Rektör Haberleri

Rektör haber, Rektör son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rektör 26.5.2020
İTÜ'de online sınavlar yakında ilan edilecek ve yaz okulu açılacak
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, online sınavların yakın zamanda ilan edileceğini ve yaz okulunun açılacağını açıkladı.
Rektör 26.5.2020
Koronavirüs 60 uzman tarafından online söyleşide tartışılacak
'Covid-19 ile İlgili İlk Büyük Online Söyleşi Serisi' ile ilgili RUPAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Özmen ve Koordinatör Murat Lehimler açıklamada bulundu. RUPAM'dan yapılan yazılı açıklamada, "Dünyayı ve ülkemizi aniden kıskacına alan koronavirüsün ortaya çıkardığı sonuçlarla ilgili olarak tüm bilim dallarının kolektif ve disiplinler arası çalışmalar gerçekleştirdiğini ve bu bağlamda RUPAM'ın da ulusal ve uluslararası düzeyde uzman, akademisyen ve bürokratın bir araya geldiği bu etkinlikle küresel düzeyde yapılan çalışmalara katkı sağlamak istiyoruz. İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof.
Rektör 25.5.2020
Aydın'da 2 stajyer doktorun Kovid-19 testi pozitif çıktı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Rektör Prof.
Rektör 25.5.2020
TBMM Başkanı Şentop Tekirdağ'da şehit ailelerini ziyaret etti
Kovid-19 tedbirlerine uygun gerçekleştirilen ziyaretlerde TBMM Başkanı Şentop'a, AK Parti Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.
Rektör 25.5.2020
Dokuz Eylül Üniversitesi Kovid-19'un hayvanlar üzerindeki etkisini araştıracak
Projeyle 1 milyon 47 bin lira destek alacaklarını bildiren Özbey, şunları kaydetti: "Çalışmayı 1 Eylül 2020'ye kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Küçük Menderes Havzası'ndaki üreticilerin yetiştirdiği sığırlardan alınan örnekleri fakültemiz bünyesinde kurulan Kovid-19 teşhis ve tanı laboratuvarında işleyeceğiz. İzmir'in ilk ve tek veteriner fakültesi olarak bölgemize katkı sunmanın yanı sıra böylesi önemli bir projeyi eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerimizi yürüttüğümüz ilk yılımızda gerçekleştirecek olmaktan gururluyuz." Rektör Prof.
Rektör 25.5.2020
Koç Fintech Forum'da küresel finansın yeni normali tartışılacak
Panel, gazeteci Hakan Çelik'in moderatörlüğünde, Hepsiburada Genel Müdürü Murat Emirdağ, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Colman Deegan ve Koç Üniversitesi Rektörü Prof.
Rektör 25.5.2020
Rektör: DÜ'de bayram sevinciRektör 24.5.2020
Rektör 24.5.2020
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum"
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) Rektörlüğünün bayramlaşma programına telekonferansla katıldı.
Rektör 24.5.2020
Japon prensin diktiği sakura 27 yıldır iki ülkenin dostluğunu simgeliyor
JAPON YETKİLİLER, SAKURA ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYOR Geçen yıl kasım ayında Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima'nın '21. Yüzyılda Asya ve Japonya' başlıklı bir konferans vermek için ÇOMÜ'ye geldiğini belirten Prof. Dr. Salih Zeki Genç, büyükelçinin ziyaret ettiği ağacın karşısında gösterdiği saygıdan çok etkilendiğini söyledi. Prof. Dr. Genç, şöyle konuştu Büyükelçi, konferansa katılmadan önce ilk olarak Anafartalar kampüsümüzü ve bu ağacı ziyaret etti. Göstermiş olduğu saygıyı, uygulamış olduğu geleneksel ritüelleri gözlemledim. O zaman öğrenciydim, 1993 yılında bu ağaç küçük bir fidandı, bu seviyeye geldi. Japonların geleneklerine çok bağlı olduklarını biliyoruz ama bu derece etkili olduğuna burada bizzat ben de şahit oldum. Bu ağaç niye burada diye düşünülebilir. Türkiye'de Japonca öğretmenlik programı olan tek Eğitim Fakültesi biziz. Kurucu Rektörümüz Prof.
Rektör 24.5.2020
KLÜ Rektörü Şengörür'den bayram mesajı
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Rektör 23.5.2020
Bitlis'te bayram mesajları
Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ve Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Rektör 23.5.2020
Ramazan Bayramı'na doğru
Kilis Valisi Recep Soytürk, AK Parti Kilis milletvekilleri Mustafa Hilmi Dülger ve Ahmet Salih Dal ile Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, Kilis 7 Aralık Üniversitesi (KİYÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ve bazı sivil toplum kuruluşları, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Rektör 23.5.2020
İÜ Edebiyat Fakültesi tarafından online Arapça Çalıştayı düzenlenecek
Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayati Develi'nin konuşmasıyla başlayacak çalıştayın açılış oturumunda İÜ Rektörü Prof.
Rektör 23.5.2020
Ramazan Bayramı'na doğru
Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına ve huzurlu bir yaşamın tesisine vesile olan müstesna günlerdir. Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren böylesi özel günleri milli ve manevi değerlerimizin inkişaf etmesi, birliğimizin ve dirliğimizin daha da güçlenmesi için önemli fırsat günleri olarak değerlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı'nın tüm insanlığa, ülkemize ve ilimize huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diler, sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileği ile bayramınızı en içten duygularla kutlarım." AK Parti Karabük milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.
Rektör 23.5.2020
Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özçelik'ten Ramazan Bayramı mesajı
Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Rektör 23.5.2020
ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Şenocak'tan Ramazan Bayramı mesajı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Rektör 23.5.2020
Ramazan Bayramı'na doğru
AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ile Yelda Erol Gökcan, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Rektör 23.5.2020
Kısa sürede çok sayıda analiz yapabilecek Kovid-19 test kiti geliştirildi
Daha önce çok sayıda "ELISA" test kiti geliştirdiklerini aktaran Yıldız, "Rektörümüz Prof.
Rektör 23.5.2020
BEÜ Rektörü Yardım'dan "Ramazan Bayramı" mesajı
Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Rektör 23.5.2020
Necmettin Erbakan Üniversitesinde 40 bin canlı ders yayını yapıldı
Açıklamada ifadesine yer verilen NEÜ Rektörü Prof.
Rektör 23.5.2020
Fransa'da "Türk Edebiyatında Ramazan" etkinliği düzenlendi
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof.
Rektör 22.5.2020
Elazığ'da 3 yıl önce silahlı saldırıda öldürülen Prof. Dr. Berilgen anıldı
Elazığ'da, 24 Mayıs 2017'de makam odasında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen, vefatının 3. yılında törenle anıldı. Hastanede, yeni tip koronaviras (Kovid-19) salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyularak düzenlenen anma törenine FÜ Rektörü Prof.
Rektör 22.5.2020
Ramazan Bayramı'na doğru
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Rektör 22.5.2020
Ramazan Bayramı'na doğru
Ayrıca, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Vekili Prof.
Şu an buradasınız: Rektör Haberleri | Rektör Haber - Haberler - Rektör haberleri, son dakika rektör haber ve gelişmeleri burada. Turgut Özal Üniversitesi'nde sanal bayramlaşma.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 21:43:54. #1.15#
title