Sosyal Demokrat Parti Haberleri

Sosyal Demokrat Parti haber, Sosyal Demokrat Parti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sosyal Demokrat Parti - 15.01.2021
Alman Meclisinde "Müslüman karşıtı ırkçılık ve ayrımcılık" konulu önerge kabul edilmedi
Sol Parti tarafından "Almanya'da Müslüman karşıtı ırkçılık ve Almanya'da Müslümanlara karşı ayrımcılık" başlığıyla meclise verilen önerge, iktidardaki Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile ana muhalefet olan aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi ve Hür Demokrat Parti (FDP) oylarıyla reddedildi.
Sosyal Demokrat Parti - 13.01.2021
Son dakika haberleri | Portekiz'de, Kovid-19'dan ölüm ve vakalarda artış nedeniyle OHAL uzatıldı
OHAL'in 30 Ocak'a kadar uzatılmasına, azınlık hükümetiyle iktidarda olan Sosyalist Parti (PS) ile ana muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti ve iki küçük siyasi parti destek verirken, diğer 4 siyasi parti karşı, Sol Blok (BE) ise çekimser oy kullandı.
Sosyal Demokrat Parti - 05.01.2021
Son dakika: Saraybosna Kantonu Eğitim Bakanı Muminovic, Bosna Hersek'in ilk başörtülü bakanı oldu
Son dakika haberine göre Bosna Hersek'in Saraybosna Kantonu'nda yeni hükümet bugün güvenoyu alırken, kabinenin yeni Eğitim Bakanı Naida Hota Muminovic, ülkenin ilk başörtülü bakanı oldu.
Sosyal Demokrat Parti - 14.12.2020
Son dakika haberi | Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Bosna Hersek'teki Sırp temsilcilerle görüştü
Sosyal Demokrat Parti (SDP) Genel Başkan Yardımcısı Vojin Mijatovic, Bosnalı devlet yetkililerine Lavrov'un yarın Saraybosna'da yapacağı görüşmeleri iptal etmeleri çağrısında bulundu.
Sosyal Demokrat Parti - 09.12.2020
Son dakika haberi: Almanya Tarım bakanı basamağı fark etmeyip düştü
YARDIMINA MALİYE BAKANI YETİŞTİ Alman Federal Meclisi'nde yayınlanan görüntülerde, Klöckner'in yardımına ise Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) 2021 yılında yapılacak seçimlerde başbakan adayı olan Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz yetişti.
Sosyal Demokrat Parti - 07.12.2020
Son dakika haberleri... Romanya'da Milli Savunma Bakanı Ciuca, geçici Başbakan olarak atandı
Merkez seçim kurulunun resmi olmayan sonuçlarına göre seçimlerde Sosyal Demokrat Parti (PSD) yüzde 29,69 ve Ulusal Liberal Parti (PNL) ise yüzde 25,18 oy aldı.
Sosyal Demokrat Parti - 07.12.2020
Romanya'daki genel seçimden koalisyon çıktı
Seçimin galibi olan Sosyal Demokrat Parti (PSD), milletvekillerinin yüzde 30,7'sini, senatörlerin de yüzde 30,4'ünü alarak yarışı birinci bitirdi.
Sosyal Demokrat Parti - 06.12.2020
Romanya parlamento seçimleri için sandık başında
IMAS enstitüsü tarafından yayınlanan ankete göre, Ulusal Liberal Parti'nin (PNL) yüzde 28, ana muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti'nin (PSD) yüzde 23 oy alması bekleniyor.
Sosyal Demokrat Parti - 04.12.2020
Son dakika haber... Avusturya Başbakanı Kurz'un "Kovid-19 vaka artışında yabancıları suçlaması" koalisyonu gerdi
Ana muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) Genel Başkanı Pamela-Rendi Wagner, Başbakan ve ekibinin açıklamalarının çok sayıda insanı yaraladığını ve kızdırdığını belirterek, "Günah keçisi arama siyasetiyle Kovid-19 sürecinin yönetilmesine ilişkin hata ve başarısızlıklar örtülebilir mi?" ifadesini kullandı.
