Hamam Haberleri

Hamam haber, Hamam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hamam - Dün
Antalya'da boşandığı eşini öldüren sanığın yargılanmasına başlandı
Eski eşiyle çocukların velayetiyle ilgili sorunlar yaşadığını savunan Anıl K, çocuklarını almak için Antalya'ya geldiğini öne sürdü. Sanık Anıl K, eşinin yanına gitmeden önce araç kiraladığını, hamama gittiğini ve camiye giderek namaz kıldığını anlattı.
Hamam - Dün
Kar yağışı, Çanakkale'nin Atikhisar Barajı'na can suyu oldu-TEKRAR
SUDAN TASARRUF YAPILMASI İSTENİYOR Son yağışlarla birlikte artan su miktarına rağmen Çanakkale'de tasarruf kararlarına uymaya devam edileceği bildirildi. Çanakkale Belediyesi Encümeni'nin, geçen aralık ayında aldığı tasarruf kararlarını hatırlatan Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, "Şehir şebeke suyu kullanılarak, hortumla araba yıkanmayacak. Konut ve iş yeri önleri ile halı, kilim yıkanması yasaklandı. Bahçe sulamalarının sabah ve akşam, mümkünse kuyu suyu veya yağmurlama, damlama sistemi ile sulanacak. Yüksek su tüketimi olan sanayi tesislerinde suyun tasarruflu kullanılabilmesi için mevcut kullanımları göz önüne alınarak kısıtlamaya gidilecek. Oto yıkama, halı yıkama hamam, wc gibi su tüketimi yüksek olan iş yerlerine ön ödemeli elektronik sayaç takılması zorunluluğu getirildi.
Hamam - 19.01.2021
Trabzon'da alt yapı çalışmasında tarihi kalıntıya rastlandı
'SU YAPISI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM' Alanda inceleme yapan Trabzon Mimarlar Odası Başkan Yardımcısı Mukaddes Ataman, "Burada bir buluntu ortaya çıkınca gelip baktık. Kubbeyi oluşturan kemerin formu sivri kemer. Bu sivri kemer için şimdilik net bir söylemek doğru olmaz. Arkeologlar bunu inceleyecektir. Kireç tozu harçlı bir malzeme harcında da mermer tozu var. Biz bunu hamam yapılarında su yalıtımı için görüyoruz eski yapılarda.
Hamam - 19.01.2021
Yozgat'ta İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması Toplantısı yapıldı
Polat, ellerinde bugüne kadar yapılmış çok sayıda çalıştay evrakı bulunduğunu ifade ederek, "Neler yapılması gerektiği konusunda yol haritaları çizilmiş ama artık sahaya inilmesi lazım. Turizm değerleri bakımından iyi durumdayız ama turizmden para getiren değerimiz çok az. Roma hamamı var, Kazankaya Kanyonu, Çamlık Milli Parkı'mız var ama yeterince turist çekemiyoruz.
Hamam - 18.01.2021
Yeniçağa ve Mudurnu beyaza büründü
Osmanlı kasabası Mudurnu beyaza büründü Tarihi konakları, han ve hamamları ile ünlü bir Osmanlı kasabası olan Mudurnu, etkili olan karın ardından beyaz örtüyle kaplandı.
Hamam - 18.01.2021
Son dakika haberleri! Tarihi kent Safranbolu salgına rağmen geçen yıl nüfusunun 9 katı turist ağırladı
Osmanlı'nın mimarisi, şehir hayatı ve kültürünü günümüze kadar aktarmayı başaran, han, hamam, konak, çeşme, cami ve köprüleriyle açık hava müzesini andıran 50 bin nüfuslu ilçe, 2020 yılında nüfusunun 9 katı yerli ve yabancı turisti ağırladı.
Hamam - 17.01.2021
Diyarbakır "UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı"na katılmaya hazırlanıyor
Karaloğlu, teröristlerce tahrip edilen tarihi Sur ilçesinde çok önemli işler yapıldığını ifade ederek en çok tahribatın yaşandığı mahallerle ilgili şöyle konuştu: "Hedefimiz bu sene nisan ayında tamamı olmasa bile bölgenin bir kısmını halka açıp halkımıza orada neler yaptığımızı göstermek. Oradaki cami, kilise han, çeşme, hamam o çukur olaylarında zarar görmüştü.
Hamam - 16.01.2021
Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Uçak'tan ziyaret
Özden, şunları kaydetti: "Ankara ve Rize'nin ardından Yozgat Personel Eğitim Merkezi faaliyete geçen üçüncü eğitim merkezi oldu. Adalet Bakanlığı çalışanlarının eğitim ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan modern ve interaktif eğitim alanlarının bulunduğu modern bir merkezdir. 378 konaklama kapasiteli merkez içerisinde açık ve kapalı spor alanları, Türk ve Fin hamamı, sauna, fitness salonu, hobi aktivite alanları, çocuk kulübü, yürüyüş parkuru, kütüphane gibi sosyal donatı alanları bulunmakta.
