SÜLEYMAN DEMİREL HABERLERİ

SÜLEYMAN DEMİREL HABERLERİ

Süleyman Demirel haber, Süleyman Demirel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süleyman Demirel

Süleyman Demirel

Doğum Yeri Isparta / Türkiye
Doğum Tarihi 1.11.1924 - 17.6.2015

Süleyman Demirel Kimdir ?

Sami Süleyman Gündoğdu Demirel 1 Kasım 1924, İslamköy, Isparta doğumludur. Türk siyasetçi ve inşaat mühendisi. Baba, Su Müdürü, Barajlar Kralı, Morisson Süleyman, Çoban Sülü, Şapka, Bir Bilen, Antrenör, Zenit Süleyman, Güniz Sokak gibi lakapları bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin dokuzuncu cumhurbaşkanı'dır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Süleyman Demirel 2.8.2020
Haftanın tarihine bakış
1996- Tacikistan'da 1922'de çarpışırken ölen Enver Paşa'nın naaşı İstanbul'a getirildi, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in katıldığı askeri törenle 4 Ağustos'ta Abide-i Hürriyet Tepesi'nde toprağa verildi.
Süleyman Demirel 31.7.2020
Antalya'da firari danalar araç trafiğine karıştı
Antalya'da firari danalar araç trafiğine karıştı -6 kişinin yatırdıkları bir danayı kesmek için verdikleri çaba ise güldürdü -Dana bir kişiyi kafası ile beton zemine savurdu ANTALYA - Antalya'da 3 farklı noktada kaçan danalar trafikte ilerlemeyi tercih etti. 6 kişinin kesmeye çalıştığı bir dana ise kasabı kafası ile beton zemine savurdu. Sakin bir bayramın geçirildiği turizm kenti Antalya'da 3 farklı noktada kaçan kurbanlık danalar vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı. Birinci dana Varsak bölgesinde sahibinin elinden kaçarak trafiğin yoğun olarak aktığı Süleyman Demirel Bulvarı'na çıktı.
Süleyman Demirel 30.7.2020
Baba ve oğulun kumar borcu kavgası kanlı bitti
Baba ve oğulun kumar borcu kavgası kanlı bitti ANTALYA - Antalya'da bir genç, iddiaya göre kumar borcunu ödemek istemeyen babasını pompalı tüfekle vurarak ağır yaraladı. Edinilen bilgiye göre olay, dün gece saat 23.00 sırasında Kepez ilçesi Süleyman Demirel Bulvarı üzerindeki bir dernekte meydana geldi.
Süleyman Demirel 30.7.2020
Hatay'ın eşsiz lezzeti: "Mortadella"
Hatay'ın eşsiz lezzeti: "Mortadella" Mortadella, sinirsiz dana etinden elde edilen dövme etin içerisine çam fıstığı, yöresel baharatlar eklenip yoğrulduktan sonra tülbente sarılıp ardından kızgın tavada mühürleme yapılarak sirkeli suda haşlandıktan sonra servis ediliyor HATAY - UNESCO tarafından gastronomi kenti ağına dahil edilen Hatay'da Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Gastronomi Evi'nde Fransızlar döneminde yapılan mortadella yemeği Hataylılarla buluşturuldu. 2017 yılında UNESCO tarafından Hatay'ın UNESCO gastronomi ağına dahil edilmesinin ardından, ilin tarih ve kültür zenginliği ile harmanlanmış lezzetlerini tanıtmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Mart ayında açılan UNESCO Hatay Gastronomi Evi, geçmiş ile geleceğin kombinasyonunu sağlayarak Hataylılara eşsiz lezzetler sunuyor. Unutulmaya yüz tutmuş ve tarihi Fransızlar dönemine dayanan mortadella yemeği Antakya'nın baharatları ile eşsiz bir lezzete bürünüyor. Hatay Gastronomi Evi Şefi Süleyman Demirel mortadella yemeğinin Fransızlar döneminde günümüze kadar gediğini belirterek "Mortadella, Antakya mutfağına Hristiyanların yaşadığı dönemden kalma bir yemek.
Süleyman Demirel 30.7.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
Olay, dün saat 23.00 sıralarında Kepez ilçesi Süleyman Demirel Bulvarı üzerindeki Varsaklılar Kalkındırma Derneği'nde meydana geldi.
Süleyman Demirel: Kumar borcunu ödemeyen babasını vurduSüleyman Demirel 30.7.2020
Süleyman Demirel 29.7.2020
Aydın'da "dur" ihtarına uymayan ehliyetsiz sürücü aracıyla 2 otomobile çarptı
Kaçmaya çalışırken sivil polis aracı ve Edis Sevinç idaresindeki 55 VA 078 plakalı otomobile çarpan sürücü, Süleyman Demirel Bulvarı yakınlarında refüj ve direğe çarpınca yakalandı.
Süleyman Demirel 26.7.2020
Eğirdir Gölü'nde boğulma tehlikesi geçiren genç hastanede yaşamını yitirdi
