Şenpazar Haberleri

Şenpazar haber, Şenpazar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şenpazar - Dün
Selin vurduğu Kastamonu'da çalışmalar sürüyor
Batı Karadeniz bölgesinde 11 Ağustos tarihinde yaşanan sel felaketinde Kastamonu'nun Azdavay, İnebolu, Bozkurt, Şenpazar, Abana, Çatalzeytin, Küre ve Pınarbaşı ilçelerinde birçok ev ve iş yeri zarar gördü.
Şenpazar - 17.09.2021
Kara yollarında durum
Cide-Şenpazar-Kastamonu yolunun 39-69.
Şenpazar - 17.09.2021
İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Vali Gürel Başkanlığında Yapıldı.
Doğal Afetler: 11 Ağustos günü Karadeniz Bölgesinde meydana gelen sel afetinden hemen sonra Kastamonu ilimizin Şenpazar ve Bozkurt ilçelerinde görev alan AFAD Gönüllerimizin ve Kızılay ekiplerimizin yaptıkları çalışmalar bölge insanımızın takdirini kazanmıştır.
Şenpazar - 08.09.2021
Kara yollarında durum
Cide-Şenpazar-Kastamonu yolunun 39-69.
Şenpazar - 28.08.2021
Son dakika haberleri: Bakan Karaismailoğlu: "2 ay içerisinde kalıcı köprülerimizi tamamlamak istiyoruz"
İncelemelerinin ardından değerlendirmede bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "11 Ağustos'ta malumunuz üzere Bartın, Kastamonu ve Sinop illerini kapsayan afet ile ülkemiz karşı karşıya kaldı. Bu afet tarih boyunca görülmemiş en büyük afetlerden bir tanesiydi. Afetin en çok etkilendiği Bozkurt'tayız şu anda. Bozkurt'ta hummalı bir çalışma yürütülüyor. Binlerce arkadaşımız binlerce iş makinesi ile devletimizin tüm bakanlıkları, devletimizin tüm kurumları, sivil toplum örgütleri, gönüllüler, topyekun bir mücadele var. Yine devlet-millet dayanışmasını önemli örneklerinden bir tanesini görüyoruz burada. Hayat yavaş yavaş normale dönüyor. İnşallah en kısa zamanda afet öncesi günlere döneceğiz. Bütün kurumlarımız afetin izlerini ortadan kaldırmak için hummalı bir çalışma yürütüyor. Yine Bakanlığımıza ait bu bölgede önemli çalışmalarımız var. Ulaştırma ve haberleşme alanında günlük ihtiyaçlar karşılandı zaten afetin ilk günlerinde. Şu an afetin başladığı 17'inci günündeyiz. Çok önemli gelişmeler var bölgede, inşallah hayat yavaş yavaş normale dönüyor. Bizlerde Ulaştırma Bakanlığı olarak ulaştırmaya ait projelerimizi hazırladık. Bir taraftan da imalatlarına başladık. Özellikle bölgeyi ilgilendiren, Çatalzeytin-Türkeli yani Kastamonu'yu Sinop'a bağlayan afet nedeniyle köprümüz ortadan yok oldu. 24 saati bile bulmayan bir sürede geçici köprümüzü yaptık, araç geçişine açtık. Bununla birlikte bölgede daha önce planladığımız projeleri de biran önce hayata geçirmek için planlamalarımızı yaptık ve onlara da biran önce başlıyoruz. Çatalzeytin-Kastamonu yolu, Bozkurt-Kastamonu yolu öncelikle buradan başlıyoruz selden etkilendiği için, bunlarla birlikte diğer ulaşım yollarımızı da yine çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlıyoruz. Zaten köprü imalatlarımız başladı, hızlıca devam ediyor. Amacımız 2 ay gibi kısa bir sürede kalıcı köprülerimizi burada tamamlamak. Bozkurt'ta devam eden çalışmalarımızın yanı sıra Şenpazar'da, Cide'de, Küre'de yine afetin tüm izlerini ortadan kaldırmak için hummalı bir çalışma var.
