Kitap Haberleri

Kitap haber, Kitap son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kitap - Bugün
AA'dan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir'e ziyaret
AA'nın 100 yıllık tecrübesiyle güvenilir haberin kaynağı olduğunu vurgulayan İsa Sansar, ziyarette Demir'e, AA'nın 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan "Türkiye ve Dünyada 100 Yıl" ve "Atatürk'ten Erdoğan'a Cumhurbaşkanlarımız" kitaplarını takdim etti.
Kitap - Bugün
Brent petrolün varili 41,68 dolar
Ayrıca, ABD Merkez Bankasının (Fed) "Bej Kitap" raporunda Amerikan ekonomisiyle ilgili çizilen belirsiz tablo petrol talebiyle ilgili endişeleri arttırarak fiyatları aşağı yönlü baskılıyor.
Kitap - Bugün
KPSS lisans sonuçları açıklandı
2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri), 2020-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ve 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına ait madde analizlerinin incelendiği, cevap anahtarlarının kontrollerinin yapıldığı ve itirazların bilimsel açıdan değerlendirildiği belirtilen duyuruda, şu bilgiler yer aldı: "2020-KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınavı 3. oturumunda yer alan İstatistik Testi Temel Soru Kitapçığındaki 12 numaralı sorunun "E" olarak girilmiş doğru cevabının "C" olarak düzeltilmesine, 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 28 numaralı sorunun "D" olarak girilmiş doğru cevabın "C" olarak düzeltilmesine, ayrıca Beden Eğitimi Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 55 numaralı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 74 numaralı ve Okul Öncesi Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 52 numaralı soruların iptal edilerek değerlendirme dışı bırakılmasına karar verildi.
Kitap - Bugün
Fed: Pandemiye karşın ekonomik faaliyetler gelişiyor
ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yeni Bej Kitap raporunda, pandeminin sürmekte olan kesinti yapıcı etkilerine karşın, ABD'de ekonomik faaliyetlerin "hafif ile ılımlı" tempo arasında sürdüğü belirtildi.
Kitap - Bugün
Son dakika haber! Rus Wagner paralı askerlerinin infazından kurtulan Libyalı: "Üzerimize kurşun yağdırdılar"
Wagner Grubu'na bağlı paralı askerlerin, Libya'daki çatışmalarda kilit rol üstlendiği vurgulanan haberde, "Rusya'nın bu savaşa dahil olduğunun inkar edilemeyeceği" ifade ediliyor. Libya'da Wagner grubuna ait binlerce paralı asker bulunuyor Birleşmiş Milletler (BM) raporları ve ABD'nin Afrika Komutanlığı'ndan yapılan açıklamalara göre, Libya'da Wagner'e mensup 2 bin ila 2 bin 500 yabancı paralı asker olduğu düşünülüyor. Wagner Grubu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakın, Kremlin Sarayı'nın yemek işini yönettiği için "Şef" lakabıyla anılan Yevgeniy Prigojin'e ait. ABD, daha önce yayımladığı açıklamalarda, Wagner'in Libya'daki varlığı nedeniyle doğrudan Moskova yönetimini sorumlu tutmuştu. Libya ordu kaynaklarından edinilen bilgiler de Rusya'nın Hafter'e paralı savaşçı ve askeri destek sevkiyatı yapmak için "hava köprüsü" kurduğunu teyit ediyor. AA ekibinin görüntülediği, Hafter milislerinin geri çekildiği Trablus'un güneyinde sivillere ait evlerin duvarlarına yazılan Rusça birçok askeri bilgi notları, buralarda ele geçirilen Rusça kitaplar ve Rus menşeli ürünler de Wagner'in Libya'daki varlığını teyit ediyor.
Kitap - Bugün
Hol Platform Üyeleri Öğretmen ve Öğrencilerin Gönüllerini Fethetti
Hol Platform üyesi Beyza Binay ise, "Hol Platform köy okullarında atıl olan sınıfları güzelleştirme, yeni mekanlar tasarlamaya odaklanmış sosyal sorumluluk projelerine gönül vermiş topluluktur. Bünyan ilçesine bağlı Karakaya mahallesindeki okulun kütüphane ve etkinlik sınıfını düzenledik. Çocukların kitaplarını daha heyecanla okumalarını hedefledik.