Çevredekiler tarafından kıyıya çıkarılan Şekerci, 112 Acil Sağlık ekiplerince Isparta Süleyman Demirel Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı.
Süleyman Demirel 26.7.2020
Haftanın tarihine bakış
1977- Süleyman Demirel'in başbakanlığında kurulan ve MSP ile MHP'nin koalisyon ortağı olarak katıldığı İkinci MC Hükümeti güvenoyu aldı.
Süleyman Demirel 24.7.2020
Ödemiş'te yangından dönen kamyonet, motosiklet ile çarpıştı: 1 yaralı
Edinilen bilgiye göre kaza, Süleyman Demirel Mahallesi Yeni Kent Sitesi önünde meydana geldi.
Süleyman Demirel 24.7.2020
Isparta'da 3 kişiyi yaralayarak olay yerinden kaçan polis memuru ile babası yakalandı
Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, yaralıları Süleyman Demirel Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı.
Süleyman Demirel 24.7.2020
Yangından dönen Beydağ Orman İşletme Şefliği kamyoneti ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı
Alınan bilgiye göre, Ragıp Şahin (40) yönetimindeki Beydağ Orman İşletme Şefliğine ait 35 E 9113 plakalı kamyonet ile Metin Özcan (55) yönetimindeki 35 ZLU plakalı motosiklet Süleyman Demirel Mahallesi Yeni Kent Sitesi önünde çarpıştı.
Süleyman Demirel 23.7.2020
Nazizm ve Büyük Sırbistan hareketi mukayesesi bağlamında Bosna soykırımı
Nazilerin lehine de şöyle bir fark var; Naziler, Karaciç'in "sıradan" Sırpları gibi, işledikleri soykırımı örtbas etmek için "ikincil toplu mezarlar" kazmadı; ikincil toplu mezarlar 20. yüzyıldaki tipik bir Büyük Sırbistan icadıdır! Bu iki yok etme girişimi arasındaki en büyük fark, Batı'nın Holokost'un failleri ile Boşnaklara karşı yapılan soykırımın faillerine yönelik tutumudur. Batı, Nazi rejimini siyasi ve askeri olarak yok ederken, aynı Batı, Büyük Sırbistan rejimini ödüllendirdi; Kilise, sanatsal ve akademik çevrelerden gelen "Taslaklar" (Nacertanije) bugünlerde Sırp halkının devlet kurumlarına girmiş durumda! Ayrıca Holokost soykırımından sağ kurtulanların büyük bir çoğunluğu bulunduğu bölgeyi terk ederken, Boşnak soykırım kurbanları, soykırım yapılan bölgelerde cellatlarının binlercesiyle birlikte yaşamak zorunda bırakıldı! Soykırımın tekerrür etmesini önlemek için neler yapılabilir? Eğer bu tarihi mahkeme kararı, [Bosna topraklarındaki] Sırp Cumhuriyeti'ni [Republika Srpska] Karaciç'in cellatlarının bir "evladı" olarak muhafaza ediyorsa ve onu Batı'dan Büyük Sırbistan hareketine bir armağan olarak görüyorsa, Boşnakların -uluslararası kabul görmüş Bosna-Hersek Cumhuriyeti'nin diğer tüm vatandaşları gibi- şu soruya cevap almaları lazım: "Sırp Cumhuriyeti" ne zaman ve nasıl ortaya çıkmıştır? Bu yazar şahitlik eder ki merhum Cumhurbaşkanı Aliya İzetbegoviç, soykırım neticesi oluşmuş nevzuhur yapıya onay imzasını attığı Dayton'dan geldikten hemen sonra, ABD yönetiminin o zamanki Dışişleri Bakanı olan Warren Christopher tarafından kendilerine şantaj yapıldığını iddia etti. Christopher, İzetbegoviç'in ifadesiyle, Boşnak heyetini şu sözlerle tehdit etmiştir: "Sırplar sizin Sırp Cumhuriyeti'ni kabul etmeniz şartıyla Bosna-Hersek devletini kabul ediyorlar! Bunu yaparsanız, Amerika bir barış anlaşmasına varılacağını ve bu anlaşmayı uygulayacağını garanti eder; ancak reddederseniz, Bosna'ya geri dönün, önümüzdeki on yıl boyunca savaşın, böylece kimin askeri gücü kazanırsa Amerika ile pazarlık yapmaya gelsin!" Fakat Sırp Cumhuriyeti'nin kabulü ve tanınması konusunda uhdemizde bulunan gerçeğin tümü bu değildir. Bugünlerde, gerçeğin ne olduğunu bir tek o zamanki Bosna-Hersek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Muhammed Şaçirbey biliyor. Ancak ne ABD yönetimi ne de Boşnak siyasi temsilcileri Muhammed Şaçirbey'e yaşamı boyunca Saraybosna'ya geri dönme izni verdi; Şaçirbey Sırp Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ne zaman, hangi şartlarda ve kim tarafından gerçekleştirildiği konusunda ifade de veremedi. Bildiğimiz kadarıyla Republika Srpska, Ankara'daki Hilton Otel'de kurulmuştur. O masaya merhum Cumhurbaşkanı İzetbegoviç ile birlikte niyetleri meşkuk iki siyasetçi daha oturdu: o zamanki Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Bill Clinton'ın Balkanlar komiseri Richard Holbrooke.
