Kosgeb Haberleri

Kosgeb haber, Kosgeb son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kosgeb - 3.12.2020
AK Parti Milletvekili Çalık'tan esnafa ziyaret
Öznur Çalık, 24 Ocak depremi sonrasında Malatya'da 345 işletmeye KOSGEB desteği, 2 bin 700 işletmeye ise KOBİ destek kredisi verildiğini ve toplamının 260 milyon lirayı aştığını kaydetti.
Kosgeb - 2.12.2020
Çankırılı girişimci KOSGEB desteğiyle kurduğu iş yerinde sabun üretecek
Çankırılı girişimci, KOSGEB desteğiyle açtığı iş yerinde aromalı sabun üreterek ülke geneline pazarlayacak.
Kosgeb - 1.12.2020
4. Ege Ekonomik Forum'da dijital dönüşüm tartışıldı
Hükümetler tarafından dijitalleşmeye yönelik verilen teşvik ve destek mekanizmalarının her geçen gün genişlediğine işaret eden Özgener, KOSGEB, TÜBİTAK gibi kamu kurumların da birçok destek mekanizması sunduğunu aktardı.
Kosgeb - 1.12.2020
Son dakika haberleri... Gaziantep'teki 31. Uluslararası GAPSHOES Yaz Fuarı ertelendi
GSO, Gaziantep Kunduracılar Odası, KOSGEB, Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu destekleriyle Akort Fuarcılık tarafından gerçekleştirilecek olan ve 250 firma ile 750 markanın temsil edileceği fuar, Orta Doğu Fuar Merkezi'nde 26-29 Ocak 2021'de düzenlenecek.
Kosgeb - 30.11.2020
Son dakika haberi... Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dönmez'den SATSO'ya ziyaret
SATSO'dan yapılan açıklamaya göre, Dönmez, KOSGEB Sakarya İl Müdürü Onur Kurtçu'nun da hazır bulunduğu ziyarette, SATSO Tek Durak Ofis Hizmet Binaları projesinde yer alacak olan KOSGEB Sakarya İl Müdürlüğü ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Sakarya Yatırım Destek Ofisi'nde devam eden çalışmaları inceledi.
Kosgeb - 27.11.2020
Eski hükümlü, aldığı hibeyle açtığı iş yerinde çocuklukta başladığı mesleğini sürdürüyor
Konuya ilişkin gazetecilere açıklama yapan Erdinç A, denetimli serbestlikle tahliye kararı aldıktan sonra hayatını baştan kurmak için çalışmalara başladığını, bu kapsamda Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce açılan Uygulamalı Girişimcilik eğitimine katıldığını söyledi. Burada 32 saatlik KOSGEB destekli girişimcilik sertifikası aldığını anlatan Erdinç A, "Ben bu mesleğe 12-13 yaşımda başladım.
Kosgeb - 26.11.2020
Trabzon'da iş dünyası temsilcileri ve KOBİ'ler destekler konusunda bilgilendirildi
TTSO'dan yapılan açıklamaya göre, gazeteci Sami Altınkaya moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelin ilk oturumunda, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Trabzon İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu, KOSGEB İl Müdürü Mustafa Kurt, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Servet Kaba, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Proje Uzmanı Bilge Sezer Kayaoğlu, Ticaret Bakanlığı KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanı Mustafa İlker Özdem ve TÜBİTAK Bilimsel Programlar Başuzmanı Oğuz Özbay tarafından katılımcılara destekler konusunda bilgi verildi.
Kosgeb - 25.11.2020
Anadolu Üniversitesinden KOSGEB'e İngilizce ve Arapça girişimcilik eğitim modülü desteği
Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında, girişimcilere yönelik İngilizce ve Arapça çevrimiçi eğitim modülü hazırlanması amacıyla protokol imzalandı.
Kosgeb - 22.11.2020
31. Uluslararası GAPSHOES Yaz Fuarı 9 Aralık'ta kapılarını açacak
Gaziantep Sanayi Odasından (GSO) yapılan açıklamaya göre, GSO, Gaziantep Kunduracılar Odası, KOSGEB, Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu destekleriyle Akort Fuarcılık tarafından organize edilen Uluslararası 31.
Kosgeb - 21.11.2020
MÜSİAD EXPO 2020 Ticaret Fuarı
Tanzanya, Panama ve Lübnan'da Ticaret ve Tarım Odası'yla MOU anlaşması yapılırken, Pakistan'da İşveren Federasyonu ile Azerbaycan'da ülkenin KOSGEB'i olan KOBİA ile anlaşma imzalandı.
Kosgeb - 20.11.2020
Girişimcilik, inovasyon ve KOSGEB destekleri anlatıldı
Bartın Üniversitesi ile KOSGEB iş birliğinde "Girişimcilik, İnovasyon ve KOSGEB Destekleri" adlı çevrimiçi panel gerçekleştirildi.