Kitap - Dün
New York borsası düşüşle kapandı
Öte yandan, ABD Merkez Bankasının (Fed) bugün yayımladığı "Bej Kitap" raporu, ABD ekonomisinin ılımlı şekilde büyümeye devam ettiğini ancak görünümün belirsiz olduğunu ortaya koydu.
Kitap - Dün
Fed'den "ılımlı büyüme" değerlendirmesi
Fed, Amerikan ekonomisindeki mevcut duruma ilişkin değerlendirmelerin yer aldığı "Bej Kitap" raporunun Ekim 2020 sayısını yayımladı.
Kitap - Dün
Türkiye Adalet Akademisi, Fatih Sultan Mehmed'in hayatını anlatan kitabı 67 yıl sonra yeniden yayımladı
Kitapta, Fatih Sultan Mehmed'in karakter özellikleri ve adalet hayatı ile Osmanlı İmparatorluğu'ndaki hukuk uygulamalarına dair önemli notlar ve değerlendirmeler yer alıyor.
Kitap - Dün
2021 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda (2)
Oktay, Milli Eğitim Bakanlığına yüzde 15.7 pay ayrıldığını söyleyerek, "Eğitime ayırdığımız kaynağı 2021 yılında 211,4 milyar liraya çıkarıyoruz. Böylelikle bütçe giderlerinin yaklaşık yüzde 15,7'sini tek başına eğitime ayırıyoruz. En temel kamu hizmetlerinden olan eğitim hizmetlerinin yaygın ve kolay erişilebilir olması noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Diğer taraftan, 2021 yılı bütçemizden öğrencilerimize doğrudan nakdi ve ayni olarak önemli destekler sağlamaya devam edeceğiz. Bu kapsamda tahsis edilen ödenek tutarı 30,1 milyar TL'dir. Bu çerçevede 2 milyon öğrencimizin faydalandığı burs ve öğrenim kredisi için 13,9 milyar lira, bir milyon 256 bin öğrencimizin faydalandığı taşımalı eğitim ve yemek yardım programı için 5,5 milyar lira, 411 bin engelli evladımızın faydalanacağı eğitim programları için yaklaşık 4,8 milyar lira, öğrencilerimize destekleme ve yetiştirme kursu çerçevesinde 1,9 milyar lira, pansiyonlarda barınan 328 bin öğrencimize barınma desteği olarak 1,3 milyar lira, ücretsiz kitap dağıtımı kapsamında 1 milyar lira destek, özel okul desteği kapsamında 891 milyon lira, üniversitelerde uygulanan harç desteği kapsamında 763 milyon lira destek verilecektir" dedi.
Kitap - Dün
New York borsası karışık seyirle açıldı
Analistler, ABD'de ekonomik destek paketine ilişkin gelişmeler ile ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bugün yayımlayacağı Bej Kitap Raporu'nun piyasalar tarafından takip edileceğini bildirdi.
Kitap - Dün
Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'dan AA'ya ziyaret
Ziyarette, Belediye Başkanı Aydın, Kazancı'ya, kendi yazdığı "An'a Tanıklık", Beykoz Belediyesi Kültür Yayınlarının hazırladığı "Beykoz'un Kuşları ve Tabiat Alanları" ve "Anadolu Yakasının İlk Belediyesi Beykoz" kitapları ile eski Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in hayatı, eserleri ve siyasi yönüyle tanıtıldığı "Yücel Çelikbilek" adlı kitabı hediye etti.
Kitap - Dün
Hasan Nail Canat, Eyüpsultan'daki kabri başında anıldı
Anma programına katılan gençlere hem iyi insan hem de işini iyi yapan insanlardan olmaları temennisinde bulunan Cürgül, şunları kaydetti: "Bir toplumda ne kadar fazla güzel ve iyi insan olursa o kadar iyi sanatçı yetişir. Hasan Nail Canat'ın hayatınızda güzel bir örneklik olmasını dilerim. Mutlaka eserlerini okuyun, kitaplarını okuyun ondan alacağınız çok şey olduğunu düşünüyorum.
