Enerji Bakanlığı Haberleri

Enerji Bakanlığı haber, Enerji Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Enerji Bakanlığı - 01.03.2021
Kaşıkçı raporu sonrası Muhammed bin Selman'ın siyasi geleceği
Ülkede gücün hanedan içerisinde dengeli dağılımını sağlamak için uygulanan en etkili formül güvenlik sektörünün tek bir prensin denetimi yerine rakip prenslerin denetimine verilmesi geleneğiydi. Bu yüzden Suudi güvenlik sektörü yarım yüzyılı aşkın bir süredir İçişleri Bakanlığı, Ulusal Muhafızlar ve Savunma Bakanlığı olarak üç bölüme ayrılmış ve bu kurumlar sırasıyla birbirine rakip Nayif, Abdullah ve Sultan klanlarının denetimine verilmişti. Bu kurumlara ilaveten Genel İstihbarat Dairesi'ne de üst düzey bir hanedan mensubunun atanması bir gelenekti. 1970'li yıllardan beri istihbaratın başına sırasıyla Türki bin Faysal, Navvaf bin Abdülaziz ve Mukrin bin Abdülaziz atanmıştı. 2017 yılının sonlarına gelindiğinde tüm bu kurumlardan sayılan üst düzey hanedan mensupları temizlenerek tüm kurumlar Muhammed bin Selman'a yakın ve bazıları hanedan üyesi bile olmayan isimlerin denetimine geçmişti. Benzer şekilde ARAMCO, Enerji Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı gibi kurumlara da Muhammed bin Selman'a yakın isimler atandı.
Enerji Bakanlığı - 26.02.2021
Son dakika haberi! Enerji Bakanlığı YEKA GES-3'e ilişkin soruları yanıtladı
Son dakika haberi: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 8-12 Mart tarihlerinde başvuruların alınacağı YEKA GES-3 (güneş enerjisine dayalı yenilenebilir enerji kaynak alanları) yarışması ile ilgili olarak yöneltilen 82 soruya cevap verdi.
Enerji Bakanlığı - 24.02.2021
Son dakika: Türk Konseyi Enerji Bakanları, enerji alanında iş birliğini artırma kararı aldı
Toplantıya Türk Konseyi Genel Sekreteri Bağdat Amreyev, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov, Kazakistan Enerji Bakanı Nurlan Nogayev, Kırgızistan Enerji ve Sanayi Bakan Yardımcısı Veronika İsayeva, Özbekistan Enerji Bakanlığı Müşaviri Aziz Alimuhammedov, Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı Enerji ve İklim konularından Sorumlu Sefiri Dora Zombori katıldı.
Enerji Bakanlığı - 15.02.2021
Kovid-19 kısıtlamaları Alman ekonomisi üzerinde ağırlığını hissettiriyor
Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik kısıtlamaların sıkılaştırılmasının ve uzatılmasın yılın birinci çeyreğinde Alman ekonomisini baskılamaya devam edeceğini duyurdu.
Enerji Bakanlığı - 08.02.2021
Son dakika! Almanya'da sanayi üretimi 7 aylık yükselişine aralıkta son verdi
"İnşaat sektöründe önemli ölçüde düşüş görüldü" Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Sıkılaştırılan Kovid-19 kısıtlamalarına rağmen sanayi aralıkta üretimini artırabilirken, inşaat sektörünün üretiminde önemli ölçüde düşüş görüldü.
Enerji Bakanlığı - 05.02.2021
Almanya'daki fabrika siparişleri 7 aylık yükselişe son verdi
Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, imalat sektöründeki yeni siparişlerin daha sıkı kısıtlamalar nedeniyle aralık ayında bir miktar düştüğü belirtilerek, yine de Aralık 2020'de siparişlerdeki artışın Kovid-19 salgını öncesi dönem olan 2019 son çeyrekteki seviyenin yüzde 5 üzerinde olduğu ifade edildi.
Enerji Bakanlığı - 29.01.2021
Güçlü ihracat, Alman ekonomisinin dördüncü çeyrekte küçülmesini önledi
Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Alman ekonomisinin kriz öncesi seviyeye 2022'nin ikinci yarısında dönmesini bekliyor.
