Kınalıada Haberleri

Kınalıada haber, Kınalıada son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kınalıada - Dün
Haftanın tarihine bakış
2019- MİLGEM Projesi kapsamında üretilen milli savaş gemisi "Kınalıada" Deniz Kuvvetlerine teslim edildi.
Kınalıada - 08.09.2021
Kınalıada açıklarında sürüklenen tekne kurtarıldı
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Kınalıada açıklarında sürüklenen ve içinde 3 kişi bulunan teknenin kurtarıldığını bildirdi.
Kınalıada - 31.08.2021
HSSK Quick Sigorta Yelken Takımı, Avrupa şampiyonu oldu
Dünya ve Avrupa şampiyonu sporcuların mücadele ettiği ORC Sportsboat Avrupa Yelken Şampiyonası'nda, Kınalıada-Caddebostan parkuru büyük bir heyecana sahne oldu.
Kınalıada - 19.07.2021
Adalar'a tahsis edilen tek kurban kesim alanına Adalılardan tepki
Adalar'a tahsis edilen tek kurban kesim alanına Adalılardan tepki Adalar halkından kurban kesim alanı isyanı İSTANBUL - Adalar ilçesinde geçmiş dönemlerde her adada kurban kesilebilirken, bu sene kurban kesiminin yalnızca Büyükada'da gerçekleşebilecek olması, kurban kesmek isteyen ada halkından tepki çekti. Adalar'daki her mahallede kurban kesim ve satış alanı oluşturulması için AK Parti Adalar İlçe Başkanı Sina Şen, Adalar Belediyesi'ne çağrıda bulundu. Adalar ilçesinde Kurban Bayramı için kurban kesme görevini yerine getirmek isteyen Müslüman vatandaşlar geçmiş dönemlerde her adaya uğrayan çıkarma gemileriyle kurbanlarını alarak kendi bahçelerinde kesim işlemini gerçekleştirebiliyorlardı. Bu sene ise yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, 5 mahalleden oluşan Adalar ilçesi için belediye tarafından belirlenen tek kurban kesim ve satış alanı Büyükada'da bulunuyor. Bununla birlikte Kınalıada ve Burgazada'da kurban satış ve kesim alanı bulunmazken Heybeliada'da Adalar Kaymakamı Dr.
Kınalıada - 17.07.2021
İstanbul'un 220 yangın gönüllüsü iş başında
Orman Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılında yangınlara etkin müdahale sağlamak için yangın gönüllüleri projesi başlatıldı. Bu kapsamda harekete geçen İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü başvuran adaylara eğitim veriyor. İstanbul'da özellikle Heybeliada, Kınalıada, Büyükada da etkin olarak yürütülen proje kapsamında, eğitimlerini tamamlayarak kişisel donanımlarını alan 220 tane yangın gönüllüsü var.
Kınalıada - 01.07.2021
İDO'nun Adalar seferleri başladı
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), bugün itibarıyla Kınalıada, Heybeliada, Burgazada ve Büyükada'ya seferlerini başlattı.
Kınalıada - 10.06.2021
Marmara Denizi'ndeki müsilaj havadan görüntülendi
Anadolu Yakası'nda Kartal ve Maltepe sahillerini kaplayan müsilaj, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada ve Büyükada açıklarında beyaz tabaka halinde havadan görüntülendi.
Kınalıada - 05.06.2021
Adanın 3 cemaatinin iyi niyeti 20 yıl sonra sağlık ocağına dönüştü
Yaklaşık 22 yıl önce, henüz 11 yaşındaki küçük bir çocuğun ilik nakli tedavisi için toplanan ancak çocuğun nakil olamadan hayatını kaybetmesi üzerine kullanılamayan yardım parası, Kınalıada'da yapımına başlanan sağlık ocağıyla yeni hastalara şifa kaynağı olacak.
Kınalıada - 03.06.2021
İDO, sefer sayılarını artırarak yaz sezonunu açtı
İDO, Tekirdağ-Avşa seferleri ile birlikte yakında Kınalıada, Heybeliada, Burgazada ve Büyükada olmak üzere Adalar seferlerine de başlayacak.
Kınalıada - 01.06.2021
İBB, yaklaşan tatil sürecini de dikkate alarak Adalar'da kapsamlı bir temizlik çalışması yaptı
Toplam 66 personel ve 18 araçla gerçekleştirilen çalışma 2 gün sürdü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kademeli normalleşmenin tartışıldığı bu süreçte, Adalar'da yaz temizliği yaptı. İSTAÇ AŞ ve İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü'nün, Adalar Belediyesi'nin Fen İşleri Müdürlüğü ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği çalışma, 2 günde tamamlandı.Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte nüfusun yoğunlaştığı Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazadası, yaz aylarının hareketliliğine hazır hale getirildi.
Kınalıada - 05.02.2021
Taarruz güdümlü Atmaca mermisinin harp başlıklı ilk atışı başarıyla icra edildi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), milli imkanlarla geliştirilen taarruz güdümlü Atmaca mermisinin TCG Kınalıada Korvetinden harp başlıklı ilk atışının başarıyla icra edildiğini bildirdi.
Kınalıada - 05.02.2021
MSB: Milli imkanlarla geliştirilen taarruz güdümlü Atmaca mermisinin TCG Kınalıada Korvetinden harp başlıklı ilk atışı başarıyla icra edildi.
MSB: Milli imkanlarla geliştirilen taarruz güdümlü Atmaca mermisinin TCG Kınalıada Korvetinden harp başlıklı ilk atışı başarıyla icra edildi.
title