Sosyal Demokrat Parti - 27.11.2020
Karadağ'da yeni kabineyi oluşturacak isimler açıklandı
Krivokapic'in başbakan olarak olarak görev alacağı yeni kabinedeki diğer isimler şöyle: "Başbakan Yardımcısı Dritan Abazovic, Dışişleri Bakanı Djordje Radulovic, İçişleri Bakanı Sergej Sekulovic, Savunma Bakanı Olivera Injac, Maliye Bakanı Milojko Spajic, Eğitim Bilim Kültür ve Spor Bakanı Vesna Bratic, Sağlık Bakanı Jelena Borovinic Bojovic, Ekonomik Kalkınma Bakanı Jakov Milatovic, Sermaye Yatırımları Bakanı Mladen Bojanic, Kamu Yönetimi Dijital Toplum ve Medya Bakanı Tamara Srzentic, Çevre ve Şehircilik Bakanı Ratko Mitrovic, Tarım Orman ve Su İşleri Bakanı Aleksandar Stijovic, Adalet ve Azınlık Hakları Bakanı Vladimir Leposavic." Karadağ'da 30 Ağustos'ta yapılan genel seçimde Batı yanlısı Sosyalistlerin Demokratik Parti (DPS) öncülüğündeki "Karadağ İçin Kararlı" ittifakı 30 milletvekili çıkarırken, Sırp kilisesine ve Sırbistan'a yakınlığıyla bilinen "Karadağ'ın Geleceği İçin" ittifakı 27, "Bizim Ulusumuz Barıştır" ittifakı 10, "Siyahtan Beyaza" ittifakı 4, Sosyal Demokratlar (SD) 3, Boşnak Partisi (BS) 3, Sosyal Demokrat Parti (SDP) 2, "Oy Birliği" ittifakı 1, "Şimdi Zamanı" ittifakı ise 1 sandalye elde etmişti.
Sosyal Demokrat Parti - 15.11.2020
Suudi Arabistan'ın Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Cubeyr: "Alman silahlarına ihtiyacımız yok"
Öte yandan, iktidardaki Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) arasında yapılan koalisyon protokolünde, "Yemen'deki savaşta taraf olanlara silah satışı yapılamaz" maddesi yer alıyor.
Sosyal Demokrat Parti - 12.11.2020
Danimarka'da itlaf edilecek yaklaşık 17 milyon vizon için "yasal dayanak" tartışmaları
Danimarka hükümetinin, çiftliklerdeki tüm vizonların itlaf edilmesi yönünde karar almasına rağmen, hükümetin böyle bir yetkisinin olmadığının ortaya çıkmasıyla beraber, muhalefet partileri, konuyla ilgili çelişkili açıklamalarda bulunan Gıda Bakanı Mogens Jensen'in istifa etmesini istiyor. Jensen, dün 1,5 saat boyunca kamuoyuna açık bir toplantıda, Parlamento Çevre ve Gıda Komisyonu'na ifade verdi. Mogens Jensen'e, vizonların itlafı konusunda pazar günü yaptığı, "Halk sağlığı önce geldiği için, hükümet yasa çıkarmayı beklemedi" açıklamasıyla, salı günü yaptığı "Hükümet yasal dayanağın eksik olduğunu daha sonra öğrendi" açıklaması hatırlatılarak "süreç içinde yalan söyleyip söylemediği" soruldu. "Süreç boyunca gerçekleri söyledim." diyen Jensen, süreçle ilgili bakanlığının bir rapor hazırladığını ve raporun bir hafta içinde hazır hale geleceğini belirtti. Özür diledi Vizon yetiştiricilerinden özür dileyen Jensen, riskli bölgeler dışında kalan vizon yetiştiricilerine "itlaf emri" içeren mektuplar yerine, "tavsiye" niteliğinde yeni mektuplar gönderildiğini söyledi. Jensen, hükümetin parlamentodan "çiftliklerdeki tüm vizonların itlaf edilmesi emrini" içeren yasayı geçirene kadar, isteyen çiftlik sahiplerinin vizonlarını itlaf etmeyi durdurabileceğini vurguladı. Komisyonda 23 soruya cevap veren Jensen, ülkede bin 283 kişinin vizonları öldürmekle görevlendirildiğini, günde 100 bin civarında, toplamda ise 2,8 milyon vizonun itlaf edildiğini aktardı. Komisyon toplantısının sona ermesinin ardından basına açıklamalarda bulunan muhalefetteki partiler, Jensen'in istifa etmesini isterken, Sosyal Demokrat Parti'nin tek partili azınlık hükümetine destek veren Birlik Listesi (Kızıl-Yeşil İttifak) ve Sosyal Liberal parti ise bakanlık tarafından hazırlanan raporun ardından, bakanın geleceğiyle ilgili bir karar vereceklerini bildirdi.