Süleyman Demirel 20.7.2020
Son dakika haberi | Hatay'ın ipe dizilen lezzeti: "Kınnap kebabı"
Hatay Gastronomi Evi Şefi Süleyman Demirel, AA muhabirine, Hatay'da 600 yemek çeşidinin bulunduğunu belirterek, Hatay Gastronomi Evi'nde kentin tüm lezzetlerini insanlara sunmaya gayret ettiklerini ifade etti.
Süleyman Demirel 19.7.2020
Adana'da trafik kazası: 1 yaralı
Merkez Çukurova ilçesi Süleyman Demirel Bulvarı'nda, Emre Çağrı Karaaslan'ın kullandığı 01 COS 80 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu refüjdeki aydınlatma direğine çarptıktan sonra devrildi.
Süleyman Demirel 19.7.2020
Adana'da 2 otomobil çarpıştı: 2 yaralı
Safiye Özgen'in kullandığı 01 ELJ 43 plakalı otomobil, Süleyman Demirel Bulvarı'nda aynı yönde ilerleyen Mehmet Can Yılmaz yönetimindeki 34 K 8019 plakalı otomobille çarpıştı.
Süleyman Demirel 19.7.2020
Haftanın tarihine bakış
1967- Papa VI. Paulus, gayriresmi bir ziyaret için Türkiye'ye geldi. Papa, İstanbul'da Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay ve Başbakan Süleyman Demirel tarafından karşılandı.
Süleyman Demirel 16.7.2020
Eski istihbaratçı Enver Altaylı hakkındaki FETÖ davası
Kendisine yönelik "kumpas çabaları" olduğunu belirten Altaylı, "Benim hizmetlerim buradaki birilerinin kuzeydeki patronlarını rahatsız etti. 1990'dan sonra Turgut Özal ile Süleyman Demirel ile çalıştım.
Süleyman Demirel: Manisa CBÜ'den 15 Temmuz paneliSüleyman Demirel 16.7.2020
Süleyman Demirel 16.7.2020
Enver Altaylı: Benden FETÖ'cü olmaz
Kimin emri ile istihbarata girdiğini, kimin emri ile Orta Asya'da çalışmaya başladığını daha sonra gerekirse anlatacağını belirten sanık Altaylı, "'90'lardaki faaliyetleri casusluğunun kanıtı' deniyor. Ben 90'larda Turgut Özal'la, Süleyman Demirel'le çalıştım.
Süleyman Demirel 15.7.2020
Motosiklet kazasında yaralanan genç kız yaşama tutunamadı
Süleyman Demirel Bulvarı'nda 1 Temmuz'da, Ahmet Zengin'in kullandığı 09 A D E 996 plakalı otomobil, Fatmanur Aydemir idaresindeki 09 ADM 355 plakalı motosikletle çarpıştı.
Süleyman Demirel 15.7.2020
Adana'da otomobil trafik ışıklarında bekleyen araçlara çarptı: 2 yaralı
Alınan bilgiye göre, sürücüsü henüz tespit edilemeyen 34 LDY 89 plakalı otomobil, merkez Çukurova ilçesi Süleyman Demirel Bulvarı'nda trafik ışıklarında bekleyen İ.
Süleyman Demirel: Otomobilin çarptığı yaya öldüSüleyman Demirel 10.7.2020
Süleyman Demirel 10.7.2020
Burdur'da otomobilin çarptığı yaya öldü
Serhat Ö'nün kullandığı 06 EDS 15 plakalı otomobil, Karamanlı-Çavdır kara yolu Korkuteli Kavşağı'nda, Midrap Karaçöl idaresindeki 07 BST 73 plakalı otomobile, ardından yolun karşısına geçmeye çalışan Süleyman Demirel'e (70) çarptı.
Süleyman Demirel 10.7.2020
15 Temmuz'un ilk şehidi Aydın'ın eşi: "Cezaların onanması bayram günümüz olacak"
20 yılı aşkın süre bordo bereli asker olarak görev yapan, Genelkurmay Başkanları, Kara Kuvvetleri Komutanları ile yurt dışında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i koruyan Aydın, hain darbe girişiminde şehadete yürürken 15 Temmuz'un ilk şehidi oldu.
Süleyman Demirel 10.7.2020
Adana'da polis cinayet zanlısını yüz tanıma sistemiyle buldu
Mesut T'nin merkez Çukurova ilçesi Süleyman Demirel Bulvarı'nda otomobille seyir halinde olduğunu saptayan ekipler, bölgeye giderek araştırma başlattı.
Şu an buradasınız: Süleyman Demirel Haberleri | Süleyman Demirel Kimdir - Haberler - Süleyman Demirel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Süleyman Demirel kimdir, hayatı ve biyografisi. Boynundaki havalı tüfek saçmasını 30 yıl sonra çekilen röntgenle öğrendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 14:33:59. #1.15#
title