Enerji Bakanlığı - 28.01.2021
CHP'li Akın'dan "elektrik kesintilerine" ilişkin rapor Açıklaması
Uzun süreli yaşanan elektrik kesintileri özellikle pandemi döneminde uzaktan eğitim alan öğrencileri olumsuz etkilemiştir. Pek çok üniversite öğrencisinin sınav dönemine denk gelmesi mağduriyetleri daha da artırmıştır. Eğitimin yanı sıra kronik hastalığı bulunan ve düzenli olarak bazı tıbbi cihazlardan destek almak zorunda olan vatandaşlar da kesinti nedeniyle ciddi sağlık riskleriyle karşı karşıya kalmıştır. Elektrik kesintilerine neden olan altyapı arızalarını gidermek ve dağıtım sisteminin nitelikli bir şekilde çalışır durumda olması, özelleştirilen dağıtım şirketlerinin sorumluluğunda bulunmaktadır." "Yarı yarıya borçlu durumda" Akın, raporunda şu açıklamalarda bulundu: "21 bölgeye ayrılarak işletme hakkı özelleştirilen elektrik dağıtımından elde edilen gelirin 13 milyar dolar olduğu belirtilmektedir. Şirketlerin bankalardan 10 milyar dolar tutarında kredi kullanmasının ardından döviz kurundaki rekor artış nedeniyle zarar ettiği ve bankalara olan borcu ödeyemedikleri kaydedilmektedir. Dağıtım şirketlerinin yaklaşık 7 milyar dolar tutarında borcu bulunduğu belirtilirken, bu durum dağıtım şirketlerinin 13 milyar dolara özelleştirildiği dikkate alındığında neredeyse yarı yarıya borçlu durumda olduklarını göstermektedir." Şirketlerin üstüne düşeni yapmadığını savunan Akın, "Enerji Bakanlığı da EPDK da bu olup biteni seyrediyor.
Enerji Bakanlığı - 27.01.2021
Rusya, TürkAkım üzerinden Avrupa'ya gaz arzını artırmayı planlıyor
Rus haber ajansı TASS'ın, Rusya Enerji Bakanlığı tarafından hazırlanan 2035'e kadar gaz endüstrisinin gelişimine yönelik taslak plana dayandırdığı habere göre, ülkenin gaz ihracat fiyatının 2025'te bin metreküpte 146 dolar ila 211 dolar arasında olması bekleniyor.
Enerji Bakanlığı - 23.01.2021
İsrail Enerji Bakanı Steinitz: "Türkiye Doğu Akdeniz Gaz Forumu'na katılmak isterse memnuniyet duyarım"
Geçen yıllarda gündeme gelen ve İsrail gazının Türkiye'ye ihraç edilmesini öngören projeye değinen Steinitz, "Yaklaşık 5,5 yıl önce Enerji Bakanı olduktan sonra Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan ile Beyaz Saray'da bir araya gelmiştik. Orada Cumhurbaşkanı Erdoğan'la İsrail gazını bir boru hattıyla (Leviathan-Ceyhan) Türkiye'ye ihraç etme olasılığını konuştuk. Enerji Bakanlığı uzmanlarıyla da görüşmelerimiz oldu.
Enerji Bakanlığı - 08.01.2021
Almanya'da sanayi üretimi Kovid-19'da ikinci dalgaya rağmen artışını 7. aya taşıdı
"Sanayide görünüm temkinli" Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İmalat ve inşaat sektörleri kasımda üretimlerini daha da artırabilirken, enerji sektöründe düşüş görüldü.
Enerji Bakanlığı - 08.01.2021
Bosna'ya yeni bir Yüksek Temsilci mi?
Araştırmacı haber portalı Istraga, 2020'nin son haftasında Almanya'nın Bosna-Hersek'teki Avusturyalı Yüksek Temsilci Valentin Inzko'nun yerine başka birini tayin ettirmeye çalıştığını iddia eden bir makale yayımladı.
Enerji Bakanlığı - 07.01.2021
Almanya'nın "askeri ihracatı" 2020'de düştü
Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Alman hükümeti, geçen yıl 5 milyar 820 milyon avroluk silah ve askeri malzeme satışına onay verdi.
Enerji Bakanlığı - 07.01.2021
Almanya'da fabrika siparişleri 7'inci ayda da arttı
Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ekim-kasımda, ağustos-eylüle göre imalat sanayisindeki siparişlerin yüzde 4,9 arttığı belirtilerek, kasım 2020'de siparişlerdeki artışın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi dönemin yüzde 6 üzerinde olduğu ifade edildi.