Sosyal Demokrat Parti - 02.11.2020
Son dakika haber! Almanya'da "hastanelerdeki yoğun bakım yataklarının yetersiz kalacağı" yönünde uyarılar yapılıyor
Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis Grubu Başkanı Baerberl Bas, Kovid-19 vakalarının artmasıyla çok sayıda sağlık çalışanının virüse yakalanacağından endişe edilmesi gerektiğini vurgulayarak sağlık çalışanlarının ve risk gruplarının daha iyi korunmasına ilişkin Sağlık Bakanlığının geliştirdiği stratejinin geç uygulamaya konulduğunu söyledi.
Sosyal Demokrat Parti - 15.10.2020
Avusturya'da ana muhalefetten iktidara "Türkiye ile Yunanistan anlaşmazlığında taraflılık"...
Avusturya'da ana muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) Milletvekili Jörg Leichtfried, hükümetin dış politikalarını eleştirerek, "Avusturya, (uluslararası sorunlarda) daha az ara bulucu rolü üstleniyor ancak Türkiye ile Yunanistan arasındaki anlaşmazlık örneğinde olduğu gibi hemen...
Sosyal Demokrat Parti - 11.10.2020
Viyana Belediye Başkanlığı seçimlerini Sosyal Demokratlar kazandı
Avusturya'nın başkenti Viyana'yı yönetecek belediye başkanı ve eyalet meclisini belirlemek üzere gerçekleştirilen seçimlerin sandık çıkış anketine göre, Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) yüzde 42'yle birinci parti oldu.
Sosyal Demokrat Parti - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Kırgızistan'da cumhurbaşkanı seçimlerini Sosyal Demokrat Parti'nin adayı Sooronbay Ceenbekov kazandı.
Sosyal Demokrat Parti - 08.10.2020
Karadağ'da yeni hükümeti Zdravko Krivokapic kuracak
Karadağ'daki genel seçimde Batı yanlısı Sosyalistlerin Demokratik Partisi (DPS) öncülüğündeki "Karadağ İçin Kararlı" ittifakı 30 milletvekili çıkarırken, Sırp kilisesine ve Sırbistan'a yakınlığıyla bilinen "Karadağ'ın Geleceği İçin" ittifakı 27, "Bizim Ulusumuz Barıştır" ittifakı 10, "Siyahtan Beyaza" ittifakı 4, Sosyal Demokratlar (SD) 3, Boşnak Partisi (BS) 3, Sosyal Demokrat Parti (SDP) 2, "Oy Birliği" ittifakı 1, "Şimdi Zamanı" ittifakı ise 1 sandalye elde etmişti.
Sosyal Demokrat Parti - 04.10.2020
Danimarka sığınmacıların cep telefonlarındaki verileri inceleyecek
Bakanlık, Danimarka'da mülteci başvurusu reddedilen ve ülkesine gönderilmeyi bekleyen bin 100 sığınmacı olduğunu açıkladı. Parlamento yaz tatili sonrası 6 Ekim'de işbaşı yapacak. Yakın gelecekte parlamentoda oylamaya sunulması beklenen yasa tasarısının, tek partiyle azınlık hükümeti olan Sosyal Demokrat Parti ve sağ partilerin de desteğiyle kabul edilmesine kesin gözüyle bakılıyor.
Sosyal Demokrat Parti - 28.09.2020
Romanya'da Kovid-19'dan ölen aday yeniden belediye başkanı seçildi
BBC'nin haberine göre, üçüncü kez belediye başkanlığına aday olan Sosyal Demokrat Parti (PSD) üyesi Ion Aliman, Romanya'nın güneyinde Deveselu köyünde oyların yüzde 64'ünü kazandı.
Sosyal Demokrat Parti - 20.09.2020
Haftanın tarihine bakış
1964- Sosyal Demokrat Parti kuruldu.
