Stockholm Haberleri

Stockholm haber, Stockholm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Stockholm 3.6.2020
İsveç'te George Floyd için gösteri düzenlendi
ABD'de siyahi George Floyd'un polisler tarafından öldürülmesi İsveç'in başkenti Stockholm'de protesto edildi.
Stockholm 2.6.2020
THY, 18 Haziran'dan itibaren Avrupa'da 16 şehirden Anadolu'da 14 noktaya uçuş gerçekleştirecek
Yurt dışı uçuş noktaları; Almanya'da Münih, Berlin, Frankfurt, Stuttgart, Hannover, Köln, Düsseldorf ve Hamburg, İsviçre'de Zürih, Cenevre ve Basel; Avusturya'da Viyana ve Salzburg, Hollanda'da Amsterdam; Danimarka'da Kopenhag ve İsveç'te Stockholm olarak belirlendi.
Stockholm 2.6.2020
THY, Avrupa'dan Anadolu'ya dış hat uçuşlarına başlıyor
UÇUŞLARIN YAPILACAĞI ÜLKELER VE ŞEHİRLER 18 Haziran tarihinde Avrupa'da 16 şehirden Anadolu'daki 14 noktaya direkt uçuşlara başlayacak THY, yurtdışındaki uçuş noktaları,  Almanya'da Münih, Berlin, Frankfurt, Stuttgart, Hannover, Köln, Düsseldorf ve Hamburg; İsviçre'de Zürih, Cenevre ve Basel; Avusturya'da Viyana ve Salzburg, Hollanda'da Amsterdam, Danimarka'da Kopenhag ve İsveç'te Stockholm'den  Antalya, Ankara, Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Ordu-Giresun, Elazığ, Samsun, Hatay, Kayseri, Trabzon, İzmir, Konya, Bodrum-Dalaman'a karşılıklı seferlere başlayacak.
Stockholm 2.6.2020
THY, AVRUPA'DAN ANADOLU'YA DIŞ HAT UÇUŞLARINA BAŞLIYOR
UÇUŞLARIN YAPILACAĞI ÜLKELER VE ŞEHİRLER 18 Haziran tarihinde Avrupa'da 16 şehirden Anadolu'daki 14 noktaya direkt uçuşlara başlayacak THY, yurtdışındaki uçuş noktaları,  Almanya'da Münih, Berlin, Frankfurt, Stuttgart, Hannover, Köln, Düsseldorf ve Hamburg; İsviçre'de Zürih, Cenevre ve Basel; Avusturya'da Viyana ve Salzburg, Hollanda'da Amsterdam, Danimarka'da Kopenhag ve İsveç'te Stockholm'den  Antalya, Ankara, Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Ordu-Giresun, Elazığ, Samsun, Hatay, Kayseri, Trabzon, İzmir, Konya, Bodrum-Dalaman'a karşılıklı seferlere başlayacak.
Stockholm 30.5.2020
İsveç'te 5G başlıyor
Öte yandan, 5G şimdilik Stockholm merkeziyle sınırlı kalacak.
Stockholm 28.5.2020
İsveç'te Covid-19 bilançosu artıyor
İsveç'te son 24 saatte 95 kişinin hayatını kaybetmesi ile ölü sayısı 4 bin 220'ye yükseldi.
Stockholm 27.5.2020
Avrupa Hastalık Kontrol Merkezi: Sınır kapatmaları virüsün yayılımını engellemiyor
Stockholm merkezli ECDC'nin son yayımladığı raporda, sınır kapatma uygulamasının ciddi ekonomik sonuçları olduğuna dikkati çekilerken, "Mevcut veriler ikincil ekonomik ve toplumsal etkileri olan sınır kapatma uygulamasını tavsiye etmemize engel oluyor.
Stockholm 25.5.2020
İsveçli telekom şirketi 5G'ye geçtiklerini duyurdu
İsveç'in telekom şirketi Tele2, ilk olarak halka açık şekilde 5G'ye geçtiklerini duyurdu. Tele2 Şirketi Genel Müdürü Anders Nilsson yazılı yaptığı açıklamada, başkent Stockholm ile Göterborg ve Malmö kentlerinde 5G baz istasyonlarının aktif hale getirildiğini duyurdu.
Stockholm 24.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
İsveç'in başkenti Stockholm'de salgın nedeniyle Müslümanlar, bayram namazını futbol sahasında kıldı.
Stockholm 24.5.2020
Stockholm'de bayram namazı futbol sahasında kılındı
İsveç'in başkenti Stockholm'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Müslümanlar bayram namazını futbol sahasında kıldı.
Stockholm 21.5.2020
Suudi Arabistan'ın askeri harcamaları son 5 yılda 270 milyar doları geçti
Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsünün (SIPRI) küresel askeri harcamalar raporuna göre, Suudi Arabistan'ın silah ithalatı bu dönemde yüzde 8,7 arttı.
Stockholm 20.5.2020
Avrupa'da korona virüsle mücadelede göçmenler ön saflarda
Avrupa Birliği İçişleri Komiseri Ylva Johansson yaptığı açıklamada, "Korona virüs krizinde ön planda mücadele edenlerin göçmen kökenli insanlar olduğunu görebiliriz" dedi.
Stockholm 20.5.2020
GRAFİKLİ- Hafter'i silahlandırmak için servet harcayan BAE, Libya'da istediğini elde edemedi
BAE, son 5 yılda en çok silah ithal eden 8. ülke Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsünün (SIPRI) 2015-2019 yıllarını kapsayan küresel askeri harcamalar raporuna göre BAE, 2015-2019 yılları arasında dünyada en fazla silah ithalatı yapan 8.