Enerji Bakanlığı - 29.12.2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay gündemi değerlendirdi
Bir kaybımız daha var. Boşalan hazineden sonra kaybolan bir damat var. 128 miyar dolar kayıp, damat da kayıp. Damat nerede? Bu ülkede Hazine ve Maliye Bakanlığı, öncesinde Enerji Bakanlığı yapmış bir kimsenin istifa ettikten sonra nerede olduğunu bilmek siyasette şeffaflığın da bir gereğidir.
Enerji Bakanlığı - 29.12.2020
Trump, veto ettiği savunma bütçe tasarısını onaylamaması için Senato'ya çağrıda bulundu
Bunun yanı sıra Enerji Bakanlığı bütçesi altında, nükleer kapasiteye ilişkin savunma harcamaları için 26,6 milyar dolar bütçe belirleniyor.
Enerji Bakanlığı - 23.12.2020
ABD Başkanı Trump, 2021 Savunma Bütçe Tasarısı'nı veto etti
Bunun yanı sıra Enerji Bakanlığı bütçesi altında, nükleer kapasiteye ilişkin savunma harcamaları için 26,6 milyar dolar bütçe belirleniyor.
Enerji Bakanlığı - 18.12.2020
ABD'ye yönelik yeni bir siber saldırı gerçekleşti
Geçtiğimiz yıllarda birçok siber saldırıya hedef olan ABD kurum ve kuruluşları yeni bir tehlike ile karşı karşıya. ABD Ticaret ve Maliye Bakanlığı'na yönelik Pazar günü siber saldırı düzenlenmesinin ardından ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Ajansı (CISA) tarafından yapılan açıklamada, ABD Tarım Bakanlığı ve ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı gibi birçok devlet kurumunu hedef alan yeni bir siber saldırının düzenlendiği ifade edildi. ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD'li devlet kurumlarını ve özel firmaları hedef alan Rusya merkezli büyük bir siber saldırının düzenlendiği ve saldırıda belirlenemeyen birçok teknik kullanıldığı belirtildi. ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Ajansı, siber saldırının ilk olarak Mart ayında SolarWinds firmasına ait Orion programının güncelleme verilerine sızarak başladığını ve programda geçtiğimiz hafta yaşanan güvenlik açığından da yararlanarak saldırının gerçekleştiğini ifade etti. Fakat CISA, programı kullanmayan birçok vatandaşın da siber saldırı mağduru olduğunu belirtti. Veri ihlalinin ölçeği ve kapsamı hakkında endişeler giderek artarken, CISA tarafından yapılan açıklamada, engellenmesi oldukça karmaşık ve zorlu olan bu tehdidin; Federal Hükümet ve eyalet, yerel ve bölgesel hükümetler ile birlikte kritik altyapı kuruluşları ve diğer özel sektör kuruluşları için büyük bir risk oluşturduğu ifade edildi. Sanal korsanların kullandığı tekniklerin ve prosedürlerin neler olduğunun daha keşfedilmediğini belirten CISA, düzenlenen siber saldırıda daha önceki diğer izinsiz giriş metotlarının kullanılıp kullanılmadığına dair soruşturma yürütüleceğini bildirdi. Neredeyse yarım düzine federal kurumu etkisi altına alan sanal korsanlar ve halen devam eden veri ihlali hakkında ABD Enerji Bakanlığı Sözcüsü Shaylyn Hynes, sanal korsanlar tarafından aynı kötü amaçlı yazılımın kullanarak ABD Enerji Bakanlığı'na ait veri ağlarından bazılarına erişim sağlandığına dair belirtilerin olduğunu ifade etti.
Enerji Bakanlığı - 18.12.2020
ABD federal kurumlarına yönelik siber saldırının bilançosu ağırlaşıyor
Bilgisayar korsanlarının, ABD Enerji Bakanlığı ve nükleer silahlardan sorumlu Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresinin ağlarına da erişmiş olduğu ortaya çıktı.