Sosyal Demokrat Parti - 17.09.2020
Hırvatistan'daki yolsuzluk operasyonunda iki milletvekili suçlandı
Açıklamada, operasyonda "Janaf" Yönetim Kurulu Başkanı Dragan Kovacevic'in gözaltına alındığı, 10 şüpheli arasında isimleri bulunan Hırvat Demokrat Parti (HDZ) Milletvekili Drazen Barisic ve Sosyal Demokrat Parti (SDP) Milletvekili Vinko Grgic'in dokunulmazlıklarının kaldırılması istendiği kaydedildi.
Sosyal Demokrat Parti - 13.09.2020
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yerel seçimler yapıldı
Eyalet genelinde resmi olmayan sonuçlara göre Hristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) yüzde 36, Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 23,7, Yeşiller (Grüne) yüzde 18,7, Hür Demokrat Parti (FDP) yüzde 5,3, Alternatif Partisi (AfD) yüzde 4,9, Sol Parti (Die Linke) yüzde 3,4 ve diğerleri yüzde 8 oy aldı.
Sosyal Demokrat Parti - 11.09.2020
Son dakika haber! Danimarka Başbakanı Frederiksen sünnet yasağına karşı çıktı
Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, Danimarka'da sünnete yasak getirilmesine karşı olduğunu bildirdi. Danimarka kamuoyunda son günlerde tartışılan sünnet yasağı ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Frederiksen, İkinci Dünya Savaşı'nda 6 milyondan fazla Yahudi'nin yaşamını yitirdiğine işaret ederek, "İkinci Dünya Savaşı'nın bitmesinin ardından partim Sosyal Demokrat Parti, Danimarka'da Yahudilerin tekrar zulüm görmeyeceği sözü verdi.
Sosyal Demokrat Parti - 07.09.2020
Almanya'da Navalnıy'ın zehirlenmesine ilişkin Rusya'ya nasıl tepki verileceği tartışılıyor
Koalisyon ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis Grubu Başkanı Rolf Mützenich ise, Navalnıy'ın zehirlenmesi olayına ilişkin hızlı bir tepki verilmemesini isteyerek atılacak adımların özellikle Rus hükümetinin olayı aydınlatmayı isteyip istememesine bağlı olması gerektiğini söyledi.
Sosyal Demokrat Parti - 06.09.2020
Tacikistan'da cumhurbaşkanlığı seçiminde yarışacak partilerin adayları belli oldu
Tacikistan'da 11 Ekim'de düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin adayları belli oldu.
Sosyal Demokrat Parti - 04.09.2020
Son dakika haber: Tacikistan'da iktidar partisi, Cumhurbaşkanı Rahman'ı yeniden aday gösterdi
Son dakika haberlerine göre Tacikistan'da iktidardaki Halk Demokrat Partisi, parti lideri olan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman'ı 11 Ekim'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için yeniden aday gösterdi.
Sosyal Demokrat Parti - 03.09.2020
Almanya'da Berlin eyaletinde kadın savcı adaylarının mahkemede başörtüsü takmasına izin verildi
Koalisyon ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) Berlin Eyalet Meclisi Üyesi Sven Kohlmeier, koalisyon içinde bulunan partilerin ortak bir çizgide anlaşmaları gerektiğini belirterek, "Dirk Behrendt'in tek başına hareket etmesi inanılmaz.
Sosyal Demokrat Parti - 31.08.2020
Karadağ'daki genel seçimin resmi sonuçları açıklandı
Bir diğer muhalefet ittifakı "Siyahtan Beyaza" oyların yüzde 5,53'ünü alırken, Sosyal Demokratlar (SD) yüzde 4,10, Boşnak Partisi (BS) yüzde 3,98, Sosyal Demokrat Parti (SDP) yüzde 3,14, Arnavut ittifakları "Şimdi Zamanı" yüzde 1,58, "Oy Birliği" ise yüzde 1,14 oy kazandı.
Sosyal Demokrat Parti - 31.08.2020
Karadağ'daki genel seçimde muhalefet kanadı zafer ilan etti
Sosyal Demokratlar (SD) oyların yüzde 4,2'sini alarak 3 milletvekili, Boşnak Partisi (BS) oyların yüzde 4,1'ini alarak 3 milletvekili, Sosyal Demokrat Parti (SDP) oyların yüzde 3,1'ini alarak 2 milletvekili, iki Arnavut ittifkı ise birer milletvekili sandalyesi elde etti.