Kitap - Dün
Son dakika haberleri | Adana "Bütünsel kent kimliklendirme projesi" tamamlandı
Son dakika haberi: Adana'nın tüm değerleriyle birlikte bir bütün olarak ele alınarak, kentin turizm varlıklarının tanıtılması ve markasının güçlendirilmesi amacıyla içeriğinde yön bulma ve bilgilendirme sistemi, rehber kitap, mobil uygulama ve web sitesi yer alan "Bütünsel kent kimliklendirme projesi" tamamlandı.
Kitap - Dün
"Hukukun üstünlüğü"ne evrensel değer incelemesi
Brian Z. Tamanaha imzalı, Runik Kitap tarafından yayımlanan "Hukukun Üstünlüğü" kitabı, tam anlaşılamayan bu kavramı incelemeye alıyor.
Kitap - Dün
QNB First Dijital'e "En İyi Dijital Strateji" ödülü
QNB First Dijital ile ücretsiz bankacılık deneyimi, uygulama üzerinden yapılan bankacılık işlemlerinden mil kazandıran sadakat programı, QNB First Kütüphane ile ücretsiz kitap hediyesi, adrese teslim ücretsiz kuru temizleme gibi müşterilerimizin ihtiyaçlarını gözeterek ve uçtan uca tüm süreçlerini dijital olarak tasarladığımız pek çok ayrıcalık sunuyoruz.
Kitap - Dün
Tunceli'de teröristlerce kullanılan iki sığınak imha edildi
Ekiplerce imha edilen sığınaklardaki aramalarda, patlayıcı yapımında kullanılan 75 kilogram amonyum nitrat, bir adet el yapımı patlayıcı devre kartı, 5 el yapımı patlayıcı anahtar sistemi, bir el yapımı patlayıcı basma düzeneği, bir el telsizi, 3 adet 6'lı pil bloğu, bir büyük tüp, 120 metre kablo, 50 metre branda, 10 litre benzin, 20 örgütsel kitap, 4 şemsiye, 8 çift ayakkabı, 7 terörist kıyafeti, 3 yağmurluk, 7 sırt çantası, 10'ar kilogram peynir, çay, zeytin, 30 kilogram pirinç, 4 testere ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.
Kitap - Dün
Bursa Valisi Yakup Canbolat, AA Bursa Bölge Müdürü Erdinç Aksoy'u kabul etti
Ziyaret sonunda Aksoy, Vali Canbolat'a AA'nın 100. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan "Türkiye ve Dünyada 100 Yıl" adlı kitap ile "Atatürk'ten Erdoğan'a Cumhurbaşkanlarımız" albümü hediye etti ve yayınlar hakkında bilgi verdi.
Kitap - Dün
Vali Aydoğdu, kitap değerlendirme toplantısına katıldı
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, farklı meslek grubundaki kadınların bir araya gelmesi ile oluşturulan kitap kulübünün ekim ayı kitap değerlendirme toplantısına katıldı.
Kitap - Dün
Avrupa borsaları güne düşüşle başladı
Avrupa borsaları, güne satış ağırlıklı bir seyirle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,4 azalarak 364 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,4 düşerek 12.681 puan oldu. İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,5 değer kaybıyla 5.860 puanda, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,4 azalışla 4.909 puanda, İspanya'da IBEX 35 endeksi yatay seyirle 6.929 puanda ve İtalya'da MIB 30 endeksi yüzde 0,4 düşüşle 19.406 puanda seyrediyor. Avro/dolar paritesi ise önceki kapanışa göre yüzde 0,3 artışla 1,1855 seviyesinde işlem görüyor. Analistler, Avrupa'da bölgesel olarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin artırılmasının risk algısının yüksek seyretmesine sebep olduğunu söyledi. Bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Bej Kitap Raporu ile Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamalarının takip edileceğini bildiren analistler, jeopolitik gelişmelerin de yatırımcıların odağındaki yerini koruduğunu dile getirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kitap Haberleri | Kitap Haber - Haberler - Kitap haberleri, son dakika kitap haber ve gelişmeleri burada. Cezaevlerinde 'e-görüş' dönemi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 13:16:35. #1.15#
title