Sendikalar Haberleri

Sendikalar haber, Sendikalar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sendikalar - Bugün
Son dakika haberleri! Almanya'da başbakan adayları genel seçimlerden önce son kez canlı yayında karşı karşıya geldi
Bu ücretin sendikalar ve iş verenler arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinde belirlenmesi gerektiğini ifade eden Laschet, siyasetçilerin ise ekonomik kalkınma ve istihdam sağlama görevi olduğunu kaydetti.
Sendikalar - 08.09.2021
"Sağlıklı İşyerleri Yükü Hafifletir" ödülleri yarışmasına başvuru süresi 1 Ekim'e uzatıldı
Türkiye adına, kas- iskelet sistemi hastalıklarının yönetimi hususunda örnek bir yaklaşım ortaya koyacak, geleceğe yönelik sağlık ve güvenlik politikaları geliştirilmesinde yardımcı olacak iyi uygulamaların arandığı yarışmaya, çalışan sayısı bakımından her büyüklükteki işletme veya kuruluş, eğitim veren ve eğitim camiasında yer alanlar, meslek birlikleri, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları ve OSGB'ler başvurabilecek.
Sendikalar - 08.09.2021
'Sağlıklı İşyerleri Yükü Hafifletir' yarışmasının başvuru süresi uzatıldı
Ülkemiz adına yarışmaya katılması için, kas- iskelet sistemi hastalıklarının yönetimi hususunda örnek bir yaklaşım ortaya koyacak aynı zamanda geleceğe yönelik sağlık ve güvenlik politikaları geliştirilmesinde yardımcı olacak iyi uygulamaların arandığı yarışmaya; çalışan sayısı bakımından her büyüklükteki işletme veya kuruluş, eğitim veren ve eğitim camiasında yer alanlar, meslek birlikleri, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları ve OSGB'ler başvuru yapabiliyor.
Sendikalar - 02.09.2021
Çin'den mobil taksi hizmeti veren şirketlere rekabet dışı uygulamalarını düzeltme uyarısı
Tüm Çin Sendikalar Federasyonu, temmuzda yayımladığı açıklamada, sektörde işçi haklarının korunması çağrısında bulunmuş, çalışanlara sendika kurmalarını tavsiye etmişti.
Sendikalar - 02.09.2021
Atama kararları Resmi Gazete'de
Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu'na gereğince Yüksek Hakem Kurulu asıl üyeliğine Uğur Kızılca, yedek üyeliklerine ise Mevlüt Sadi Su ve Alaaddin Coşkun seçildi.
Sendikalar - 01.09.2021
Google, Fransa Rekabet Kurumunun verdiği 500 milyon avro ceza kararını temyize götürecek
Fransız basın kuruluşları ve sendikaları, bu içeriği ücretsiz kullanmak isteyen ve bedel ödemeyi reddeden Google'ı "hakim konumunu suiistimal ettiği" gerekçesiyle 2019 sonunda Fransa Rekabet Kurumuna şikayet etmişti.
Sendikalar - 29.08.2021
Türk-İş'ten üye sendikalara Kovid-19 aşısı genelgesi Açıklaması
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), bağlı sendikaların genel başkanlıkları, bölge ve il temsilciliklerine genelge göndererek, Kovid-19 aşısı konusunda tereddüt yaşayan yurttaşların aşılanması için bilgilendirme faaliyetinde bulunulmasını istedi.
Sendikalar - 23.08.2021
Memur ve memur emeklisinin zam oranı belli oldu
6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında, hükümet ve sendikalar uzlaşmaya vardı.
Sendikalar - 23.08.2021
Son dakika haberi: Memur ve memur emeklisinin zam pazarlığında karar günü
Hükümet ile memur sendikaları arasında hafta sonu süren görüşmelerde, kamu görevlilerinin tamamını ilgilendiren ve 11 hizmet koluna ilişkin talepler son kez değerlendirilip, sözleşmenin en kritik ayağı olan maaş artışları da müzakere edildi.
Sendikalar - 13.08.2021
Burkina Faso'da terör zanlılarının duruşmaları grev nedeniyle ertelendi
Yargı kaynakları grevin nedenine ilişkin bilgi paylaşmazken sendikalar, gardiyanların daha iyi çalışma koşulları talebiyle iş bıraktığını kaydetti.
Sendikalar - 08.08.2021
Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nun yarın yapılacak ilk toplantısı ertelendi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yarın yapılması planlanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nun (EKK) ilk toplantısı ertelendi.
Sendikalar - 04.08.2021
Orman yangınlarına ilişkin STK'lerden ortak açıklama Açıklaması
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB) yapılan açıklamaya göre, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Memur Sendikaları Konfederasyonu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu, TOBB ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği, orman yangınlarına ilişkin ortak açıklama yayımladı.
Sendikalar - 04.08.2021
STK'lardan 'orman yangını' açıklaması
Bazı illerde çıkan ve devam eden orman yangınlarına ilişkin Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) tarafından ortak açıklama yapıldı.
Sendikalar - 02.08.2021
Memur ve memur emeklilerinin toplu sözleşme görüşmeleri başladı
Emperyalist yapıların, ekonominin yanı sıra finansal, politik ve askeri müdahalelerle belirli bölgeleri istikrarsızlaştırma çabasında olduğunu vurgulayan Bilgin, şunları kaydetti: "İşte Irak ne hale geldi, Suriye ne halde, Libya ne halde, İran'a müdahaleler var. Hedef ülkenin Türkiye olduğu da konuşulan bir konudur. Netice itibarıyla Türkiye küresel saldırı altındadır. Bu saldırıyı yapanlar finansal araçlarının yanında terör örgütlerini kullanmaktadır. Terör kendi başına bir varlık değildir. Terör günümüzde küresel saldırıların, emperyalist siyasetin bir parçası haline getirilmiştir." "Sendikaların teröre karşı açıkça tavır alması gerekiyor" Teröre karşı mücadelenin demokratik ülkelerin önemli bir görevi olduğunu belirten Bilgin, şu değerlendirmede bulundu: "Demokratik ülkeler hem demokratik değerleri yükseltmek hem de kamu düzenini yerine getirmek durumundadır.
Sendikalar - 30.07.2021
Guatemala'da binlerce kişi yolsuzlukla mücadeledeki başarısızlığı protesto etti
Yerli, çiftçi, öğrenci ve profesyonelleri temsil eden sendikalar, ulusal iş bırakma eylemine katılacaklarını bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sendikalar Haberleri | Sendikalar Haber - Haberler - Sendikalar haberleri, son dakika sendikalar haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri! Almanya'da başbakan adayları genel seçimlerden önce son kez canlı yayında karşı karşıya geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.9.2021 12:25:43. #1.16#

title