Sosyal Demokrat Parti - 26.08.2020
Tacikistan Cumhurbaşkanı Rahman, 11 Ekim'deki seçimler için yeniden aday gösterildi
Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman, ülkede yapılacak seçimler için yeniden cumhurbaşkanlığına aday gösterildi.
Sosyal Demokrat Parti - 25.08.2020
Almanya'da "şirket iflas kurallarında" tarihi revizyon
Scholz, Alman koalisyon hükümetinin ortaklarının Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) "bir yükümlülüğü yerine getirmedikten sonraki üç hafta içinde şirketleri iflas başvurusunda bulunmaya zorlayan" kanunun askıya alma süresinin eylül sonrasına uzatılmasında anlaştıklarını belirtti.
Sosyal Demokrat Parti - 25.08.2020
Son dakika haberleri... Finlandiya Başbakanı Marin, 6 saat çalışma modelini yineledi
Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, 2019 Ağustos ayında Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı olduğu dönemde haftada 4 gün ve günde 6 saat çalışma şeklinin uygulanması gerektiğini belirtmiş ve bu sözleri gündem olmuştu. Finlandiya'nın Tampere şehrinde 2 gündür devam eden Sosyal Demokrat Parti (SDP) kongresine tek aday olarak katılan ve tekrar parti başkanlığına seçilen Marin önerisini tekrarlayarak, "Günde 8 saat yerine 6 saat çalışma daha verimli olacak.
Sosyal Demokrat Parti - 24.08.2020
İsveç'te ırkçılık ve Nazizmle mücadelede yeni adım
İsveç'te ırkçılık ve Nazizm ile mücadele kapsamında iktidardaki Sosyal Demokrat Parti tarafından hazırlanan yeni yasa teklifi ile söz konusu suçları işleyenlerin en az 6 ay hapis cezasına çarptırılması hedefleniyor.
Sosyal Demokrat Parti - 24.08.2020
Tacikistan'da 11 Ekim'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde yarışacak 3 aday daha belli oldu
Ülkedeki 7 siyasi partiden 4'ü adaylarını belirledi Böylece, ülkede faaliyet gösteren 7 siyasi partinin 4'ü 11 Ekim'de yapılacak cumhurbaşkanı seçimleri için kendi adaylarını belirlerken, Sosyal Demokrat Parti, Komünist Parti ve Cumhurbaşkanı İmamali Rahman'ın lideri olduğu Halk Demokrat Partisinin ay sonuna kadar düzenleyecekleri kurultaylarında cumhurbaşkanı adaylarını belirlemesi bekleniyor.
Sosyal Demokrat Parti - 15.08.2020
Tacikistan'da cumhurbaşkanı seçiminde yarışacak ilk aday belli oldu
Halk Demokrat Partisi, Çiftçi Partisi, Ekonomik Reform Partisi, Demokrat Parti, Sosyal Demokrat Parti, Sosyalist Parti ve Komünist Parti olmak üzere 7 partinin bulunduğu ülkede, ay sonuna kadar cumhurbaşkanı adaylarının belirlenmesi bekleniyor.
Sosyal Demokrat Parti - 10.08.2020
Son dakika haberi! Almanya'da Sosyal Demokrat Parti, başbakan adayı olarak Olaf Scholz'u gösterdi
Son dakika habere göre Almanya'da Sosyal Demokrat Parti (SPD) yönetimi, gelecek yıl yapılacak genel seçimlerde başbakan adayı olarak Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz'u gösterdi.
Sosyal Demokrat Parti - 06.08.2020
Almanya'da koalisyon ortağından ABD'ye "atom bombalarını geri çek" çağrısı
Almanya'da koalisyon hükümetinin ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) Meclis Grup Başkanı Rolf Mützenich, ABD'den Almanya'da bulunan atom bombalarını çekmesini talep etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sosyal Demokrat Parti Haberleri | Sosyal Demokrat Parti Haber - Haberler - Sosyal Demokrat Parti haberleri, son dakika sosyal demokrat parti haber ve gelişmeleri burada. Alman Meclisinde Müslüman karşıtı ırkçılık ve ayrımcılık konulu önerge kabul edilmedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 01:29:31. #1.14#
title