Kosgeb - 17.11.2020
Son dakika haber: Geri dönüşebilir atıklar ekonomiye kazandırılacak
Akıllı ambalaj atıkları toplama sisteminin dünyada benzeri olmadığını da dile getiren Atalay, "Bu ürün patent korumasına giren bir ürün. Dünyada tek bir cihaz ve benzeri yok. Bunu da Bozok Teknoparkta geliştirdik ayrıca KOSGEB destekli bir proje" açıklamalarında bulundu.
Kosgeb - 16.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Bölgesel Kalkınma Fonu, Teknoloji ve İnovasyon Fonu ile Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Fonu'nu da hayata geçirdiklerini ifade eden Varank, "Bu sene TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci Programıyla girişimcilerimize 56 milyon liralık kaynak aktardık. KOSGEB aracılığıyla da 14 bin 963 girişimcimiz kendi işlerini kurarak, 416 milyon liralık destekten faydalandı.
Kosgeb - 16.11.2020
Varank: "(Borç yapılandırması ve istihdam teşvikine ilişkin kanun) Bu kapsamda toplam 34 milyon liralık KOSGEB alacağını yeniden yapılandırıyoruz"
Varank: "(Borç yapılandırması ve istihdam teşvikine ilişkin kanun) Bu kapsamda toplam 34 milyon liralık KOSGEB alacağını yeniden yapılandırıyoruz"
Kosgeb - 14.11.2020
Urla'da KOSGEB desteğiyle açılan galeride ilk sergi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu
İzmir'in Urla ilçesinde KOSGEB'den alınan destekle kurulan çağdaş sanat galerisi, Ressam Suzan Batu'nun "Tanrıçanın Günlüğü" ismini verdiği sergiyle açıldı.
Kosgeb - 12.11.2020
Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi'nin tanıtımı Batman'da yapıldı
Proje ile beşeri potansiyeli arttırmayı amaçladıklarını ifade eden Alanlı, şunları kaydetti: "2013-2014 yıllarında başlamış bir Avrupa Birliği Projesi. Çalışma ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından onaylanmış. DİKA olarak başvurmuştuk. Toplamda yaklaşık 40 milyon liralık bir proje. Dört ilimize eşit bir şekilde hem eğitimler verilecek hem finansal danışmanlık ve yatırım danışmanlığı verilecek. Bu kapsamda Batman'da da üniversite, KOSGEB ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir araya gelip protokol imzalayacağız.
Kosgeb - 12.11.2020
İstihdam teşviki ve borç yapılandırmasına ilişkin teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (1)
KOSGEB tarafından kullandırılan desteklerden kaynaklananlar ile aidat alacakları, il özel idareleri, belediyeler ve bunların bağlı kuruluşları ile sermayesinin yüzde 50'den fazlası bunlara ait şirketlerin taşınmazları hakkında yapılan irtifak hakkı ve kiralama işlemlerinden kaynaklanan alacaklar, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve mazbut vakıfların kira alacakları, kalkınma ajanslarının il özel idareleri, belediye ve sanayi odalarından olan alacakları, Türk Standardları Enstitüsü hizmet bedeli alacakları da yapılandırma kapsamında yer alacak.
Kosgeb - 11.11.2020
Çiftçiler için "Tarım Defterim" uygulamasını tasarladı
Yılmaz, tarımda dijitalleşmeye küçük çiftçileri de dahil etmek istediklerini ifade ederek şunları kaydetti: "Bizim için önemli olan, özellikle Türkiye'deki küçük ölçekli çiftçilerin bu uygulamadan faydalanmasıdır. Bu uygulamada sosyal medya ayağı da olacak. Çiftçiler burada birbirlerine soru sormaya başlayacak. Kendi verilerini nasıl 'Tarım Defterim' uygulamasına kaydediyorlar ise soru cevapları da sosyal deftere kaydedecekler. Bu uygulamayı 'akıllı ajanda' olarak düşünebiliriz. Gelir ve giderlerinizi yazdığınızda geçen seneye göre kar-zarar durumunuzu görebileceksiniz. Bu uygulamam KOSGEB'den de 250 bin liralık hibe desteği aldı.
Kosgeb - 10.11.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda
KOSGEB tarafından kullandırılan desteklerden kaynaklananlar ile aidat alacakları, il özel idareleri, belediyeler ve bunların bağlı kuruluşları ile sermayesinin yüzde 50'den fazlası bunlara ait şirketlerin taşınmazları hakkında yapılan irtifak hakkı ve kiralama işlemlerinden kaynaklanan alacaklar, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve mazbut vakıfların kira alacakları, kalkınma ajanslarının il özel idareleri, belediye ve sanayi odalarından olan alacakları, Türk Standartları Enstitüsü hizmet bedeli alacakları da yapılandırma kapsamında yer alacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kosgeb Haberleri | Kosgeb Haber - Haberler - Kosgeb haberleri, son dakika kosgeb haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Milletvekili Çalık'tan esnafa ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 13:14:24. #1.15#
title