, bu alanda kimileri önemli girişimler kuracak kimileri önemli projelerde mühendis olarak görev alacaklar. Bir anlamda milli teknoloji hamlesi kapsamında, onların temelleri atılıyor." "Tuz Gölü'nde adeta roket geçidi vardı" ROKETSAN ve TÜBİTAK SAGE'nin desteğiyle dün Aksaray'da gerçekleştirilen roket yarışlarına ilişkin de Bayraktar, "Tuz Gölü'nde adeta roket geçidi vardı diyebilirim.
Tuz Gölü - 5.9.2020
Bakan Varank Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu İmza Töreni'ne katıldı: (2)
-"TEKNOFEST 2020'nin roket yarışları"- Gençlerin gözlerindeki ışığı katıldığı tüm etkinliklerde gördüğünü aktaran Varank, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Gençlerin meraklarını, heveslerini ve çabalarını da gayet iyi biliyorum. İşte daha dün TEKNOFEST 2020'nin roket yarışları için Tuz Gölü'ndeydim.
Tuz Gölü - 5.9.2020
KONYA Liseliler yaptıkları rokete öldürülen Ceren Özdemir'in adını verdi
TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, Roketsan sponsorluğunda ve TÜBİTAK SAGE desteğiyle 1 Eylül'de Tuz Gölü'ndeki Hisar Atış Alanı'nda başlayan 'Roket Yarışları' devam ediyor.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Tuz Gölü Haberleri | Tuz Gölü Haber - Haberler - Tuz Gölü haberleri, son dakika tuz gölü haber ve gelişmeleri burada. Safranbolu belgesel gibisin!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.9.2020 18:11:13. #1.15#
title