Stockholm 18.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
İsveç'in başkenti Stockholm'ün Upplands-Bro Belediyesinde Kovid-19 önlemleri çerçevesinde Tengai adlı robot, halkla ilişkiler uzmanlarının yerine mülakatlara girmeye başladı.
Stockholm 18.5.2020
İsveç'te Kovid 19'a önlem olarak iş başvurusunda robotlu mülakat devri
İsveç'in başkenti Stockholm'ün Upplands-Bro Belediyesinde yeni tip koronavirüs (Kovid 19) önlemleri çerçevesinde Tengai adlı robot, halkla ilişkiler uzmanlarının yerine mülakatlara girmeye başladı.
Stockholm 15.5.2020
Kanser hastası Türk genci İsveç'ten ambulans uçakla Türkiye'ye nakledildi
AA muhabirine konuşan Nafiz Patat, oğlu Emre'nin 4 yıldır kanser tedavisi gördüğünü ve doktorların ameliyat yapmaktan kaçındığını söyledi. Patat, şöyle devam etti: "İsveç'te doktorlar dört senedir kemoterapiden başka tedavi uygulamadı ve bizi Almanya'ya yönlendirdi. Oğlumun Almanya'daki tedavisi boyunca 100 bin avro harcadım. Oğlum İsveç doğumlu ben de 52 senedir İsveç'te yaşıyorum. Ne İsveç devleti, ne de Sosyal Sigortalar Kurumu, bizim Almanya'daki masraflarımızı karşılamadı. Masraflarımızın ödenmesi için dava açtım, kaybettim, bir üst mahkemeye gittim onu da kaybettim." Tek çare Türkiye'de ameliyat İsveç'teki doktorların oğlunun kolunun kesilmesi yönünde karara vardığını aktaran Patat, "İsveç'te doktorlar oğlumun kolu kesilirse 80 yaşına kadar yaşayabileceğini belirttiler. Türkiye'de bacaktan damar ve sinir alıp kanserli kola ekleyerek ameliyat yapabiliyorlar. Bunu İsveçli doktorlara söyledim. Onlar yapamayacaklarını ifade ettiler. Koronavirüs salgını nedeniyle uçak seferleri olmadığı için ben de Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği aracılığı ile Sağlık Bakanlığından yardım istedim.
Stockholm 15.5.2020
ABD-Suudi Arabistan ilişkilerindeki ittifak modeli değişiyor mu?
Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü verileri, küresel askeri harcamaların 2019'da 1,9 trilyon dolar olduğunu ve bunun yüzde 62'sinin ABD, Çin, Hindistan, Rusya ve Suudi Arabistan'a ait olduğunu ortaya koydu.
Stockholm 13.5.2020
İsveç, yurt dışı seyahat önerilerini 15 Temmuz'a kadar uzattı
İsveç'te yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle zorunlu olmayan yurt dışı seyahatlerine yönelik yapılan önerilerin 15 Temmuz'a kadar uzatıldığı duyuruldu.
Stockholm 13.5.2020
Kovid-19 gölgesinde Konfüçyüs Enstitüleri'nin akıbeti
Öte yandan, Çin'in yumuşak gücü olan bu enstitülerde, "yasaklı 3T" şeklinde nitelendirilen Tiananmen, Tayvan ve Tibet konularının gündeme getirilmemesine dikkat ediliyor. Bu kurumların Çin Komünist Partisi tarafından finanse ediliyor olmaları başta olmak üzere, (öğretmenler dahil) personeli arasında casusluk yapanların bulunduğu iddiası ve özellikle Mandarin dilini öğretirken komünist düşüncelerin de Avrupa ve ABD üniversitelerinde öğrencilere aşılandığı yönündeki eleştiriler giderek artıyor. Hatta öğretim üyelerinin akademik özgürlüğüne müdahale edildiği eleştirileri ve eğitim programlarında şeffaflık olmaması yüzünden, Chicago Üniversitesi bu enstitünün faaliyetlerini durdurmuştu. İsveç'te ise Stockholm Teknoloji Üniversitesi gibi stratejik açıdan önemli bir eğitim kurumunda açılması ciddi tepkilere sebep olunca, enstitü önce farklı bir birime verilmiş sonra da tümüyle kapatılmıştı.
Stockholm 13.5.2020
İsveç'te son 24 saatte 147 kişi koronadan öldü
İsveç Devlet Epidemiloğu Nils Anders Tegnell, son 24 saat içerisinde ülke genelinde 147 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
Stockholm 10.5.2020
Yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek...
İsveç'in başkenti Stockholm'de bir huzurevinde 35 yaşlının Kovid-19 nedeniyle ölmesinin ardından savcılığın soruşturma başlattığı açıklandı.
Stockholm 10.5.2020
İsveç'te Kovid 19'dan 35 kişinin öldüğü huzurevine soruşturma
İsveç'in başkenti Stockholm'de bir huzurevinde 35 yaşlının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölmesinin ardından savcılığın soruşturma başlattığı açıklandı.
Stockholm 10.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- İsveç'in başkenti Stockholm'de 61.
Şu an buradasınız: Stockholm Haberleri | Stockholm Haber - Haberler - Stockholm haberleri, son dakika stockholm haber ve gelişmeleri burada. Irkçılık karşıtı protestolar İsveç'e sıçradı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 05:44:36. #1.15#
title