Rönesans Haberleri

Rönesans haber, Rönesans son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rönesans - 15.01.2021
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MİLLİ SARAYLAR RESİM MÜZESİ'NİN AÇILIŞINA KATILDI
Törende konuşan Erdoğan, "Uzunca bir dönem ülkede resim yerine minyatür sanatı ön planda oldu. Hat ve tezhip gibi sanatlarda da fevkalade ilerleme sağlandı. Rönesansla birlikte Avrupa'da büyük sıçrama gösteren resim sanatı, bir süre sonra Osmanlı Sarayı ve çevresinde de popülerlik kazanmıştır.
Rönesans - 22.12.2020
Hindistan'daki Aligarh İslam Üniversitesi 100'üncü kuruluş yıldönümünü kutluyor
Ensari'nin mektuplarında yazdıklarından Türkiye'deki Evkaf Vekaleti'ni de önerice hevesle karşıladığı ve projesi İslam dünyasında büyük bir rönesansın başlangıcı olarak gördüğü anlaşılıyor.
Rönesans - 18.12.2020
Son dakika haberi... ANALİZ – Kızıldeniz'den Afrika Boynuzu'na uzanan bölgesel ve uluslararası güç mücadelesi
Etiyopya'nın Rönesans barajında su tutmaya başlaması, Sudan ve Mısır ile ilişkilerinin geleceğini belirleyecektir.
Rönesans - 17.12.2020
"Yeni Bir Rönesans'ın Temeli Olarak Özbekistan'ın Kültür Mirası" 4. Uluslararası Kongresi
Özbekistan'da, "Yeni Bir Rönesansın Temeli Olarak Özbekistan'ın Kültür Mirası" başlıklı 4. Uluslararası Kongre düzenlendi.
Rönesans - 16.12.2020
Enerjide 2020 böyle geçti (1)
26 Ocak Cezayir Enerji Bakanı Muhammed Arkab, Cezayir milli enerji şirketi Sonatrach ile Türkiye'den Rönesans Holding ortaklığıyla Adana'da bir petrokimya fabrikasının kurulacağını açıkladı.
Rönesans - 10.12.2020
Anne-Baba Buluşmaları-Özdenetim ve Esneklik Sempozyumu
Ebeveynler, TED Rönesans Koleji'nin "Öz Denetim ve Esneklik", temasıyla düzenlediği "Anne-Baba Buluşmaları"nda bir araya geliyor.
Rönesans - 07.12.2020
Kamerun'da bölgesel seçimlerde oy verme işlemi sona erdi
Ancak muhalefet partisi, Sosyal Demokrat Cephe (SDG) ve Cumhurbaşkanı Paul Biya'nın bir numaralı rakibi Maurice Kamto liderliğindeki Kamerun Rönesans Hareketi (MRC) seçimlerin adil ve şeffaf olmadığı gerekçesiyle bölgesel seçimleri boykot etti.
Rönesans - 28.11.2020
Çukurova Havalimanı ihalesi onaylandı
Devlet Hava Meydanı İşletmeleri Konferans salonunda 20 Kasım 2020 tarihinde basın ve noter huzurunda gerçekleştirilen ihaleye, önemli havacılık projelerine imza atmış firmalar büyük ilgi gösterdi. İhalede kıyasıya yarışan firmalar şunlar; "Favori İşletmecilik A.Ş./Yako Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş Ortak Girişimi, EMT İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş./Ziver İnşaat Taah. Mad.Tur. Paz. San. Tic. A.Ş. Ortak Girişimi, RC Rönesans İnşaat Taahhüt A.
Rönesans - 26.11.2020
Özlem Hemiş, "100 Yüze İmza ve Söyleşi" programına konuk oldu Açıklaması
Minyatürün temaşa edilebilecek, bakılıp üzerinde belli duraklarda durup devam edilebilecek bir sanat alanı olduğu yorumunu yapan Hemiş, şunları kaydetti: "Bir seyreltmeye, odaklanmaya girmeden aslında şu içinde yaşamış olduğumuz dünyanın olabildiğince latif halini bize sunmak isteyen bezenmiş bir betimlemeyle karşılaşıyoruz aslında minyatürde. Benim söylemeye çalıştığım şey daha çok buydu. Kitabın içerisinde de bir taraftan başlangıçta biraz antik Çin, biraz antik Yunan karşılaştırması yaparak ilerledim. Çünkü perspektifli resmin, antik Yunan'da oyunlarda arkada çizilerek kullanıldığına dair bilgilerimiz var. Dolayısıyla 'perspektifle yapılan resim eşittir rönesansla birlikte başlamıştır' gibi bir yerden bakılmıyor, bunu biliyoruz.
Rönesans - 22.11.2020
Sudan, Hedasi Barajı müzakerelerinden çekildi
Sudan, Etiyopya'nın Nil Nehri üzerine inşasını sürdürdüğü ve bölge ülkeleri arasında siyasi krize neden olan Hedasi Barajı (Büyük Rönesans Barajı) müzakerelerinden çekildiğini duyurdu.
