İnovasyon Zirvesi Haberleri

İnovasyon Zirvesi haber, İnovasyon Zirvesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İnovasyon Zirvesi - 22.03.2021
Son Dakika | Fed Başkanı Powell'dan dijital para birimi konusunda "acelemiz yok" mesajı Açıklaması
Gelen son dakika haberlerine göre ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, merkez bankası dijital para birimi konusunda bir karar aşamasında olmadıklarını ve acele edilmesine gerek olmadığını belirterek, bu konuda Kongre'nin desteği olmadan ilerlemeyeceklerini ifade etti.
İnovasyon Zirvesi - 15.01.2021
Schneider Electric'in enerji verimliliği için çözümü "dijital teknoloji ve bağlanabilirlik"
Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölge Başkanı Bora Tuncer, Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle, enerji verimliliği için en kritik konunun dijitalleşme olduğuna dikkat çekti.
İnovasyon Zirvesi - 17.11.2020
Sağlık için Dünya İnovasyon Zirvesi "Wish 2020"de küresel kalkan kurulması çağrısı yapıldı
Telekonferans yoluyla Sağlık için Dünya İnovasyon Zirvesi "Wish 2020"de katılımcılar, yeni hastalıklardan korunmak için "Dünya Kalkanı" kurulması çağrısı yaptı.
İnovasyon Zirvesi - 06.11.2019
Kaspersky, iş fikirleri geliştirme çağrısının kazananlarını açıkladı
Kaspersky, siber güvenlik alanında yeni fikirler ve çözümler oluşturma amacıyla düzenlediği Kaspersky Açık İnovasyon Programı'nın kazananlarını açıkladı.
İnovasyon Zirvesi - 24.10.2019
Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi
Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, bilgi çağında yardım kuruluşlarının da kendilerini güncellemesi gerektiğini belirterek, "Artık hesap verebilir olmanız yetmiyor.
İnovasyon Zirvesi - 24.10.2019
Savunma sanayisine "yerli bor karbür" desteği
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yarın Balıkesir'de temeli atılacak bor karbür tesisinin, borun nitelikli uç ürüne dönüştürülmesi için önemli bir adım olduğunu belirterek, "Savunma sanayimize büyük destek verecek bu tesisimizle çelik zırh, koruyucu yelek, helikopterler, tanklar...
İnovasyon Zirvesi - 24.10.2019
GÜNDEM / 24 Ekim 2019
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 105. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni'ne katılacak, güven mektubu sunacak Avusturya Büyükelçisi Johannes Wimmer, Şili Büyükelçisi Armin Ernesto Andreya Latorre ve Karadağ Büyükelçisi Perisa...
İnovasyon Zirvesi - 24.10.2019
GÜNDEM ÖZETİ / 24 Ekim 2019
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Fransa'da, Avrupa Konseyi'nde düzenlenecek Avrupa Parlamento Başkanları Toplantısı'na katılacak, toplantı kapsamında ikili görüşmeler de gerçekleştirecek.
İnovasyon Zirvesi - 23.10.2019
"Tüm yurtta Ar-Ge ve inovasyon rüzgarı estirmemiz lazım"
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Bizim hep birlikte tüm yurtta bir Ar-Ge ve inovasyon rüzgarı estirmemiz lazım." dedi.
İnovasyon Zirvesi - 23.10.2019
"Türkiye'nin AB üyeliği bir aşk, kara sevda değil, bir çıkar meselesi"
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, "AB üyeliği bir aşk, kara sevda değil, bir hayranlık da değil, bu bir çıkar meselesi. Eğer Türkiye güçlü bir ülke olmak istiyorsa, bunun olacağı yer AB'nin merkezi, başka seçeneğimiz yok." dedi.
İnovasyon Zirvesi - 23.10.2019
MMG Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, küresel rekabet ile başa çıkabilmenin Ar-Ge ve inovasyonu ön plana çıkararak yaratıcı iş ve yenilik ekosistemi ile mümkün olacağını belirterek, "Küresel rekabette başarının anahtarı değişim, dolayısıyla yenilik olmaktadır.
İnovasyon Zirvesi - 23.10.2019
MMG Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi
Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Genel Başkanı Osman Balta, "Bugün Türkiye'nin endüstri 2.0 ile 3.0 arasında bir yerde olduğunu varsayarsak sanayi devrimini sonradan yakalamış olmamız çok büyük bir kayıp sayılmaz; fakat sanayinin dijital evresini kaçırmanın maliyeti yüksek olacaktır.
İnovasyon Zirvesi - 17.10.2019
Schneider Electric, Edge bilişimdeki zorluklara yanıt sunuyor
Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümü alanında faaliyet gösteren Schneider Electric, yeni EcoStruxure Veri Merkezi Çözümleri'ni İspanya'nın Barselona kentinde düzenlediği İnovasyon Zirvesi'nde tanıttı.
İnovasyon Zirvesi - 10.10.2019
Schneider Electric uluslararası yarışmanın yarı finalistleri açıklandı
Schneider Electric, düzenlediği "Go Green in the City" uluslararası öğrenci yarışmasında 16 öğrenciden oluşan 8 yarı finalist ekibini açıkladı.
İnovasyon Zirvesi - 10.10.2019
TRAKYAKA yönetim kurulu toplantısı
Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA), ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Kırklareli'nde gerçekleştirdi.
İnovasyon Zirvesi - 25.06.2019
BEBKA Yönetim Kurulu, Bilecik'te toplandı
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Yönetim Kurulunun haziran ayı toplantısı Bilecik'te yapıldı.