Şenpazar - 27.08.2021
AFAD'dan 'yardımlar seçili kişilere dağıtıldı' iddiasına yalanlama
AFAD'dan 'yardımlar seçili kişilere dağıtıldı' iddiasına yalanlama AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Sinop'un Gerze ilçesinde vatandaşlar tarafından gönderilen insani yardımların seçilmiş kişilere dağıtıldığı iddialarını yalanladı.  AFAD, Genel Hayata Etkiili Afet Bölgesi ilan edilen Sinop'un Gerze ilçesinde seçilmiş kişilere insani yardımların dağıtıldığı iddialarına cevap açıklaması yayımladı. 11 Ağustos 2021 tarihinde Batı Karedeniz'de başlayan aşırı yağışlar nedeniyle Kastamonu, Bartın ve Sinop'ta sel ve su baskınları yaşandığı bildirilen açıklamada, "Yaşanan sel, su baskını ve heyelan afetleri sonucunda, Kastamonu'nun Abana, Azdavay, Bozkurt, Çatalzeyin, Devrekani, İnebolu, Küre, Pınarbaşı ve Şenpazar ilçeleri, Sinop'un Merkez, Ayancık, Türkeli, Gerze, Boyabat ve Erfelek ilçeleri ile Bartın'un Ulus ilçesi Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi olarak ilan edilmiştir" ifadelerine yer verildi.
Şenpazar - 27.08.2021
Son dakika: Bakan Karaismailoğlu, selden etkilenen Şenpazar'da incelemelerini sürdürdü
Gelen son dakika haberlerine göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sel felaketinin yaşandığını Kastamonu'nun Şenpazar ilçesinde incelemelerde bulundu.
Şenpazar - 27.08.2021
Borç yapılandırmasında başvuru ve ödeme süreleri uzatıldı
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, sel afeti yaşanan, Düzce'nin Akçakoca, Rize'ye bağlı Güneysu, Çayeli, Ardeşen, Fındıklı, Kalkandere ve Pazar ilçeleri ile Rize merkeze bağlı Muradiye ve Salarha beldeleri, buralara komşu köyler, Artvin'e bağlı Arhavi ve Murgul ilçeleri, Kastamonu'ya bağlı Abana, Azdavay, Bozkurt, Çatalzeytin, Devrekani, İnebolu, Küre, Pınarbaşı ve Şenpazar ilçeleri, Sinop'a bağlı merkez, Ayancık, Türkeli, Gerze, Boyabat ve Erfelek ilçeleri, Bartın'ın Ulus ilçesinde 31 Aralık 2021'e kadar mücbir sebep hali ilan edilmişti.
Şenpazar - 27.08.2021
Kara yollarında durum
Cide-Şenpazar-Kastamonu yolunun 39-69.
Şenpazar - 27.08.2021
Evlilik hayali kuran kızını sel sularında kaybetti
Batı Karadeniz Bölgesinde 11 Ağustos tarihinde yaşanan sel felaketi Kastamonu'nun Azdavay, Küre, İnebolu, Abana, Bozkurt, Çatalzeytin, Şenpazar ve Pınarbaşı ilçelerinde büyük hasara yol açtı.
Şenpazar - 22.08.2021
Kara yollarında durum
Cide-Şenpazar-Kastamonu yolunun 39-69.
Şenpazar - 21.08.2021
Şenpazar Normale Döndü Sıra Devrakani İlçesinde
Kastamonu, Bartın ve Sinop illerini etkileyen sel afetinden zarar gören yerlerden biri olan Kastamonu Şenpazar ilçesindeki özverili çalışmaların ardından kısa sürede normale döndü.
Şenpazar - 21.08.2021
İçişleri Bakanı Soylu Şenpazar İlçesini Ziyaret Etti.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 11 Ağustos günü meydana gelen sel afetinden etkilenen Kastamonu'nun Şenpazar İlçesini ziyaret ederek ilçede yapılan çalışmalar hakkında Vali Fuat Gürel'den ve yetkililerden bilgiler aldı.
Şenpazar - 20.08.2021
Bakanımız Sn. Soylu Sel Felaketinden Etkilenen Kastamonu Şenpazar'da Esnafımız ve Hemşehrilerimizle Bir Araya Geldi
Bu Millet, Büyük Millet??Kastamonu Şenpazar pic. twitter. com/PtZ3cIVsmJ— Süleyman Soylu (@suleymansoylu) August 20, 2021.
Şenpazar - 19.08.2021
Kastamonu Belediyesi, afetin vurduğu ilçelerden yazıhane kira ücreti almayacak
Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Abana, Azdavay, Pınarbaşı, Şenpazar, İnebolu, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçeleriyle il merkezi arası yolcu taşımacılığı yapan firmaların, Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde 6 ay boyunca yazıhane kirası ödemeyeceğini duyurdu.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şenpazar Haber, Şenpazar Son Dakika Haberleri - Haberler - Şenpazar haber sayfamızda Şenpazar haberleri okuyabilir, Şenpazar son dakika haberleri ve güncel Şenpazar gelişmelerini görebilirsiniz. Selin vurduğu Kastamonu'da çalışmalar sürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 13:11:26. #1.16#

title