Rönesans - 20.11.2020
Son dakika haberi | Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın üstyapı ihalesi yapıldı
Söz konusu ihaleye ilişkin 7 firmanın dosya satın aldığını ve bunların yer görme belgelerinin onaylandığını ifade eden Gönül, şunları belirtti: "Taya Liman İşletmesi AŞ tarafından teşekkür mektubu sunuldu. Favori İşletmecilik AŞ/YAKO Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret AŞ ortak grişimi, EMT İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ/Ziver İnşaat Taah. Mad. Tur. Paz. San. Tic. AŞ ortak girişimi, RC Rönesans İnşaat Taahhüt AŞ, IC İçtaş İnşaat ve Ticaret AŞ, YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, TAV Havalimanları Holding AŞ teklif verdi.
Rönesans - 18.11.2020
Son dakika gündem: Etiyopya'da kimsenin kazanamayacağı bu 'savaş' neden çıktı?
Dünya kamuoyunun ABD'deki seçim sonuçlarına kilitlendiği 4 Kasım günü Doğu Afrika'nın istikrarını uzun yıllar etkileyebilecek yeni bir çatışma baş gösterdi ve herkes Etiyopya'nın en eski ve etkili siyasi aktörüyle yakından tanışmak zorunda kaldı: Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (TPLF). Başbakan Abiy Ahmed önderliğindeki federal hükümet, ülkenin kuzeyindeki Tigray eyaletini yöneten TPLF'yi ulusal ordu mensuplarına saldırmakla suçladı ve TPLF yok olana kadar sürecek bir askeri operasyonu başlattıklarını duyurdu. Hedasi barajı (Büyük Rönesans barajı) krizi ve bazı Körfez ülkelerinin son yıllarda bölgedeki siyasi gelişmelere yönelik siyasi müdahaleleri nedeniyle, mevcut operasyon yabancı ülkelerin ülkeyi istikrarsızlaşma çabalarının bir parçasıymış gibi görülse de, tüm Etiyopya halkının da bildiği gibi, bu savaş on yıllardır süren bir iç gerilim ve siyasi kavganın son raundu.
Rönesans - 13.11.2020
Azad Cammu ve Keşmir Cumhurbaşkanı Han: "Türkiye, Müslüman dünyası için umudun merkezi"
Azad Cammu ve Keşmir Cumhurbaşkanı Serdar Mesud Han, Türkiye'nin "Müslüman dünyası için umudun merkezi olarak ortaya çıktığını" ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İslam rönesansının bir sembolü olarak yükseldiğini bildirdi.
Rönesans - 13.11.2020
ABD başkanlık seçiminin üç kaybedeni
"Trump'ın favori diktatörü" Abdülfettah es-Sisi ABD seçimlerinin ikinci kaybedeni hiç şüphesiz Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi oldu. Askeri darbeyle Mursi yönetimini devirerek iktidara gelen Sisi yönetimindeki Mısır, çok uzun süredir derin bir ekonomik ve siyasi kargaşa içinde. İçeride baskıcı rejimin istikrarını sağlamak adına Mısır yönetimi, Mısır'ın ulusal çıkarlarının bölge ülkeleri tarafından çiğnenmesini görmezden geldi. Etiyopya'nın Nil üzerine inşa ettiği Rönesans barajıyla Mısır'ın ekonomik geleceğinin bu ülkenin eline bırakılmasına, Kızıldeniz'deki Tiran ve Sanafir adalarının Suudilere teslim edilerek BAE-Suudi nüfuzuna terk edilmesine ve Sina bölgesinde bozulan güvenlik durumuna, içerideki baskıcı rejimin ömrünü uzatabilmek Sisi yönetimi için sessiz kaldı.
Rönesans - 05.11.2020
Mısır: Hedasi Barajı müzakerelerinin tamamlanması yöntemine ilişkin Sudan ve Etiyopya arasında uzlaşı yok
Mısır, Hedasi Barajı (Büyük Rönesans Barajı) müzakerelerinin tamamlanması yöntemine ilişkin Sudan ve Etiyopya arasında bir uzlaşı bulunmadığını açıkladı.
Rönesans - 19.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, Rönesans'ın ardından fikri ve teknolojik olarak atak yapan Batı dünyasının hak ve adalet tanımadan hızla yükselen baskın gücünün, bu sorunun sağlıklı bir şekilde tartışılmasına imkan vermediğini söyledi.
Rönesans - 19.10.2020
Kestiği Kelle Elinde!
Perseus'un duruşu, 'bir musibeti kökünden hallettim' dercesine haykırıyor. Tam bir maço poz… Her arka planın ilave arka planı olur misali… Heykeltıraşın sponsorluğunu yapan, eseri finanse eden kişi de Floransalı Medici Ailesi'nin lideridir. (Kendisi modern bankacılığın kurucusu kabul edilir.) Kısacası erkeğin toplumsal baskın karakter özelliğini öne çıkaran iki unsur; cinsellik ve paranın gücü, bir arada olmazsa olmaz malzeme olarak Rönesans'ın doğduğu kentte arz-ı endam ediyor.