İnovasyon Zirvesi - 09.05.2019
Bakan Dönmez'den Doğu Akdeniz'de "Oldubitti" Tepkisi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bakanlık olarak Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Türkiye Petrolleri'ne devrettiği ruhsat sahalarında ülkenin hak ve menfaatleri doğrultusunda faaliyetlerine devam ettiklerini belirterek, "Doğu Akdeniz'de bir oldubitti...
İnovasyon Zirvesi - 07.12.2018
Piyasalarda Normalleşme Görüyoruz"
Bağlantılı ürünlerle birlikte, firmalar için kontrol ve izleme çözümleri, analizler ve servisler sağlıyoruz. Schneider Electric Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Jean-Pascal Tricoire yatırımcılara yaptığı sunumlarda bizim Türkiye'de İDO'nun iskelelerine yaptığımız enerji izleme sistemlerini örnek gösterdi. -"Dijital dönüşüm konusunda Türkiye'nin adaptasyon gücü yüksek" Türkiye'nin dijital dönüşümü yakalayıp yakalamadığı konusuna değinen Tuncer, "Burada 2 şeyi ayırt etmek lazım. Dijital dönüşümü kullanmak ve dönüşümü oluşturmak. Dijital dönüşümü oluşturmak konusunda küçük örneklerle, girişimci ruhuyla yapılan şeyler var ama o büyük dijital dönüşüm beklenen seviyede değil." değerlendirmesinde bulundu. Tuncer, dijital dönüşüm konusunda Türkiye'nin adaptasyon gücünün daha önceki örneklerde olduğu gibi yüksek olduğunu ve Türkiye'nin bu dönüşümün en hızlı yaşanan yerlerden biri olacağına inandıklarını kaydetti. -"Kendi değerlerimizle ticareti açık tutmaya çalıştık" Bora Tuncer, Türkiye ekonomisinde ve piyasalarda yaşanan son gelişmelerin yansımalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Döviz kurundaki dalgalanmanın zirve yaptığı dönemde kısa süreli bir duraksama yaşadıklarını ancak ardından toparlanarak ticaret kanallarını açık tuttuklarını anlatan Tuncer, "Kurdaki artışların, depomuzda zaten tedarik edilmiş mallara fiyat yansımasını yapmadan daha sonradan bir şekilde ithal edeceğimiz malzemelere olan yansımalarını yönetecek şekilde bir kısım zamlar da yaptık aynı zamanda. Sonra kur geri gelince fiyatları indirdik. Biz kendi değerlerimizle ticareti açık tutmaya çalıştık, hiç kapatmadık." ifadelerini kullandı. Diğer taraftan piyasada ağustos ayının ikinci yarısında ve eylül ayında bu belirsizliğin neden olduğu bir yavaşlama yaşandığını belirten Tuncer, "Ama diğer taraftan da hayatın devam ediyor olması, endüstriyel tesislerin bir şekilde üretim yapıyor olması, ihracatçıların keza bu rekabet avantajları sebebiyle biraz hareketlenmiş olması ve bütün bunların getirdiği bir talep birikmesi de oldu." dedi. Tuncer, son dönemde yaşanan gelişmelere işaret ederek, "1 aydır daha zorlanarak, daha çok çalışarak diyelim ama normal ticaret hacimlerine doğru gidiyoruz. Bir normalleşme görüyoruz. Bu normalleşme sürecini biz ekim ayından itibaren hissetmeye başladık." ifadelerini kullandı. -"Sağlık sektöründe hayat standardına katkı sağlayacak bir dönüşüm var" Türkiye'de ekim ayında düzenlenen "Innovation Summit Istanbul" isimli inovasyon zirvesine Schneider Electric'in önemli 3 isminin katıldığına dikkati çeken Tuncer, şunları söyledi: "Schneider Electric'in en tepe 10 isminden 3'ü buradaydı.
İnovasyon Zirvesi - 22.10.2018
Askon'dan Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne Ziyaret
Saral, inovasyon zirvesinde toplumsal, kültürel ve idari anlamda yeni yöntemlerin tanıtımının yapılacağı kaydetti.
İnovasyon Zirvesi - 22.10.2018
Edirne'den Kısa Kısa
Trakya Üniversitesi (TÜ) İpsala Meslek Yüksekokulu'na yeni kayıt yaptıran öğrenciler için bir oryantasyon programı düzenlendi.
İnovasyon Zirvesi - 18.10.2018
3. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi
Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe, tıbbi cihaz ve malzemede yüzde 80, ilaçta yüzde 54, aşıda neredeyse yüzde 100'e yakın oranda dışa bağımlı olunduğunu belirterek, "Yeni sağlık politikamızı, önümüzdeki 5 yıllık süreçte bu dışa bağımlılığı azaltacak, sağlık sektöründe yerlileşme ve...
İnovasyon Zirvesi - 18.10.2018
Başkan Yanılmaz Ar-Ge İnovasyon Zirvesi'ne Başkanlık Yaptı
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın oturum başkanlığı yaptığı zirvede 'Yaratıcı Sektörler ve Yenilikçi Yatırımlar' konuşuldu.
İnovasyon Zirvesi - 17.10.2018
3. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, datanın yerli ve milli olarak saklanmasının önemini vurgulayarak, "Bunu sağlamak, adeta coğrafi sınırlarınızdaki güvenliğinizi sağlamak kadar önemli." dedi.
İnovasyon Zirvesi - 17.10.2018
Bakan Varank ve Bakan Dönmez Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisini Açılışını Yaptı (2)
3'üncü AR-GE ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımıyla açıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İnovasyon Zirvesi Haberleri | İnovasyon Zirvesi Haber - Haberler - İnovasyon Zirvesi haberleri, son dakika inovasyon zirvesi haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika | Fed Başkanı Powell'dan dijital para birimi konusunda acelemiz yok mesajı Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 17:16:53. #1.16#

title