Hamam - 12.01.2021
Dede Efendi 243. doğum yıl dönümünde yad edildi
"Lakabı, babasının işlettiği hamamdan geliyor" Güntekin, Süleyman Ağa'nın ömrünün ilerleyen yıllarında payitaht olan İstanbul'a yerleşerek bir hamam işletmeye başladığını belirterek, şunları kaydetti: "Acemoğlu Hamamı, askerlikte bir sınıfın adı olan acemi oğlanların devam ettiği bir hamam olduğu için böyle anılır olmuş.
Hamam - 12.01.2021
Macar Folk Grubu Kerekes Band, 25. yılını Türkçe şarkılarla kutluyor
"Eger'deki Türk hamamı bunu deneyimlemek için daha iyi bir yer olamazdı" Açıklamada görüşlerine yer verilen grup lideri Zsombor Feher, "Yekte" için şu değerlendirmede bulundu: "Yıllar önce bu şarkıyı ilk kez aşık olduğum Bosporus Bridges albümünde duydum.
Hamam - 12.01.2021
Eskişehir'de spor salonları Kovid-19 önlemleriyle hizmet verebilecek
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Spor salonları ve spor merkezlerinin içinde bulunan yüzme havuzu, hamam, spa, sauna, masaj salonlarının yeni bir karar alıncaya kadar kapalı olmasına/hizmet vermemesine, spor salonundaki kişi sayısının spor yapılacak alanda her 6 metrekareye bir kişi olacak şekilde sınırlandırılmasına, spor salonlarında çalışma koşulları nedeniyle müşteriler ve koşu bandı/bisiklet gibi ekipman aralarında mesafenin en az 2 metre olacak şekilde düzenlenmesine, spor yapılacak alanda bulunacak kişi sayısına göre müşterilerin randevu ile kabul edilmesine, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi'nde yayınlanan 'Kovid-19 Kapsamında Spor Salonları ve Spor Merkezlerinde Alınması Gereken Önlemler' başlıklı bölümde belirtilen tedbirlere uyulmasına karar verilmiştir.
Hamam - 12.01.2021
'Küresel ısınma sayesinde böcekleri yemeye başlayacağız'
ZİRAAT Mühendisleri Odası İzmir eski Şube Başkanı Ferdan Çiftçi, küresel ısınmanın etkisiyle böcek popülasyonu ve çeşitliliğinin artacağını belirterek, "Protein oranı çok yüksek, aminoasitlerce zengin ve doğrudan insan gıdası ya da dönüştürerek hayvan beslenmesinde alternatif besin kaynağı olarak hamam böceği, çekirge, un kurdu, ipek böceği, cırcır böceği gibi türleri tüketir hale geleceğiz" dedi.
Hamam - 11.01.2021
654 yıllık Murat Hüdavendigar Camisi restore ediliyor-TEKRAR
Ayvacık ilçesinde 1366 yılında Osmanlı padişahlarından Murat Hüdavendigar tarafından yaptırılan cami, medrese ve hamamlardan oluşan Hüdavendigar Külliyesi ve camisi restore edilmeye başlandı.
Hamam - 10.01.2021
Mimar Sinan'ın Kocaeli'deki eseri yeniden ibadete açılacağı günü bekliyor
Kitabesine göre 1579 yılında tamamlanan Mimar Sinan'ın eseri olan cami, Pertev Mehmet Paşa külliyesine ait bulunuyor. Hamam, şadırvan, sıbyan mektebi, çeşme, imaret, kervansaraydan oluşan külliyeden bugüne cami, çeşme, sıbyan mektebi, şadırvan ve hamam kalıntısı ulaştı.
Hamam - 08.01.2021
Tunceli'nin Ulukale köyü eski kalıntılarıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor
İlçe merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan ve geçmişte çeşitli sebeplerden dolayı başka bir alana taşınan eski Ulukale köyü de kerpiçli yapıları, türbe, çeşme, hamam, değirmen ve yuvarlak kemerli cami kalıntılarıyla ziyaretçilerini cezbediyor.
Hamam - 06.01.2021
Tokat'taki Komana Pontika Antik Kenti'nde Mısır mührü bulundu
ODTÜ ve TÜBİTAK tarafından da desteklenen Komana Pontika Arkeolojik Araştırma Projesi, Orta Karadeniz bölgesinin klasik çağ kenti Komana Pontika'nın konumunu belirlemek ve kent dokusunu anlamak amacıyla 2004 yılında uygulamaya konulmuştu. Gümenek Hamamtepe bölgesindeki yüzey araştırmalarının ardından antik kentin gün yüzüne çıkartılması için kazı çalışmaları başlatılmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hamam Haberleri | Hamam Haber - Haberler - Hamam haberleri, son dakika hamam haber ve gelişmeleri burada. Karla kaplı Sagalassos'un havadan görüntüsü hayran bıraktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 11:03:41. #1.14#
title