Rönesans - 16.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 21
Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 24 Ocak'taki 6.8'lik depremde, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde evleri ağır hasar görenler için yapılan 38 blok ve 678 konuttan oluşan birinci etap, ekim ayı sonunda hazır olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca (TOKİ) projesi hazırlanan, Gelincik Tepesi'nde inşası devam eden konutların birinci etabını üstlenen Rönesans Holding'in Ankara Bölge Müdürü Cemalettin Özbilen ile Proje Müdürü Toygun Keskin, deprem konutlarında incelemelerde bulundu.
Rönesans - 13.10.2020
BM insan hakları uzmanlarından Kamerun'a muhalefet lideri Kamto'yu serbest bırakma çağrısı
BM insan hakları uzmanları, Kamerun'da 22 Eylül gösterileri sonrası gözaltına alınan muhalefet mensupları ile ilgili ortak yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Kamerun Rönesans Hareketi (MRC) lideri Maurice Kamto önderliğinde 22 Eylül'de düzenlenen Cumhurbaşkanı Paul Biya karşıtı protestolarda gözaltına alınan göstericilerin ve Kamto'nun serbest bırakılması çağrısında bulunuldu.
Rönesans - 04.10.2020
"Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisi başkentte
Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner de Leonardo da Vinci'nin Rönesans'ın en önemli bilim ve sanat insanlarından biri olduğuna vurgu yaparak, "Onun ilham verdiği eserlerden oluşan bu sergi, pandemi döneminde sanatseverlere yeni bir nefes alma olanağı sağlayacak.
Rönesans - 28.09.2020
Küresel sömürü sisteminin memuru: Macron
Fransa'nın Doğu Akdeniz'e bu kadar müdahil olmasını çeşitli yönlerden okumak gerekiyor. Fransa Doğu Akdeniz'e yöneliyor ve Yunanistan Fransa'nın taşeronluğunu yapıyor. Fransa ise ABD'nin yani küresel güçlerin taşeronluğunu yapıyor. Yunanistan çok yakın diye Yunanistan'a bakmamak gerekiyor. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo bu bölgeden ayrılmıyor. Pompeo İsrail destekli Rönesans barajı konusunda Mısır'la Etiyopya'nın arasını bulmak için Etiyopya'ya gitti.
Rönesans - 25.09.2020
Rönesans Holding, 6 yılda 100 bin üniversiteli öğrenciye ulaştı
Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, "Geçtiğimiz 6 yıl boyunca. Yarışmaya katılan başvurular ile toplamda 100 bin üniversiteli öğrenciye ulaşmış olduk." dedi.
Rönesans - 22.09.2020
Kamerun'da Cumhurbaşkanı Paul Biya karşıtı protestolar
Kamerun'da muhalefet, Maurice Kamto önderliğinde başkent Yaounde'de Cumhurbaşkanı Paul Biya karşıtı gösteriler yaptı. Ulusal basındaki haberlere göre, Kamerun Rönesans Hareketi Lideri Maurice Kamto'nun çağrısıyla Yaounde'de yüzlerce kişinin katılımıyla protesto gösterisi düzenlendi.
Rönesans - 22.09.2020
ANALİZ – Doğu Akdeniz geriliminde Almanya hangi rolü oynayacak?
Avrupa tarihinin geçtiğimiz bin yılı Frank Kralı Büyük Karl'ın (Şarlman) varisi olma iddiasındaki Almanlar ve Fransızlar arasındaki çekişmenin hikayesi olarak anlatılabilir. Dönem dönem yükselen İngiliz ve Fransız tesiri, İtalyan Rönesansı, sürüp giden mezhep savaşları bu çekişmenin önemine gölge düşürmez.
Rönesans - 21.09.2020
38. Amerika-Türkiye Konferansı başladı
Kovid-19 krizinin iki ülke ekonomik ilişkilerine etkisini de değerlendiren Jones, salgına ve enerji piyasalarındaki türbülansa rağmen ABD ve Türkiye arasındaki enerji ilişkisinin bir tür "rönesans" yaşadığını ifade etti.
Rönesans - 18.09.2020
Rönesans Sağlık Yatırım'a uzun vadeli EBRD finansmanı
Rönesans Holding grup şirketi Rönesans Sağlık Yatırım'a Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan (EBRD), sağlık sektörünü güçlendirmek için, toplam 40 milyon avro uzun vadeli kredi sağlanacak.
Rönesans - 17.09.2020
Rusya'nın en büyük özel şirketleri belli oldu
Perakende şirketi X5 ise 1,7 trilyon rublelik geliriyle listenin üçüncü sırasında yer aldı. Erman Ilıcak'ın Rusya'da 1993 yılında kurduğu Rönesans İnşaat ise geçen elde ettiği 160 milyar rublelik gelirle listenin 65'inci sırasında kendisine yer buldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rönesans Haberleri | Rönesans Haber - Haberler - Rönesans haberleri, son dakika rönesans haber ve gelişmeleri burada. Mesut Özil, Geçmiş ve gelecek mesajıyla Fenerbahçe formalı fotoğrafını paylaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.1.2021 20:26:30. #1.15#
title