Enerji Bakanlığı - 15.12.2020
Uşak Belediye Başkanı Çakın'dan doğal gaz patlamalarına ilişkin açıklama Açıklaması
Çakın, kazaların ardından Enerji Bakanlığı ve EPDK yetkilileri ile görüştüklerini, çalışmaların hızla tamamlanması için Ankara, İzmir ile Denizli'den bölgeye ekiplerin sevk edildiğini söyleyerek, tehlike arz eden noktalarda çalışmaların yapıldığını ifade etti.
Enerji Bakanlığı - 14.12.2020
Suudi Arabistan, Cidde limanı saldırısını doğruladı
Suudi Arabistan Enerji Bakanlığı, Cidde limanında 22 kişinin yaralandığı Singapur bandıralı petrol tankerine düzenlenen saldırıyı doğruladı.
Enerji Bakanlığı - 14.12.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla
Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, salgının seyrinin ekonomik risk oluşturduğunu belirterek, salgına yönelik geniş kısıtlamaların ekonomide gerilemeye neden olmasının beklendiğini duyururken, Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, ülkedeki durumun çok ciddi olduğu uyarısında bulundu.
Enerji Bakanlığı - 14.12.2020
Son dakika haberleri | Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı: Salgının seyri ekonomik risk oluşturuyor
Son dakika habere göre Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının seyrinin ekonomik risk oluşturduğunu belirterek, salgına yönelik geniş kısıtlamaların ekonomide gerilemeye neden olmasının beklendiğini duyurdu.
Enerji Bakanlığı - 11.12.2020
ABD Senatosu Türkiye'ye yaptırımların önünü açan yasa tasarısını kabul etti
NDAA'da yer alan diğer maddeler Tasarıda, Savunma Bakanlığı için 635,5 milyar dolarlık temel bütçe var. "Denizaşırı Muhtemel Operasyonlar Fonu" için 69 milyar dolar, 8,9 milyar dolar ise tasarının yetki alanları dışındaki savunmaya ilişkin harcamalar için ayrıldı. Enerji Bakanlığı bütçesi altında nükleer kapasiteye ilişkin savunma harcamaları için 26,6 milyar dolar bütçe belirlendi.
Enerji Bakanlığı - 09.12.2020
Altın ve petrol fiyatları yatay
ABD Enerji Bakanlığı'na bağlı Enerji Bilgi Yönetimi'nin (EIA) Kısa Vadeli Enerji Görünümü raporunda 2021 yılı için Brent petrolde ortalama fiyatı 49 dolar/varil olarak öngördü.
Enerji Bakanlığı - 08.12.2020
Son dakika haberi... KKTC'de 42'inci hükümet için imzalar atıldı
Son dakika haberi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yaklaşık iki ay süren hükümet krizi bugün akşam saatlerinde imzalanan protokol ile son buldu.
Enerji Bakanlığı - 07.12.2020
Almanya'da sanayi üretimi ekimde artmaya devam etti
"Sanayi üretimi 2019'un son çeyreğindeki seviyesinin yüzde 96'sına yaklaştı" Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Sanayi üretimi ekim ayında toparlanmaya devam etti ve Kovid-19 krizi öncesi olan 2019'un son çeyreğindeki seviyesinin yüzde 96'sına yaklaştı.
Enerji Bakanlığı - 04.12.2020
OPEC günlük petrol üretimini 500 bin varil arttıracak
Kazakistan Enerji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, artış kararının Kazakistan tarafında desteklendiğini, günlük 500 bin varil artış kararının kabul edildiği ifade edildi.
Enerji Bakanlığı - 02.12.2020
TBMM Genel Kurulu
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Uyar Madencilik'in 2012 yılında işten çıkardığı 804 madencinin iki aylık maaşıyla, kıdem ve ihbar tazminatlarını ödemediğini belirterek, "Redevans sözleşmeleriyle işletilen maden ocaklarında çalışanların kıdem ve ihbar tazminatlarının Türkiye Kömür İşletmeleri tarafından ödenmesine yönelik bir düzenleme beklentisi var. Enerji Bakanlığı yetkilileriyle ve Mecliste gerekli görüşmeleri yapıyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Enerji Bakanlığı Haberleri | Enerji Bakanlığı Haber - Haberler - Enerji Bakanlığı haberleri, son dakika enerji bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Kaşıkçı raporu sonrası Muhammed bin Selman'ın siyasi geleceği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 22:02:02. #1.14#
title