Ramazan Bayramı

İslam dininde ibadet sayılan orucun tutulduğu ve Kur'an'ın indirilmeye başladığı aydır Ramazan ayı. Bu ayın sonunda üç gün boyunca devam eden Şeker Bayramı da denilen Ramazan Bayramı kutlanır. Hicri takvimin Şevval ayı olan onuncu ayının ilk üç gününde kutlanır Ramazan Bayramı.

RAMAZAN BAYRAMI HABERLERİ

Ramazan Bayramı - Bugün
"Fethin sembolü"nün yeniden ibadete açılmasının üzerinden 1 yıl geçti
Camideki ilk Ramazan Bayramı namazını da bu yıl 13 Mayıs'ta Diyanet İşleri Başkanı Prof.
Ramazan Bayramı - Bugün
GÜNDEM / 24 Temmuz 2021
(İstanbul/18.00) (Görüntülü-Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Tatilcilere bulundukları şehirlerde Kovid-19 aşısı olmaları önerisi Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: "Beklemenin hiçbir anlamı yok. Bugün salgınla mücadelenin anahtarı aşı. Aşı olmadan bu salgının üstesinden gelemeyiz" "Güz dönemi geldiğinde vatandaşların işlerine devam etmesi, gençlerin okullarına gidebilmesi için aşılanmanın belli bir seviyeye gelmesine ihtiyacımız var" "Şu an için bir kısıtlama söz konusu değil ama bu sürecin böyle devam etmesi için bir an önce sırası gelen herkesin birinci ve ikinci doz aşısını olması gerekiyor" (Aybüke İnal Kamacı/Ankara) 2- "Fethin sembolü"nün yeniden ibadete açılmasının üzerinden 1 yıl geçti 916 yıl kilise, 1453'te İstanbul'un fethinden sonra 1934'e kadar cami olarak hizmet veren Ayasofya, bu tarihten itibaren müze olarak kullanıldı Tarihi yapı 86 yıl aradan sonra Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi ismiyle 24 Temmuz 2020'de yeniden ibadete açıldı Camide kılınan ilk cuma namazında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanı sıra çok sayıda Müslüman saf tuttu Camide 86 yıl sonra ilk bayram namazı 31 Temmuz 2020'de, 87 yıl sonra ilk Ramazan Bayramı namazı da 13 Mayıs 2021'de kılındı (Hikmet Faruk Başer) 3- Türk Bisiklet Endüstrisi kapasitesinin üzerinde bir üretimi ve istihdamı sürdürüyor BİSED Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet: "Sektörümüz, doğal mecrasındaki büyüme eğiliminin yanında pandemi sürecinde artan talep sebebiyle kapasitelerinin üzerinde bir üretim ve istihdamı sürdürmektedir" "İhracat anlamında en büyük işbirliği adresimiz olan AB bölgesi ciddi bir büyüme ve talep artışı yaşamaktadır" (Muhammet Emin Horuz/Yunus Türk/İstanbul) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Ramazan Bayramı - Dün
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık'tan Darülaceze'ye ziyaret
"Pandemi süreci pek çok şeyi gözden geçirmeyi gerekli kıldı" Bakan Yanık, "Sizlerle bir arada olmak benim için her zaman çok güzel, her zaman çok anlamlı. Hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Rabbim güzel bayramlarda tekrar bir araya gelmeyi nasip etsin. Ramazan Bayramı bakan olarak ilk bayramımdı fakat tam kapanma sebebiyle bayramda çok da dışarı çıkma imkanımız olmadı.
Ramazan Bayramı - 21.07.2021
Nijerya'da 136 mahkuma Kurban Bayramı dolayısıyla af çıktı
Kano eyaletinde, mayıs ayında Ramazan Bayramı dolaysıyla 123 mahkum için af kararı çıkarılmıştı.
Ramazan Bayramı - 21.07.2021
Erdoğan, AK Parti teşkilatıyla video konferans üzerinden bayramlaştı: (1)
Geçen yılki bayramlar ile bu yılki Ramazan Bayramı'nı salgın tedbirleri sebebiyle buruk yaşadıklarını kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti: "Kurban Bayramı'nıza salgınla mücadelemizde önemli bir mesafe katetmiş, vaka, hasta ve vefat sayılarını önemli ölçüde düşürmüş, aşılamada ciddi mesafe katetmiş bir ülke olarak girdik.
Ramazan Bayramı - 21.07.2021
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kıbrıs Türklerinin masadaki tek talebi egemen devlet statülerinin tanınmasıdır"
"Türkiye'nin büyüklüğünden habersiz şeamet tellalları sürekli tersini söylüyor" Geçtiğimiz yılki bayramlar ile bu yılki Ramazan Bayramı'nın salgın tedbirleri sebebiyle buruk bir şekilde yaşandığını hatırlatan Erdoğan, "Kurban Bayramımıza salgınla mücadelemizde önemli bir mesafe kat etmiş, vaka, hasta ve vefat sayılarını önemli ölçüde düşürmüş, aşılamada ciddi mesafe kat etmiş ülke olarak girdik.
Ramazan Bayramı - 19.07.2021
Filistinli müzik grubundan bayramda Türk halkını selamlamak için şarkı
Safi, Ramazan Bayramı'nda yayınlamayı düşündükleri şarkının İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları nedeniyle Kurban Bayramı'nda yayınlamayı kararlaştırıldıklarını belirterek, "Şarkının klibinde yer alan çocukların da katılımıyla bayramın ilk günü 10.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ramazan Bayramı Haberleri | Ramazan Bayramı Haber - Haberler - Ramazan Bayramı haberleri, son dakika ramazan bayramı haber ve gelişmeleri burada. Fethin sembolünün yeniden ibadete açılmasının üzerinden 1 yıl geçti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.7.2021 12:02:21. #1.15#

title